Spací pytel pro miminko. Jaký koupit?

luciass
2. únor 2007

Ahoj,
chtěla bych se poradit, s těma, které již mají doma v běhu nebo i uvažují o koupi spacího pytle pro drobečka,
jestli je dobré koupit rovnou třeba na půlroční mimi (pak se třeba bude vic točit, v osmi měsících zvedat, což může třeba vadit v koordinaci)
jestli koupit s rukávkama nebo ne (bude spát v overálku, aby se "neupeklo" nebo v létě apod.)
vítám všechny názory a rady
hezký den 😉

kocicinka
3. kvě 2010

My máme taky z Ikea. A letní/zimní nerozlišuji. Máme v bytě konstantní teplotu v létě i zimě 20 stupňů 🙂
Přes ten pytel je ještě přikrytý vlněnou dekou a je to myslím tak akorát.

klara.t
3. kvě 2010

Do Ikey se nedostanu.
Nemáte zkušenost třeba se značkou Feretti? http://www.eprcek.cz/feretti-spaci-pytel-pony-c...

klara.t
4. kvě 2010

Máte zkušenosti s pytli cherokee? Třeba tento http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=33696915&tab=0

Mám strach z toho zapínání jen do poloviny vaku.

pietra
4. kvě 2010

klara, mala som taky vak pre dceru. Je taky tensi, takze som ho pouzivala v lete. So zapinanim problem nebol, dal sa pohodlne nasadit

klara.t
4. kvě 2010

A co v noci, když jsi chtěla přebalovat? Neotravovalo tě z toho mimčo pořád vyndavat?

pietra
4. kvě 2010

klara, nie. rozopla som ho a vybrala len nozicky 😀 prebalit islo lahko. Horsie je to teraz, ked sa pyta na zachod 😀 vo vaku spava este stale, mam istotu, ze neprechladne. Nech bola zakryta cimkolvek, vzdy to zo seba skopala, takze ja to vidim tak, ze vo vaku bude dovtedy, kym sa do nejakeho zmesti 😀

petkula
4. kvě 2010

Kláro, já jsem ty spací pytle z Tesca dostala a moc mi nevyhovovaly, že se nedaly rozepnout po celé délce. Přišly mi trochu nepraktické.

klara.t
5. kvě 2010

díky za reakce. nakonec jsem objednala zn. STERNTALER
tento http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31556345&tab=1

rainee
5. kvě 2010

spaci vak z tesca cheroke ten bavlneny je uplne super na leto. teraz sme kupili taky teplejsi tiez z tesca /je hruby ako paplonik/ ale v tom sa mi mala poti. ale je super ze aj ked je na 6-12m. tak ma pod ruckami take cvoky co sa da zapnut pri mensom babatku aby sa nezosuplo dole. inak lepsie je asi kupit rovno vacsi vak, ten 0-6m. sme vyuzili do 4m potom nam bol maly.

mirka907
5. kvě 2010

My mame ten z tesca bavlneny nezatepleny 0- 6 a stale nam je dobry..Pouzivala som ho aj v zime, mala nema rada ked jej je velmi teplo.

laada
5. kvě 2010

Ahoj vybrala sem pytel který je jak na léto tak na zimu je z merino vlny 😉 je sice drahej ale super 😉 využití od 0 měsíců až do 2 let ale počítám že se tam vejde i 6 letech 😀

laada
14. kvě 2010

tak pytel moc nevychválím 😅 teď jak se ochladilo sem vrátila zpět peřinu přišlo mi, že mu je v pytli zima 😕 🤐

petja
14. kvě 2010

..ale v merinu nemůže být chladno.však oblékáš overálek,ne?

laada
14. kvě 2010

ano spinká v overalku ale stejnak byl studenej tak sem vrátila peřinu 😉

brisalek
14. kvě 2010

my mame opacny problem, mala je porad okolo krcku a na zadickach hrozne spocena a mame outlast, ktery by mel take chladit a nepotit se🙂. Mala sebou hrozne v noci sije, je porad napric v postylce, nozicky mezi spruslema...tak nevim jak to uz udelat, asi ten pytel ustrihnu a dam neco do pasu jako maji polodupacky ...

kvetik
20. kvě 2010

ahoj,taky přemýšlím o spacím pytli, protože malý,taky je pořád odkopaný a nohy taky už strká bůhví kam...
brisalek - a jaký máš pytel,já jsem taky přemýšlela s outlastem, mám od nich fusak a deku,ale jestli to funguje ten outlast,to taky nevím....
http://www.dita-angel.cz/site/katalog/spaci-pytle
levnější je to na miminakup.cz,tak nevím,...
nejhorší je,že to člověk všechno pozná až když se vyzkouší, nebo jsem taky koukala na ten polopytel...

brisalek
20. kvě 2010

kvetik mame ten outlast kostka ruzova, ale mame doma porad 22 stupnu, ja jsem zmrzlina me to vyhovuje, ale mala v nem byla spocena a za par dni i v to pytli cestovala po postylce....zkusim to dat svadlene, aby to pod prsickama ustrihla a nechala jen jednu vrstvu platna...ted uz spi mala v pokojicku sama takkze kdyz tam nedycham neni tam takove teplo...jak je odkopana ma i studene rucicky..

jitulisek
31. črc 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaký máte zkušenosti s pytlem merino. Slyšela jsem, že v něm není ani zima ani teplo. Mám sice jeden,ale je takový tenký a malé je v něm zima a deku vždycky odkope, takže by merino bylo možná dobrá alternativa. 🙂

luculina
31. črc 2010

jitulisek - máme bambino merino, ale jen od jara, takže nevím, jaký bude v zimě. Na léto dobrý, když byla vedra, dávala jsem do něj malého jen v bodyčku s krátkým rukávem, a nepotil se, ale připadá mi, že v zimě ho budu muset více navlíknout, nebo přikrýt ještě přes pytel dekou. Jinak je spacák super věc, my jsem na něj navyklí téměř od začátku. Jo, taky mi přijde, že špatně schne, takže k večeru obcházím nervózně sušák, jestli jako jo nebo ne 😕

zdeniii
7. srp 2010

Ahojky, používáte nějaká spací pytel z merino vlny? jak jste spokojené a jakou značku máte? mne zaujal tento http://www.branakdetem.cz/spaci-pytel-bambinome...

misak78
11. srp 2010

Ahoj holky, já si teda absolutně vychvaluji outlastové věci. U malé to fungovalo, jak ve fusaku, tak v zavinovačce, deka, podložka do kočárku... Pytel na spinkání jsem neměla od litleangel a sama bych ho koupila opět jenom s outlastem. Nevím, jaké má kdo zkušenosti, ale mě se ten "polopytel" vůbec nezdá. Každopádně já patřím ke spokojeným zákazníkům angel. 🙂

katkas1
11. srp 2010

@luciass nic lepsie asi nevymysleli, a urcite staci bez rukavov, aj na zimu. Moja sara sa stale odkopavala tak sme jej to kupili a je pokoj.

rainee
30. srp 2010

podla mna je uplne najlepsi polovicny spaci vak /vid foto, aj bez trakov/, len tie moc nedostat. dietatko sa zbytocne nepoti na chrbatiku... nasa mala zacala teraz aktivne lezunovat a vo vaku sa jej uz moc nepaci ale deku odkope, tak teraz neviem cim zakryvat na zimu...

zdeniii
5. zář 2010

@misak78 ahojky můžeš hodit odkaz jaký jsi měla ten pytel na spinkání prosím?

misak78
5. zář 2010

@zdenii, ráda bych dala odkaz, ale já angel objevila až když jsme spací pytel měli. Ale kdybych měla kupovat, tak jdu do něčeho takového (fakt je pro mně angel srdcovka a všechny věci co od nich mám jsou skvělé 🙂 ) http://www.littleangel.cz/spaci-pytle/6-12-mesi...

teď už máme krásku velikou, tak jsme na větších věcech - tričko, bundička a čepice a nedávno hystericky ječela, když jsem jí z toho svlékala. Čepičky obecně nemusí, ale tuhle si natáhne sama 🙂. Koukni i na jejich ostatní věci, stojí to zato 😀

zdeniii
5. zář 2010

@misak78 ahojky děkuju.. a jak to fungovalo v zime? Já mám spíš strach že je jí zimanež teplo... Tělíčko má teploučký ale úplně studený ručičky ☹

misak78
6. zář 2010

fusaky i zavinovačka úplně v pohodě. Oblékla jsem jí celkem přiměřeně a spala mi venku ve studenu třeba čtyři hodiny vkuse. A na pacinky dostala rukavičky. Jinak já se v tom dost zmítala- moje máma pořád, ať jí pořádně obléknu- výsledek: potničky a tchýně ať si z ní nevypěstuji květinku- výsledek: zdála se mi divná a aby ne- měla 35stupňů... Pak jsem se začala řídit jí, po pár dnech jsem to vychytala a ťukťukťuk, doteď neprodělala žádnou nemoc z nastydnutí.

zdeniii
7. zář 2010

@misak78 já se pořád plácám v tom, jak ji obléknout přiměřeně na spinkání... nějak to ted nemůžu vychytat... 😎

misak78
8. zář 2010

@zdenii To je znám 😀 , musíš podle malinký. Já Bětušku coby miminečko oblékala do bodýčka, triko s dlouhým rukávem, bodýčko, navrch mikinku a do zavinovačky. Ale my měli max. teplotu doma 21stupňů. A byla v teploučku, krásně spinkala. Určitě se najde maminka která dávala, dává méně vrstev a taky je miminko spokojené. Já zastávám starý názor- dítko je jako kuřátko: potřebuju hodně krmení a teplo 🙂 . S otužováním jsem začala později.