Spací pytel pro miminko. Jaký koupit?

luciass
2. únor 2007

Ahoj,
chtěla bych se poradit, s těma, které již mají doma v běhu nebo i uvažují o koupi spacího pytle pro drobečka,
jestli je dobré koupit rovnou třeba na půlroční mimi (pak se třeba bude vic točit, v osmi měsících zvedat, což může třeba vadit v koordinaci)
jestli koupit s rukávkama nebo ne (bude spát v overálku, aby se "neupeklo" nebo v létě apod.)
vítám všechny názory a rady
hezký den 😉

mami.sk
24. dub 2009

my sme do 2,5 mesiaca pouzivali zavinovacku, mala v nej krasne spala 😉 ked jej uz bola kratka tak som ju zacala davat do spacieho vaku a som velmi spokojna 😉 😉 😉
myslim ze aj dcerka 😉
kupila som taky vak, kt. je od 0-6 mesiacov, je bez rukavov a zapina sa na hruby zips pod pazuskami. je to pohodlne a malej nie je zima 😉

aness
24. dub 2009

Dcerka spala v pytli od navratu domu z porodnice, nesnasela zavinovacku. Potrebuje mit prostor, spi s rozhozenyma ruckama za hlavou. Ted uz z nej temer vyrostla, takze shanim nejaky novy, ne tak teply, at muzeme pouzivat pres leto. Ma zapinani na boku (celou jednu stranu a spodek), na ramenou je na patentky a pod pazickama ma jeste takove "dodatecne" patentky, ktere jsem ji zapinala, kdyz byla uplne malinkata. Tak se nemohlo stat, ze by "zajela" dovnitr. Skoda, ze zatim nemuzu nikde sehnat stejnou znacku, ale vetsi a tensi na leto. Mam trosku strach, ze pokud bude spat pres leto jen pod dekou, jestli si pak na pytel zase zvykne... Mate s tim nektera, prosim, zkusenosti?

misakulicka
20. kvě 2009

Mám dotaz: jak přestat používat spací pytel? vím, možná divná otázka: ale náš se v pytli koulí po celé postýlce, má 14 měsíců-tak bych chtěla, aby už spal pod normální peřinou, ale mám obavy, aby se mě nezatoulal pod peřinku....nemůže přece spát v pytli až do puberty, ne? ....poraťe fígl...

saska.t
20. kvě 2009

miska mojej kamosky dcera spavala v pytli do 2,5 roka takze 14 mes. je nic 😀 a potom automaticky presli na perinu s vankusom... 😉

sakura77
20. kvě 2009

ani mi nehovorte,my mame tiez doma "najmilovanejsi" vacik na svete,no ale kedze uz je len len a vacsi sa uz asi ani nerobi 😀 uz by som mu ho chcela zrusit-spal sice bez neho-ale musel ho mat v postielke pri sebe na "tulenie" 🙂 no lenze co je horsie,ja som sa nevyspala celu noc,co som vkuse zakryvala,lebo on cestuje po celej postielke,takze je nonstop odkopany 😠 a to sa ho chystam v najblizsej dobe"odstahovat"na velku postel do jeho izbicky,tak to si uz ozaj neviem predstavit,neviete nejaky tip ako ho udrzat zakryteho?

pistok
20. kvě 2009

timi má 10mes a už asi 2mes spí bez "spacieho pytla", lebo je tiež cestovatel a budil sa, ked ho obmedzoval v pohybe. ako som mu ho prestala dávat, tak spáva lepšie, prespí aj celú noc, ale ja nie, lebo ho stále zakrívam.
zatial len dekou a teraz v lete ešte tenšou, ale už máme kúpenú aj perinku, len sa bojím, aby sa nezahrabal pod nu. deka sa mi v tomto ohlade zdá spolahlivejšia, že sa pod nou nepridusí.

senja
14. čer 2009

Holky, mam dotaz ohledne spaciho pytle. Maly se ma narodit koncem cervna a ja nevim jaky spaci pytel mu mam koupit - klasicky s vyplni nebo nejaky lehoucky, kdyz je prece jen leto? Nechci ho prehrivat ani aby trpel zimou ☹ Poradite prosim nekdo? Diky 😉

martaha
15. čer 2009

Ja som mala spaci pytel az od pol roka. Dovtedy spaval v perinke alebo zavinovacke.

soanpe
15. čer 2009

já mám malou asi od 2 a půl měs. ve spacím pytli. Máme jich několik asi 4 😅 ten poslední jsme koupila v sekáči ještě s orgoš sedulkou za 105,-Kč 😎

jananinka
16. čer 2009

Ahoj Senja, my mame spaci vak z tesca cherokee, myslim ze je tak akurat. Pri vybere urcite tensi, aby sa babo neprehrialo.

oliivie
18. čer 2009

Mám dotaz. pytle máme i s ramínky i s dlouhým rukávem. Ještě jsem ho nezkoušela, nevím, jak ji mám do toho oblékat. Četla jsem, že dáváte bodyčko a co ponožky? Nebo bez nich? A potom se mimi ještě přikryje dečkou? My máme peřinku z dutého vlákna, zatím se nám malá neodkopává, ale až to přijde, zkusím ten pytel, tak abych věděla jak. Díky.

missymici
18. čer 2009

Mi jsme začali s pytelem bez rukávu používat od zač.5 měs,pod tím má overálek a dávam ještě ponožky,protože chodidla ma pořád studené,po mě....když s pytlem tak bez deky,bohatě stačí pytel. Pytel je asi na roční dítě,ten co máme největší,a v něm mu je nejlíp,má dost místa pro nohy,otáčení.Samo že se vyspí v 70cm,ale přijde mi,že se moc neotáčí a nemění polohy,ale jestli to kvůli tomu???!!!!

evelina0007
18. čer 2009

Já jsem asi před měsícem zkoušela malou bez pytle a bez úspěchu vůbec nechtěla spát tak jsem jí koupila další 😉 Ted jí bude 11 měsíců a odnaučím jí to časem,ale spěchat nebudu,když jí to tak vyhovuje 🙂

luthien.k
18. srp 2009

Ráda bych oživila diskuzi o spacích pytlech. Jaké značky používáte a jak jste s nimi spokojení? Koupila jsem od firmy Pech spacák s rukávky do 6 měsíců (přes net) a připadá mi tak nějak hrubě šitý okolo krčku a zdá se mi, že malého může tlačit, navíc je na léto asi dost teplý. Spí v něm pár nocí a s kvalitou spánku je to nastřídačku...
Spal docela dobře v zavinovačce, ale začal se v ní tak kroutit, že se z ní prostě dostane a mám strach, aby se nepřiškrtil o ty šňůrky (máme klasickou, z rychlo by se dostal během pár sekund 😀). Tak jsem věřila, že spacák bude dobrá alternativa, ale teď jsem na pochybách. Když mu svážu ručky plínkou, aby se jimi nebudil a přikryju dekou, tak se zase odkopává... Fakt nevím, do čeho ho dávat spát 😒 Je tu taky někdo s prckem, co se budí ručkama a v dece se odkopává a dává ho "nějakým chytrým způsobem" spát do spacáčku?

blka
18. srp 2009

Luthien, taky jsem to teď řešila. Ze zavinovačky se vykopal stejně jako tvůj syn (nechápu, jak to dokázal 😀 ). Ale já jsem fakt měla strach, protože byl vykopanej tak, že vůbec nebyl přikrytej tou látkou a tu prostřední šňůrku měl kolem bříška. Koupili jsme spací pytel v Tescu. Je na ramínka jak dupačky. Rozepíná se jenom jedno ramínko a půlka jedné strany. Je na cvočky.

ducky
18. srp 2009

Luthien takové ty tvrdé vůbec nebrat. Jak píše Blka, dobré má Tesco. My máme další z Marks & Spencera (teď jsem je tam ale už neviděla) nebo z C&A a ty jsou dokonce na zip, takže je to o fousek lepší než ty cvočky.
Moje malá spí v pytli od mala, zkoušeli jsme i zavinku, ale vykopala se z ní už jako malé mimi, takže jsme najeli plně na spacáčky a jsme spokojení 😉

nevesta
18. srp 2009

Tiez kupujem C&A a som spokojna, aj Tesco. Teraz ho mala nema, bo je teplo, ale inak stale od malicka 😉

sabuse1
18. srp 2009

my máme spacáčky z Dity Angel Tábor a maximální spokojenost - jsou bez rukávů, zapínání mají dole na zip a jsou celkem lehké. Navíc dost originální, je to prima změna oproti těm medvídkovým, růžovým, modrým a tak podobně co se prodává všude kolem🙂

meleri
19. srp 2009

Ahoj,
pytel jsme využili asi tak do 6 měsíce, pak už v něm nechtěl být. jako novorozenec mě pytel i s rukávkama, ale moc se to neosvěčilo, lepší je asi bez nich...asi je fakt lepší koupit pytel trochu větší, tak na ten půl rok. jeden malý jsme dostali darem, a brzo z něj vyrostl. ..akorát bacha na ty co mají takové ty malé zipsy, to se strašně blbě zapíná, dokonce se nám i zips pokazil, lepší je asi z velikým zipsem nebo cvočkama.

.

luthien.k
19. srp 2009

Diky za tipy! Leč Tesco je daleko, nakupuju spíš přes internet od nás z Krkonoš... Hodně mě zaujaly výrobky Dita Angel, hlavně ten nánožník. Dal by se možná dobře kombinovat s pevným zabalením horní poloviny tělíčka do plínky (bohužel je to asi zatím nutnost, dnešní noc v pytli s volnýma rukama byla horor, až když jsem ho k ránu pevně zavinula do té plenky a pak ho ještě omotala dekou, že vypadal jako mumie 😀 , tak spal klidně tři hodiny v kuse!!!)

tymothy
15. únor 2010

Musím přidat svou zkušenost - řešili jsme pořád problémy s tím, že se Majda v noci odkopala a probrala se až k ránu úplně ledová...takže jsme koupili spací pytel od Disany a je úplně úúžasný 😵 😵 😵 Je na něm dobré, že je z čisté vlny, tudíž se v něm dítě nepotí (vpodstatě funguje jako termoprádlo) a je pletený, takže je i pružný - a dítě může kopat a hrabat nožkama bez pocitu jakékoliv stísněnosti....Vřele všem doporučuju. 🙂
Jo a je to tenhle: http://www.mikulisek.cz/detail.php?zbozi=257892 😉

klara.t
3. kvě 2010

Malé jsou 4 měsíce a má 60cm. Nevím jak velký pytel koupit. Poraďte prosím. Do minulého týdne spala v zavinovačce. Teď bez ní. Spí dobře, ale dneska jsem jí našla odkopanou a ráno s peřinkou u pasu, takže mám strach, aby neprochladla. Přemýšlela jsem, že dám bodýčko pod overálek, ale pytel možná bude lepší. Jen nevím, jak velký. Nemáte někdo nějaký tip na takový nějaký spací pytel na léto? Říkám si, že kupovat ted ten teplejší je už asi zbytečné.

klara.t
3. kvě 2010

Tento je sice hezký, ale drahý http://www.hracky-vybavicky.cz/43-spaci-pytel/4...

Chtěla bych nějaký cenově přijatelný.

vendulka
3. kvě 2010

tak treba v nejakym obchodaku, tam se hodne casto prodavaji, treba co vim, tak v tescu, tam maji pekne a aj levne, a nekdy na ne maji i 50% slevu...tak vem treba velikost 0-6m a nebo 6-12m a vydrzi ti hodne dlouho, nevim odkud si, tak nemuzu zase tak nejak poradit,ale kdyby jsi vybirala pres net, tak tam vetsinou byvaji velikosti napsane 😉

vendulka
3. kvě 2010

a nebo jestli mas nekde v okoli IKEA ,tak tam maji pekne a aj levne docela
http://www.ikea.com/cz/cs/search/?query=spací+p...

vendulka
3. kvě 2010
vendulka
3. kvě 2010

jinak na te delce ani tolik nesejde, jako ne mensi nez je mala, to je jasny,ale zase trba kdyz bude tech 85cm, tak to vydrzi si myslim docela dlouho, takze asi tech80-85cm 😉

ikke
3. kvě 2010

moj syn ma tiez 60cm 😅 a spava v tomto
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8015...
a dufam, ze mu este do leta velkostne vydrzi...
tie vacsie z ikea su myslim este prilis velke na 60cm babo 😉

klara.t
3. kvě 2010

díky holky za tipy. A jak je to s tím letní/zimní. rozlišujete to nějak?

vendulka
3. kvě 2010

jsou myslim bud takove tlusci nebo lehci...moc nevim, my meli pytel jen jeden...