Povlečení do postýlky. S jakým jste spokojené?

kulllisek
28. bře 2008

Ahojky holky, vím, že spoustu holek tady z koníka řeší povlečení do postýlky pro své mrňousky. Také teď stojím před obdobným problémem a chtěla jsem se zeptat maminek, které už nějaké to povlečení mají, s jakým jsou spokojeny, kde nakupovaly a jestli má některá z vás povlečení zn. Darland nebo Mamo Tato (obojí se hodně prodává na MMB) a jak jste s tímto povlečením spokojené, není moc drsné, hrubé? Díky moc 😉

matilko
13. bře 2009

Ja som na miminko kúpila perinky aj povlečení z Quelle a som spokojná 🙂

elias
16. bře 2009

Na Ikeu pozor!!! U dospělého povlečení a přikrývek si dobře rozmyslete, co děláte. Švédská norma přikrývek a povlečení je 150x200cm. U nás je to jenom 140x200cm!!! Proto když si koupíte přikrývku v Ikea, musíte tam kupovat i povlečení. A naopak, když máte českou přikrývku a Ikeacké povlečení, pravděpodobně bude povlečení nepříjemně volné.

elias
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verusinek
16. črc 2009

Ahojda, prosím kdo máte povlečení od Feretti, nemohli by jste vyfotit jak vypadá polštářek a mantinel v postýlce??? Ten mantinel asi lze používat jen v té nejnižší poloze? No a ještě poslední dotázek, není v postýlce 120x60 peřinka moc veliká???? Díky moc 🙂

mmmk
10. led 2010

scai • 27tt • Dnes v 10:33

Vybírám povlečení i peřinky a zajímalo by mě, jaký rozměr je podle Vás nejlepší...135x100, 120x90, 130x90... Většina povlečení je z Polska co jsem koukala (asi hlavně ty rozměry 135x100 a 120x90), jak jste spokojené s kvalitou a jakou máte značku?

martulikk
10. led 2010

Ahoj my pořídili 120x90, ale zbytečně nám tu zabírá místo a asi ještě dlouho bude... Malá má teď 5,5 měsíce a spí pod menší dečkou, ty velké se ani do postýlky nevejdou 😉 Když je teď zima, tak jí dáváme do spacího pytle (super věc! mimčo se neodkope) a přes to má ještě tu dečku. Jo a značku máme Scarlett, ale jak se říká o polských výrobcích, jsem z toho víc zklamaná než spokojená 😒

scai
10. led 2010

takže scarlett je taky polské...když ono na tom netu to vypadá všechno tak hezky a prývě se taky bojím, že to pak bude mnohem horší... ☹

mmmk
10. led 2010

Scai, o scarlett se bavily holky tu v nekterem tematu a pry jsou to dobre a kvalitni veci (oblecky, postylky).

bury
10. led 2010

mmmk - já vybrala nakonec rozměr 100x135 - je to prý tzv. EU rozměr. A co jsem koukala na povlečení v německu, tak jsem vždy viděla jenom tehle rozměr.
Scarlett je polské, ale prý kvalitní. A ceny dobrý. Je to problém, že u nás je většina těchto věcí polských a když kouknete na český, tak ty ceny jsou někdy fakt šílený...
mě se třeba líbí povlečení tady: http://www.aesthetic.cz/ ale ta cena!!!! je teda pravda, že na omak je to úúúžasný....

bury
10. led 2010

koukám, že dotaz nevznesla mmk, ale scai 😀

martulikk
10. led 2010

ano, to povlečení vypadá moc hezky, proto jsme ho taky koupili 🙂 jenž bych si pro miminko představovala o dost jemnější materiál, ta jejich bavlna je dost hrubá 😒 a kvalita látky je dost mizerná...

mmmk: postýlka od Scarlett je pěknej šmejd! bohužel jsme to zjistili až když nám přišla domů... ☹ od této značky už opravdu nic kupovat nebudeme

mmmk
10. led 2010

Martulikk, ja psala, ze jsem to cetla, od Scarlett nemam vubec nic. Ale dobre, ze to vim teda.
Davate detem do postylky polstare? Jsem docela prekvapena, kolik ruznym rozmeru se prodava a ze ke kazdemu povleceni to je jinak 😅

martulikk
10. led 2010

mmmk: já vím a proto jsem musela napsat svou zkušenost 😉 vážně jsem dost zklamaná z těch výrobků, přitom je najdete skoro v každém obchodě... 😒

bury
10. led 2010

martulikk - já jsem šahala na to povlečení v obchodě a bylo úžasně jemný... 😕 takovej jak jemňounkej flanel.... za ty prachy (na krámě 950 Kč) jsem ho teda nekoupila....

bury
10. led 2010

mmmk - říkají že minimálně do dvou let dítě polštář nepotřebuje. takže ještě ke všemu ti je část toho povlečení k ničemu 😀 ty rozměry jsou fakt děsný. další jinej rozměr má Ikea 😠 a nejlepší je, že některý lidi to jaksi nepochopí, že je víc velikostí a prostě nakoupí ti povlečení a pak se diví, že na peřinu 100x135 prostě povlečení 120x90 nenarveš 😠

mmmk
10. led 2010

Kde koupim letni perinu 100x135?? Takovy mam povleceni, jedno po nas a jedno novy - flanelovy (to je tusim zn. Skodak).
Divala jsem se na ty prikryvky v jysku a to je zas jiny rozmer. Navic tam maji jakousi baby-prikryvku 80x80 🙄

josifek
10. led 2010

my koupili naší kočičce peřinky u nás v obchůdku normální rozměr 120x90 a myslím že je mocccc velká do postýlky a polštářek máme pořád jen oprřený o posýlku nedávame . Jinak jsme měli klínový polštář proti blinkání, a ten se nám do polštářového povlečení vležl 😀 😀
Povlečení musím kupovat na krámě nevěřím obcudkum ala internet musím si osahat a nejraději mame klasiku české výrobce a jemnou česanou bavlnu nebo flanel 😉 😉 😉 většinou stály okolo 250-350 kč 😉 A naší malou nemůžete dád do pytlíku na spinkání asi by se zbláznila ,ona se točí jak vrtulka v noci když spinká 😀 😀 😀. Z ikei máme peřinku i povlečení atipické ale na chaloupce stačí, a když bude třeba ušiji ma to sama 😉

bury
10. led 2010

mmmk - ty jo tak to nevím, jestli u těch dětských rozdělují na letní/zimní. jestli se chceš hodně plácnout přes kapsu, tak třeba existuje tohle: http://www.dita-angel.cz/site/katalog/prikryvky...
ale ta cena je podle mě přehnaná .... 😝 a rozměrově sice trochu menší, ale myslím, že těch 10 cm na šířku se ztratí....

martulikk
10. led 2010

jojo, polštářek je zatím úúúplně k ničemu 😀 je to dobrý tah od obchodníků, když to prodávají jenom společně...
taky jsem zapomněla na Ikeu... tu jsme pořídili nedávno (myslím deku a polštářek + povlečení), je to jiný rozměr, ale o mnoho příjemnější materiál než má Scarlett... ale ano, taky jsme to zatím odložili a zatím se nám na to "práší" 😅 podle mě bylo nejlepší to, co měli v porodnici: hodně slabý klasický péřový polštář, jako velikost peřinky pro mimi naprosto ideální!
bury: my máme od Dity fusak a deku na ven s tím materiálem Outlast a je to naprosto dokonalé! (ale to je už na diskuzi do jiného tématu) o té dece jsem nevěděla, asi na to mrknu, jestli bude tak dobrá jako ten fusak, tak ty peníze stojí za to 😉

myskin
10. led 2010

Scarlett má dost nekvalitní výrobky, zkušenost moje i kamarádek. Ohrádku jsme už kupovali Geuther a kvalitou je nesrovnatelně lepší. Dětské povlečení mám ráda z české Veby nebo firmu Scan.

scai
10. led 2010

Myskin a ta česká veba má jaký rozměr?
Tak nevím jeslti nekoupit radši rozměr 130x90, což je česká klasika...ale zas pak na netu už není moc povlečení na to ☹( A třeba takové to od Hyblera s amálkou apod se mi fakt nelíbí ☹

myskin
10. led 2010

Veba má dětské povlečení 130x90 a Scan taky. Veba má damašek (z egyptské bavlny-úžasný na omak a ani se moc nemačká) a bavlnu . Hyblera s dětskými motivy taky nemusím. Dostali jsme i povlečení z Ikey-hadr 😝 .

marcela72
11. led 2010

Já jsem se v tom taky plácala. Nakonec jsem vybrala rozměr 120x90 a koupila od scarlett froté a k tomu i mantinel. Mantinel jsem používala hned, je super, to se zase musím zastat, že ne všechny věci od Scarlett jsou špatné, ale to povlečení je froté a vevnitř flís, takže hodně teplé. Pak jsem si koupila ještě jeden mantinel s tím, že až budu pro malou používat peřinky, tak dokoupím povlečení, ale přišel mi ten mantinel a to je hnus fialovej. Kupovala jsem tady: www.mujeobchod.cz Je to hrozně hrubé a řídké, tak jsem koukala po netu a Hybler se mi moc nelíbil, ale je to krásně hladká bavlna, tak jsem koupila Hyblera a peřinku od Scan. Přes léto, když byla Toninka ještě malá, tak jsem používala jen bavlněné dečky. Ty tedy vřele doporučuju. S Vebou mám zase já špatné zkušenosti. Měla jsem od nich dvě dospělácká povlečení a jedno bylo tak šikmo ušité, že se to nedalo vyžehlit a to druhé je zase děsně nepříjemný materiál. Je tam psáno sice 100% bavlna, ale krk bych dala za to, že to je směs, protože se pod tím paříme 😝

myskin
11. led 2010

Tak Veby se musím zastat. Kupuju od nich roky a žádná negativní zkušenost. Ale je bavlna a bavlna. Povlečení z levnější řady jsem od nich neměla, tak je možné že je materiál výrazně horší než jsem zvyklá. Radši koupím to luxusnější (egyptská bavlna)-mívají občas výprodeje a pak je super cena. Je to damašek, tak to chce s ním taky podle toho zacházet při údržbě. Jinak jsou skvělé merino deky pro miminka (třena Bundle of Joy). Hybler je opravdu příjemný, ale je pravda že má příšerné vzory.

marcela72
11. led 2010

No to je náhodička. Bundel of Joy jsem koupila malé kamaše a když to došlo, tak jsem málem padla. Je tam napevno všitá guma a malé jsou moc těsné v pase, takže na prd. Jo na délku jí jsou dobře. A naše malá není žádný buřt, spíš drobnější. A to mi paní právě říkala, že nedělají overalky s ťapkami, aby ty výrobky vzhledem k ceně dlouho vydržely 😕 No to jen takový postřeh 😉 Ta povlečení nebyla zrovna nejlevnější. To jedno bavlněný saté, to bylo křivé a to druhé damašek. Moje matka dostala damaškové povlečení jako svatební dar a ještě po dvaceti letech bylo jak nové. Žánou speciální údržbu podle mě damašek nevyžaduje.

myskin
11. led 2010

Damašk speciální údržbu nevyžaduje, pouze neždímat a vyvěsit. Ty kamaše mají fakt příšernou gumu. Líbili se mi, ale kvůli té gumě jsem koupila kamaše od Many Months takový ty pro plíňáky. Jsou super (bez gumy), ale malý je rok a půl a máme velikost na 3 roky. Takže co firma tak nějaký úlet a velikosti chce vyzkoušet.

marcela72
11. led 2010

myskin, mě ta guma vůbec nenapadla, že bude všitá u lepších kamašek. A abych se vrátila k tématu, tak já u Hyblera vybrala docela snesitelný vzory a hlavně jsem ráda, že to je příjemné a z těch vzorů jsem už nějak musela slevit. Aesthetic má taky krásný povlečení. Viděla jsem ho "naživo", ale ta cena je tedy dost vysoká. Pro nás už kupujeme Matějovského krep a jsem spokojená.

myskin
11. led 2010

Tak Aesthetic neznám, omrknu. S tím objednáváním oblečků je potíž, já mám možnost to u nás v jednom krámku objednat a pokud se mi to nelíbí nemusím koupit. Ta guma u kamašek by mě taky nenapadla. To snad musel navrhovat chlap 😀 .

scai
12. led 2010

A ten Matějovský má zas ale jiný rozměr polštáře než ostatní...Jako kdybych vzala ten český rozměr, tak to je 130x90 a polštár myslím 45x60 aMatějosvný dělá polštář 40x60. Tenhle zas bývá vždycky u toho povlečení 120x90 a 135x100...tak já fakt nevím ☹
Ostatní maminky, co máte doma?

marcela72
12. led 2010

scai, já mám Matějovského pro nás dospělé, ne do postýlky a ještě by mě zajímalo povlečení Renka styl. Ty mají docela pěkné, ale nikde jsem na něj nenarazila. Aby to nebyl zase nějaký hadr 😕