Spací pytel pro miminko. Jaký koupit?

luciass
2. únor 2007

Ahoj,
chtěla bych se poradit, s těma, které již mají doma v běhu nebo i uvažují o koupi spacího pytle pro drobečka,
jestli je dobré koupit rovnou třeba na půlroční mimi (pak se třeba bude vic točit, v osmi měsících zvedat, což může třeba vadit v koordinaci)
jestli koupit s rukávkama nebo ne (bude spát v overálku, aby se "neupeklo" nebo v létě apod.)
vítám všechny názory a rady
hezký den 😉

ijetka
2. únor 2007

Ahojky já mám pytel (80cm), dostala jsem ho od kamarádky tak bylo zbytečný kupovat nový. Je bez rukávů a malýho jsem tam dávala asi od 3 měsíců, spinká v overálku. Je prima protože se mimískové neodkopou. 😀

peha
2. únor 2007

hoj luccias

je dobre radsej kupit mensi a potom vacsi spaci vak.
cize od takeho 1 mesiaca po 6.-8. mesiac a potom vacsi, ked babatko mixuje nozickami. oni su roznych velkosti, to zistis v obchode. tu na slovensku sme videli drahsie, ale moj muzik v polsku v obchode pre babatka kupil krasny ruzovy - na male bejby tak do pol roka, tristvrte roka a za nejakych 250 sk. co je super cena, ani sa to neoplati usit (co som povodne planovala).
a dobra rada od kamosiek - aby zips nekoncil hore pri krku, babatko si ho bude ruckami chytat a rozopinat, a zuzlat, ale naopak. cize hore zacina a dole pri nozickach konci zips - aj s tym ukoncenim. my mame taky.
a lepsie asi bez rukavkov, aby sa neroztopilo mimi.

dashak
2. únor 2007

Holky, a jak v tom to mimi vydrží? Naše Ivanka cestovala po celé postýlce 😀 a taky si lehala na bříško, to by v tom asi nešlo ne? Já jsem měla zato, že je to tak do 3 měsíců, než se začnou vrtět. A my teda máme šídlo 😅

luciass
autor
2. únor 2007

známá ségry ho měla taky a byla s nim moc spokojená, jen potom, když se začal malý stavět, tak to pro něj bylo horší, tak ho přestala snad používat,
jinak taky si říkám, že je asi lepší bez těch rukávků, bude spát v overálku s rukávkama, možná třeba do těch třech měsíců s rukávkem a pak bez, ikdyž čekáme prďolku v květnu, což by mohlo být teplo...
s tim zipsem to je dobrá rada 😉 , nebo pak ještě knoflíčky

msunny
2. únor 2007

MY máme vel.86 bez rukávů a jsem s ním spokojená. Druhý-věštší jsme dostali od mé sestřenice,která má půlročního syna a taky si ho chválila.

musko
2. únor 2007

Ahoj!
My máme spací pytel odkedy nie sme v perinke, čiže cca od 2,5 mes a neviem si vynachváliť. Máme už tretí v poradí, veľk 100. Je bez rukávkov, malý sa neodkope a cestuje a vrtí sa tak ako píše dashak. Ja sj malý sme spokojní 🙂

dashak
2. únor 2007

Tak to je srandovní. Ivanka když měla 4 měsíce, tak spala jenom v plínce, přikrytá látkovou plínkou, protože byly 36 stupňové vedra a ona byla úplně mokrá 😀

musko
2. únor 2007

No v lete mal len plienku a bol v tom pytli - ono to má okolo rukávkov dosť veľký otvor, takže to vetralo.... 😀

lucisa
3. únor 2007

holky jako malé měly taky pytel se zipem naopak - dobrá finta, bez rukávů, potom jsme na nějakou dobu nedávali, protože se vztekaly, když se točily a zamotávaly se do něj. ale od asi 1,5 roku jsme zase začaly dávat.
teď na vánoce obě dostaly od ježíška nové. byla v globusu akce na plyšové pytle a místo malého polštářků je plyšové zvířátko (sundávací na suchý zip) - pejsek, medvídek, tygřík a dalmatin. stál 500,-
holky v nich v noci spí a přes den s sebou ty plyšáky furt někam tahají.

isacek
3. únor 2007

holky, já dala malý pytel poprvé včera, protože se hrozně odkopává, ale chudinka v tom byla za chvíli celá omotaná.Je hrozně aktivní a furt se mrcasí takže se z něj zkoušela dostat 🙂 !Mám bez rukávů a dneska, když jsem ji ho dala hned si vsunula ručičku dovnitř, protože ho má trošku větší!Takže já s pytlem asi neuspěju 😵 !

emjee
6. lis 2007

tigri 1d Včera o 22:24
Poradte mi, s ktorym spacim vakom ste spokojne? Musim nieco kupit nasej bambulke, lebo zacala v noci putovat v postielke a vzdy sa odkope. Uz som pocula, ze je dobre, ak sa zipsuje odhora nadol a musi byt makky, aby v nom mohla kopkat nozickami

lenadka
6. lis 2007

emjee, ja mam rozne a zipsovanie odspodu je prakticke ked v noci prebalujes, odzipsnes len co je treba a mimco spi dalej. Moju ale uz kazdu noc neprebalujem a tak je to jedno a odhora dolu sa odzipsne teraz uz aj sama a pride za nami ked vstane. Jeden mam dokonca usity-na leto, taky tenky som nezohnala zipsuje sa normalne zdola na hor a nijako to nevadi. 😉

loren
6. lis 2007

mi ho mame je nadherny ale zial nasa sara v nom nechce byt vobec je dost pohybliva a vadi jej

miminak
6. lis 2007

Ahoj holky,
tak malá usíná v pytli, páč já pořád větrám a takhle nemusím mít strach, že by se odkopala a byla jí zima 😀 😀 Koupila jsm o něco větší, páč to zase není žádná láce a ty malý miminečka rostou jako z vody a neměla s tím žádný problém. Je bez rukávků a spí jen v overalu nebo dupačkách a nátělníku 😉 a pohoda jazz, doporučuji 😵
Luciass, jukni mám ho v albíku 😉

macu.k
6. lis 2007

Ahoj,
tak já koupila dneska spací pytel v sekáči za pár kaček na vyzkoušení jestli v tom vůbec Kubík bude chtít spát a pak uvidíme a zainvestujem do nějakýho pěknýho novýho. Kubík spí prakticky celou noc nepřikrytý, když ho přikryju, má hned nohy na peřině. A my s manžou nesnášíme když se v noci nemůže větrat, tak je to tyrana 🙂

syrael
6. lis 2007

Macu.k, taky jsem ho dneska koupila a taky pro Kubu🙂To odkopavani je vecny problem. Kolikrat je jasne videt, ze ditko by jeste rado zarezavalo, ale zbudila ho zima - je odkopane. Doufam, ze fusak to vyresi - uz se mi susi na vesaku a nemuzu se dockat, az ho zejtra testnem🙂

dasap
6. lis 2007

ahoj, já koupila v sekáči krásný, je to značka Grobag, bohužel jsem ho nenašla nikde v Česku prodávat a už je jí skoro malý. Nemá zapínání uprostřed, ale po straně a dole, což se mi nějak líbí víc. A je super, protože malá se ani moc neodkopává, ale leží vždycky na zádech s ručičkama nad hlavou, takže nemá přikrytý ramínka a u nás je taky dost zima. S pytlem jsem v klidu že má přes ramena a hrudník teplou vrstvu.

zuzka1000
6. lis 2007

My jsme začali dávat pytel tak před 14 dny, protože jak tu píšete malej se neustále odkopával a pak pofňukával zimou. První noc super, krásně spinkal a dneska se umí přetáčet a cestovat po postýlce i v tom pytli. Ale jsem s ním moc spokojená.

jarmilka007
6. lis 2007

ahoj 🙂
my sme spací vak používalo od pol roka,skvelý to vynález 😵 Ja som mala vak so zipsom po stranách a na ramienkách boli také zapínacie gombičky,...no použivali sme ho len krátko,lebo mala velmi rýchlo vyrástla,škoda 😖
teraz by sa nám opät velmi zišiel. 😉

melory
6. lis 2007

u nas to bolo zas uplne naopak, vak sme vyuzivali hned po porinke ale len do pol roka, lebo uz sa zacala dcera prevracat na brucho a dookola a tak sa v nom dost zamotavala a budila.

iza
6. lis 2007

ahoj holky, my dáváme pytel na střídačku s dekou....no ale musím říct, že pytel malému teda vůůbec nebrání v tom, aby rotoval v postýlce 😀
Holky, prosím, co dáváte miminkům na sebe ,když spinkaj v tom pytli? Já dávám body s dl. rukávem a ponožky(ty si teda vždycky nějak sundá 😅 )..a nevím jestli to není málo

sjuze
6. lis 2007

ahojte, nasa mala spi vo vaku odkedy nie je v perinke, teda od cca. 1 mesiaca... neviem si to vynachvalit a som rada, ze som s tym zacala prakticky "od zaciatku", lebo sm pocula, ze neskor si na to deticky tazko zvykaju... ja mam vak bez rukavov, iba taky "vestovy" a pod to jej davam pyzamko (dupacky), no niekedy sa stane, ze ma studene rucicky... a to mame tych odporucanych 18 stupnov...

xxmargaretka
7. lis 2007

ahojky..my sme spacie vaky mali dva jeden bol 70cm a ked sa mi zdalo,ze je uz maly tak som kupila 85cm..pouzivali sme od 1mesiaca cca do 5-6mesiaca pretoze potom uz bolo teplo a po lete sme uz sa do vaku nevratili pretoze anna uz chodi,sedi atd tazke sa bojim,ze by sa postavila a ublizila si..

macu.k
7. lis 2007

Ahoj, tak jsme včera poprvé vyzkoušeli spacáček a je fajn. Ani Kubíkovi nebránil v cestování a zdá se mi, že i krapet líp spinkal 🙂

nenka83
16. pro 2007

baby a uz ked je v spacom vaku tak ju prikrivat netreba? a mate niekto spaci vak z tesca? je dobry?

amina
16. pro 2007

Nenka83,
má asi 4 měsíce spací pytel z Tesca a jsem s ním moc spokojená. Za chvíli ale prckovi nebude, tak vyměním za větší, už ale ne z Tesca. Ono záleží na teplotě, ve které spíte. Já už nepřikrývám. Když jsme ale spali při nižší teplotě (kolem 18 st. - což je pro mě zima), tak jsem ho občas přikryla, jenže to stejně dlouho nevydržel.

jajaalf
16. pro 2007

nenka aj my mame z tesca...a som s nim spokojna aj je pekny 😉 mame velkost 6-12m.my mame doma dost chladno takze ma ten vak a ho aj prikryjem ale prikryvka mu nevydrzi dlho 😅

marorlinko
16. pro 2007

my mam etiez bez rukavov, ale ja ho aj prikryvam s paplonikom, co ma, nie je hruby.nas vak je nastavitelny na 2velkosti, takze netreba kupovat dalsi, to sme dostali ako darcek, vlastne maly ho dostal, ked sa narodil od svojich krstych, som s nim spokojna.

danulka2
16. pro 2007

ahojte, ja som malemu usila dva spacie vaky - jeden tensi na leto a jeden hrubsi na zimu. Nedam dopustit na spanie v nich. Kym som ich nemala, tak sa maly stale odkopaval, ja som celu noc poriadne nespala co som ho zakryvala. Ale uz je velky betar, lebo si vie na nom rozopnut zips, vylezie von a beha po posteli 😀 😀 😀

makelka
16. pro 2007

Já mám spací pytel z Tesca a nemám problém, my máme doma větší kosu, tak ještě příkrývám a ráno ho najdu teploučkého, i když se náhodou odkope, je to perfektní věc 😉

danulka2 😀 😀 😀