Spaní miminka v posteli rodičů. Je to bezpečné?

paula
13. led 2007

Chtela bych se zeptat, jestli nechavate spat miminko ve svoji posteli? Setkala jsem se se dvema naprosto odlisnymi nazory odborniku:
1. V zadnem pripade nenechavat dite spat v posteli rodicu - nebezpeci uduseni, zalehnuti, prehrati...
2. Spani v posteli rodicu nevadi - dite citi teplo a vuni rodicu a spi klidne... pozdeji se na postylku nauci...
Nasi male jeste nejsou ani 3 tydny a kojim ji az 3x za noc. Kdyz ji potom dam spat do postylky, za chvili se probudi a place, musim ji chovat a utesovat. kdyz ji necham lezet u sebe, brichem ne brise, krasne klidne tvrde usne a po pul hodine ji muzu dat do postylky. Jenze ja u toho vetsinou usnu taky 😉 a pak mam spatne svedomi, ze se to nema... Ona ale vypada spokojene a vubec ne prehrate, nebo pridusene...
Napiste mi prosim vase zkusenosti, jestli s vami male miminko spalo (nebo spi) v posteli? Odnaucilo se to pozdeji? Mate nejakou zkusenost s tim, ze by to bylo nebezpecne?

hanka274
18. led 2007

no ale, nebudme take lenive, nakojim, ulozim.
bazalna teplota-neviem, nerobila som....takze moze byt.
A ze ked s babom spim, tak zistim ci nahodou nieco....neviem vacsina z vas asi spi ked spi a nepocuva ci babo dycha. To zase neprehanajme....Ak sa nahodou zacne dusit a pod. no ale ved to budem pocut, mame ved spolu hlavy, len je medzi nami rurky z postielky, inak to je ako keby spala pri mna. Takze neprehanajte. Je to uplne normalny nazor.
A nechcela som to podat tak, ze akoze iba ja, ja, ja, moj nazor, moj, moj. Len si myslim, ze je nespravne aby deti chodili spat s rodicmi.

hanka274
18. led 2007

mi to omylom uz poslalo, tak dokoncim.....
termolegulacia-ak by sa prikrilo, suchotalo by-zobudi ma...
ak by sa odkopalo, nebojte, nepodchladia sa....
je pohodlne kojit tak, aj mne sa to stavalo, ze som zaspala, ale po pol hodke, hodine som sa zobudila a urcite dala do postielky.
vela mamin si ale mysli a robi to preto, ze aby boli dobre maminy, za oni lubia deticky svoje a tak, ze su spolu, neni im smutno....a tak.....
a kto si uci spravne dieta vychovavat aby spinkalo poslusne samo, aby nemali s nimi potom problemy.....tak to su zle matky, nelubia si deticky!
laska k manzelovi a mimi je kazda ina. Ale skoro skoro skoro viac presahuje laska k dcere ako manzelovi. Takze rozhodne svoju dceru milujem na dovsetko, a urcite aj ostatne, ktore nespavaju s detmi.
Joj, ale tatina tiez nasho milujeme na dovsetko, to len aby ste ma pochopili co pisem.

fafa
18. led 2007

Hanka, toto vsetko je TVOJ nazor, a ci je spravny, alebo nespravny to zhodnoti skor odbornik - predpokladam, ze nie si psychologicka ani detska lekarka, ci nieco podobne. Vsetko beriem, len ma dost zaraza, ze odsudzujes maminy, ze su lenive, prip. ich deti nevychovane - to su pre mna silne slova... 😨

tilly
18. led 2007

hanka, myslím, že to o čom píše fafa a mráčik si vyjadrila tým, že si napísala, že je to NESPRÁVNY ZVYK...

ja mám tiež malého pri sebe, od narodenia, mali sme vadný monitor dychu, tak som si ho na chvíľu zobrala k sebe, kým vymeníme ten monitor, no za monitor sme vzali naspäť peniažky a malý zostal s nami... muž ho nechcel dať preč... ja som s tým moc nesúhlasila, ale potom mi to bolo pohodlnejšie a tak je malý s nami stále, vlastne teraz je už vo svojej veľkej posteli, ale stále je s nami v izbe.

som rozhodnutá pri druhom dieťatku to neurobiť, nezobrať ho k nám do postele, ale uvidíme...

inak, ja nechápem, prečo sa hneď útočí na to, či je niekto dobrá matka alebo zlá, ja osobne z duše neznášam takéto reči, vlastne aj preto nemám moc rada babetko.sk, lebo tam sa tiež hneď útočí na to, aká je tá ktorá matka... prečo by mala byť mama, ktorá vezme svoje dieťa k sebe do postele lepšia alebo horšia???????? 😒

všetky svoje deti milujeme, inak by sme nenavštevovali stránky tohoto typu, boli by nám ukradnuté...

ja milujem svoje dieťa viac ako svojho muža, priznávam, je to možno blbé, ale čo už, je to tak ☹

mracik
18. led 2007

Nikdy by som si nedovolila napísať o niektorej babe, že je zlá matka. Ani na Hanku som nepovedala ani jedno zlé slovo. Pravdou jednoducho je, že keď som mala malého u seba lepšie som sa vyspala ja, aj on - neplatí to o všetkých mamách, niekedy to funguje presne naopak.
Nenapísala som ani, že mať dieťatko v postieľke je nesprávne, je to proste individuálne.
To skôr Hanka napísala, že som lenivá 🙂
Moja milá, neviem, či si na materskej, ja som na nej ešte nikdy nebola, popri deťoch som študovala, písla diplomovky, teraz väčší chodí do nultého ročníka, je s ním veľa práce, malý má obdobie vzdoru, učí sa na nočník, pracujem na plný úväzok + nočné a víkendové služby (aj môj muž), som tehotná, teda riadne spavá... Čiže to, že sa chcem občas v noci aj vyspať nie je lenivosť ale pragmatizmus.

Ale ako som písala, malého mám u seba už len občas a nadránom...

A svojho muža milujem o malý kúštiček viac ako moje deťúrence, aj keď to možno nevie, lebo sa mu venujemn teraz pomenej 🙂

tilly
18. led 2007

mráčik, ja tiež končím školu, okrem toho som teraz dostala veľmi zaujímavú pracovnú ponuku, takú, ktorá sa skrátka neodmieta, vlastne celú dobu som tak trochu pracovala a trošku aj zarobila, keďže firma je naša, tak sa to nedá opustiť a nechať tak... (keby som robila pre cudzieho, tak zostanem a materskej aj 6 rokov) no ale to som chcela, že tiež si rada veci uľahčím, tak to bolo aj s nočným kojením... 😉

len teraz, keď mám malého v posteli, tak sa už nevyspím, on tak strašne cestuje a kope (to má po mne)...

inak, to sú najkrajšie pocity, keď v noci príde a nechá sa objať 😉 a tie prvé noci s ním, keď som ho mala pri sebe, to bolo nádherné, neopakovateľné, krásne, nežné, úžasné 🙂

mracik
18. led 2007

veď som písala, že niektoré detičky dosť kopú, takže sa maminka vyspí lepšie sama, tak to proste je každé dieťa má iné potreby, ktoré je možné rešpektovať aj bez rozmaznávania. Je jasné, že treba stanoviť jasné pravidlá, ale tie pravidlá sú individuálne u každého dieťaťa.
Môj starší syn spával vo svojej (veľkej) posteli vo vlastnej izbe asi od roka, ale nebol kojený a nebol taký tuľkavý typ

Inak tilly viem, že študuješ, to bolo určené pre Hanku, ktorá napísla, že sme lenivé 🙂

A ešte, čo sa týka tých ponúk, čo sa nedajú odmietnuť, tiež som nastúpila do roboty hneď po škole kvôli tomu istému, ale teraz som presvedčená, že ostanem doma aspoň dva roky a potom by som chcela robiť na pol úväzok, dúfam, že mi nič nenabúra plány

tilly
18. led 2007

hej, hej, viem, len som sa chcela obhájiť, že fakt nie sme lenivé, len si veci uľahčujeme, kde sa dá, lebo toho máme veľa 😉

každá sme iná, tak ako je každé dieťatko iné, a keď mne vyhovuje, že mám dieťa v posteli, inej to vyhovovať nemusí, takže by sme sa mali asi riadiť vlastnými inštinktami a neodsudzovať alebo nekritizovať tie, čo to robia inak 😉

arabeska
18. led 2007

hanka,moj syn so mnou spaval v postely asi do jeho 2 rokov.nemyslim si ze by som ho koli tomu rozmaznala.je to skvely xlapcek,velmi rozumny.nebol vobec ziadny problem s tym aby si zvkol na svoju novu postel a to ze ma vlastnu izbu.a nerobila som to ani preto ze som xcela byt dobra mama a takisto som to nerobila ani preto aby si o mne niekto nahodou nemyslel ze som zla mama.a ci som bola leniva a preto pri mne spaval?hmm ...leniva nie skor prakticka.vies ja tiez xodim do skoly,teraz uz aj do prace a vazim si kazdu xvilku s mojim dietatkom.naozaj si nemyslim ze za to by sa mali zeny kamenovat.je to kazdeho vec a nex robi tak ako to jemu najviac vyhovuje.teraz cakame druhe babo a mozno mu bude lepsie v postielke ako u nas.

bobuna
19. led 2007

Ahoj , náš Adámek spinkal s námi od narození do 2. měsíců. Musela jsem ho mít neustále na očích, pak spinkal v koši vedle postele , asi do 3. měsíců a ted už v postýlce, ale neustále ho kontroluju.Chci aby se naučil spát sám, a né s námi.Každý má mít svojí postel.Když byl nemocný , tak spinkal se mnou, ale jinak sám.

bellasandra
19. led 2007

Ako som uz pisala,malá spí somnou od jej 1.mesiaca.Je pre mna pohodlnejsie ked sa v noci zobudim a nakojim ju a nemusim vyliezat z postele.Malej trva kým zaspi tvrdo,a ked som vstavala z postele a dávala ju do postielky vzdy sa mi zobudila.Takto pekne spi a ja tiez.A nemyslim si,že som preto leniva.
🙂

virginia
19. led 2007

Moj maly potreboval na napapanie 40 min. takze jasne, ze ja som v noci pri kojeni vzdy zaspala (budil sa pravidelne kazde tri hodiny). Ked som sa zobudila, niekedy po hodine a pol, prelozila som ho do postielky. Problemy trochu zacali, ked mal tych osem - devat mesiacov. Bol nervozny z toho, ze mliecko je na dosah, ale zas pri tom zaspaval, nemal uz ani hlad, takze chvilu chcel papat, chvilu chcel mat sukromie. Tak sme ho prestahovali do jeho izby, v noci dostal uz len cajik (3 noci si poplakal, chodil za nim len manzel) a potom si zvykol. Odvtedy spi vo svojej izbe. Takze ziadny strasny navyk, ze az do puberty s nami v psteli si nevypestoval. Treba robit veci tak, aby vyhovovali aj babu aj maminke. Vtedy je to v poriadku a je jedno, ako to je. Nebezpecenstvo, ze sa udusi hrozi len vtedy, keby si chodila spat opita do nemoty a stratila zakladne instinkty.

zuz11
19. led 2007

baby a to v noci neprebalujete? no nasa so mnou spava iba obcas ale je to super, len manzel to nerad vidi a boji sa 🤐








9

bellasandra
19. led 2007

Zuz ja prebalim okolo pol desiatej- potom spime a prebalim znovu az ranoo tej siestej

hanka274
19. led 2007

kocky, ja som na nikoho konkretne nepisala ze je leniva, zla matka. Tak prestante robit s komara somara!
Ja som len napisala moj nazor, a ze VACSINOU, teda esteraz VACSINOU to tak je, ze krpci potom vymyslaju a nechcu ist spat do svojej postele, vtedy kedy by uz rozhodne a podla vas mali uz spat sami. V tom pripade si moze mamina nadavat, ze bola leniva (vtedy pri kojeni) a teraz sa jej to vratilo.
Este raz, polopate, len vtedy ked deti trucuju a su tym rozmaznane!!!!!
Ak vam deti netrucuju a niesu rozmaznane, nic sa vas netykalo, jasnacka uz?
A ja som na nikoho nepovedala ze je zla matka, to som sa skor pytala, ci si to tie vyssie pisane maminy, teda co som vyssie pisala, myslia o tych, co pekne davaju a ucia deticky discipline co sa tyka spanku.
Ja to mozno tak pisem, ale myslela som to ako som to teraz napisala, proste je uz zle ked deti vymyslaju a trucuju. A ja osobne ked vidim rozmaznane a trucujuce deti, nebodaj ako sa hadzu o zem v obchodoch lebo chdu to a to, tak vina je len a len na rodicoch. A je to strasny pohlad. zopar na zadok by som dala....chichi, ale to nepomoze, uz ako si vychovam dieta, take bude. bitkou sa nic neriesi. NO ale to je o niecom inom.
tak uz ste ma pochopiliiiiii-i-i-i-i?????

fafa
19. led 2007

Hanka pochopili...len este jeden dotaz...dufam, ze budeme na modrom konikovi, ked bude mat tvoja mala tak 2 roky...potom hodime debatu...tie "hody o zem" totiz castokrat nie su o vychove, ale o urcitom vyvojovom obdobi...mne sa to nastastie vyhlo, ale poznam par deti, ktore su vychovane a predsa si tym presli... 😉

mracik
19. led 2007

Veď počkaj zajac (teda Hanka). Neverila by som, čo dokáže s mojim Matejkom urobiť obdobie vzdoru, do tých dvoch rôčkov to bol úplný anjel. Keď sa deti hádžu o zem alebo trucujú, to je celkom prirodzené, chybou rodičov je, ak im vtedy vyhovejú (niekedy aj kvôli tým prizerajúcim sa, veď čo si pomyslia). Ja vtedy malého nechám ležať (pokiaľ to nie je na ceste 🙂 ) a ignorujem. A ide ma rozhodiť, keď nejaký dobrák príde a začne dvíhať to chúďatko zo zeme, veď je zima 😠 . Ale sme už mimo témy

hanka274
19. led 2007

myslela som hody z trucu. zase som myslela rozmaznane deti, kde su na vine rodicia, a nakoniec kupia to co vyzaduje, a to len dieta podporuje. takze kludne sa tu mozme stretnut a urcite nebudem riesit, ze mi dieta takto vyvadza. Mala som aj ja daku vychovu a ja viem tak isto podat niaku slusnu vychovu, takze urcite to nie.....
som rada, ze si (zatial iba ty) pochopila, ze vsetko smerujem na rozmaznane deti, ktore su rodicmi rozmaznane, chapes...
hm, kazdym prispevkom to mozno lepsie a lepsie vysvetlim.... 😀 😀 😀

mracik
19. led 2007

Inak máš pravdu v tom, že si treba stanoviť pravidlá, keď sa už rozhodnem, že dieťa bude spať vo vlastnej posteli, treba to dodržiavať a nie sa nechať vydierať.
Mám sesterku, ktorá má osemročného syna, spí s nimi v spálni síce vo vlastnej posteli, ale vlastnú izbu dôrazne odmieta. Keď chcú ísť rodičia niekde von, napríklad na ples, na návštevu, tak musia syna najprv uspať, nikto iný to nesmie urobiť, inak ich jednoducho nepustí... Tak toto je podľa mňa už fakt extrém. Jednoducho dieťa doslovne ovláda rodičov a určuje ako to bude u nich fungovať...

certica
19. led 2007

hanka, niekedy sa radsej vzdavam komentara 😉
prajem Ti, aby si mala naozaj take "ukazkove a vzdy 100% poslusne" dieta, v opacnom pripade budes mat asi dost velky problem 😅

hanka274
19. led 2007

huraaaaaa!
tak sme sa pochopili!!!!
som rada, cmuuuk,
mracik-presne ako pises o sesterke....to je to!
a ako si vyssie pisala, ja som medzitym pismenkovala tiez, tak samozrejme, aj fafe pisem, ze moze sa stat, ze mi mala zacne sa hadzat jedneho dna o zem, ale som myslela, ze to nebude z trucu ako z vychovy, lebo to tak robit nebudem. ale...neviem z coho, no proste nech sa hadze aj v strede Tescu kolko chce, nezajem. A ono to po par "skusani" prestane robit.....

mracik
19. led 2007

zuz ja som v noci nikdy neprebalovala, v noci nekakal a cikal len máličko, nemal zaparenú ritku a neplakal, takže nebol dôvod

megg
19. led 2007

Zuz, ani ja neprebalujem v noci maleho, lebo sa mi tak iba prebudil. Radsej tesne predtym ako ide buvat, alebo rano, prip. nadranom. Aj tak nacika najviac, ked uz je "taky poloprebudeny".

K ostatnym prispevkom a silnym reciam "no comment". Bye

1980mat
19. led 2007

Já ještě děti nemám, ale napíšu Vám zkušenost mojí švagrové. Švagrová má dvě dcery. Jedné jsou tři, druhé půl roku. S tou starší spali rodiče v posteli celou dobu od jejího narození až do narození druhé dcery. Já osobně si nedovedu představit, že spím v posteli ve vysokém stupni těhotenství, vedle mě leží manžel a mezi námi ještě dvaapůlletá holčička. Jim to takto vyhovovalo. Když se narodilo druhé dítě, tak ta maličká spala v postýlce a ta starší spala dále s rodiči v manželské posteli. Teprve před měsícem, když starší oslavila třetí narozeniny, jí vedle manželské postele dali další postel, na kterou jí přestěhovali a tu menší si pro změnu vzali do postele místo té starší. Všichni v rodině nad tímto postupem kroutí hlavou. Ta starší neteř, když je u babičky, tak se v noci budí a hledá maminku, protože si zvykla spát s maminkou v posteli a když ji nevidí, tak je zle a brečí. Já jsem pro to, aby kojenci spali ve své postýlce vedle postele rodičů a starší děti, aby spali již ve svém pokojíčku.

mia11
19. led 2007

ak rodicia chcu aby deticky spali same, je treba aby uz male mimino spalo v postielke vo vlastnej izbe
ja som svoju prvu mala pri nas v postielke a brala na kojenie k sebe, lebo ja kojim aj v noci po sediacky a nezaspim.
no stalo sa ze som ju potom polozila k nam na postel hlavne ked sa prebrala a hned nezaspala.
a aj ked sme ju od roka dali do vlastnej izby aj tak sme s nou museli zaspavat lebo inac ricala a mne to nedalo....
ked uz nebola v postielke ale na posteli, tak v noci prisla k nam a tam spala do rana.
teraz s mladsou je to to iste zatial...
a starsia zaspava sama v detskej no v noci pride poprosit aby aspon na chvilu niekto k nej prisiel, a to nebolo nijak lahke dospiet k takemu stavu.
sama zacala zaspavat nahodou, ked sme boli na vikend u kamaratky a ich maly zaspaval sam pri takom svetielku mesiaciku, tak to sa jej zapacilo, vyskusali sme a podarilo sa.. 😵,
aj ked od vtedy boli aj nejake strajky.

ked este chodievala k nam v noci, a nevedeli sme si rady ,
tak som si povedala, ze nech budem rada, je to moje zlate dieta, a ked bude uz starsia tak budem rada, ze za mnou vobec pride....
🙂

na zaver
kazde dieta a kazda matka su individualne preto nikomu jeho nazor neberiem
a to sa tyka trucu
to neznasam ked sa starsia o to pokusa, este potom aj zberie bitku-vsetkeho ale s mierou-proste jej to nedovolim
a robi to tak isto az po druhom roku-dovtedy aniel

hanka274
19. led 2007

megg- ak si narazala na mna, tak-kto chce, dokaze, kto vie, vie....
asi tolko.

dalsie priklady- prispevok, 1980mat.
Riesenie je naozaj asi to co pisala 1980mat, a ciastocne mia11 (ciastocne, lebo som citala kazde druhe pismenko 🙂 ).
😉

hanka274
19. led 2007

megg- ak si narazala na mna, tak-kto chce, dokaze, kto vie, vie.... to nie je o silnych slovach....

dalsie priklady- prispevok, 1980mat.
Riesenie je naozaj asi to co pisala 1980mat, a ciastocne mia11 (ciastocne, lebo som citala kazde druhe pismenko 🙂 ).
😉

megg
19. led 2007

Hanka, nenarážala. Táto celá tema je pre mňa pasé. Proste k tomuto celému nemám čo dodať. Radila som niečo Zuz, toť vsjo 😉

To či má dieťa spať pri rodičoch a či nie a či bude dobré alebo nie,je vecou každej maminy, ktorá aj tak najlepšie vie, čo je pre jej - konkrétne dieťaťko - najlepšie. A posudzovanie čo by malo a nemalo a musí a nemusí mi pripadá scestné.

melory
19. led 2007

dobre baby, je normalne, ze dieta spi s rodicmi po urcitu hranicu veku...potom mi to uz pride aj trosku uchylne.

melory
19. led 2007

este pre vysvetlenie, syn s nami spal do troch rokov, ale tak, ze mal postielku opretu o postel a vybranu zabranu...s nami, ale na svojej posteli. ked dovrsil treti rok bez problemov spi vo svojej izbe a vo svojej posteli.