Spaní miminka v posteli rodičů. Je to bezpečné?

paula
13. led 2007

Chtela bych se zeptat, jestli nechavate spat miminko ve svoji posteli? Setkala jsem se se dvema naprosto odlisnymi nazory odborniku:
1. V zadnem pripade nenechavat dite spat v posteli rodicu - nebezpeci uduseni, zalehnuti, prehrati...
2. Spani v posteli rodicu nevadi - dite citi teplo a vuni rodicu a spi klidne... pozdeji se na postylku nauci...
Nasi male jeste nejsou ani 3 tydny a kojim ji az 3x za noc. Kdyz ji potom dam spat do postylky, za chvili se probudi a place, musim ji chovat a utesovat. kdyz ji necham lezet u sebe, brichem ne brise, krasne klidne tvrde usne a po pul hodine ji muzu dat do postylky. Jenze ja u toho vetsinou usnu taky 😉 a pak mam spatne svedomi, ze se to nema... Ona ale vypada spokojene a vubec ne prehrate, nebo pridusene...
Napiste mi prosim vase zkusenosti, jestli s vami male miminko spalo (nebo spi) v posteli? Odnaucilo se to pozdeji? Mate nejakou zkusenost s tim, ze by to bylo nebezpecne?

cestovatelkaandrea
11. srp 2009

meleri to sme obe na tom rovnkao. maly zaspi casto prituleny k manzelovi. ja som sice na kojenie neni ale len na presun z jeho postielky do nasej.

meleri
11. srp 2009

já mám vůbec pocit že na manžela víc dá....třeba už ted ho i poslechne kdežto ze mě má fakt dobrý den kolikrát...
poslední švanda byla, že mi dal dudlík do pusy a smál se tomu, pak mi ho zas vytáhl a dál si ho sobě...no co to má být? 😀

janneberuska
11. srp 2009

Ahojky Paulo...já bych si s tím nějak hlavu nedělala...taky se mi to stává...mám měsíčního chlapečka a teda spinká mi jakž takš v postýlce ale musím ho zavinout do zavinovačky a nebo do peřiny..ale jen v bodýčku protože mi pak nechce spinkat jak je mu horko..a tak celkem spinká..ale v noci když krmím tak se mi taky stane že mi usne na hrudi a já usnu s ním..a pak když se vzbudím tak si ho jen dám vedle sebe a spíme dál.Pokud v sobě nemáš alkohol tak si myslím že to nevadí...protože to dítě nezalehneš...je to nějakej instinkt...ze začátku jsem se taky bála ale zjistila jsem že ho nezalehnu a je tak mnohem klidnější

sirinka
12. srp 2009

jaaaj baby...to magdalenka musi byt objata, pritulena ku mne a nozkami mi veselo kope do jazvy po cisarskom... 😝 u tatika spat nechce ani nahodou... alebo si ju dam na hrud a spime tak, ked uz nevladzem lezat na boku...

cestovatelkaandrea
12. srp 2009

meleri mne robi s dudlikom to iste a strasne sa pri tom smeje.
sirinka si to uzivaj, keby sa ku mne tak maly chcel pritulit bola by som rada. on to robi iba ked je chory a ked bol malicky tak vtedy sa tulik ku mne. teraz je to samostatna jednotka

sirinka
12. srp 2009

cestovatelka hej...ja viem, ze to nebude trvat vecne...trosku mam problem, ze mam namahanu chrbticu este z prace a teraz ked kazdu noc spim povykrucana, tak sa mi zvykne tocit hlava, asi tam mam nejake posuny stavcov...mala by som ist na vysetrenie...

cestovatelkaandrea
12. srp 2009

sirinka ja som mala presne ten isty problem po porode prve tri mesiace. dost mi pomohlo ked som zacala cvicit pilates a teraz chodim do posilovne a cvicim specialne cviky na chrbticu. asi mas nejaky blok v chrbtici a ten ti sposobuje to tocenie hlavy. ja mam problemy s chrbticou od urazu a po porode sa mi to vratilo lebo som necvicila. ale teraz je to lepsie lebo bloky sa uvolnili a chrbtove svaly su pevnejsie

nikollette
12. srp 2009

No náš tiež spinká s nami v posteli... ale cca od 1.roka by som hp chcela naučiť na postielku, len ktovie či sa mi to podarí 😅

sirinka
12. srp 2009

hej, ja viem, ze by som mala...ale priznam sa, som dost leniva na pravidelne cvicenie...

cestovatelkaandrea
12. srp 2009

aj ja som lenochod. ale pri dvoch detoch ti verim, ze mas malo casu. mne sa pri jednom este da.

meleri
12. srp 2009

tak náš malý se přitulí fakt výjimečně, když byl malinký tak na mě často spal, ale tomu už je konec...
možná se děti mazlí až jak jsou starší? třeba to ještě moc nechápe..
ale ted mám už problém mu i vyčistit nos, nebo omýt obličej, dřív mu to nevadilo teď spustí strašný křik..
tak ten nos teda už vůbec nečistím, protože se to fakt nedá...
hm silně sem odbočila od tématu..
teda teď máme úplně brutální spaní, malý se v noci za noc x krát budí a pak spí třeba celé odpoledne a pak zase nemůže spát...je to pakec....doufám že jak ty zuby vyrostou že se to spraví.. 🙂

stvura
12. srp 2009

Meleri...zdielam s tebou podobny nazor, tiez mam dojem ze krpec spi kedy to jemu vyhovuje a ja som ustata ako blazon. Dnes si napr. spravil rano dve hodiny den. Od tretej podotykam.
Inac to spanie v posteli...kto moze nech spi s dietatkom, no stoji to fakt chrbticu. Ja som s malym spavala asi 3-4 mesiace, no uz to nebolo unosne, takze si spi pekne sam. Vsetko zavisi ale i od povahy dietatka, ci je kludne, ci sa nevrti. Moj chcel byt len a len na prse a ak mu nebodaj vypadlo z pusky, tak hned mrncal...

meleri
12. srp 2009

stvura,

jo je to těžké...navíc od té doby co se mu prořezává ten zub tak se to všecko pos...alo..jak jeho nálada, tak spánek..dříve spal klidně a nevrtěl se, tedkom je fakt každá noc celkem peklo...

bubosek
12. srp 2009

Stvura nevím jestli nebyly nějaké"erupce na měsíci 😀 " nebot muj malý se vzbudil kolem půl 3 a taky si dvě hodiny vykládal, jsem myslela, že mě odvezou a udělal to už druhou noc, nevím co to znamená 😅

mama.wolfka
12. srp 2009

pripájam sa 🙂 náš malý spí s nami v posteli skoro od začiatku, zo začiatku som ho vždy po kojení dala do postieľky, už si ani nepamätám či sa často budil, ale min. na kojenie áno, a keďže som bola po cisárskom tak sa mi ťažko vstávalo (máme nízku posteľ) a hlavne niekedy som bola taká unavená, že som sa bála, že mi malý vypadne z rúk (kojila som vtedy po sediačky), tak po čase som kojila po ležiačky v posteli a s nápadom, aby spal malý s nami prišiel dokonca manžel (čo ma trocha prekvapilo), povedal vtedy "čo viac mu môžeme dať ako kopec lásky" a mal pravdu 🙂 je to úžasné môcť sa privinúť k spiacemu dieťatku 🙂 a z pohľadu kojenia je to super, pretože niekedy ani neviem kedy si v noci cucne 🙂 o priľahnutie sa nebojím, pretože ako to tu už spomínali, tak inštinkty nepustia, a ako to bude do budúcnosti to fakt neviem, máme v pláne dať si vyrobiť veľkú posteľ, aby deti (chceme ešte jedno) mohli spať s nami kým budú chcieť (teda nie do 20 🙂 ), rada by som, aby tak 3-5 sa pomaly osamostatnili a spali vo svojich posteliach, ale to sa uvidí, nebudem to siliť, ale budeme si to všetci užívať 🙂 🙂 🙂

mama.wolfka
12. srp 2009

inak preberala som to aj s pedi, že aký má na to názor a ona sa len usmiala a povedala, že je tá posledná, čo by mohla radiť, pretože mala ešte tuším 10-ročného syna u seba v posteli 🙂

xkolie
12. srp 2009

Tak je to asi všude stejný. Malá s náma spala do třetího měsíce, ale pak se začala obracet na různě cestovat ve spánku po posteli, tak jsem se rozhodla,že se musí naučit usínat sama ve svý postýlce, kde nemůže vypadnout, asi týden to byl boj, ale nakonec si na to zvykla a teď už i přes den usíná v klidu sama. Ale jednou za noc se vzudí na krmení, tak si jí vezmu do postele a už je tam do rána. Navíc je to malá potvora, když se ráno vzbudí dřív než my a zjistí, že vedle ní někdo je, tak ještě pochrupkává, ale když zjistí, že je tam sama, tak už neusne.
🙂

daducha
12. srp 2009

Ahoj,

nas prvy drobec spal so mnou v posteli do 2,5 r a potom krasne zo dna na den zacal spat vo svojej vlastnej izbe a postielke.Samozrejme pred jeho narodenim sme mali krasne nachystanu postielku s predsavzatim, ze tam bude pekne spinkat, no realita bola uplne ine.Uz po par dnoch, ked sa v noci budil aj 5-6x, som to vzdala a nechala ho pri sebe.Od tej doby sme sa vyspali obaja.A prilahnutie nehrozi ani nahodou,maminkovske 🙂 instinkty nepustia.Teraz mame druheho drobceka a ten tiez spi so mnou.Timinko by sice spal aj v postielke,no kedze sa v noci kojime po leziacky,tak som fakt leniva drzat oci v bdelom stave a cakat kym sa malicky napapa,tak on papa a ja spim.A tak si spokojne spinkame obaja.A okrem toho viac deti uz neplanujeme,tak si tu miminkovsku vônu a telicko a vsetko co s tym suvisi vychutnavam.
Odporucam vsetkym maminkam ktore sa chcu vyspat, nechajte si miminko pri sebe 😉 .
U nas to ma len jednu nevyhodu,manzel spi v izbe so starsim synom 😀

sirinka
12. srp 2009

no my by sme este jedno chceli...len magdalenka je vcelku dobra antikoncepcia...ako na to baby? ja nemozem, ked ona na mna oci puci.... 😝

majenka
12. srp 2009

Ahoj holky 🙂

Meleri: Anička už v porodnici nesnášela postýlku 😀. Od malinka spí se mnou. Dokud se "nehýbala" spaly jsme normálně...když se začala otáčet, tak jsem na bok svojí postele její postýlku bez bočnice, ale ona se rychle naučila překulit ke mě a tam skoro nespala 😅...a když začala pořádně lézt, měla jsem strach, aby nespadla, tak jsem letiště rozebrala a hodila matrace jen na zem a spíme tak-a kolikrát ji najdu v noci na zemi...

S názorem, že dítě by mělo spát v postýlce moc nesouhlasím. Podle mne by mělo spát tam, kde se cítí nejlépe...a co si budem povídat...nejčastěji to je u maminky 😵 . Má tam pocit bezpečí a podle mne to je naprosto přirozené. A kojení je úplná balada...dám ji prso a během pár vteřin chrupu dál 🙂 . Dětskou postýlku už jsme dávno prodaly a pro další mimčo (pokud nějaké bude) ji ani nebudu pořizovat (jako spoustu jiných věcí). Jako ideál vidím 4 kvalitní matrace vedle sebe, kde se vyspí celá rodina a mimča nikam nespadnou 😵. Teda musím říci, že nikdo v mém okolí moje nadšení nesdílí a nechápe, že se mi společné spaní tak líbí....ale když malá v noci otevře oči...zapátrá pohledem...vidí mě...usměje se...chrupe dál 😵

Nicméně před porodem byl u nás připravený pokojíček i s postýlkou a moje přesvědčení bylo, že malá bude od malinka spát u sebe v pokojíčku 😀 ...ale jsem šťastná, že jsem k jinému názoru dospěla ještě v porodnici 🙂

xkolie
12. srp 2009

sirinka, jsme na tom podobně, musím přiznat, že postel teď máme už jenom na spaní, protože prcek spí s náma v ložnici, takže se vždycky krademe po bytě jako zloději abysme jí nezvzbudili a měli chvilku pro sebe 😀 😀 😀

izina
12. srp 2009

Ahoj děvčata,
malá spí od narození sama a téměř celou noc. Ale když se k ránu vzbudí a chce papat, vezmu ji do postele a pokračujeme spolu. I když teď už míň, protože se jí po ránu už tolik spát nechce. Kdyby ale chtěla spinkat se mnou, nechala bych ji.

izina
12. srp 2009

Ona je tak sledká a teploučká, když spink 😅

cestovatelkaandrea
13. srp 2009

sirinka to chces uz teraz dalsie? ja normalne pucim oci tiez asi ako magdalenka. ja som si povedala ze aspon dva roky pauza medzi detmi. velmi ta obdivujem, ze si trufas zvladat tri deti s takym malym vekovym rozostupom. ked chces dalsie dieta chod do vedlajsej izby na par minut 😀 tam magdalenka nedovidi 😉

vikina74
13. srp 2009

Ahojte, babenky, musim sa priznat, ze nevychadzam z udivu z nasho maleho, je to akoby mi dal vianocny aj narodeninovy darcek naraz. 🙂 Uz od dovolenky totiz zaspava vecer uplne sam, bez prsnika. 😲 Bola som uz dusevne zmierena s tym, ze ho budem uspavat vecer kojenim bohvie dokedy, tak ako starsieho, ale on kotuha raz vecer na dovolenke, ked uz bol uplne KO a ja som ho polozila na postel medzi dva vankuse aby sa nezgulal, ze ho hned idem nakojit, zaspal kym som sa stihla otocit. Druhy vecer som to skusila zas a potom doma som v tom pokracovala a pozrime sa, ono to zatial funguje. 😀 Tak dufam, ze to nezarieknem, snazim sa zaviest novy ritual namiesto kojenia, vecer ho dam do spacieho vaku, na jednu stranu maly vankusik aj na druhu (potrebuje sa k niecomu pritulit), cumlik do pusinky alebo do rucicky, zaspievam mu uspavanku a potom odidem prec. Zatial vzdy maximalne do 10 minut bez plakania a stazovania sa zaspal. Drzte mi palce, aby nam to co najdlhsie vydrzalo. 🙂

sirinka
13. srp 2009

cestovatelka...no ved my mame rozdiel dva roky a tak chcem aj dalsie...no ale dovtedy by bolo trochu aj trenovat xixi 😅
ta vedlajsia miestnost asi bude vychodisko,ale teraz cez prazdniny su u nas obe moje sestry a jedna aj s frajerom, takze sukromie mame naozaj iba v spalni. no uvidime ako sa to vyvinie...
momentalne je idealna situacia, magadlenku dam okolo desiatej vecer na cicik, zaspinka a tak dve tri hodky potiahne v postielke, potom ju beriem k sebe....

cestovatelkaandrea
13. srp 2009

sirinka ja som myslela ze teraz chces byt tehotna opat. no mate to tazke, treba vyuzit len ten casovy prestor co mate ked je Magdalenka vo svojej posteli 😉

tekvica
14. srp 2009

my sme mali maleho tiez u nas v posteli, nevedeli sme sa vynadivat, prvorodicia 😀 , milovali sme ten pohlad na take male stvorenie, ako sa prebudza, natahuje rucky, sucha ocka, ziva, nechapali sme, ako moze babetko z porodnice hned niekto supnut do inej izby. pomaly , ako syn rastol, tak spal aj v postielke v spalni, ale casto konci u nas. ale jemu sa teraz lepsie spi v tej postielke, lebo s aprevaluje, toci ako rucicka hodinova, ale na drujeh strane, ked ma nevidi, tak mrnci, tak asi dame tu postielku tesne k nasej a zrusime tu bocnicu.

pikusa
14. srp 2009

Tak malinkej spí od narození v postýlce,ale nad ránem u kojení kolem té 5 si ho už nechávám u sebe...
dělá mi to hrozně dobře..otočím si ho k sobě,on se těma ručičkama o mě opře a spinkáme 🙂
A já jsem v tu chvíli úplně naměko a láskou bych ho snědla 😀

cestovatelkaandrea
14. srp 2009

tekvica ja sa maleho neviem nabazit ani teraz a to ma skoro rok. tiez ho stale ocumujem v postielke ked spinka 😀