Spaní miminka v posteli rodičů. Je to bezpečné?

paula
13. led 2007

Chtela bych se zeptat, jestli nechavate spat miminko ve svoji posteli? Setkala jsem se se dvema naprosto odlisnymi nazory odborniku:
1. V zadnem pripade nenechavat dite spat v posteli rodicu - nebezpeci uduseni, zalehnuti, prehrati...
2. Spani v posteli rodicu nevadi - dite citi teplo a vuni rodicu a spi klidne... pozdeji se na postylku nauci...
Nasi male jeste nejsou ani 3 tydny a kojim ji az 3x za noc. Kdyz ji potom dam spat do postylky, za chvili se probudi a place, musim ji chovat a utesovat. kdyz ji necham lezet u sebe, brichem ne brise, krasne klidne tvrde usne a po pul hodine ji muzu dat do postylky. Jenze ja u toho vetsinou usnu taky 😉 a pak mam spatne svedomi, ze se to nema... Ona ale vypada spokojene a vubec ne prehrate, nebo pridusene...
Napiste mi prosim vase zkusenosti, jestli s vami male miminko spalo (nebo spi) v posteli? Odnaucilo se to pozdeji? Mate nejakou zkusenost s tim, ze by to bylo nebezpecne?

meleri
8. led 2010

jako právě, ať si to každý dělá jak to cítí! každému dítěti to vyhovuje jinak, a dospělému taky.
Jinak je to na bednu, než se malý n arodil, chodila jsem na kliniku, tam mi právě doporučovali společné spaní..pak jsem porodila v nemocnici, a tam mi to zakazovali, jak je to nebezpeční..nakonec si vybral malý, nastěhoval se k nám... 🙂

meleri
8. led 2010

aponchie,

je to zvláštní ale můj malý se rád tulí s manželem, usínal vždycky líp s ním, já když jsem chtěla aby mi usnul v náručí tak mě odstrkoval, nebo jako malé miminko plakal....to máš super že má sourozence, to budou určitě štastní v tom pokojíčku.. 😵

aponchie
8. led 2010

meleri je pravda ze dokud nevlezu do loznice mala spi s muzem v pohode jak tam vlezu mele se vrti skrabe me jakto?

meleri
8. led 2010

aponchie,

tak to máme podobné..on má tedkom pohodové spaní, ale asi od toho 8 mého měsíce života skoro do tedka to tak bylo, hrůza! doktorka mě říkala že prý ze mě cítí to mlíko...ale já už skoro nekojím jen jednou za den tak možná se to bude tím mlíkem, a sklidní se ti to jak budeš mín kojit..

aponchie
8. led 2010

ja si taky myslim,ze je to tim kojenim ..Terezka spala od roka ve sve postylce v samostatnem pokojiku a ja furt chodila poslouchat esti dycha a kontrolovat a muz mi nadaval at tam porad nelozim pac jen sme nakoukli do dveri mlela se takze sem stala u dveri a naslouchala jak pitomec a v pohode ,ale jak sem tam vlezla uz sem si ji mhola nest do postele 😀 a tudle sem musela na nakup v noci a manzel sel spat s ni a ja dojela nekdy o pulnoci a pohoda chrneli jak dva chlapi vedle sebe 😀

jaroe
9. bře 2010

ahojte maminy,
mate niekto skusenosti s oducanim od rodicovskej postele cca rocneho dietata? Dnes som malu skusala uspat v postielke a spustila taky zalostny plac, strasne nieco. Bola uplne vystrasena, ze to co od nej chcem. Nechcela lezat, stale sa stavala na nohy a plakala a plakala. Neviem, ci sa mi to v tomto veku podari, asi som mala zacat skor alebo este pockat, kym bude trosku starsia, rozumnejsia a da si vysvetlit...co myslite? Kebyze nie som tehotna, tak ma to tak velmi netrapi, ale kvoli dalsiemu prckovi by som ju naucila spat a najma zaspavat samu.

ivika18
9. bře 2010

jaroe, tak my jsme na tom byli přesně jak píšeš, akorát náš prcek je o něco starší. Spával s námi asi od půl roku, v postýlce byl strašný řev, vysvětlit si to nedal ani náhodou. Tak jsme mu nedávno koupili velkou postel (rostoucí, takže není tak obrovská, jenom širší než postýlka) se zábranou, na to jsme nějakou dobu připravovali, že bude mít svoji velkou postel a postýlku necháme pro mimi. No, při skládání postele "pomáhal" a po obědě už do ní chtěl jít spát (jinak usnul po obědě jedině v kočáru - to jsem taky netušila, jak ho to odnaučit, protože brzo budem kočár už potřebovat). Občas ještě zkusí, že by si šel lehnout do naší postele, ale ve své má plyšáky, tak mu řeknu, že jim bude smutno a budou plakat a už letí do svého. Tak bych na vašem místě ještě chvilku počkala a pak šla zrovna do velké postele, možná jim vadí ty "mříže", taky se nám malý mlátil do šprušlí.

habibi78
9. bře 2010

nasa mala spinka s nami v rodicovskej posteli od narodenia..... a obaja si to vychutnavame, vieme ze na tieto chvilky budeme s laskou spominat do konca zivota, roky ubehnu velmi rychlo a onedlho sa bude pred nami zatvarat v izbe, bude chciet byt sama.... 😀 😀
ale uz jej zaciname zariadovat izbicku, minule sme sa smiali, ze bude pre nas tazke spat bez nej, ako si zvyknemeeeee..... ☹ 😀
ale ked chceme pracovat na druhom babu, ina moznost nie je..... 😝 😀

ivika18
9. bře 2010

habibi, musím s tebou souhlasit, nám vůbec nevadilo, že malý spával s námi, ale když čekáme druhý, tak nám nic jiného nezbylo. A taky mi to teď chybí 😖 , no ale nemůžou spát s námi až do puberty, co naděláme 😉

habibi78
9. bře 2010

ivka, nechcela som aby mala spala s nami, az kym sa jej narodi surodenec...ak vobec.... aby mu potom nedavala za vinu, ze musela odist do svojej izby.... 😖
drz sa, krati sa ti to.... 😀
ako si maly zvykol spat sam? Ako dlho je vo svojej izbe?

ivika18
10. bře 2010

Habibi, díky 🙂 😉. Taky jsem malýho chtěla zavčas dostat od nás z postele, ať si to nespojuje s mimčem. Ale má svoji postel u nás v ložnici, zatím ještě nemá pokoj. Má ji terve 14 dní, ale i tak si zvykl úplně úžasně, jak jsem se toho bála, tak to vzal v pohodě. Hlavně mu pořád říkáme, že je to jenom jeho velká postel, že je velký chlap. Tak jsme z toho udělali "událost" a každýmu ji chodil ukazovat. Jak jsem psala, párkrát zkusil, že půjde do naší, ale ti plyšáci zabrali, že jim bude smutno. A po obědě taky asi dvakrát zkusil, že by šel do kočáru, dokonce kvůli tomu brečel, ale za chvilku ho to přešlo a vlezl si do svojeho pelíšku, jak říká. A teď už tam letí hned. A spí tam líp než předtím, jenom o něco málo dřív vstává, protože ráno chce za mnou a už neusne, ale to mi neva. Tak se toho nebojte 😉

meleri
10. bře 2010

čaute holky,

to je zajímavé si to pročítat..myslím že jak malý bude mít víc rozum tak taky zkusíme postýlku..sice sourozenec ještě žádný není. ale čtyři bychom se už v posteli vyspali asi špatně..jedině že bychom přidali další matračku, no ale uvidíme... 🙂

jinak taky, já se vždycky tak těším jak jdu spát že je tam malý... 😵

sherry28
10. bře 2010

tak u nás se mnou spí oba 😅 starší usíná ve své, ale uprostřed noci přijde 😒 nechce tam být sám, já ho chápu bojí se tam 😉 až bude Mareček starší, budou tam spát spolu, takže zatím je nechávám u sebe a taťka spí v obýváku (stejně ráno vstává dřív tak, aby je nebudil a zároveň se také vyspal) 😉 🙂 neřeším to i když se moc s nima nevyspím 😀

meleri
10. bře 2010

ahoj Sherry,

tak jsem ti chtěla ještě napsat že jsem potkala tu maminku mé kamarádky v parku i s malým..byl velmi smutný, unavený, uplakaný..bylo mi ho strašně líto! ta paní říkala že jí vůbec nespí...no konverzace se stočila tak že to pak vyznělo jako že proč bych ho nemohla hlídat já když jsem doma a její dcera chodí do práce. tak jsem jí řekla že se musím věnovat synovi, a ne nosit pořád jejího vnuka v náručí protože pořád pláče a chce mámu. nic na to neřekla...pak jsem se jí ptala jestli nemůže ještě zůstat doma..a ona řekla, mohla by ale chce si v práci provětrat hlavu...to mě tak naštvalo! jako ona si potřebuje provětrat hlavu takže všichni budou skákat a starat se o její dítě.... 😠 po tomto fakt už nemám nejmenší chut to nějak řešit.

jinak k tomu spaní to musí být celkem náročné! ale zas je to fajn podle mě takové období je velmi krátké, pak už se budem klepat strachy jak budou lítat po diskotékách.... 😅 nebo teda doufám že ne! 😅

ivika18
10. bře 2010

meleri to u nás byla taky jedna z možností, že když malý ve své posteli nebude chtít být, tak ji dáme vedle naší a bude obrovský letiště pro všechny 😀 . No, uvidíme, třeba to tak ještě nakonec dopadne, nevím, jak bude malý reagovat, když uvidí, že mimi kojím v posteli 😒. Ale neděláme z toho žádnou tragédii, mi to fakt vyhovovalo, že prcek spal s náma, tak se pěkně tulí a voní a jak říkáš, musíme si to užít, dokud nás chtějí, ať máme na co vzpomínat 😉

meleri
10. bře 2010

ivko,

super jestli máte postýlku v úrovni vaší postele tak podle mě asi problém nebude! jo právě já se někdy ptám malého jestli si ještě pamatuje na prso a ukazuju ale hledí na to a nic, takže už podle mě asi zapomněl. jestli to máte podobně tak by snad žárlit neměl na to že kojíš miminko.
jo právě, já si ho vždycky očuchám pak se přitulím a spím... 😅 právě nám to taky rozmlouval kdekdo, ale nenechala jsem si do toho kecat..manžel zezačátku říkal že bude malý mít svůj pokoj, a jak se narodil tak malého nechtěl dát ani metr od sebe... 😀

janzurka
10. bře 2010

Aj my patrime k rodicom, ktorych babatko spi v posteli namiesto v postielke. Nas v postielke spat od zaciatku nechcel, vobec ma problem zaspat vnutri (cez den je to nemozne, spi iba vonku v hybajucom sa kociku), tak sme boli celi stastni, ze zaspi aspon v nasej posteli. Vobec to nevnimame ako problem, snad sa raz presunie aj do svojej postielky / postele 😉

ivika18
10. bře 2010

meleri, právě že už od léta nekojíme a pořád jak mě vidí jenom tak, tak říká, že tam bylo mlíko, ale hned dodá, že pro mimi. Tak uvidíme. Ale já jsem to spíš myslela, že když uvidí mimčo u mě v posteli, tak bude chtít za mnou taky 😉 .
Jinak jsem byla dost proti tomu spaní s námi, ale když se malý asi v půl roce budil celou noc po hodině po dvou na kojení - ale to si cucnul a usnul, chtěl jenom být se mnou, tak jsme to vzdali, i manžel to vzal v pohodě, i když se ze začátku bál, že ho zalehne, tak býval malý na kraji (k posteli přiražená postýlka), ale časem už mezi námi. Tak pokud to rodičům nevadí a dítě je spokojený, tak o nic nejde, ne?

Janzurka, našeho jsem taky musela od malinka přes den vozit, aby usnul - a jak má postel, tak ze dne na den usne přes den i tam. Tak je zbytečný je trápit a učit s řevem na postýlku, když to pak přijde samo.

jenovefa
10. bře 2010

Ahoj všichni s mrňousama v posteli, moc zdravím! (Čauves Meleri a Sherry!)Tomík se stále nikam stěhovat nehodlá, v noci tak 3x baštíkuje, ani nevím v kolik, skoro mě to nevzbudí... Malý problém je, že se po posteli stále kutálí sem a tam... Matrace je už dávno na zemi... Postýlku využíváme místo ohrádky. Ale je to bezva, už si jdu k němu zalézt. Dobrou!!!

simlenka
10. bře 2010

Holky,spaly jste se dvema detma nekdo? necetla jsem vsechno,ale nase mala spi s nama,ted bude mimi a nemam srdce ani jednoho z nich z postele vystrnadit - max pritele 😀 ale deti v zadnym pripade.

lily1983
10. bře 2010

simlenka, sherry vyššie pisala, že tak spinkajú 😉

juliagregor
11. bře 2010

ahojte maminky,
pridávam sa aj k Vám dvojičky spia s nami v posteli a ráno príde ešte aj tretí 😉 , malí sú na mne veľmi závislí, musia ma cítiť. Aj prvý syn s nami spával a teraz už má svoju postieľku, kde spí celú noc, len ráno príde za nami.
Malých som ešte do nedele kojila, práve sa odstavujeme, tak sú trochu nekľudní ale dúfam, že zachvíľku prespia celú noc.

meleri
11. bře 2010

Iviko,

tak to je sranda! 🙂 no je vidět že každé miminko je jiné. můj Sam ani nemluví, ale myslím že fakt už zapomněl co tam bylo. i když kdo ví jestli kdy bude druhé dítě možná si to taky připomene..🙂)

Jenovefo,

taky zdravím! snad se máte dobře! s tím válením já nevím co poradit,možná má nějaké živé sny?

Simlenko,
jo to tě chápu, já to asi taky nebudu mít sílu udělat a asi přimontujem další lůžko k tomu našemu.

Juliogregor,

tak to jo, my jsme na tom podobně, malý musí být pořád se mnou, i když přes den si pohraje i sám. ale v noci se občas ujištuje jestli tam jsem, no je to sranda.. 😅 tak ti přeju at to proběhne fajn to odstavování!

rainee
11. bře 2010

nasa tiez nechce spavat v postielke a pri nas spokojnejsie zaspinka, ale ja ju malokedy tak necham /vacsinou jemne prenesiem do postielky ked zaspi/ lebo sa bojim ze by sme jej nechtiac mohli v spanku ublizit, privalit a tak.

meleri
11. bře 2010

rainee,

to přenášení jsem zkoušela párkrát, ale cca do hodiny se vždycky probudil a hrozně plakal, bral to jako zradu. tak jsme toho nechali. a ona se ti už pak nevzbudí? tak to je fajn. jo ty miminka jsou hrozně malinkaté nazačátku, člověk má fakt strach! 🙂

miskinadamko
11. bře 2010

ahojte nam dost pomohlo to ze sme sa prestahovali a maly ma svoju izbu. dovtedy mal postielku u nas v izbe a aj ked ju mal uplne pri nasej posteli stale vymyslal, a dost casto spaval s nami hlavne cim bol starsi do cca 1,5 roka pekne spaval potom uz zacal vymyslat. odvtedy ako sme ho dali do svojej izbicky nemame s tým nijaký problem od prvej noci si pekne zvykol.niekedy nad ranom sam pride za nami tak uz na tu hodinku dve ho zobereme k sebe. a le inak prespi vo svojej posteli a ani sa tak casto nebudi ako ked bol s nami to sme len suchli alebo sa postavili z postele a hned bol hore. teraz spi bez prerusenia.

katy2
11. bře 2010

nasa tiez stale zaspava v nasej posteli (uz asi 4 mesiace) ale vecer ju o take 2 hod. prenesiem do postielky a pekne spi az do 4,00-4,30, ked sa budi NA MLIECKO. pO MLIECKU JU UZ POTOM NECHAM U NAS V POSTELI... cEZ DEN SPI LEN NA NASEJ POSTELI....

katy2
11. bře 2010

prepacte, pri pisani sa mi prepol caps look... 😠

sherry28
11. bře 2010

meleri: Ahojky, tak to jsi mě teda dostala ☹ takže by jsi byla vlastně otrok a nejvíc by bylo bito tvé dítě, jelikož už by si se mu nemohla věnovat naplno 😢 je mi moc líto toho malého, že to ta těžce nese ☹ a nechápu jeho mamku, když tedy jí vyloženě neteče do bot, že do práce šla a nevadí jí jak je na tom její synek 😅 nezbývá než doufat, že si malý zvykne nebo mamka dostane rozum 😕 🙄

katalin1984
11. bře 2010

ja nevidim problem v tom, ze dieta spi s rodicmi. niekedy je to fakt lepsie ako nespat celu noc. podla mna aj tak prestane samostatne skor ci neskor 🙂 ja napriklad rada spim niekedy s dcerou...