Povlečení do postýlky. S jakým jste spokojené?

kulllisek
28. bře 2008

Ahojky holky, vím, že spoustu holek tady z koníka řeší povlečení do postýlky pro své mrňousky. Také teď stojím před obdobným problémem a chtěla jsem se zeptat maminek, které už nějaké to povlečení mají, s jakým jsou spokojeny, kde nakupovaly a jestli má některá z vás povlečení zn. Darland nebo Mamo Tato (obojí se hodně prodává na MMB) a jak jste s tímto povlečením spokojené, není moc drsné, hrubé? Díky moc 😉

kacka.va
10. dub 2008

jinak holky, ono je dobré projít vícero obchodů nebo porovnat třeba na internetu, ale rozdíly cen jsou nekdy fakt děsivé. Já jsem kupovala velikou přebalovací podložku za 430,- a úplně tu samou měli někde i za 590,-

kratoska
10. dub 2008

Pavli: já budu deku do kočárku kupovat až podle toho jakou barvu kočárku koupíme

licina
10. dub 2008

Pavlina 05:

peřinky máme, ale jsou to takové spíš sportovnější.
Jestli jsi na klasiku s volánkama, tak u nás nee....
😉

pavlina05
10. dub 2008

Jsem na sportovnější věci, voilánky a krajky ne!!!! A pro kluka už vůbec ne!!!
Deku taky až podle barvy, možná i ty peřinky!!! No dokoupím až na poslední chvíli!!
Lici, ještě jsem u Vás nebyla, budu tam muset zajet 😀 a prošmejdit 😀

kratoska
10. dub 2008

Kačko: ty ceny jsou fakt různé, to by člověk neřek
Holky taky jsem na ty sportovnější věci

kacka.va
10. dub 2008

já peřinky do kočárku taky nemám, přijde mi praktičtější deka, je poddajnější a můžu jí použít kdekoliv, když budu chtít malou třeba vyndat někde ven 😉 a pak mám do kočáru takový pytel, který se dá buď rozepnout na deku a nebo nechat zapnutý

kacka.va
10. dub 2008

no jo no, na všem se snaží vytřískat co nejvíc. jen by mě zajímalo, jaká je fakt velkoobchodní cena např. té podložky, to bychom se asi divily

kratoska
10. dub 2008

kačko: to nesmíš brát takhle, to si piš že to jsou nicotné částky,

kratoska
10. dub 2008

Teda, mě koník dneska nějak blbne, je pomalej

pavlina05
10. dub 2008

...mě taky blbne!!! 😝

kacka.va
10. dub 2008

kratoska: já vím 🙂, ale občas když se dozvím, jaká je nákupní cena, tak fakt z toho mám málem infarkt 😉
mně taky koňas dneska blbne. no nic, letím na nákup. mějte se a přeju dobrý kup

pavlina05
10. dub 2008

kacka.va pa a leť pomalu, ve 40tt už to moc rychle nejde, ne???
JJ, jsou to vydřiduši ti obchodníci!!!
Tady jsem něco napsala do diskuze k výbavičce, tak vám to zkopčím:

Včera jsem studovala chytrou knížku: Něžná náruč rodičů....a
miminko se má po narození cítit jako u maminky v bříšku, ne zakrývat peřinou a nechat jej volně ležet. Ale doporučují jej balit do péřové peřiny popř. rychlozavinovačky. především když spinka. V období bdění rozbalit a věnovat se mu!!!
A v kočárku, autosedačce a postýlce také v peřině nebo alespoń rychlozavinovačce - v létě rozbalené.
prý si nemáme myslet že mu bude od spodu horku, právě naopak jej to ochlazuje a leží se mu měkkounce a pěkně, než na tvrdé podložce, dece čí plíně!!!!
takže já budu určitě používat rychlozavinovačku!!!!!!!

kacka.va
10. dub 2008

pavli: no ještě to jde, ale spíš už mám trochu obavy, kdyby mě to někde chytlo 😉 😀
rychlozavinku taky máme 😉

kratoska
10. dub 2008

Kacko utíkej a hezký den
Pavli zajímavé, určitě na tom něco je
Já mám koupené 2 rychlozavinovačky, pěkně na střídání,

pavlina05
10. dub 2008

kac,...jasně, to já ty obavy mám už teď!!!

pavlina05
10. dub 2008

krat, já 2 a snad dorazí ještě další povlečení vč. zavinovačky,..tak to by byly 3 😎
Jdu něco pojíst. zatím pa holky

kratoska
10. dub 2008

Já jdu zase vařit, papa

pavlina05
10. dub 2008

krat, no nejdřív navařit a pak jíst...taky tak 😎

kratoska
10. dub 2008

oloupu si pomeranč a obídek budu mít kolem jedné, to je akorát když snídám kolem 9,00

pavlina05
10. dub 2008

krat, tak já mám teda ještě čas...já vstávala 9:30 😀

kratoska
10. dub 2008

já vstávám kolem 8,30, dýl nevydržím

pavlina05
10. dub 2008

😀 já jsem spáč. Do práce jsem vstávala v 5 hodin 😝
A už fakt jdu!!! 😀

kulllisek
autor
10. dub 2008

Ahojky holky, koukám, že se tu diskuze docela živě rozjela, cooo?
Pavlí, jaký povlečení jsi objednávala ty? Také Feretti?

Kratoš, ahooooooooooj, tak jak pokračujete v přípravách? Psala jsi, že ještě chybí kočárek, coo? Postýlku máte taky z Bejbycentra? My jdeme něco nakoupit zítra, ale povlečení to rozhodně nebude, to objednám přes net, páč mi to vyjde levněji (když teď zdražili) 😉

Hele holky a jaký budte používat dudlíky a lahvičky? Kupujete Avent? Já jsem přemýšlela, že bych koupila takovou tu startovací sadu, jsou tam 2 lahvičky 125 ml, 2 lahvičky 250 ml, 6 dudlíků (novorozeneckých) na lahvičky, jeden dudánek pro mimíska a kartáček na lahvičky. Vychází to cca na 650,-- Kč, což se mi nezdá až tak moc...co myslíte?

Jo a co osušky a plenky, kolik toho nakupujete?

Holky, to se tak blíží....ježíši a my nemáme nic...no, zítra jdeme nakupovat! Kočárek už máme vybraný, teď jenom řešíme, jestli objednat z netu nebo koupit na prodejně 🙂

Jo, ještě jedna věc...lehátko do vany...dneska se dělají i plastové a molitanové, nemáte reference, jaké je TO PRÁVÉ? 😉

kacka.va
10. dub 2008

já mám lahvičku jen jednu 150 ml. stejně je za začátku nebudeme potřebovat, jestli budeme kojit a děti pak často odmítají prs, což bych nerada
lehátko mám látkové, podle naší porod. asistentky je nejlepší a ty plasťáky bych stejně nekupovala.
plen mám asi 30, osušky 3. 🙂

kulllisek
autor
10. dub 2008

Kačí, plen taky plánuju 30, osušky 4 (2 froté a 2 tetra). Já jsem slyšela, že lahvičky bys měla mít minimálně dvě, jednu na čaj, jednu na mlíčko, samo, že je člověk asi nebude potřebovat hned, ale nikdy nevíš, jestli se řádně rozkojíš, jestli nebudeš muset dokrmovat.

Látkové lehátko je klasika, tím člověk asi nic nezkazí. Jenom měl zajímaly názory na to molitanové, do plasťáku bych asi taky nešla! 😎

kacka.va
10. dub 2008

no třeba to molitanové nám říkali, že se v tom přeci jen drží víc "bordel", kdežto to látkové sundáš, vypereš a je to údajně lepší. Nevím, zatím nemám zkušenost 😀. Ohledně toho kojení... mám číslo na laktační poradkyni, která zatím údajně rozkojila všechny maminy.

kulllisek
autor
10. dub 2008

Tak to jo, já vím, že známá kojila jak mohla a malá pořád nepřibírala, tak musela nakojit, odstříkat a dokrmit odstříkaným mlíčkem a takhle to praktikovat ☹

kacka.va
10. dub 2008

no ono je to často technikou, takže si myslím, že když tu zvládneme, tak jsme za vodou 😉. Právě že ta poradkyně říkala, že jakmile se dá lahvička, tak často děti pak nesajou tak, jak by měli, protože z lahvičky je to jednodušší a tím pádem se ani nesnaží tolik u prsou. Jinak se doporučuje přikrmovat ze začátku stříkačkou po prstu, když chcete, aby si mrňous nezvykl na láhev.

kulllisek
autor
10. dub 2008

Jojo, s tou lahvičkou máš pravdu a stříkačkou taky... 🙂

nikka.vo
10. dub 2008

eva.konczynova -výplně (jestli myslíš přikrývku a polštář 😉 ) někde kupovala moje mamka, ale na netu je koupíš 😉

mám standartní rozměr dětské deky 😉 - polštář jsem nezkoušela 😖