Prodloužený spací pytel. Jaký?

jop
12. zář 2011

ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nepoužíváte delší spací pytle (110 cm a více) - jaké máte, kde jste je kupovaly a jaké s nimi máte zkušenosti. Potřebovala bych nějaký univerzální celoroční, ani teplý, ani moc tenký, tak akorát 😀 Kdysi jsem koupila jeden levný a malý v tom absolutně odmítal spát, protože se v něm dost potil. Díky za odpovědi.

mamkamarketa
12. zář 2011

http://www.dopostylky.cz/spaci-pytle/?page=2
ty vetsi delaji na zakazku,ale 110 na temer 2 lety dite se mi zda hodne.

meo
12. zář 2011

@jop já používám od Emitexu, má asi 100cm a myslím, že to bohatě stačí minimálně do tří let, pak dám stejně přikrývku. Dělají letní i zimní, myslím, že letní je lepší, protože doma člověk stejně strašnou zimu nemá - aspoň většina 🙂 . Já jsem ho dostala, ale mají svoje stránky, takže se tam můžeš podívat. Já jsem moc spokojená, dá se rozepnout na tři díly, jenom malou položim, zapnu a nemusim jí do toho navlíkat jako do některých levných pytlů. V zimě jí dám overal a když je teplo, tak stačí jenom bodyčko a pytel.

jop
autor
13. zář 2011

@mamkamarketa
@meo díky za odpovědi. Tu delší variantu 110 cm si chci koupit proto, že se mi nechce každý rok pořizovat nový pytel 🙂 Teď máme pytel 90 cm a malý v něm spí od 4 měsíců naprosto bez problémů, ale je fakt, že když byl miminko, tak pěkně ležel a nepřesunoval se přes celou postýlku, takže mu ta délka nevadila. Ještě si to nechám projít hlavou. Určitě bych pořídila spíš letní pytel, protože doma zas takové chladno nemáme. Ráda bych taky dala už ve 3 letech místo pytle přikrývku, ale nejsem si jistá, jestli ten náš "odkopávač" pochopí, že když je mu zima, tak se má zakrýt - zatím mu to zjevně naprosto uniká 😀

mamkamarketa
13. zář 2011

@jop pokud bude jako ten nas,tak mi ver,ze nepochopi 😅 😀
za 3 mesice mu budou 3 a spi v pytli,jinak by asi zmrznul,zijeme ve starem kamenem dome,mame stara okna a v zime je u nas faaakt zima 🙄

jop
autor
13. zář 2011

@mamkamarketa no já tuším, že náš bude ten stejný případ 🙂) Jak to děláte s chozením na nočník v noci, když má oblečený ten pytel??

mamkamarketa
13. zář 2011

@jop zatim nijak.on se vzbudi malokdy (ma porad pleny) pokud se vzbudi,vyndam ho a jdeme na wc,ale ve vetsine pripadu cura do plen. on spi od 18:30-07:30 takze bez pleny to zatim nevydrzi 😒

jop
autor
13. zář 2011

@mamkamarketa teda, to spí fakt dlouho 🙂 Hm, tak teď nevím - je fakt, že pytel a nočník v noci nejdou dohromady. Náš teda ještě na nočník nechodí, ale doufám, že ho to brzo naučím, protože ve 2 a 3/4 roce musí do školky 😒

mamkamarketa
13. zář 2011

@jop to se nauci,ale pleny pres noc se toleruji do vyssiho veku 😉
spi dlouho,ale zase nespi pres den. vybira si to najednou 😉

jop
autor
13. zář 2011

@mamkamarketa to doufám, že ve školce nebude problém dát mu plenku na spaní...
No a i když nespí přes den, tak stejně je to pěkné - skoro ve 3 letech spánek 13h denně 😉 Náš malý spí 10 h v noci a 2 h teď 🙂

mamkamarketa
13. zář 2011

@jop snad jo,vetsina statnich skolek vyzaduje aby dite nemelo plenku na odpo spani 😒
on spi rad 😀 to ma po mamince 😅 tedka uz zarezava 😅