Spaní miminka v posteli rodičů. Je to bezpečné?

paula
13. led 2007

Chtela bych se zeptat, jestli nechavate spat miminko ve svoji posteli? Setkala jsem se se dvema naprosto odlisnymi nazory odborniku:
1. V zadnem pripade nenechavat dite spat v posteli rodicu - nebezpeci uduseni, zalehnuti, prehrati...
2. Spani v posteli rodicu nevadi - dite citi teplo a vuni rodicu a spi klidne... pozdeji se na postylku nauci...
Nasi male jeste nejsou ani 3 tydny a kojim ji az 3x za noc. Kdyz ji potom dam spat do postylky, za chvili se probudi a place, musim ji chovat a utesovat. kdyz ji necham lezet u sebe, brichem ne brise, krasne klidne tvrde usne a po pul hodine ji muzu dat do postylky. Jenze ja u toho vetsinou usnu taky 😉 a pak mam spatne svedomi, ze se to nema... Ona ale vypada spokojene a vubec ne prehrate, nebo pridusene...
Napiste mi prosim vase zkusenosti, jestli s vami male miminko spalo (nebo spi) v posteli? Odnaucilo se to pozdeji? Mate nejakou zkusenost s tim, ze by to bylo nebezpecne?

meleri
14. srp 2009

jo je to super...já si to taky strašně užívám....kolikrát sem nemohla večer usnout a tedkom se tak těším! a malý už v noci moc nepije, tak max 2x za noc, takže už se i vyspím...
já sem nikdy netušila jak si to budu užívat to mateřství...

ahoj Pikuso,
jak se jinak vede? znám tě ještě z Emimina! 🙂)

kinsen
15. srp 2009

Ahoj holky, tak Domi už tři dny spinká u nás v posteli špatně usíná a i během spaní je neklidný a pořád se mele a u nás je to trochu lepší.
Také bych syna nenechala vyřvat i když je to někdy náročné ho uspat. 🙂
Moje známá říkala, že ta metoda vyřvání je nebezpečná nejen po citové stránce, ale prý může mimču prasknout v hlavičce céva ☹
Myslím že malé dítě nepochopí co po něm chci a cítil by se zrazený a to já mu neudělám. Mimča mají jen nás a podle mě do jednoho roku nemůže být řeč o rozmazlování. 🙂
Takže když chce spí u nás. 🙂 🙂

ikke
18. pro 2009

cuki • 1d, 14tt • Včera o 14:04
Rada by som oslovila a vymenila si skusenosti s maminami, ktore spia s detmi aj s ockom na jednom spolocnom letisku.
Cakame druhe dietatko a s nasou prvorodenou sme zvyknuti spat na jednom mieste. Mame velku manzelsku postel a prisunutu postielku bez bocnice. Nasa Lucka ma rada svoj priestor v postielke, ale tiez sa rada prituli a pregula do nasej.
Velmi rada by som pri tom ostala aj s druhym dietatom a kedze prve je este dost malicke, nechcem ho zatial vyhanat do vlastnej postele.
Co ma zaujima je ako ste to riesili technicky? Ci sa vyskytli nejake zadrhele (napr. ci sa deti navzajom v noci nevyrusovali tak ze sa to nedalo alebo pod.) Ci realne hrozia nejake nehody? Vtipne prihody nocne🙂 a cokolvek ine s cim by ste sa radi podelili.
A tiez rada pokecam o tom, preco spime spolu a nie kazdy zvlast.
Tesim sa na vsetky vase prispevky.
Cuki

katica06 • 2d • Včera o 14:37
ahoj cuki, mm spí už rok s 3 ženami naraz v jednej posteli 🙂
pýtala si sa na technické riešenie, po narodení 2 dcérky sme dali druhú postielku na druhú stranu manželskej postele...prvý mesiac to bolo dosť rušné, lebo sme sa všetci zobudila na plač bábätka, ale teraz je to v pohode.
Večer ich dáme spaťkaždu do vlastnej postielky, tá staršia má na postielke stiahnutú bočnicu( spí na ockovej strane) a môže hocikedy preliezť k ockovy, maličká zatiaľ nievie vyliazť, ona sa ozve 🙂,tak ju položím spať medzi nás...
...ešte sa nestala žiadna nehoda v tejto zostave, ale deti by som vedľa seba spať nedala...

jahodka35 • 1d • Včera o 15:33
hmmmm asi neporadim, v tomto som totiz dost nekomprosmisna, lebo som sa chcela vyvarovat nekonecnym problemom mojich kamaratiek, ktorych deti nevedeli zaspat bez ich uspavania alebo sa s nimi tlacili do siestich-siedmych rokov v jednej posteli a nevedeli ich to oducit... Sabinka bola naucena od maleho malicka spat vo svojej postielke, ktora bola v jej samostanej izbe, potom je to do buducna nerobilo problem, ze spi sama vo svojej izbe... jasne, ze obcas boli take stavy, ze vymyslala, ale nepovolila som. naozaj sme sa vyhli dalsim problemom a vsetkym nam to vyhovovalo... 🙂 ale chapem, ze kazdy to ma zariadene inak...

katica06 • 2d • Včera o 16:00
jahodka, keď raz našetríme na detskú izbu aj ja ich vysťahujem 🙂

cuki • 1d, 14tt • Včera o 16:44
My uz sme na detsku nasetrili 😉, ale akosi sa mi nechce vystahovat tam lucku. My sa budeme v marci stahovat do dost velkeho bytu, je tam dost izieb na to, aby mali kazde dieta svoju izbu. Ale ja to tak nechcem, ja mam len tu naj skusenost s uspavanim a nerada by som deti nechala same kym su malicke. A nase manzelske chvilky uz davno neriesime v nasej posteli 🙂 Takze my planujeme zariadit spolocnu spalnu (chceme asi kupit lucke velku postel a prirazit ju s ockovej strany uplne ku stene), babatko zdedi luckinu postielku na mojej strane. Tu velku postel chceme, aby ked nahodou lucka bude trvat na spani vedla mna, aby sa vyspal aj mm. Potom budeme mat hernu, kde budu matrace, hracky v krabiciach (v upratanom stave🙂 a police na krabice, moj sikovny manzel sa chysta aj na kadejake preliezacky, lana rebriky a podobne, tak som vcelku zvedava. A okrem obyvacky este aj pracovnu. Ked budu deti vacsie a budu na tom trvat moze mat kazde casom svoju izbu, segrine deti maju 8 a 6 a nechcu este spavat kazdy sam, radsej su v spolocnej izbe.
Tiez ma trapi, ci sa deti nebudu rusit, ale katica pise, ze si zvykli, na to sa tiez spolieham a prvy mesiac to snad nejako vydrzime.

katica06 • 2d • Včera o 17:48
cuki, dnes je tu už rutina, keď malá plačká budím sa je, keď väčšia zdvyhne sa mm 😝
musí byť veľky rev aby sme sa všetci zobudili

olivova • Včera o 23:40
no, rozhodne spime kazdy na inej strane....odporucam prisunut daku valendu, starsiu postel alebo nieco take ak sa da. Je to prakticke. Mame potom dostatok miesta. Poradie? postielka - ta robi zabranu, aby malinka nespadla, ja, dcera a ocino (no, my mame vacsi vekovy rozdiel, tak ocina vyhaname uz do detskej, ale mavali sme prisunutu postel). A starsej dcere nevadilo, ze mala mrnkala - ale nemala som uplakane babatko...

ivka2007 • 2d • Včera o 23:47
ahojte-aj my sme dlho spavali vsetci v jednej izbe,ked mal vacsi syn 2roky a 2mesiace sme ho vystahovali do detskej na velku postel,nerobilo mu to problem zaspat tam(aj ked som musela byt pri nom a doteraz musim)ale stane sa ze niekedy prespi sam do rana,no vacinou skonci u nas v posteli,mensi spi este v postielke aj ked najradsej by bol medzi nami...ked sa velmi roztahuje(starsi)idem ja do detskej 🙂 su zvyknuti na nas a aj pri spani potrebuju citit mamu ci otca.Dufam ze to nebude trvat do 6-7rokov,a aj keby,nebudem robit z toho dramu.Takze kazdy nech si urobi podla seba,ako to citi 😉

thera1 • 1d • Dnes o 00:01
hmm...aj na mňa si malá vykladá v noci nohy....raz bude potrebovať aj súkromie svojej izby a vtedy na toto obdobie budem s nostalgiou spomínať...

tilly • 2d • Dnes o 00:10
ja spím s tromi chlapmi 😀
starší je na svojej posteli pricapenej na našej a mladší spí medzi nami 😉
aj som chcela dať staršieho na začiatku tehu do jeho izby, ale mm nechcel a teraz už nechcem ani ja, ja ich budem mať oboch v pohode aj do puberty pri sebe, potom nech si ich frajerky zoberú k sebe 😀

jaduska • 3d • Dnes o 00:39
Aj my spávame všetci na jednej kope 😀 V spálni máme manželskú posteľ a ku nej pristavenú poschodovú. Cez týždeň, keď je manžel preč, tak spíme všetky 4 dole - maličká na spodnej poschodovej, ja na manželskej na jednom kraji, prostredná dcéra v prostriedku a na druhom kraji najstaršia, ale to je už vlastne aj stena, lebo v paneláku sú izby malé 😵 😵 😵 Keď príde tato domov na víkend, tak najstaršia ide na hornú poschodovú a on spí na jej mieste. Kým sme mali iba prvú dcéru, tak tá spávala v postieľke, tú sme mali bez bočnice prisunutú k posteli, ako dvojročná išla do vlastnej izby, aj tam istý čas spávala, ale potom sa nejako "vrátila" k nám. Keď sa narodila druhá dcérka, spávala 5 mesiacov tiež v postieľke, ale keďže sa mi v noci pri dojčení nechcelo stále vstávať a vyberať ju z postieľky, tak nejako tak postupne zase skončila v našej posteli 😵 No a najmenšia tiež bola pol roka v postieľke, ale keďže máme málo miesta, tak sme postieľku zrušili, dali všetky postele dokopy a spíme takto. Občas sme na posteli poukladané krížom-krážom, ale zatiaľ mi to nevadí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katica06 • 2d • Dnes o 09:26
som rada, že nie som jediná ktorej deti spia v manželskej posteli 🙂
Moja mladšia dcérka spala v pohode vo svojej v postielke do 8mes, večer o siedmej či ôsmej po kojení som ju položila do postielky, a sama zaspala, až ráno po piatej či niekedy až o siedmej sa ozvala z posteilky, že je hladná...po kojení potom opäť zaspala na 2-3 hodinky...
... len potom nás začali dráždiť zúbky, horúčkovala, dvakrát brala atb., a v noci sa budilla každú chvíľu, a dvíhať 13kg vážiacu bacuľku noci prestalo byť zábavné.
Tú staršiu som prvý krát vysťahovala, keď som bola druhý krát tehovná cca. v druhom trimestri, tvedy ma prestalo baviť nej neustále kopanie, mala tvedy rok, a docela ľahko si na novú situáciu zvykla, aj keď v noci preliezla ku mňe položila som ju naspäť. Väčšinou spí do tej piatej u seba až potom prelezie k ockovi ale ani on si to nevšimne, kedy príde 🙂
no a mm to nevadí

sue
19. pro 2009

...no na odľahčenie...pred dvomí týždňami sme u mojich rodičov spali na ich manželskej posteli v zložení moji rodičia + ich pes + ja + Macko 😝 😀 maľovalo sa,pracovalo, nejak sme nemali kde hlavy skloniť, taksme spali takto... a to ste mali ráno vidieť ten nadšený výraz v synovej tváričke "špíme šetci špolu, huláá" 😵 😀

...inak doma spávame tiež pekne na hromádke, niekedy sa niekto odplíži keď má chuť - máme veľkú posteľ + Macik ma vlastnú 170x60 úplne mimo veľkej, ale tam je naozaj sporadicky. Je nám takto fajne a ja si veľmi užívam každé objatie ktoré mi venuje - ani sa nenazdáme a bude objímať nejakú slečnu 😝 😀

lenka1smejka
19. pro 2009

sue-to je aj moj nazor.Mala spava s nami od 6mesiacov-lebo som bola leniva a unavena zo stavania pocas noci ku postielke.A teraz ju ked spi s nami ju stale objimam,hladkam,bozkavam a ovoniavam 😀 Ja si ju chcem uzit lebo napriklad v 15nastke uz so mnou spinkat urcite nebude 😉

bas
20. pro 2009

Ahojky maminy můj názor na spání s rodičema v jednej posteli?Ne. 😖 Mému synovi je pět let a je velký problém ho to odnaučit,jelikož mám další dvě děti sem moc ráda,že ty snáma nespí nevím jak by sme se tam vešli.Proto při mích prvních zkušenostech sem je hned učila spát ve své postýlce,je hezké se snimi lýsat,ale věřte zvyknou si rychle.

kocicinka
20. pro 2009

bas: Koupit větší postel 😀
My spolu spíme, až když manžel odejde do práce. Moc sem si přála, aby s námi spal, ale hrozně se bojím zalehnutí, nebo pádu z postele 😔
Malý u sebe v postýlce není schopen usnout, usne( aniž bych ho to učila) pouze u nás v posteli, a to ještě po tříhodinovém uspávání 😔 Takže ho potom musím přendávat.

evicka1
21. pro 2009

ahoj kocky
so mnou moje mimi spinka od pol roka v mojej posteli a je to super.
dala som si ho tam preto pretoze som kojila aj pet sest krat za noc-teda skor to bolo nacicutie a ujistenie ze som tam nez by mal ukrutny hlad, a tak som is povedala ze si ho uz pri sebe necham lebbo sa mi nechcelo vstavat. a teraz toho nelutujem. hoc mi obcas v noci nieje prijemne, ze po mne lezie hore dole a tak no to nevadi. som rada ze mam aspon nejakeho chlapa v posteli 😀
a musim uznat ze od kedy je so mnou v posteli tak mam kludnejsie miimi/ako uplny drobec bol strasne uplakany ukricany nespinkaci/
takze ja len doporucujem a fandim
s nazorom ze ho z mojje postele nedostanem sa nestotoznujem, lebo si myslim, ze raz pochopi ze mamkyna postel je mamkyna

lenka1smejka
21. pro 2009

evicka1-ani ja nelutujem,ze mala spinka so mnou.Mala sa citi v bezpeci a popravde ked ja pozeram horor tak mi pride vhod v noci ked sa niekoho drzim za ruku 😀

barica
22. pro 2009

Já si myslim, ze tohle by mela kazda mamina vycitit sama, pokud ditko potrebuje pocit bezpeci, tak proc ne, pokud samo usina v pohode v postylce, tak samozrejme postylka. Nase mimco vecer unosime, takze spi sama v postylce, po kojeni ji bud necham usnout u nas v posteli a prendam ji pak do postylky, nebo si ji uz u sebe necham, podle nalady a podle toho, jak se vzbudim. Kazdopadne mi prijde dost drasticke to, ze nektera miminka soupnou maminy na spani do jineho pokoje. To je tedy sila...

kocicinka
22. pro 2009

Barica: to si neumím vůbec predstavit, mít ho v jiné místnosti, to bych snad ani neusnula! ☹ Jenom mě mrzí, že ho docela rušíme, když jdeme spát. Plížíme se jak myšky, ale vrzání parket a následné zvuky když uléháme ho vždy probudí ☹
Po Novém roce plánujeme pořídit místo kolébky větší postel, odendáme jednu bočnici a postýlku přirazíme k té naší, jako alternativu ke společnému spaní. Už se moc těším 🙂

weronique1
22. pro 2009

ahojte, naša malá spí v svojej izbe od 3 týždňov a nazdá sa mi, že by nejako trpela 😉 tak ako píšeš Barica, každé bábo je iné...po návrate z pôrodnice spala Megy dva týždne u nás v izbe - každú chvíľu sa budila, blabotala si, chcela sa pricucnúť, pomojkať - takže sme sa nevyspali ani my s manželom. Potom som ju jedného dňa po večernom kojení šupla do postielky v druhej izbe a odvtedy prespí zázračne celú noc. Do 7 mesiacov som ju 2x za noc budievala na kojenie a momentálne sme v stave, keď sa budí sama nad ránom, nakojím ju a znova hajáme do pol desiatej. Nám proste spinkanie vo vlastných izbách vyhovuje.

veve24
5. led 2010

My spime s malym v jednej posteli od narodenia. Nikdy som sa nebala, ze ho prilahnem,podla mna to instinkt matke nedovoli. Ja si uz nedokazem predstavit, ze by spal inde. Vsetci dospeli spavaju spolu a deticky maju nechat spat same? Mne to pride nelogicke. A konecne stale viac a viac citam pozitivne nazory detskych psychologou na spanie deti s rodicmi v spolocnej posteli, to ako je to pre ne najprirodzenejsie, tak ako pre vsetkych ostatnych cicavcov. To len niekto zasa vymyslel nieco nove (myslim detsku postielku) a mal stastie, ze ludia sa na to chytili 🙂

edita84
6. led 2010

ahojte vaše detičky sú ešte malinké a preto sa vám to zdá super že sú s vami v posteli ale to babatko vyrastie a potom to už nebude taká zábava. dvoj troj mesačnému babatku je jedno kde spinká ale my rodičia si ho nádherne naučíme k sebe do postele túto chybu som spravila aj ja s mm a teraz ako skoro troj ročná sa nám v noci nasáčkuje a ja sa vôbec pri nej neviem vyspať lebo je na mňa nalepená.O tom že malé babatko dať do vlastnej izby to nie je zlé naučí sa krásne spinkať. ja keby som mala možnosť ju dať zvlášť do izby talk by som to spravila už dávno.

ludmilabb
6. led 2010

kocicinka aj ja sa plizim do postele aby som ju nevyrusila predtym mala spala ako drevo ale teraz na vsetko reaguje a mame parkety mozno keby bola v postielke tak by na to az tak nereagovala a ked sa prehadzujem zo strany na stranu tak hadam ani nedycham aby sa neprebrala uz to nie je az take pohodlne co ma dost mrzi a tiez si ju neviem predstavit ze by nespala so mnou ale ked ju vyrusujem 😒

meleri
6. led 2010

jé staré téma je zpátky...tak my taky od narození spíme dohromady, a zatím to vypadá že malému se pryč nechce...🙂

moje babička měla čtyři děti a všecky jedno podruhém s nima spaly protože je kojila, a pak jak dokojila šly do velké postýlky...hm tak doufám že to snad bude u nás taky tak fungovat...
🙂

ludmilabb,
malý měl taky hodně citlivé spaní skoro od narození , ale v poslední době ho neprobudí nic..třeba se to zlepší! 🙂

veve24
7. led 2010

edita - my sa toho teda vobec nebojime, ja som spavala s rodicmi asi do 6 rokov a bolo im to jedno...muz ti nevadi a vlastne dieta ano? to nechapem. My to mame skor naopak, ze ja sa lepim na maleho, nie on na mna. Mne by sa teda nepacilo, spat sama v posteli 🙂 Kym to on tak nebude chciet sam, bude s nami. Je to moje dieta, najblizsia osoba v mojom zivote, milujem ho a davat ho prec od nas mi pride dost smutne. Ale kazdy ma svoj nazor. Chceme aspon tri deti a vsetky budu mat rovnake privilegia. Len budeme musiet asi dokup dalsiu postel 🙂

meleri
7. led 2010

taky moc nechápu proč všem lidem vadí když dítě spí s rodiči...pro mě je to nejhezčí na světě..

luthien.k
7. led 2010

meleri a spol., nevím, co na tom nechápete, každému přece vyhovuje něco jiného, někdo rád spí na boku, někdo na břiše, někdo má rád slabou peřinu, někdo duchnu, někdo potřebuje v posteli dostatek volnosti, někdo se zase rád tulí... Docela dobře věřím editě, že s tříletým prckem to už tak super není, protože se určitě i hodně vrtí a cestuje (jeden čas jsme spávali s manželovou čtyřletou dcerou, dokud jsme neměli zařizený její pokoj a byl to horor, ani jeden jsme se s manželem nevyspali).
Já mám malého v postýlce na dosah ruky a ráno si ho beru k sobě na dospání a tak to myslím vyhovuje nám oběma 😉

hathor1231
7. led 2010

ahojte, ja som v anglii a tu idu ukrizovat kazdu mamicku,co spi s mimi v posteli 😅 vkuse strasia s cot dead a pod... ked som bola s malou v nemocke cez noc,tak som si ju ani do postele na kojenie nemohla zobrat,co mi hned sestricka vycitala,ze to nie je bezpecne,ze dieta ma spat v koliske,ked som jej vysvetlila,ze ju chcem len nakojit,ani to sa jej v nocnych hodinach nezdalo bezpecne,ze co ak zaspim 😝 prosto to prehanali!!!
podla mna je lepsie kojit v posteli ako na gauci,ved ak chyti mamina mikrospanok,tak jej mimi noze spadnut... uz neraz som zaspala pri kojeni a nic sa nestalo... s drahym sme si zvykli,ze sem-tam pri nas nejaku tu minutku v noci pobudne... inak spava v postielke a o 6rano sa budi na papu,tak si ju vezmem do postele a spime spolu tak do 8-9 😀 ked bola malinka,tak sme si dali vzdy 2x denne spolu 'slofika' a pospali sme si spolu 😀 teraz spi pri mne,len ak ma naozaj zlu noc,je to lahsie ako ju vkuse brat z postielky... inak spinkava pekne sama. akurat uspat ju musi drahy na fit lopte ale pocas noci si to nevyzaduje a prespinka minimalne 8hodin,zobudi sa len na kojenie a to ju dam do postielky a spinka dalej,akurt to ranne spinkanie je uz tak zauzivane 😀 cez den uz pri mne nechce spat,spinkava v kociku, v postielke mi pocas dna prespi max 30minut...

majdula
7. led 2010

Ja v noci kojim v posteli, takze na prvni nocni kojeni si ho vezmu k sobe a uz ho zpatky az do rana nedam. Jednak u toho usneme a druhak je to mile a prijemne obema, mam dojem, ze paradoxne spim lepe nez kdyz byl vedle me na balkonku, to jsem se budila pri kazdem zamrceni a smatrala po nem, co se deje...

Zatim ma jen 4,5 mesice a nevim, co bude az mu bude 4,5 roku, ale myslim, ze u spolecneho spani zustaneme, sice ma svoji postylku-balkonek vedle nasi postele, kde spi pres den a usina vecer, ale to tulenicko spolecny je tak pekny 😵

kocicinka
7. led 2010

Luthien.k: Meleri to asi myslela tak, že nechápe, proč lidem vadí to, že některé maminky(obecně) spí s dětmi v posteli. Mojí máti to taky třeba vadí a nechápe to, jak můžeme spát s Jonáškem v posteli, (jde o nás, jí ho tam nikdo necpe). Prý je to nehygienické, bude rozmazlený a kdesi cosi. Je dětská sestra ze staré školy, jí to prostě nevysvětlím, že já to vidím jinak...
At si to každý udělá po svém, jak mu to vyhovuje
😉

medvik
7. led 2010

mně to vůbec nevadí, já bych tam klidně malou měla, ale bojím se, že ji zalehneme. A v postýlce má klid a hlavně monitor dechu. ALe beru si ji do postele aspoň na uspávání a na celé dopoledne, nebo kdykoli má potíže a pláče a jsme spokojené obě.

luthien.k
8. led 2010

kocicinka, tak to potom jo, to taky nechápu, je to každého věc 😉

bubitko
8. led 2010

ahoj, ide len o to, čo vám obom (reps. trom) vyhovuje! Detičky nikdy nemávali vlastné postieľky, v celých dejinách ľudstva a vo všetkých kultúrach spali deti vždy s rodičmi. Len v posledných desaťročiach si lekári uzmysleli, že by matka mohla dieťa zaľahnúť. Ale to je blbosť. Dnes už aj lekári znova hovoria, že pokiaľ matka nie je opitá alebo neužila lieky na spanie, tak to nehrozí. Príroda nám dala materinský inštinkt, ktorý funguje, aj keď spíme. Matky spia ako mačky - vždy vnímajú, čo sa okolo deje 😉
Takže si myslím, že ide len o to, veriť vlastnému inštinktu a robiť to, čo vyhovuje rodičom aj bábätku. Samozrejme treba rátať s tým, že bábo si na dobré rýchlo zvykne a budete sa možno musieť neskor učiť inak. Ja mám postieľku malej bez jednej bočnice a prirazenú k manželskej posteli, v rovnakej výške. Ale aj tak som mala pocit, že je Kamča odo mňa ďaleko - takže spí s nami. 😀 Až príde čas, kedy nám to prestane vyhovovať, tak ju postupne presuniem o pol metra ďalej - do svoje postieľky 😉

veve24
8. led 2010

bubitko - s tou postielkou to mame rovnako 🙂 a tiez som mala pocit, ze je daleko. Preto hovorim, ze toto je skor o mne ako o malom, ja uz by som bez neho nedokazla zaspat. Kupila som mu respisence-monitor dychu na plienocku a som spokojna. V noci sa obidvaja vyspime prefektne uz od narodenia (ked maleho neboli brusko). Len pohne ruckou a ja uz viem, ze sa budi na papanie, vyhrniem tricko s pime dalej. Niekedy sa tak zobudim az na dalsie papanie, maly len otvori pusku a v pohode si cucka. A strach ze ho prilahnem nemam, spim bud na bruchu alebo na chrbate a dzime sa za ruky celu noc, tak mam vsetko pod kontrolou 🙂

icejane
8. led 2010

ahojte..niektore mamicky to odcudzuju, ale nas timurko je taky nekludny v noci, ze sa celu noc prehadzuje a kope a rukami rozhadzuje, ze by si v postielke len ublizil a preto spi s nami...a kedze sme hore aj 10 x za noc neviem si predstavit sustavne vstavat a chodit k postielke..takze som za spanie s babatkom a je to take milucke ked na vas v noci dycha a tak kráááásne vonia 😅

aponchie
8. led 2010

malicke se prave prozezavaji tri zuby naraz uz ji je nahmatam..vcera sem sla za ni uz ve 22hodin k nam do pelechu sem ji vzala pac ja usinam sem v limbu a su protivna jak prdel kdyz musim vstavat ..stejne se budila asi 100x za noc,al eto sou ty zuby

gabak
8. led 2010

Malá s nami spí od 1,5 roka. Nakoľko sa kojila bolo to premňa pohodlnejšie. Lebo jedávala aj 3x za noc. Ale malá má prisunutú posteľ k manželskej. Takže spíme ona, ja a manžel. Nikdy sa nesnažila tlačiť medzi nás.Len na mňa sa lepí, to ju potom posuniem na jej stranu. Takto nám to zatiaľ vyhovuje.

aponchie
8. led 2010

dela vam deti v posteli,ze kdyz se otocite sapu s epo vas tak musim zpet na bok a porad lapa rucickama po me abych ju drzela 😀 teda ,ale myslim,ze do roka a pul max uz bude se sestrickou v pokojicku ta se na ni tesi dost..