Spaní miminka v posteli rodičů. Je to bezpečné?

paula
13. led 2007

Chtela bych se zeptat, jestli nechavate spat miminko ve svoji posteli? Setkala jsem se se dvema naprosto odlisnymi nazory odborniku:
1. V zadnem pripade nenechavat dite spat v posteli rodicu - nebezpeci uduseni, zalehnuti, prehrati...
2. Spani v posteli rodicu nevadi - dite citi teplo a vuni rodicu a spi klidne... pozdeji se na postylku nauci...
Nasi male jeste nejsou ani 3 tydny a kojim ji az 3x za noc. Kdyz ji potom dam spat do postylky, za chvili se probudi a place, musim ji chovat a utesovat. kdyz ji necham lezet u sebe, brichem ne brise, krasne klidne tvrde usne a po pul hodine ji muzu dat do postylky. Jenze ja u toho vetsinou usnu taky 😉 a pak mam spatne svedomi, ze se to nema... Ona ale vypada spokojene a vubec ne prehrate, nebo pridusene...
Napiste mi prosim vase zkusenosti, jestli s vami male miminko spalo (nebo spi) v posteli? Odnaucilo se to pozdeji? Mate nejakou zkusenost s tim, ze by to bylo nebezpecne?

lenkazdenek
31. říj 2008

u nás je to divný protože my jsme od 6nedělí na um 😕 což asi obvyklí není,mě příjde že má strach z toho uzavřeného prostoru

helenapce
31. říj 2008

i já se řadím k aminkám, co mají dítě v posteli, dlouho jsem vydržela trpělivě Maju vracet do postýlky, ale už jsem to vzdala, usíná i probouzí se u nás v posteli, v noci si sám najde prso, takže aspoň trochu spíme.
A to jsem si umanula, že tohle nedopustím, protože moje první dítě s námi spalo asi do šesti let. Sice usínala ve své posteli, ale v noci se stěhovala.... 😉

ivulinda
2. lis 2008

jj holky u nás tak samo.Malou večer uspím a když začne plakat což je po prvním probuzení tak jí beru do postele,aby se manžel vyspal do práce,a taky protože tam nechce v té postýlce být!Někdy se stane,že v postýlce spí celou noc a nevzbudí se,ale většinou je to naopak.Já jsem s rodiči spala do 4let mi říkala mamka,a asi bych nechtěla aby s náma Adélka spala taky tak 😉

petule.h
2. lis 2008

j to taky nechtěla, u toma jsem to dodržovala...pak v 1,5 roce když už spal cve svém pokoji se v noci budil, dávala jsem ho k sobě do postele, bylo to třeba i 10x...no a někdy tam byl, někdy né, než se narodil lukášek, tak v březnu byl tomík nemocný, tak jsečm si ho vzala do postele no a do porodu tam zůstal se mnou..teď spí s tatínkem v pokoji a já postýlku skoro nevyužila, ze začátku jsem bykla líná na kojíneí stále vstávat a přenášet ho...taky má lehké spaní, takže jsem chtěla aby se už pak neprobudil, no a zůstal u mě...nijak mi to nevadí a jsem přesvědčená, že jakmile budou kluci od roku spát spolu, že to vše bude v pohodě, jako u jiných rodin co znám a mají děti okoo roku a starší...a jestli mi někdy skočí do postele tak šílet nebudu, pamatuji si, že jsem to dělala taky

ivulinda
2. lis 2008

jj taky šílet nebudu když bude spát s náma a jak říkáš tak rodiny co mají aspoň 2děti tak pak spí spolu v pokojíčku,ale my už druhé nechceme tak malá bude must spát sama v pokojíčku až ho bude mít

petule.h
2. lis 2008

tom spal od roku sám taky...vše ok, pak jak píšu se zlomil a plakal, tak jsme uspávali do nekonečna...večer v noci...nechtěl být sám...nejsou matkam samice, ale tohle mi nepřijde nijak hrozná věc...

miaa.r
2. lis 2008

ahoj maminy,taky se přidám k těm co mají mimi v posteli,ani já to neměla v plánu a tohle byla jediná věc kterou jsem nechtěla..Nevěřím,že ani úplné mimi nepozná kde je,náš malý mi tohle dělal od narození-v obyváku krásně spinkal,přenesli jsme do postýlky-řev,donesli jsme zpět do obyváku k nám-klidné spavé mimi..Dnes má 10měsíců a je to to samé,né-li horší,po nevyspalých nocích jsem to vzdala a jakékoli řeči-jak jsem blbá,že spí s náma,jsou mi fuk..I když to tak asi být nemá,jsme spokojení a vyspalí všichni..Tak co je pak lepší? Jen doufám,že ho to ještě někdy naučíme..Máte nějakou radu?

mkr
2. lis 2008

malá s námi spí taky po prvním jídle jde k nám 🙂 nijak my to moc neva až na to, že se roztahuje sem ráda, že ji u sebe cítím, určo se to odnaučí 😉

alterna
3. lis 2008

Miaa.r my jsme na tom stejně. Malé je 7 mšsíců. Vždy jsem jí uspala u prsa a přenesla do postýlky a malá spala. Ale tak před mjěsícem se to změnilo. Po přendání do postýlky řev. Metody vybrečet neuznávám, nemám na to.
Tak spí s námi a spí dlouho krásně. Nevadí nám to.
Vždy jí uspim, bud prso nebo spívám hladima spinká za chvíli. Dám koolem peřiny a kojící polštář aby se neskutálela a k posteli chůvičky(máme ložnici v 1 patře), stejně tam chodim častoi koukat. no jenže se bojíme až bude za pár týdnů lezt aby se když budem večer ještě dole v obýváku aby se nevzbudila a z té postele nevylezla!!! ☹
My doufáme že se to brzy naučí v té postýlce 😉

alterna
3. lis 2008

Někdo tady psal že to vyřešili místo postýlky dali válendu a měli jakoby trojpostel? máte někdo s tímto řešením zkušenost?napiště díky 😉

blau
3. lis 2008

alterna velmi velke bacha na tie polstare oni sa aj cez to dostanu mam skusenost a od vtedy spi cez den v postielke a v noci s nami
ale ta valenda nie je zly napad aspon aj vy budete mat dost miesta, len naozaj velke bacha na to aby sa neskotulala na zem 😵

petule.h
3. lis 2008

my máme postel 210/210 tak v tom by problém nebyl, ale myslím, že děti chtějí být u nás z pocitu bezpečí..a lásky...3 postel vyřeší určitě jedině prostor, ale nějaké odnaučení o tom nemůže být řeč...každopádně já bych si to vůbec nevyčítala, děti se to určitě jednou naučí jakmile budou trochu větší...mít nějaká striktní pravidla a nechat tam dítě plakat, nebo k němu lítat 10x za nos mi přijde na hlavu, nevyspíte se ani jeden, to mám už za sebou a rychle jsem otočila názor 🙂

janeyzelvicka
3. lis 2008

Včera jsme udělali velké letiště, od postýlky malé sundali bočnici, snížili a přirazili k naší. předtím sice byla postýlka taky blízko, ale s bočnicí a malá byla výš. letiště nám přijde super, malá líp spala a taky to esteticky vypadá dobře 🙂 a já jsem uprostřed, to jsem vždycky chtěla 🙂 🙂 a ráno už putuje k nám do velké postele.

peťule souhlas, jedni naši známí čekají mimčo a už mu zařizují pokojík, bude prý spát hned samostatně, obložené chůvičkou a monitorem dechu... tak se s manžou sázíme, jak dlouho jim to vydrží... prý aby se asi taťka vyspal do práce... no nevím, mnohem víc podle mě budí řvaní chůvičky, vstávání toho druhého a lítání tam a zpátky než když je malá u nás, trochu zapláče, já ji hned vezmu a chlap nic neví, spí jak dřevo celou noc.

matru
3. lis 2008

Petule: souhlas 🙂

mkr
3. lis 2008

malou už taky nenechávám spát samotnou u nás potom co 2x slítla, ale když se stane, že se probudí sama tak si sedne a zavolá mě, tak sem klidnější, že u mí na mě počkat, ale nikam dál bych nešla, musím ji slyšet 🙂

mercy
3. lis 2008

Hm, Riško nikdy nechel byť s nami vo veľkej posteli.nevedl tam spať, on má svoju postieľku a hotovo🙂Ale poznám rodiny, kde detskú postieľku vôbec nevyužili

alishia
3. lis 2008

ahojky,

tak nas Vojtisek nikdy s nami v posteli celou noc nespal, berem si ho do postele rano kolem pul 6, kdyz se vzbudi a uz nechce spat, ale my jo.) tak je mezi nami a zblepta si, nakonec to dlouho nevydrzime a vstavame.) Ale jinak od narozeni spi ve sve postylce, ted od 4,5mesice je dokonce sam v pokojicku, ktery je hned vedle loznice, takze vecer mu zavrem dvere a koukame na telku a pak kdyz jdem spat tak mu otevrem dvere a spime. Nedokazu si predstavit jak by to vypadalo kdyby spinkal s nami, to bychom s manzelem nemeli zadne soukromi. Takhle mame od 18:30 klid a nerusime ho telkou ani vecnym chozenim na zachod nebo do kuchyne. Ale kdyz se narodil, tak mel postylku kousek od letiste, abych ho mela vice pod kontrolou. Nikdy bych ovsem narozene miminko asi nedala do jineho pokojicku nez jsou rodice. Technicke vymozenosti jsou sice fajn, ale ja technice moc neverim.

petule.h
3. lis 2008

já myslím, že miminko má spát u rodičů v ložnici , o sokromí rodičů bych tady nemluvila, sokuromí můžu mít pak po zbytek života,1 rok mi snad pevné manželství nerozbije a nemyslím sio, že by mi nějak narušovalo vztah či soukromí, stejně manžel by spal jinde aby se vyspal, pač vstává v 5h ráno, ale to je věc názoru...
každopádně mám zkušenost, že děti se prostě zlomí a začnou v uzrčitém období plakat několikrát za noc a jak jsem psala, 10x za noc vstávat a Nebo se vyspat volím variantu vyspat se všichni...

mkr
3. lis 2008

já jsem teda pro spání u rodičů je to nádherný když nás malá ráno probudí pusinkou pohladí nás, a v noci vím, že ji nic nechybí je to supr a neměnila bych to za nic, jinak ráno když chci ještě spát takový ten polospánek tak si sama hraje i hodku, ale mám pořád nad ní dohled aby neslítla 🙂

andy80
10. srp 2009

Tak já se taky přidám. Obě děti od narození spí ve vlastních postýlkách hned vedle mé postele, takže na dosah, vyjma toho, když byli nemocné, to jsem vyhodila manžela a brala si je do postele, abych je měla pod kontrolou. Ale jinak u nás spaní v jedné postely nehrozí, protože já mám děsný strach, abych je nezalehla. I když se tvrdí, že se to stát nemůže, tak já mám hrozný strach. Jinak zrovna teď o víkendu jsem byla nucená přestěhovat malé postýlku do dětského pokoje a pořád si nemůžu zvyknout. Dětský pokoj máme hned vedle ložnice a vedou tam dvoje dveře, jedny z chodby a jedny od nás z ložnice, takže mám dětičky hned po ruce, ale je to divný pocit dívat se na místo, kde jsem pozorovala malou, jak spí. Ale už to fakt nešlo. Když jsme šli spát, tak jsme jí vzbudili, když manžel vstával do práce, tak jí vzbudil, když jsem šla na záchod byla vzhůru, prostě pořád. Teď už druhou noc spala v pokoji a spala celou noc od půl osmé až do půl osmé do rána.

meleri
10. srp 2009

tak tady je to téma, Jenovefa, a spol, pokud chcete, můžem psát sem 🙂
taky bych chtěla přispět naší zkušeností, že zezačátku se mi do toho vůbec nechtělo, byla jsem děsně unavená v 6ti nedělí, ale okolnosti nás přiměly, res. náš malý trpěl na reflux..od té doby spí s námi a je super se večer vkrást do postele, chytnout ho za ruku a spát....a pak to ráno se člověk probudí společně..
je fakt, má to i svoje nevýhody, chce to velkou postel, naučit se dobře zahrazovat aby nespadl, atd..ale neměnila bych..
jinak je samo super, že se člověk vyspí...a dítě je i přes den klidné.

gabrianka
10. srp 2009

my spime s holkama v posteli(manzel s tou starsi a ja s mladsi)je to pohodlnejsi a v noci staci dat mlicko clovicku hned vedle me a spinka dal...nam to nevadi

meleri
10. srp 2009

Andy,

jo to je taky jedna z těch nevýhod..já mám taky občas strach, ale zatím žádná nehoda nebyla.

Gabrianka,

jo je to fajn. já si pamatuju že jako malá jsem taky lezla každou chvíli k našim..hold jak sou děti tak už je po soukromí... 😀 ale nám to teda nevadí taky, jaksi jsme s tím počítali že bude po svobodě... 🙂

a tedkom končím, malý se probouzí a já musím dovařit příkrm, mějte se pěkně a snad se ozve i Jenovefa...

gabrianka
10. srp 2009

meleri jo jo...ono to vcelku vychazi na stejno jestli ti dite do te postele bude porad lozit nebo si ho tam rovnou nechas 🙂 ale az budou holky vetsi budou spat samy 😉 to je asi jasne

sylvar
10. srp 2009

malá s náma začala spát teprv nedávno, jako miminko s náma spát nechtěla, prostě neusnula, jedině v postýlce...no, stále usíná v postýlce,ale v noci si k nám vleze a spíme do rána, je to miloučké 😵 a strach nemám, spíš ona nás vytlačuje,ale je to jiné, mít malé miminko(3m) a dvouleté dítě, pro tu bezpečnost 😉

gabri, tak jak to píšeš ty, to by mi vadilo, že každej spíte s jedním dítětem 😎

gabrianka
10. srp 2009

sylvar nam to nevadi a to jde 🙂 je to pohodlne pro nas oba

andy80
10. srp 2009

Jinak u nás je taky ráno plno. Malou si beru z postýlky k nám do postele, kde si teda jen vypije hrneček s mlíčkem, pak si sleze a dělá bugr a Jiřík taky chodí k nám, takže u nás je ráno trošku těsno. Ale je to bomba. Jak dlouho k nám ještě budou chodit, za chvílku se budou stydět nám dát pusu 😀

meleri
10. srp 2009

taky nevíme jak to budem dělat jestli budou dvě děti..teda doufám že v té době bude malý spát ve své posteli..protože malý kojenec a větší dítě to už asi nejde..
tak a zas mizím vařit! 🙂

jankapiknova
10. srp 2009

ahojte. ja sa momentalne snazim naucit zaspavat a vobec spat maleho v postielke ale v noci ked sa v postielke zacne mrvit , to uz viem ze caka ze ho zoberiem tak spanok ma premoze a beriem ho k sebe rychlo nech mozme dalej spat 😒

zuza.m
10. srp 2009

mne maly spinkaval snami v posteli hadam do 10mes.ale začal lozit a tak som sa bala aby mi nespadol ked som nebolo pritomna a muž mal nočnu.a tak ho vždy uspim v našej postely a potom ho prekladam.spi všeliak podla zubkov .niekedy prespi až do rana inokedy si ho berieme k sebe okolo 5 .teras ked bol chory tak spal od 2 už snami.pekne by tam spinkal aj tak ale ako sa prehadzuje tak sa poriadne otrieska o sprušle a to mame aj hniezdo.asi mu je mala. 😅
nikdy postielku nemal rad a tak som ho do ničoho nenutila ,všetko prišlo tak samo od seba bez nasilia,bez vyplakavania.teras je tam spokojny a niekedy sa tam pyta aj sam .