Rozměr povlečení do postýlky. Existuje univerzální?

nikusa
4. kvě 2008

Ahoj maminky. Plánujeme koupit postýlku pro miminko a s tím souvisí také výběr peřinky, polštářku a povlečení k tomu. Zjistila jsem ale, že různí výrobci mají různé rozměry, tak se v tom trochu ztrácím a nevím, co mám koupit. Ikea má např. povlečení na peřinku 110x125 a polštář 55x35cm, v Kice zase pro změnu nabízejí 100x135 a 60x40, pak jsem viděla od jednoho českého výrobce rozměry 130x90 a 40x60.
Existuje nějaký nejuniverzálnější rozměr peřinek a povlečení do dětské postýlky?
Jakou máte zkušenost? Díky za radu.

janaboris
4. kvě 2008

přikrývka 120x90cm+polštářek 40x60cm
je ideální,nádherně se vleze do klasické postýlky 120x60.

lukin
4. kvě 2008

nikusa: Být tebou, tak si nejdříve pořídím tu peřinku a polštář a podle toho pak kupuju povlečení 🙂

janaboris
4. kvě 2008

já jsem kupovala peřinku a polštář a povlečení na to z mimibazaru od jedné paní a nádherně to sedí🙂

berynka
4. kvě 2008

Ahoj, tak to mi ani teď neřešíme. Mimi ze začátku stejně nemá mít žádný polštářek a na přikrytí jsme používali spací vak a tu dvoustranou deku (flís + látka). Jen když jsme kupovali matraci v Ikey, tak jsme k tomu vzali hned prostěradla, protože oni nemají úplně typickou velikost 😉 . Nevím nakolik to platí třeba o těch parádních mantinelech. Ty ikeové třeba nejsou nic moc a jiné jsou na větší postýlky 😅 .

nikusa
autor
4. kvě 2008

janaboris: A když chci pořídit tu větší postýlku 140x70, tak myslíš, že mám koukat po větším rozměru? Ta paní z mimibazaru to prodává nové nebo bazarové? Když tam mi prosím odkaz do IP. Díky.

lukin: Já si právě chci pořídit nějakou tu kombinaci s mantinel a povlečením a když to má pěkný vzor, tak to zas má divný rozměr a naopak.

berynka: Spacák máme taky, ale já právě chci pořídit nějaký ten hezký mantinel a rovnou to chci i s povlečením. To máš pravdu, že ty designy i Ikey nejsou žádná sláva...

janaboris
4. kvě 2008

nikusa prodávají se i větší rozměry-jak píšeš do větší postýlky.
Na mimibazaru prodávají nové ale i bazarové.Pošlu ti ten odkaz do IP.Mají tam různé sady.Momentík pohledám. 🙂