Postýlka nebo košík, co je dle vás pro dítě pohodlnější?

carolineg1
31. črc 2013

vzhledem k tomu že v bytě mame malo místa, říkam si co by bylo lepší, chtěla bych košík přijde mi že zabíra méně místa, ....poradte ( jinak nevím kam s touhle diskuzí tak snad nebude vadit když je tady)

anina32
31. črc 2013

@carolineg1 Košík je krásná věc, ale jak si dítě začne stoupat, tak už tam nemůže být, hrozí riziko pádu. U postýlky je oproti tomu možnost dát rošt postupně až dolů takže teoreticky tam může dítě spát několik let. Říkám teoreticky, protože u nás se zbytečně práší jak na košík, tak na postýlku a malej spí jedině v naší posteli mezi náma😉

lv
31. črc 2013

já mám postýlku, košík je asi bezva pro úplně malinký, ža si ho převezeš kam potřebuješ.. ale jak se začne otáčet, už mi nepřijde bezpečný, přitáhne se, vypadne..nejlepší by asi bylo oboje, košík a postýlka.. 😀 to jsem ti pomohla.. 😎

carolineg1
autor
31. črc 2013

@lv no tos mi opravdu pomohla :D pravě se musim rozhodnout kvuli místu

anina32
31. črc 2013

@carolineg1 tak jedině nejdřív košík a jak dítě poroste tak pak vyměnit za postýlku😉

kureeli
31. črc 2013

Máme košík - který koupila moje babička když jsem se narodila já. Prádelní koš, kterému děda vyrobil kolečka. Přežil až do dneška a rozhodně se ještě nechystá do důchodu 😀 Pro mímo tak do třech měs. Pak už se chtějí vrtět a koukat ven. Druhá dcerka v něm spí i v noci - zatím. 😉 Za měs. max 2 smontujeme postýlku (v ložnici ubude místo) a do kuchyně druhou postýlku (taky historickou - tuším že po bratrovi 😀 )

ange_de_la_morte
31. črc 2013

My jsme měli košík i postýlku, postýlku w ložnici a košík w obywáku ( na kolečkách takže jsem si ho wlastně stěhowala po celém spodním patře, podle toho kde jsem byla), s obojím jsem byla spokojená ale z košíku ( ač byl weliký ještě po nás - klasický proutěný koš) tak mu we 4 měsísích začal být malý a přestali jsme ho použíwat a to nemáme nijak welké dítě, takže nepočítala bych s tím že košík wystačí na celou dobu až do přechodu do dětské wětší postele

katyxq
31. črc 2013

vzhledem k tomu, že postýlku využiješ i pro starší dítě (brala bych nějakou, které se dá stáhnout nebo odmontovat bočnice, ta možnost nám teď dost chybí) - klidně se muže stát, že nakonec bude mimčo spát s váma, protože bude mít vysokou potřebu kontakt a v postýlce bude brečet a nebo se často budit, tobě bude pohodlnější nemuset vstávat a moct kojit vleže v polospánku atd. - víc najdeš tady https://www.modrykonik.cz/spolecne-spani/

baris
31. črc 2013

@carolineg1 my jsme měli proutěný koš na kolečkách a i postýlku.

V proutěném koši spaly holky přes den (tak do cca 3 měsíců, pak se tam už nevešly) - mohla jsem s nim popojíždět po bytě a teď v něm holky mají hračky - odmontovala jsem spodek. 😀 A když se nám narodila mladší, tak se tam ta starší (17měsíců) pořád cpala a sledovala z koše pohádky.

Postýlka - holky tam spaly do cca 5 měsíců. Pak sebou tak mlely, že jsem je musela přemístit do klasické postele.

Takže za mě koš - měl větší využití 🙂 - viz foto

baris
31. črc 2013

jo a teď mají v tom ta hračky

baris
31. črc 2013

táák konečně jsem našla tu fotku.

maximka33
31. črc 2013

Košík je krásný, ale jen dokud se dítě nepřevaluje či nestaví, aby nevypadlo. bezpečnější je postýlka a vydrží déle. my ji měli do dvou let.

babulinkab
31. črc 2013

já měla oboje, košík je super, že se s ním může jezdit po bytě (popřípadě i uspávat). Ale mimi v něm vydrží tak max ty 3-4 měsíce

vanilka_eva
1. srp 2013

Já jsem měla košík v obýváku a malá v něm byla přes den a na noc byla v postýlce, ta se mi zdá přece jenom větší a pohodlnější na delší spaní. Košík využiješ pár měsíců v tom lepším případě, když mimčo rychle neroste, ale když se ti narodí větší tak možná měsíc dva. Takže postýlka je určitě lepší a bezpečnější protože vydrží pár let

jennyska
5. lis 2013

@carolineg1 @vanilka_eva @babulinkab @maximka33 @baris @katyxq @ange_de_la_morte @kureeli @anina32
@carolineg1 @lv

Ahoj těhulky a maminky,

myslíte, že byste mohly se svou zkušeností s dětskou postýlkou nebo košíkem přispět do naší společné, koníkovské Wiki knihovničky? 🙂 Tu si tady spolu se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme na různá témata a když svůj příspěvek vložíte na https://www.modrykonik.cz/detska-postylka/ , zapojíte se tak do její tvorby i vy.

Vaše rada, tip, zkušenost pomůže ostatním těhulkám, maminkám, které toto téma zajímá a hledají u nás na koníkovi různé informace v souvislosti s postýlkami.

Děkuji Vám a přeji fajn den. 🙂
Jana