Spaní miminka v posteli rodičů. Je to bezpečné?

paula
13. led 2007

Chtela bych se zeptat, jestli nechavate spat miminko ve svoji posteli? Setkala jsem se se dvema naprosto odlisnymi nazory odborniku:
1. V zadnem pripade nenechavat dite spat v posteli rodicu - nebezpeci uduseni, zalehnuti, prehrati...
2. Spani v posteli rodicu nevadi - dite citi teplo a vuni rodicu a spi klidne... pozdeji se na postylku nauci...
Nasi male jeste nejsou ani 3 tydny a kojim ji az 3x za noc. Kdyz ji potom dam spat do postylky, za chvili se probudi a place, musim ji chovat a utesovat. kdyz ji necham lezet u sebe, brichem ne brise, krasne klidne tvrde usne a po pul hodine ji muzu dat do postylky. Jenze ja u toho vetsinou usnu taky 😉 a pak mam spatne svedomi, ze se to nema... Ona ale vypada spokojene a vubec ne prehrate, nebo pridusene...
Napiste mi prosim vase zkusenosti, jestli s vami male miminko spalo (nebo spi) v posteli? Odnaucilo se to pozdeji? Mate nejakou zkusenost s tim, ze by to bylo nebezpecne?

paula
autor
15. led 2007

kristi, ja taky jeste porad nevim, jak to budeme delat... ted ej to obdobi zacatku, takove tapani. Jsem jeste unavena z porodu a kazdou noc vstavat je dost narocne, uvidime, jak se to casem ustali.
Myslim, ze dobre reseni je, pokud mas moznost nechat postylku vedle vasi postele... My na to bohuzel nemame misto.. Mame velkou postel a uz se vedle ni nic nevejde. Ty pises, ze mate malou postel... tak to by bylo idealni,ne?? 😀 😀

kristi
15. led 2007

paulo,to sice jo...my mame 160x200, jenomze ji mame danou zatim v obyvaku, pac nahore patro jeste neni hotovy, do toho tv, pc a tak...takze jsme se dohodli, ze mala bude muset spat ve vedlejsim pokoji, kde je tedka kuchyn...

paula
autor
15. led 2007

tak vam preju, at se vam to podari nejak dobre vyresit s tim spanim. Stejne se moc nevyspite 😉

msunny
15. led 2007

Myslím si,že není nic špatného na tom,si k sobě do postele vzít mimčo.Mám o měsíc dřív narozeného syna a dokonce mi to pro začátek porodní bába doporučila! Honzík sice větší problémy v noci s usínáním nemá,ale když se vzbudí třeba ve čtyři na krmení,tak už potom nechce spinkat v postýlce,tak si ho vezmu k sobě a třeba do sedmi ještě podřimujem. Navíc,neznám snad hezčí pocit,než když se k vám začne ten malinkej brouček tulit,usmívat se a mlaskat ze spaní. A když se probouzí? No nádhera. Dítě potřebuje kontakt! Tak proč s ním nespat. Pokud to teda není každodenní rutina a mimčo odmítá spát v postýlce

panenka
15. led 2007

Ahoj, přidávám se do vaší diskuze o spaní miminek v posteli! I já jsem měla v úmyslu nechávat spát malou jen v její postýlce, ale když po krmení svádíme boj o to kdo usne dřív, někdy vyhraju já a pak malá zůstane v posteli se mnou a je klidnější než v postýlce! 🙂 a vyspíme se tak všichni, včetně našich sousedů 🙂 Ale jinak večer usíná v postýlce a spaní od 6 hodin ráno už je taky ve svém! 😉 Takže rozhodně maminky, které spí s miminkama v jedné posteli neodsuzuji!

nilita
15. led 2007

Ahojky holky naše malá ze začátku spinkala v košíku pro miminka ,ale pořád se budila na papání...když usnula za 15min se zase probudila....tak jsem si jí dala na krmení k sobě do postel pak nádherně spinkala až do rána....žádný přehřátí....ani přidušení.....můžeme klidně spát až do rána....alekoupim normální postýlku a bude tam.....jsou to i rizika ...ale pro spokojené spaní miminka to párkrát nevadí 😉 🙂 podle mého názoru...když je miminko spokojené proč ho dávat do postýlky ,kde se necítí dobře....neříkám spát v posteli pořád....ale určitě postupně učit miminko ,abysi zvyklo na svůj pelíšek....

jita2
15. led 2007

Ahoj, malá už od malička byla samostatná, dávala jsem ji hned asi ve 3. týdnu do postýlky, má půl roku, a je pevně naučená usnínat v postýlce, má to opravdu výhody..

kachna23
16. led 2007

Ahoj, naše malá spí taky v postýlce už od narození. Ale za začátku jsem ji obkládala lehouškými polštářky, aby měla pocit, že jsem vedle ní, jinak se budila. Teď jí už stačí plyšák u hlavy, místo mojí ruky. Nebrala jsem ji do postele, když byla ještě moc maličká z bezpečnostních důvodů. Náš taťka totiž spí jako kůň, takže zalehnutí hrozilo spíš z jeho strany😉. navíc večer s usínáním nikdy problémy nebyly. Kdyby byly, tak je asi taky u mě v posteli. Ale když jí rostly zuby, tak jsem si ji k sobě jednou vzít musela. Nedala se utišit. A je fakt, že jsem spala jen na půl oka.Když se pohla už jsem byla vzhůru, takže myslím, že ty instinkty, tam fakt jsou. Nemám ji v posteli, ale v jedné místnosti a to chci udržovat aspoň do jednoho roku, možná i déle. Ale rozhodně na spaní v manželské posteli, třeba i bez manži nic špatného nevidím. Když jsou všichni spokojení, tak není co řešit, ne?!🙂

paula
autor
16. led 2007

ahoj holky, tak myslim, ze u nas to nakonec taky dopadne tak, ze u nas spat nebude. Vecer usne ve sve postylce a po kojeni u me, ale pak ji do postylky prendam. Jen kdyz moc vyvadi, tak si ji necham u sebe. Ale ja se potom fakt nevyspim, budi me kazdy zvuk co vyda. Jak vy se u toho vyspite, kdyz mate miminka v posteli?
Taky manzelovi se prestava libit, kdyz je mezi nama. 😉

hanka274
16. led 2007

tak tak paulo, a ked si na to zvykne, nebodaj, bude ti vyvadzat cim dalej tym viac....co jej ako dovolis.....
tak ako som pisala-babo ma byt vo svojej postielke....ak nezaspis pri kojeni v noci, tak preloz a hotovo, vyspis sa ty, manzel, a urcite aj mimco. Neboj pokial ti spinka, tak sa mu tam urcite paci, a nie, ze ono sa nelubi v postielke a podobne....lubi nelubi, predsa sa nedramtizovane, nenasilne nauci....aj spapanim to tak je, tiez sa im vela veci nepaci, treba naucit....

adrastie
16. led 2007

Ahoj holky, tak u nás spinkání v posteli začíná. Malá přes den spí ve své postýlce, to jí nevadí, ale jak se probudí v noci, tak v postýlce se jí nelíbí. Říkám si, že jí nakojím, nechám jí ať zabere a pak jí přendám, ale mezitím zatuhnu taky, ale také je to takové spaní tak na půl, člověk hlídá jedním okem malou, sebe a ještě drahou polovičku, tak nevím, na čím mimi přesvědčím, aby spinkala ve své.

jankamanikova
16. led 2007

ahojte, my spime vsetci v nasej manzelskej posteli. mame velke letisko. janik spi s nami od narodenia a vobec to nevadi, a teraz k nam pribudol matusko. je to velmi zaujimave, este sa nestalo, ze by sme malo miesta alebo ze by sme sa pripucili. jednoducho sme to takto s manzelom citili a takto to mame. ak bude matusko aspon rocny alebo dvojrocny, tak ich dame spolu do jednej izby. momentalne nam to tak vyhovuje, deticky su spokojne a stastne a my tiez, ze mame deti pri sebe. tak sa majte.

melory
16. led 2007

ahoj janka, my sme to vyriesili tak {pre dobry spanok}, ze sme postielku natisli k posteliam a odmontovali jednu stranu, cize vlastne predlzena postel 🙂

jankamanikova
16. led 2007

dobry napad, tiez sa to da takto vyuzit ... super ... este viac miesta ...

kangaroo
16. led 2007

náš malý spadol z postele a preto sme ju zrušili a spali sme len na matraciach položených na roštoch 🙂 - aj takto sa to dá

biela.pani
16. led 2007

aj my sme malej dali nižšie jednu stranu a má postieľku blízko pri našej posteli. No od malička sme ju čo najmenej dávali k nám a ona sa teraz už vôbec nepýta, len ráno, keď sa prebudí, štartuje medzi nás. Vylezie si z postieľky a veľakrát sa zobudím na to ako ten náš drobček lezie cezomňa.

ivankaalenka
16. led 2007

Nad ranom si dam malu k sebe, aj ked sa bojim, ci jej neublizim, ale niekde som citala, ze je dobre mat obcas dieta pri sebe. Tak si davam pozor a vychutnavam jej vonu a pozorujem dych, je to uzasne.

eleanor911
16. led 2007

ahoj,máme také problém se spaním.Asi tak do 5měsíců spal malý sám v postýlce bez uspávání.Pak měl období,kdy nemohl spát,já už byla vyčerpaná,tak si ho vzal manža uspat,uspal ho v posteli a od té doby ho musíme uspávat,teď už asi 3měsíce ho musím uspávat jen já,když ho uspával manžel,tak brečel a pořád mě volal a on má slabé nervy,tak teď musím jen já.
Pak ho ale přendám do postýlky a vždy po kojení ho taky dávám zpět do postýlky.
Teď máme další problém,že jak se vzbudí na kojení ráno a vidí tátu,tak už neusne,takže manža každé ráno odchází dospat do obýváku a malý spí v jeho posteli.Po obědě taky musím uspávat,ale to zůstává v posteli,když ho chci přenést,tak se vzbudí a už nechce spát.
Tak jak ho to mám teď odnaučit????Nechala jsem ho brečet v postýlce,ale brečel 2,5h,pak jsem ho nakojila a on u toho usnul,tak šel do postýlky.Ale jak dlouho ho mám nechat brečet,aby usnul sám???Ono se to nedá dlouho vydržet,to určitě každá ví....a zvlášť když tak lomcuje postýlku,že se bojím,že se nám rozpadne.Díky za každou radu.... 😉

hanka274
16. led 2007

babule vidite, a o nejaky cas vacsina z vas, nevravim, ze kazda, su deti, ktore sa to odnaucia, ale vacsina z vas bude tiez riesit tento problem....lebo deti vam budu vymyslat, bez vasej posteli nezaspia a budu trucovat....
Eleanor911.....teraz tazko, to uz je tak nauceny a vidis place, no samozrejme nenehavaj 2,5 h plakat, ale neviem, uz si zvykol....sam ti po 2,5h zaspi chuda len od vycerpanosti a toto dennodenne robit je blbost, proste ho nakoj a sup do postielky, no a rano, musis sorry-pykat....to je ten zlom, ked si bola vycerpana a povolila si....fakt to neni dobre baby, verte mi. Je to vsetko zlate co pisete, ved aj pre mna je uzasne ked mozem mat malu chvilku pri sebe, citim ju, ale akonahle zaspi pri prsniku, sup do postielky. Lebo potom z nej budem mat rozmaznane dieta, co vresti, je uz neviem kolko rocne a nechce spat same. No hamba.
Nechcem urazit nikoho, komu sa to tak lubi a robi to tak a potom po case sa povie, ze uz bude spat same. A ono neprotestuje, fajn. Ale vacsinou to tak bohuzial vobec neni.

eleanor911
16. led 2007

hanka274 souhlasím,já právě byla proti spát s ním,naučil ho to manžel ☹ no a teď to nechal na mě 😅 vím,že si za to můžem sami,jak já byla ráda,když mi do 5měsíců krásně spinkal,no aspoň přes noc spí v postýlce....
teď chci přestat kojit,tak třeba začne spinkat sám...dám vědět až bude nějaká změna k lepšímu 😉

hanka274
16. led 2007

drzim palce! a preco chces presta kojit???????? 😲 😲 😲

hanka274
16. led 2007

koj, ak nemas zavazny problem...rok a pol je v poho. 😎

eleanor911
16. led 2007

děkuji,přestat s kojením chci proto,že už malýmu za pár dní bude rok a půl,hlavně mám při svých 175cm 50kg 😅 ,takže za chvíli bych se asi ztratila úplně 😀

hanka274
16. led 2007

eleanor911, koj, ak ta toto presvedci, len neviem ako ti to dokazem.....kukni na temu: priberame....ako na to.....len neviem kde som to davala....tak tam je dokaz: ja meriam 163 cm a vazim 43 kil !!!a neviem ako pribrat, ale kojim a budem dokedy budem moct...
presvedcila som ta? rozmysli si to. ved to je super, nemusim o tom zacat pisat romany, nie?

mracik
17. led 2007

hanka o tom rozmaznávaní, kedysi sa vravelo, že nemáme detičky nosiť na rukách, lebo si na to zvyknú a potom budú rozmaznané. Ja som malého odnosila deväť mesiacov vo vaku a odkedy začal chodiť štvornožky ruky vôbec nevyžaduje, jednoducho potreba nosenia sa mu postavením na nohy skončila.
Tak je to podľa mˇma aj so spaním v posteli, len treba vycítiť kedy je dieťakto už zrelé na vlastnú postieľku, aj to sme zvládli bez nejakých protestov, aj keď nadránom ešte spinkáme spolu - postieľku má v detskej a starší syn skoro vstáva po školy, tak by ho zobudil.

kachna23
17. led 2007

ahoj všem mamčám, co mají děti v posteli. Dnes jsem na Žena.cz našla článej, že nějaká britská expertka doporučuje spaní s rodiči, až do věku pěti let a více, prý z nich budou klidní a zdraví dospělí. K přečtení je prý i na www.zdraviweb.cz název to mělo: Vezměte děti do postele. Takže žádný stresy, hlavně když je mimču dobře ne? 😉
Já jsem prý spala taky z našima a nakonec jsem se z toho vyléčila, teď už je v psteli nepotřebuju 😀

hanka274
18. led 2007

ahojte,
mracik-my sme tiez pouzivali klokanku (ked teda mas na mysli to)....
prepac, ale to ci sa dieta nosi na rukach alebo ci spi s rodicmi v posteli.....to by som neporovnavala, to je naozaj uplne o nieco inom....
nad ranom si aj ja malu beriem do postele, tato ide do prace, a okolo 6 ked 1.krat kojim od vecera, tak si ju vezmem a schrupneme este do 9-10.
to je podla mna v poho. Ja len nezastavam nazor-klasicke vecerne spanie s rodicmi, deti sa maju naucit spat pekne same!
kachna23-5 rokov a viac....no nekomentujem.....britska expertka je asi fakt expertka.

zuzula
18. led 2007

No Kachna ta britska expertka je nejak mimo... normalne sa tu v UK odporuca ako najbezpecnejsia moznost z hladiska rizika SIDS, ked babo do 6 mesiacov spi vo vlastnej postielke v izbe rodicov...po pol roku uz moze spat vo vlastnej izbicke.
Jednoznacne sa neodporuca spanie v rodicovskej posteli ak rodicia fajcili, pili alkohol, uzili nejake lieky alebo su velmi unaveni...

hanka274
18. led 2007

no konecne sa niekto pridal so spravnym nazorom. Ved to je pre babo najlepsie, cez den si ho potom radsej priputam ako kliesta na telo-aby ma citil, ako vy vravite. Jasnacka, ale tak spat s rodicmi 😖 ....
je to proste NESPRAVNY ZVYK ! nevravim, ze zly, lebo je to krasne citit pri sebe....a tak, ale NESPRAVNY.
🙂

mracik
18. led 2007

Ale Hani, ako môžeš povedať, že tvoj názor je správny a všetky ostatné sú nesprávne. Všetko má svoje pre a proti. To je jasné.
napr.
spanie s rodičmi - PRE - možnosť dojčenia počas spánku - to bola pre
mňa jednoznačná výhoda, malý sa sám napapkal a ja som sa nemusela budiť
- ak si maminky merajú bazálnu teplotu, je spoľahlivejšia, ak nevychádzajú často v noci z postele
- možnosť lepšej kontroly bábetka, čo sa týka SIDS - sú aj štúdie, ktoré hovoria opak - maminky skôr zistia, že je nejaký problém, ak majú dieťatko pri sebe
termoregulácia - kedykoľvek možno dieťatko skontrolovať, či nie je prehriate, odkopané, stačí len vystrieť ruku

- PROTI - dieťatko je neskôr treba odúčať môže sa stať, že sa rodičovskej postele nechce vzdať
- nepohodlie - niektoré detičky kopú, prehadzujú sa
- SIDS - do postieľky je možné namontovať monitor dýchania, v posteli sa teor. môže zamotať do periny, vankúša
- riziko pádu z postele

určite sa nájdu aj iné argumenty, ja som si vyskúšala na mojich deťoch obe varianty a mne sa viac osvedčilo spanie spolu