Půjčovna monitorů dechu. Máte zkušenost?

berunka
10. led 2009

ahojky maminky chtěla bych poprosit o radu nemate některá zkušenost s pujčovnou monitoru dechu?popripade kde se ,pripadne kde se da monitor dechu pujcit?dekuju moc.

minea
10. led 2009

http://www.monitordechu.cz/
Volala jsem tam před porodem, abych se domluvila, jak to chodí (např. monitor se nedá dopředu zarezervovat), ale nakonec jsme to zvládli bez něj.

f.miracle
10. led 2009

My máme monitor dechu vlastní a v přiloženém manuálu výrobce vyloženě nedoporučuje jeho půjčování. Snímací deska je totiž hodně křehká a její sebemenší poškození vede k selhání přístroje. Do jeho půjčování bych proto rozhodně nešla... 😕

motylek
10. led 2009

Já bych do půjčeného ani použitého monitoru taky nešla. Koupili jsem si novej, jsem moc ráda, protože můžu v noci v klidu spát. Jinak jsem takovej posera, co se bojí, že by náhodou něco. Zatím jen pár planých poplachů, když odcestuje mimo, ale teď když už je větší, tak ho to bere v celý postýlce, i když sjede až dolů (máme 120x60) 😉 .

romcatko
10. led 2009

My ho měli půjčený z porodnice v Podolí - myslím, že se to jmenuje Sluníčko (nějaká nadace či co). Číslo a www bohužel nevím. Půjčovné na půl roku 1000kč. Dělají pravidelné revize, takže strach nemám. A nejsou to Nany (ty často "plaší" zbytečně, ale baby sence II - jsou tam 2 desky). Půl rok bez jediného falešného poplachu, i když malá cestuje stle po postýlce 😉 Byla jsm s ním klidnější.

berunka
autor
10. led 2009

romcatko a ty jsi v Podoli rodila?myslis ze se monitor muze pujcit i kdyz jsem rodila u Apolinare?ta cena za pul roku je slusna. a mela jsi ho jen na ten pulrok nebo i pozdeji?

gedgitka.a
10. led 2009

ahojky holky, tak já koupila jen chůvičku, ale i s kamerou, takže když malej byl v postýlce, slyšela jsem každý jeho zavrtění a rovnou ho i viděla a mám, tak lehounké spaní, že mě vzbudilo i, když začal dýchat třeba malinko jiným rytmusem, takže jsem monitor nekupovala, doktorka mi řekla, že ho většinou pořizují maminky, které rodily předčasně a měli nějaké komplikace s miminkem po porodu, náš malej šel jen o týden dřív a byl ho kus a byl bez problémů i porodní asistentky říkali, jaké je to hned po porodu vpoho mimčo, a já jsem jak monitor dechu pomalu sama 😀 , páč fakt reaguju na sebemenší šustnutí 😅

vojtisek2007
10. led 2009

Ahoj, u nás lze taky půjčit v porodnici - myslím na půl roku cca 800,- na rok 1600 - 1800 nebo tak nějak se ty ceny pohybovaly....

berunka
autor
10. led 2009

gedgitka: ja jsem prave rodila skoro o mesic driv a mala mela 2430g takze ted zvazuju ten monitor.a jakou chuvicku jsi mela?

romcatko
10. led 2009

Ne, rodila jsem v Motole. Není to vázáno přímo na porodnici tam... zkus pohledat. A měli jsme ho ten půlrok. prý je to nejrizikovější období. dá se půjčit i na rok ( myslím 180kč). Esterka měla problémy po porudu s dýcháním (nepostup. porid - CS - Jip..) a Mudr. nám řekla, že pro jistotu monitor doporučuje, ale SIDS je hlavně v prvním půlroce.

gedgitka.a
10. led 2009

berunka: ahojky, koukala jsem, že máš mrňouska narozeného dřív, to bych asik o tom monitoru taky přemýšlela, ale dřív žádný nebyli a taky jsme vyrostly, myslím, že syndrom náhlého úmrtí existoval vždycky a podle mě záleží na tom jestli je mimčo po narození ok, koupila jsem Whiteberry, mrkni na net našla jsem ji za ceny kolem 3000 ale já ji na seznamu v inzerci našla za 1990, prodává ji tadyk kluk má bazar, ale ta chůvička je nová a úplně ok, asik nějaká čórka si myslím 😨 dokonce na ni jde myslím napojit víc kamer k tomu monitorru a je jak do sítě, tak na baterky, takže jde použít i na cesty 😉 jsme s ní spokojený 😉

gedgitka.a
10. led 2009

jo taky mě doktorka říkala, že nejhorších je prvních 6 měsíců, to bude našemu prckovi 25.1. a já mám malého stejnak tam kde jsem a spaní mám lehoučký, kor po tom co se narodil malej, takže jsem ho nekupovala 🙂

evikuu
10. led 2009

ahoj holky já sehnala NANY za 2000kč říkám si jestli se vůbec půjčování vyplatí??? Mám jeden kontakt mrkněte na www.docsimon.cz tam jí mají za 2085kč, maslím že je to velice slušná cena a i poštovné je už v ttéto částce mám dojem zdarma 😀

romcatko
10. led 2009

oprava - 1800kč na rok

berunka
autor
13. led 2009

holky tak uz mame monitor pujceny doma.je to fakt super protoze pred kazdym pujcenim je provedena revize lekarskou komorou.takze se fakt nemusite bat,ze je poskozeny.ten nas ma revizi prosinec 2008 😉

aaandris
13. led 2009

Ahoj holky, tak se taky přidávám. Měla jsem půjčený Baby Sense II od kamarádky, ale musela jsme ho už vrátit, protože se jí narodilo mimo a říkala jsem si, že si nebudu kupovat, ale vzhledem k tomu, že můj malý spí od malička sám v pokojíčku, tak jsem si říkala, že která jiná matka než já by měla mít monitor dechu, když moje děti spí v jiné místnosti než já..🙂 Objednala jsem si Nanny z toho Docsimon, jak píše Evikuu a jsem spokojená. Dodávka byla do 48 hod tady a za 2085 Kč si říkám, že je to v pohodě. Užiju to určitě na dvě děti a pak to kdyžtak prodám - v mezičase to půjčím kamarádkám - nebo někomu za nějaký drobný peníz a mám to zpátky. Jenom mě zaráží, že romcatko, píšeš, že Nanny občas plaší? To zatím nevím, ale mám ji jen 1 den - fakt je že, za tři měsíce s Baby sense II žádný poplach nebyl, tak pak dám vědět, jak funguje Nanny... 🙂

evikuu
13. led 2009

Ahojda máme taky nanny a sestřenka taky a spokojenost-nikdy planý poplach.Někde jsem četla že záleží i na madraci pod kterou je a jak je uložený-vím že tam přímo nějakou nedoporučovali ale už bohužel nevím 😖
když si přímo najedete na stránky jablotronu tak tam o ní píšou spousu věcí 😀 .
aaandris tak jsem s "docsimon" spokojená 😅

berunka
autor
13. led 2009

aaandris mozna to romcatko myslela v tom smyslu ze Baby Sense ma dve desky a kdyz ti prcek zacne cestovat po postylce snima ho to vsude.kdezto s Nanny kdyz ti sjede z podlozky muze to zacit plasit protoze ho to tam neciti.my mame pujceny ten Baby sense jak jsem psala.ted mam tu druhou desku zatim v obyvaku v kolebce protoze Eli je mala a nepotrebuje tu druhou v postylce.takze mam vlastne jakoby tu pridavnou desku a jsem moc rada,ze jsme ho pujcili. jinak aaandris s tim pujcovanim asi bych ho mezi vlastnim prvnim a druhym ditkem moc nepujcovala,ono neco jineho je kdyz mas ten monitor zrevidovany a neco jineho kdyz ti na nem lezi x deti a pak mas verit ze funguje stoprocentne.

evikuu
13. led 2009

Já si myslím že i v Jablotronu /nějaké pobočce co doporučí/ se dá nanny zrevizovat také-vždyť na ní nabízejí prodlouženou záruku na 4 roky-takže někdo to dělat musí-otázka kdo 😎

berunka
autor
13. led 2009

ty co mame pujcene reviduje primo lekarska komora nebo tak nejak.takze jsem hned klidnejsi.ono zaruka byt prodlouzena muze ale jde o to jak s tim kdo bude zachazet 😉

evikuu
13. led 2009

Právě oni aby prodloužily záruku-musí nanny projíd taky kontrolou jinak si to JABLOTRON neryskne

jennyska
11. zář 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Monitory dechu a protože Vy s nimi máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/monitor-dechu ? 😉

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě shánějí monitor dechu a rozhodují se mezi různými značkami a typy. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

beruskag
23. led 2014

@berunka
Ahoj, mam pujceny monitor z Kliniky detskeho dorostoveho lekarstvi, Ke Karlovu, Praha 2. Lze si ho jednoduse vypujcit na obcansky prukaz a uhradit 900 kc za pul roku. Jen doporucuji zvazit jak dlouho ho chcete mit pujceny. Ted budu dobu prodluzovat a rikam si, ze jsem si ho mohla koupit a pak ho prodat na bazaru, vyslo by me to urcite levneji. Vyhodou pujceni z nemocnice je, ze monitor je vzdy UPNE NOVY. Dle lekaru jine monitory nemusi byt spolehlive. Kazdopadne my mame nedonosene dite a pro nej nam monitor vylozene doporucili. Nicmene lekari nam rekli, ze proti SIDS nas monitor neochrani, z lekarskeho hlediska je to pry hloupost, ale monitor je dobry kvuli tzv. apnoickym pauzam, kterymi trpi zejmena nedousci a na to je monitor uzasny. Tolik ma zkusenost.

berunka
autor
23. led 2014

@beruskag díky za reakci🙂 já už mám ale děti 5 a necelé 3 roky🙂)

misenka78
31. led 2014

já jsem si koupila vlastní - monitor za plenku Respisense, s tím, že až ho nebudu potřebovat, tak ho prodám. Takovýhle věci se dobře prodávají, takže to možná bude levnější než si ho půjočvat🙂

lucieholkova
16. lis 2015

Ahoj maminky,prosim vás nevíte kde se dá v Brně udělat revize monitoru dechu???

veruhlo
26. lis 2015

máme dvojčata, a ještě ke všemu nedonošená ... kupovat vše 2x je fakt raketa! Monitory dechu a váhu jsme si půjčili a jsme spokojený. Chůvičky jsme koupili, protože ty budeme potřebovat, i když budou děti větší. Jsme z Prahy - tady je půjčoven hned několik. My je máme z půjčovny Prima rodina, stejné monitory, jako jsme měli v porodnici.