Postýlka. Jsou praktičtější stah. bočnice nebo příčky?

frufrunka
24. říj 2007

Ahojte maminky i těhulky, podobnou diskusi jsem tu nikde nenašla, tak zakládám téma postýlky. Jsem z nich docela bezradná - hlavně co se týká výběru stahovací bočnice/vyndavací 2 příčky. Co z toho je praktičtější? Využije se to vůbec na něco? Děkuji za každý tip! 🙂

kristi
24. říj 2007

frufru, ja mam postylku,ve ktery jsem spinkala i ja,kdyz jsem byla prcek, jen je pretrena na bilo a slouzi super. Bocnice stahovani jsou super, 2 polohy taky.

tvarohacek
24. říj 2007

my sme poridili tuhle http://www.darjanabytek.cz/ItemPage.asp?IID=3

cena mi prijde prijatelna a snad bude ok 🙂

frufrunka
autor
24. říj 2007

Holky, děkuju! Právě jsem taky koukala na tu, co má tvarohacek, naše postel je buková, tak hledám i bukovou postýlku... 🙂 Napřed jsem chtěla i šuple, ale to jsem už tak nějak zavrhla kvůli úklidu pod postýlkou... Taky se mi zdá praktičtější ta stahovací bočnice, ještě jsem ani neslyšela o nikom, kdo má ty vyndavací příčky, vlastně ani pořádně nevím, k čemu to je... 😅 Ale to by napsal spíš někdo, kdo s tím má zkušenost...

andilek
24. říj 2007

tak já mám sice se stahovací bočnicí, ale ono to stejně o velký kus dolů nejde, tak mi přijde, že je to docela zbytečné, ale už před nákupem jsem o tom věděla, ale přesto jsem si ji koupila. Mimochodem ty vyndavací příčky mi přijdou divné. Do toho bych asi nešla. 😒 Možná se tu někdo najde, kdo s tím bude mít nějaké zkušenosti. 😉

kameron.ka
26. říj 2007

ahoj, s odendáním příček sice nemám zkušenost, ale sestřenka si jí pořídila a hrozně na ní nadávala pač se to malej v půl roce naučil vyndat 😒

petrolejka
26. říj 2007

Fru, já tohle řeším zrovna te´d. Byla jsem rozhodnutá pro stahovací bočnici, ale pak jsem se na různých diskuzích dočetla, že když jsou děti živější, tak do toho s klídkem při stahování strčí prst a je úraz. Navíc od okamžiku, kdy se dítě začne stavět má tendenci z postýlky prchnout, takže když jsou vyndavací šprušle, tak prostě vyleze a sice šmajdá po bytě ... ale když tam nejsou, tak začne přelézat ten vysoký bok a jsou z toho nehezké úrazy.
Já chci šuplík pod postýlkou, protože máme málo úložného prostoru, což má stejně málokterá postýlka v kombinaci se stahovací bočnicí.
A taky si chci koupit mantinel, aby mimčo nestrkalo hlavičku a končetiny skrz šprušle a pak se přece stejně nemůže ta bočnice stahovat. 😕
Takže u mě ohledně bočnice nastal zcela obrat a budu kupovat variantu s vyndávacími šprušlemi. Ale to záleží na každé mamině, nezavrhovala bych úplně ani jedno. 🙂
Jinak každopádně chci polohovací rošt, abych se k malému miču, které se z postýlky vyndává nejčastěji, nemusela shýbat až dolů.
Jo a pokud by mimčo začalo ty šprušle vyndávat moc brzo, tak se dá určitě svépomocí vymyslet nějaká finta, jak je zafixovat do doby než začne hrozit, že bude přelézat bok, v tom bych problém neviděla.

tlapicka
26. říj 2007

ahoj, mala ma u babicky postylku po nas a doma spinka v cestovni. koupili jsme ji do ni zdravotni matraci a je to super. hracky a dudliky nevypadavaji ven. To me i pres latkovou zabranu u nasich vzdycky stve. rano si tam dovadi a skace salta, coz se u babicky rychle odnauci, jelikoz ji to drevo boli... Asi bych nemnila, prijde mi to idealni. Na druhou stranu je ta postylka asi odsouzena na jedno dite a dost, jelikoz se ty latkove casti spini dost a rukou to asi nevydrhnu. Drevo je na veky a omyva se jako nic. Nicmene cestovni postylka nestoji takovy balik, takze to asi nevadi. Vratka na zip jsou super. mala jde spat kdy chce, ale jak si zaleze, tak zaviram. 🙂 sama to rozepnout nemuze, jde to jen zvenu.

krista
7. lis 2008

treperenda • 36tt • 10. září 2008 ve 14:50
Prave vybirame detskou drevenou postylku a narazili jsme na jednu zasadni otazku: "postylku se stahovaci bocnici a nebo bez?". Zajimaji nas hlavne vyhody te stahovaci bocnice a zda je to vubec vyuzitelna "vychytavka". Co vy na to?

mkr • 1d • 10. září 2008 v 15:09
my máme stahovací a neměnila bych malou tam i po koupeli masíruji už má lužko níž a tak se nemusím tak naklánět, ale jinak ji nevyužívám, možná někdy při čtení pohádky ji to sklopím a hladím ji

nissanek • 1d • 10. září 2008 ve 20:29
tak my jsme taky koupili se stahovaci bocnici a ted bych nevim co dala za to, abychom meli misto toho vyndavaci sprusle. Ta bocnice se da sundat asi jenom o 15 cm, coz je podle me uplne naprd do postylky se musis ohnou stejne az na dno. No a za chvili bude mala chodit a ja ted premyslim, jak ji usnadnit vylejezani z postylky, kdyz nemuzu vyndat ty sprusle...asi je vylomim 😅

treperenda • 36tt • 11. září 2008 v 09:04
nissanek: jejejej.....neee, nic proboha nevylamuj 😀
No ja si prave pamatuju postylku, v ktere jsem vyrustala ja a vim, ze se ta bocnice dala sundat pomerne dost a ze jsem ji pak mela porad dole, vylejzala a nalejzala jsem si sama.....byla to takovy postylka se trema stenama. Tak to jeste musime prozkoumat, jak to ted vypada s tou max. stahovatelnosti bocnice (presne jak pises, nejakych 15 cm je celkem malo☹

minea • 1d • 11. září 2008 v 11:40
Nevýhoda vyndavacích šprušlí je, že chytřejší děti si je začnou vyndavat samy a pak není možné udržet je v postýlce. Máme taky stahovací bočnici, při sníženém roštu je i těch 20 cm docela znát.

gedren • 1d, 28tt • 11. září 2008 v 11:44
My mame uplne normalni postylku, kterou jsme sesroubovali bez jedne z tech delsich sten (drzi to pohromade i tak) a takto prisroubovali jako "balkon" k nasi posteli. Je to super 🙂

majka07 • 1d • 11. září 2008 v 11:44
Máme stahovací bočnici, je to postýlka po mně a jsem ráda že ju mám, už máme lůžko úplně nejníž a pokládat třeba spící dítě do ní by bylo více obtížnější. Já su spokojená a neměnila bych.

minea • 1d • 11. září 2008 ve 20:25
Jojo, gedren, tak tohle je nefalšovaný AP 😀

marcim • 2d • 11. září 2008 ve 23:45
Taky máme se stahovatelnou bočnicí a vidím v tom spíše výhodu.
Postýlku máme už na té nehlubší variantě.Jednak se tam dobře pokládá mimčo,nemáš tak velikou zábranu a pak taky po koupání tam malého balím a oblíkám.A vzhledem k tomu,že je docela živý tak tam zaručeně nikam nespadne,jako třeba z pračky v koupelně 😅
Staršího kluka jsem naučila z postýlky vylézat i přes postranici.a problém to nebyl.Právě jak píše Minea,když měl spát,zavřelo se a neutekl 😀 A taky,čím více rostou,tím jsou těžší a přetahuj se s nima přes vysoké postranice....
U malých mimísků,při vyšších polohách roštu a pokud nebyli ještě tak mobilní,jsem nechávala i postarnici dole,abych se nemusela tolik ohýbat.Teda přes den.V noci jsem zvedala.Samozřejmně,že tam zábrana byla dostatečně vysoko a vypadnout nemohli. 😉 Ale jak se to začalo koulet,tak šup bočnici nahoru. 😉

nikka.vo • 1d • 12. září 2008 ve 00:12
Máme stahovatelnou bočnici a bez toho bych se klidně obešla. Naše postýlka má 3 polohy roštu, takže stahovat nebylo ani třeba. Dokud byl malilinkatej, tak byl na té nejvyšší poloze, pak když si už sedal, tak na té prostřední a pořád nebylo nutné stahovat a potom když šel uplně dolu tak už si stoupal, takře jsem se stejně nemuseli ohýbat. Takže je to vcelku k ničemu 😉
Určitě bych na tvém místě chtěla ty 3 polohy roštu a třeba vyndavací šprucle, ale ani ty nejsou nic extra. 😉

haninka • 1d • 12. září 2008 v 05:41
Ahojky,
tohle jsme taky řešili. Krásným novým moderním postýlkám jde stáhnout bok asi o 10 cm, takže jsem v tom neviděla smysl, ale obě babičky se na mě koukaly jako na blázna, že nebudeme mít stahovací bočinici 😲 😅 ..takže jsme nakonec sehnali novou "retropostýlku", je přesně stejná jako ta ve který jsem spala už já, má stahovací bok o 20 cm a babičky jsou spokojený..uvidíme, jak to upotřebíme 😀

treperenda • 36tt • 12. září 2008 v 06:29
Děkuju moc za názory a postřehy.
Už je rozhodnuto: bude to stahovací bočnice 🙂

ilci • 1d • 12. září 2008 v 07:36
my právě všude viděli jsen tu stahovací bočnici cca o 10 cm, takže jsme se na to vykašlali a radši si dali ty vyndávací šprušle
jj, není nad "naše" postýlky, mamka byla teď naštvaná, že ji kdysi dala pryč 😉

silente • 13tt • Dnes ve 13:51
Takže kombinace vícepolohový rošt, vyndávací tyčky a stahovací bočnice se vyplatí?

frog
7. lis 2008

Ahoj.Taky jsem tenhle problém před rokem a něco řešila,ale viděla jsem jak málo se dají nynější bočnice stáhnout,tak jsem to zamítla..není to jako dřív,že to dáte až dolu,ale u těch typů co jsem viděla já to šlo tak o 10-15 cm maximálně... 😒

silente
7. lis 2008

10-15? Proboha proč tak málo 😠

dagina
7. lis 2008

Ahojky, hrozně dlouho jsme s manžou špekulovali o postýlce a byli přesvědčeni o nutnosti stahovacího boku..., zrovna dnes jsme si pro postýlku jeli, pořádně jsme vše prozkoumali a málem znásilnili prodavačku skrz infa 😅 , a rozhodli se tak pro nestahovací bok, ale za to s dolním šuplíkem - ten využijeme hlavně na látkové pleny. Stahovací bok jde opravdu stáhnout asi o 10cm, takže to zase tak velký význam nemá, mnohem lepší nám přišlo když jdou vyndat dvě přední tyčky, což postýlky se stahovacím bokem nemají.

silente
7. lis 2008

Oukej. Takže polohovací (aspoň 3 polohy) a vyndavací tyčky.
Na ten šuplík jsem taky koukala 😉

Kde jste kupovali postýlky?

campi
7. lis 2008

My se jedeme podivat v sobotu na tyhle postylky:
www.lemberk.cz
Libi se nam vyuziti az do cca 5 let, u postylek 140 cm lze odstranit nektere dily a vznikne klasicka detska postel. Clovek tak nemusi znovu kupovat matraci a k prebalovaku ma porad postel ve stejnem designu jako na zacatku.

Proc se vyndavaji tycky?

frog
7. lis 2008

Já mám taky 3 polohy a vyndavací tyčky:http://www.terkaperka.cz/detail.php?zbozi=544389
jen ta barva je trošku hezčí a zvolila jsem k ní matraci kokos molitan..

f.miracle
7. lis 2008

My si objednali postýlku Scarlett - Méďa - https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... v katalogu vypadá nádherně, když jsme ji ovšem včera rozbalili, čekalo nás nejedno nemilé překvapení; předně medvídek je vyřezaný vždy pouze z jedné strany, takže se vám může stát, že po složení nebude vůbec vidět (záleží na tom, na které straně potřebujete namontovat "stahovací" postranici 😒 Naše postýlka je pak vyrobená z kazového kusu dřeva, takže přes medvídka a pod ním vedou dvě asi patnáct centimetrů široké a dvacet centimetrů dlouhé černé šmouhy (přirovnala bych je k brzdné dráze na vozovce) 😖 Takže nás zítra čeká reklamace, jsem zvědavá, jak (ne)pořídíme...
A když už jsme u těch postýlek přidám ještě zkušenost s povlečením do nich; koupila jsem si v obchodě tohle https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer... po rozbalení jsem zjistila, že potisk není střižený horizontálně, ale vertikálně, takže opět "nadšení" 😖 Moje rada proto zní nevěřte lákavým fotkám v katalozích a než něco zaplatíte, dobře si to prohlédněte.

krista
1. led 2009

karin80 • 1d • 17. září 2007 v 18:58
ahoj, chtela bych se zeptat na vas nazor na postylku. Nekdo rika jedine polohovaci se stahovacim bokem a suplikem a nekdo rika, ze staci polohovaci. Kdy se nejvice vyuzije stahovaci bok?

giorgina • 1d • 17. září 2007 v 19:11
ja bych se taky chtela dozvedet: koupili jste postylku 120x60cm nebo 140x70cm?
Stale se rozhoduju a nevim 😕

kackadu • 1d • 17. září 2007 v 19:18
stahovaci bok využívám když dávám miminko do postýlky nebo když se kněmu skláním a pusinkuju ho 😵
Polohy roštu se ale důležitejší. My teda máme polohovací rošt a stahovací bočnici.

karin80 • 1d • 17. září 2007 v 19:24
kackadu: a co ten suplik pod postylkou? pry se da vyuzit na hodne vecicek...vyresili jste to srini? jeeee...taky budem mit filipka 😉 zdravime 😀

doubek • 1d • 17. září 2007 ve 21:59
My jsme koupili moc hezkou v Ikea, ten bok se da oddelat, takze ja ho mam oddelany a postylku prilepenou k posteli. I kdyz zatim mala v ni nespi, ale snad casem. Je to vyhodne, protoze potom bez toho ctvrteho zabradli se to da pouzit jako postel pro starsi dite, kdyz uz nepotrebuje postylku.

luccii
1. led 2009

ahoj holky, mate u postylky zabranu u hlavicky, aby se mimco nebouchalo? a pokud ano, tak stahovaci bok neni mozny? a jeste treti dotaz - je vyhodou, kdyz ma postel kolecka?

vendulka
1. led 2009

já teda budu mít myntinel kolem postýlky u hlavičky Nath....ale stahovací bočnici nemám, takže to nijak neřeším, chci 4 dílnou soupravu do postýlky i s nebesy 😵
postýlku jsme podědili,takže jsme ušetřili a na kolečkách taky není, ty jsou podle mě dobrý jen tehdy, pokud budeš nějak pořád postýlku přemísťovat, což my ji budeme mít pořád na jednom místě

luccii
1. led 2009

vendul ahojky, no ani nevim, zda bych postylku premystovala, mozna jo...

vendulka
1. led 2009

no já nad kolečkama moc nepřemýšlela, kdyby byly tak by mi to možná ani tolik nevadilo, pač se dají zabrzdit,ale lépe postýlka vypadá bez koleček, teda pro mě 😉 😀

janika7
1. led 2009

Ahoj holky, ted taky resime postylku. Tak jsem se chtela zeptat, jestli nemate tip, kde maji hezky postylky. Chtela bych tu vetsi 140x70 a sundavaci oba boky, aby z toho sla pak mala normalni postylka. Nejvic se mi libi v Mothercare, ale maji jen vystavene a nedaji se objednat ☹

vendulka
2. led 2009

janika7:tak to bohužel já nevím a ani nevím, že se takové veliké dělají 😀

luccii
3. led 2009

janika: a co si to vygooglovat? ja kdyz hledala postylky, tak cca polovina obchodu nabizi i tuto delku a sirku 😉

pajinkaa
3. led 2009

Já mám Alek od Scarlettu 120 x 60, za solidní penízky, buk, stahovací bok a k tomu béžová kolečka. Už ji máme složenou, vypadá moc hezky a jezdí výborně (my přemísťovat asi budem) 🙂

kupovali jsme tady..

http://www.detskezbozi.com/inshop/postylky-a-ko...

matraci máme 10 cm kokos - molitan- pohanka... zdá se mi fajn! 😉

ale ještě dva měsíce bude trvat, než to vyzkoušíme .. 😎

pajinkaa
3. led 2009

jo a kolečka případně jdou zabrzdit!

Větší bych nechtěla, do dvou let min to vydrží a pak pořídíme normální postel už...ať si prcek pomalu zvyká 🙂

eleonora
3. led 2009

lucii my mame postylku se stahovacim bokem a mantinel na ni mame normalne navazany a zadny problem s tim nemame 😉

luccii
3. led 2009

pajinko moc diky za tip a odkaz - ta vase se mi libi nejvic, navic nas byt je cely v buku, takze dobre zapadne 🙂 i cena dobra
matraci chci taky kokos-molitan-pohanka (+ bezp.povlak)

el a s mantinelem to jde stahovat?

pajinkaa
3. led 2009

Luci, není zač 🙂

jo jo, ten kryt matrace mám taky a mantinel taky, ale ještě neuvázanej - ale myslím, že trochu zavazet bude při stahování, ale je ohebnej, takže to nebude tolik vadit - navíc - při té nejvyšší poloze to stahování asi nutné ani není 🙂

pajinkaa
3. led 2009

jo, Luci a poslala jsem Ti IP - polohy jsou tři 🙂

eleonora
3. led 2009

luci mam tu postylku co na ni je tady ten odkaz a vazne to jde zase az tak casto se to nestahuje 😉 kdyz to mas nahore a pak uprostred tak to stahovani nepouzivas a malej kdyz spal uplne dole tak uz mantinel nemel 😉 mala ho ma a spis mi ho tam rozdelava ona nez to stahovani