Spací pytel pro miminko. Jaký koupit?

luciass
2. únor 2007

Ahoj,
chtěla bych se poradit, s těma, které již mají doma v běhu nebo i uvažují o koupi spacího pytle pro drobečka,
jestli je dobré koupit rovnou třeba na půlroční mimi (pak se třeba bude vic točit, v osmi měsících zvedat, což může třeba vadit v koordinaci)
jestli koupit s rukávkama nebo ne (bude spát v overálku, aby se "neupeklo" nebo v létě apod.)
vítám všechny názory a rady
hezký den 😉

sakura77
17. pro 2007

danulka-napodobne-konecne som sa vyspala az ked som mu zadovazila vak,inak som celu noc vyskakovala a zakryvala ho.NEOCENITELNA VEC-podla mna.ja ho este prikryjem deckou,ale dlho na nom nevydrzi,a studeny nie je ,takze som spokojna ja aj on 🙂

kyri
17. pro 2007

my máme disanu - pletený z merino vlny a je boží. nezapařuje, hřeje a voní po ovečkách 😵

jitka83
17. pro 2007

Ahoj, já mám spací pytel půjčenej od kamarádky a nemůžu si na něj stěžovat. V pokojíčku, kde děti spí je totiž dost zima, tak mám alespoň jistotu, že neni úplně bez přikrytí, když se odkope. 😉

helcah
10. črc 2008

Prosím o radu zkušenější maminky, které používaly spací pytel. My ho chceme používat od narození, je nutné tedy kupovat i peřinku do postýlky nebo stačí nějaká lehká fleesová deka (miminko se narodí koncem října). Jde mi o to, aby nám pak peřinka a povlečení někde nepřekážela, tak jesli není lepší ji koupit až když se rozhodneme ji používat. Nejsem si jistá, jestli na zimu stačí dát miminko do toho teplého spacího vaku bez rukávů.

jaku
10. črc 2008

Ahoj Helčo, náš prcek je koncem listopadu, dávali jsme ho do spacího pytle hned od začátku-nechtěl být v peřince. Měla jsem takový teplý s rukávama-odepínacíma-teď ho prodávám,kdybys měla zájem,písni mi do IP. Jinak i přes něj jsem pak dávala rozloženou rychlozavinovačku nebo malou fleesovou dečku, peřinku ne. Ale záleží na teplotě v bytě a miminku.

ilci
10. črc 2008

taky jsem si pořídila pytel na spaní a chci max. dítko přikrýt rozloženou rychlozavinovačkou
jsem ráda, že to funguje 😉

berynka
10. črc 2008

Ahoj, malou jsem dávala od podzimu do spacího pytle bez rukávů a přes něj jsem jí ještě přikryla oboustrannou dekou - látka/flees a bylo to v pohodě. Když byla úplně malinká, tak spala v rychlozavinovačce.

pipetula
10. črc 2008

Holky naše roční malá začala být v postýlce neklidná a často sebudila a šopatně usínaqla tak jsem jí začala dávat do spacáčku a nemůžu si to vynachválut funguje to defacto jako uspávadlo. večer po koupání jí dám do fusáčku, dáme sunárek a tak do půl hodinky na mě krásn+ě usne a já jí můžu jen dát do postýlky. Máme hoděn veliký, vždykcy je okolo ní tak nějak omotanej a ona si s tím poradí a to máme hodně neklidné dítě. Opravdu je to bezva. vždycky když kamkoliv jedem nesmím spacíček zapomenout jinak mi špatně spinká. už je na něj tak nějak zvyklá a já nemusím mít strach že jí bude v noci zima.

danu
10. črc 2008

My pouzivame spaci vak cca od 4 mesiaca ked prestala byt v zavinovacke. Teraz mame rok a neviem si ho vynachvalit, spi kludnejsie.

petka80
10. črc 2008

Já taky spací pytel můžu jen doporučit, deka je hned odkopaná 😉
Rozhodně bych ale hned koupila spíš větší pytel, třeba 6-12 m. Úplně malé děti spí stejně většinou v zavinovačce a ne v pytli. Já ještě v těhu koupila 0-6 m. a moc jsem ho neužila. A už jsem naběhla pro ten větší.....
Mám pytel z Tesca a je bezva. Teď na léto je ale moc teplý, tak přikrývám jen plínkou nebo tenkou dekou. tak snad mezitím nevyroste i z toho většího 😅

jandalinka
10. črc 2008

Tak našeho malá v pytli 😀 nechce vůbec být.Když začala kolem 5.měsíce se v postýlce otáčet a kopat nožičkama a odkopávat,tak jsem zakoupila,ale nevyhovuje nám. 😕 Chce se otáčet a najednou se do něj tak zamotá,že jí pak tahne a začne kňučet 😒

petronilla
10. črc 2008

Naše malá v něm taky nechce být,spí na bříšku a je v tom celá zamotaná a budí se tím 😖 ,protože dost v postýlce cestuje 🙂

janina77
10. črc 2008

helcah, my tiez spavame vo vaku, zo zaciatku sa ale lepsie citil v deke - zavinula som ho ako do zavinovacky, a kym sa z toho neodkopaval tak spal tak. Vo vaku mal vela priestoru a to ho rusilo.
Ale potom sme presli na vak. V zime som ho prikryvala na vak este hrubsou dekou oblecenou v obliecke, teraz spavame len vo vaku. My sme ale v zime mali v spalni okolo 20 st., tak to by mu len vo vaku bola zima. Ale perinku by som mu uz nan nedavala 😉 .

danulka2
10. črc 2008

vidim, ze vsetky chvalite vaky na spanie. Ved aj ja. Ale mam teraz problem ako ho naucit spat bez vaku 😀 😀 😀 . Ked ho prezleciem do pyzamka, tak uz sam ukazuje na vak a sup do neho. Ani za svet nechce bez neho spat. Dufam, ze ho to do roka prejde, bolo by asi blbe nosit do skolky vak na spanie 😀 😀 😀 😀

fifla
11. črc 2008

myslite, ze naucime spat vo vaku aj 10 mesacneho mimisa?

ilci
11. črc 2008

já mám taky z Tesca, ale ten menší 0-6m, přes léto si myslím v něm bude teplo, takže spíš jen lehce přikrýt a na podzim ev. pořídíme nový

janina77
11. črc 2008

fifla, myslim ze ano 🙂

petka80
11. črc 2008

Ještě pro helcah - peřinku a polštář bych zatím nekupovala. Mně zatím jen překáží ve skříni, přesně jak píšeš..... ani povlečení ne..... Pokud není v pytli a přikrývám, tak stejně jen nějakou dekou. Nejlepší je taková tenká deka z Tesca, tu používám nejčastěji.

eliotka
3. led 2009

Holky, mám mimčo 3 měsíce a fusak 80 cm, není moc dlouhý? Nezamotá se do něj? Mám starch, aby se nějak v noci enpřevrátil nezamotal a třebě něja nepřetáhnul přes hlavu... Myslíte, že bych měla ten pytel zkrátit, ustřihnut, co myslíte, poraďte prosím...

minea
3. led 2009

Eliotka, takhle dlouhý pytel je určený pro starší děti, určitě bych koupila menší. Jde o to, že není jenom delší, ale i širší kolem hlavy a v průramcích, takže v něm dítě bude utopené. Ohlídej si hlavně to, aby kolem hlavy nebyl zbytečný prostor a dítě nemohlo propadnout dovnitř. Jinak moje dcera do 90cm pytle přesídlila až v roce.

eliotka
3. led 2009

mineo, to máš pravdu, to by vlastně mohl zajet dovnitř, fuj, to jsem se úplně vylekala! Takže rozhodně by měl mít menší. Snad seženeme. My totiž máme ještě jeden, ten je 62 cm, ale je hodně široký v ramenou a kolem krku. Ten je prý na 6 měsíců. 😕 A tenhle 80 cm manželovi prodali, že prý je to na tři měsíce, což je nesmysl. Naštěstí se dá (snad) vrátit.

saska.t
3. led 2009

nam stacil v 3 mes 56 cm a teraz v skoro 6m mame do 62 cm

minea
3. led 2009

Já když jsem vybírala pytel, jsem měla podmínku, aby se zapínal od krku k nohám, jedině tak je to bezpečné. Někteří výrobci to ale nechápou a šijou zip obráceně, pak se může u krku rozepnout a zase je tam riziko zapadnutí...
Ale je fakt, že pytlů je na trhu hodně, ale ne všechny jsou použitelné. Mě výběr docela potrápil - dva jsem dokonce vracela, nakonec jsme spokojeni se značkou Scarlett.

katka.m
3. led 2009

minea: ja mám takýto vak a na vrchu je ešte taký prúžok látky na zapnutie, tak sa mi to vôbec nerozopína.

minea
3. led 2009

Katka.m, tak to je určitě lepší řešení. U nás to bylo tak, že naši dceru jakýkoli zip (jezdec zipu) strašně přitahoval a jakmile se ocitnul v jejím dosahu, začala si s ním neúnavně hrát. Takže narážím spíš na to, že by zip mohlo dítě samo rozepnout.

very
3. led 2009

Ahoj, my používáme pytel od zavinovačky..určitě už máme šestý..měníme v zimě za teplý a v létě za slabší..bez něj bych se nevyspala..je to úžasná věc..k ránu máme doma většinou chladno - v zimě - a odkopaný by určitě prochladl.
Vždy jsme měli ten bez rukávů.
Když si trošku větší začal se vším hrát, objevili jsme i pytle, které mají zip opačně..také super věc..v létě jsme si jeden nechali ušít asi za 120 Kč opět se zipem na opak..,když měl zip normálně nahoře, vydržel si s tím hrát třeba dvě hodiny a vůbec nemohl usnout..
Na co musím ale upozornit..malý měl reflux, takže jsme museli mít postýlku na šikmo a na začátku se nám asi 2x stalo, že nám do něho zajel..měli jsme nanynku, takže ho ohlídala, ale byla jsem na infarkt. Dělala jsem to potom tak, že jsem mu ho pod nožičky ohnula, aby nebylo kam zajet..dejte na tohle pozor, mě to hrozně vyděsilo..
Dnes už máme pytel, který měří 120cm a nedala bych ho za nic.. 😉

eliotka
4. led 2009

Holky, my nakonec sehnali pytel 60 cm od Asthenic. Ale zip je nahoře. od kdy si začínají se zipem hrát?

veronika81
24. dub 2009

Ahojte,
chcem sa opýtať, odkedy je vhodné dávať bábätká na noc do spacieho vaku?

mishusha
24. dub 2009

my sme zacali, ked mala lola asi dva mesiace... zavinovacka bola uz kratka a stale z nej aj tak vytahovala ruky....tak som sa raz nastvala pichla ju do vaku a spala celu noc... 😀

veronika81
24. dub 2009

Malý má 6 týždňov a rozmýšľam už nad týmto vakom, aj som ho včera kúpila. Mám pocit, že v zavinovačke je už nejaký nespokojný, strašne rád si kopká a asi sa mu nepáči byť taký zovretý. Cez deň ho už do zavinovačky nedávam, iba pri kojení, lebo sa mi tak lepšie drží.

A aj tak spáva s rukami vonku, tak už asi vyskúšam. Som zvedavá, čo na to "povie" 😀