Spaní miminka v posteli rodičů. Je to bezpečné?

paula
13. led 2007

Chtela bych se zeptat, jestli nechavate spat miminko ve svoji posteli? Setkala jsem se se dvema naprosto odlisnymi nazory odborniku:
1. V zadnem pripade nenechavat dite spat v posteli rodicu - nebezpeci uduseni, zalehnuti, prehrati...
2. Spani v posteli rodicu nevadi - dite citi teplo a vuni rodicu a spi klidne... pozdeji se na postylku nauci...
Nasi male jeste nejsou ani 3 tydny a kojim ji az 3x za noc. Kdyz ji potom dam spat do postylky, za chvili se probudi a place, musim ji chovat a utesovat. kdyz ji necham lezet u sebe, brichem ne brise, krasne klidne tvrde usne a po pul hodine ji muzu dat do postylky. Jenze ja u toho vetsinou usnu taky 😉 a pak mam spatne svedomi, ze se to nema... Ona ale vypada spokojene a vubec ne prehrate, nebo pridusene...
Napiste mi prosim vase zkusenosti, jestli s vami male miminko spalo (nebo spi) v posteli? Odnaucilo se to pozdeji? Mate nejakou zkusenost s tim, ze by to bylo nebezpecne?

mapris
19. led 2007

Taky se připojím,
mám 2,5 měsíční dcerku, nekojím, takže malá spí od malička mimo naší postel, vedle v postýlce. Je něco jiné, když někdo kojí, většina mých kamarádek tady z koníka kojí a mají malou u sebe i v noci. Četla jsem, že by se to mělo do 3 měsíců dítěte věku, kdy je ještě malé a nemůže si na to nějak přivyknout, pak by to chtělo aby dítě spalo samo. Ale jak říkám, něco jiného je kojení a něco jiného je - jako já - krmeno umělou výživou. Já zrova řeším, nebo se spíše ptám, odkdy má spát dítě ve svém pokoji. ?Moje sestra mi řekla, že to učila děti od 1,5 roku, kdy už uměli chodit a nebo si mohli na ní zavolat když chtěli v noci třeba na záchod a tak. Jinak mně moje kamarádka varovala, ať si neučím dítě do postele, protože bych ho to neodnaučila - mluvila z vlastní zkušenosti. Manžel ani já jí do postele moc nedáváme. Řekli jsme si, že je něco jiného, když je dítě nemocné, tak samozřejmně chce mít mámu u sebe. My jsme měli problém s uspáváním malé, usínala kolem půl 1-10 a docela nadávala a někdy i brečela. Teď jsme to vyřešili. Máme takovou kachničku, kterou párkrát natáhneme a dcerka usne jako dřevo ... Tak uvidíme, jak dlouho nám to vydrží :o)

brunetka26
19. led 2007

ahojky..to já si beru malého(1měsíc)občas do postele 😅 ale v postýlce se mu taky líbí... 😉 takže ať si každý říká kdo chce,co chce...a navíc je strašně hodnej 🙂

melory
19. led 2007

brunetka26 lebo v pase mas ze ho stale cakas a si v 49tt 😅

ervotoc
20. led 2007

m,y sme nemuseli prebalovať v noci....nadranom sa vymenila plienka ..
teraz uz ale niekedy prebalime dva krat....niekedy vobec nepotrebuje..roznee

paula
autor
20. led 2007

asi je fakt nejlepsi reseni v postylce vedle vlastni postele. Vecer Laurinku taky ukladam do jeji postylky, ale kdyz usneme u kojeni, tak u me do pristiho kojeni uz bez vycitek zustane.
Neslo me ani tak o to "rozmazlovaci" hledisko spani ditete v posteli rodicu... na to se diva taky kazdy jinak, ale spise o to bezpecnostni hledisko.
Tady (v Nemecku) totiz pisou v kazde knizce a casopise, jak je to nebezpecne a ze dite ma bezpodminecne spat ve vlastni postylce... Mam pak strach kdyz u me zustane....

anetanela
23. led 2007

Ahoj mám 5letou Anetku a 4 měsíční Nelinku.Anetka s námi spala skoro do 1 roku a i po tom když se v noci vzbudila jsem ji brala k sobě. Nikdy jsem ji nezalehla. Bylo to pro mě pohodlnější, než čekat až znova usne. Nelinka se mnou spala do teď. Budila se na kojení, tak jsem jenom vystčila prso a spali jsem obě. Teď 4 noci za sebou zázračně spí ve své postýlce celou noc. Takže si myslím, že spaní u rodičů vůbec neva. Někdy jsme tam dokonce všichni, ale to pak manžel odchází do obýváku.

meggi
23. led 2007

mamičky, čo ich dávate do svojej postielky vedľa postele bez zábrany, nie je postielka nestabilná, keď drží iba na troch miestach? Ja o tom tiež uvažujem, zatial ju mám skoro vždy v mojej postely - už má skoro 4 mesiace.

beli
23. led 2007

ahoj paula ja mam 5mesacneho chlapceka s tym istym problemom ako ty nechcel mi spavat sam tak som ho nechala spat pri nas a teraz spinka krasne a je spokojny a hlavne stastny a to je pre mna dolezite mi tak spime od narodenia a casom sa uvidi podla mna casom mu budeme zavadzat tak sa sam nauci spat v postielke 🙂

paula
autor
10. únor 2007

holky diky za vsechny odpovedi.Moje mala ted uz spinka casteji u me nez v postylce. Myslim, ze se ji to vic libi, tak casto se nebudi. Kdyz ale vecer klidne a tvrde usne, dam ji do postylky, at si zvyka 😉 .

zanett
10. únor 2007

Ahoj holky, nechci vyznit jako analfabet, deti nemam, takze si to vubec neumim predstavit, ale napada me jedna vec (necetla jsem podrobne celou diskuzi): kdyz s vami deti spi v manzelske posteli(specialne, pokud jsou uz vetsi a ne miminka), netrpi tim vas intimni zivot? V nekterych prispevcich se objevovaly nazory, ze manzel s ditetem v manzelske posteli nesouhlasi...neni to treba kvuli tomu, ze v loznici jste vice manzele (meli byste byt) nez rodicove? Doufam, ze me neukamenujete, jak rikam, deti nemam, takze si to moc neumim predstavit...

meggi
10. únor 2007

Už som dala tú jednu stranu postielky dole a spinká pekne v postielke vedľa nás...
Zanett, viem na čo narážaš... U nás to bolo tak, že manžel sa sám rozhodol, že bude spat vo vedlajšej izbe, aby sa vyspal do roboty, a na muckanie sme si našli čas podľa malej, najlepšie keď spinkala, alebo ležkala v postielke a hrala sa s hračkami. Kamarátkina dcérka spí na manželskej posteli spolu s tatom a hovorí, že malá je živá antikoncepcia... Takže to máš rozne...Rozhodne obe má svoje výhody a nevýhody a treba to zvážiť... Mne už mesiac sa v noci budí 7x na papanie, čo je dosť a bolo to pohodlnejšie mat ju vedla seba, ale teraz som si zvykla, keď je už vo svojej postielke, aj keď je to pre mna náročnejšie.

ladunka
10. únor 2007

Ahoj zanett,

my máme malou ve své posteli od prvního nočního kojení, což bývá okolo druhé hodiny ranní. Až přestanu kojit, bude holčička zřejmě spát výhradně ve své postýlce, kterou pak nějak odstěhujeme z ložnice. Náš intimní život tím, že máme po část noci malou v posteli, nijak netrpí. Od začátku co bydlíme v tomhle bytě, jsme zvyklí se milovat v obýváku (ložnice je vymalovaná domodra, zatímco obývák je tmavě červený 😀 ) od doby co je Kája na světě, také část našeho milostného života probíhá v koupelně... Na sex většinou dojde večer, když malou uložíme do postýlky, o víkendu kdykoli, když spí. Usne-li v obýváku, můžeme i do ložnice 🙂

Já mám stejně zábrany se milovat ve stejné místnosti, kde je dítko, i když spící, takže u nás je to ve výsledku fakt jedno.

gedren
10. únor 2007

ladunko moje rec, pokud teda neni byt jednopokojovy ;) (koupelnu jsem nezkousela) My taky radsi zdrhame do vedlejsi mistnosti, at spi dite, kde chce 🙂 Takze v tomto ohledu skutecne nema vliv, zda usne u me v posteli, nebo v postylce vedle. Jen trochu problem je ten, kdyz mi usne na te strane, co je mezi nami, ze se pres ni nemuzeme vecer jen tak konverzacne tulit 🙂, ale zase je to napinavy, jestli se mi podari se od ni vysoukat a zdrhnout na chvili do manzelovy postele 🙂

tilly
10. únor 2007

zanett, milovať sa dá aj inde ako v posteli a v inom čase ako v noci 😀

u nás to bolo tak, že ja som nesúhlasila s malým v posteli a môj manžel ho chcel mať pri sebe 😉

ervotoc
10. únor 2007

no tilly 😀 😀 😀

alenahabibi
11. únor 2007

Ahoj Paulo já se snažila od začátku u obou dcer naučit, aby spaly u sebe v postýlce, ale člověk u nočního kojení usne. To se stává i mě. Starší spí v pokojíčku, i když je fakt, že každé ráno tak ve čtyři přijde a lehne si k nám. No a malou v tu dobu taky kojím a když teda usnu tak ležíme v posteli 4, no a ráno není vyspaný pořádně nikdo, ale co bych neuděla pro blaho svých dětí.

andrea73
11. únor 2007

tak já se přidám s mou zkušeností....postýlku máme zatím jen na okrasu, snad ji využijeme později 😀 . Malý spí se mnou v manželské posteli a přítel v obýváku na gauči....a zatím nám to tak vyhovuje, protože se nemačkáme a já nemusím mít strach, že bych malého zalehla. Je to fakt lepší kvůli tomu kojení a pak malý musí cítit mojí přítomnost, takže ho neustále držím za ručičku a on pak krásně bumbá i usíná.

gedren
11. únor 2007

andreo, gratuluju k mrnouskovi! 🙂 My postylku nemame na okrasu, vali se v ni plinky (ciste! 🙂), hracky, oblecky...ani nevim, kde bysme to meli, kdyby tam Helca spala 🙂

andrea73
11. únor 2007

Gedren díky 😵 , i to jedna z možností využití 😀 😉

dashak
11. únor 2007

Holky, a to nemáte strach nechat miminko v posteli a odběhnout si jinam zaskákat?? 😀 Moje malá spadla z postele už dvakrát a to s náma ani nespí, vyjímečně když se v noci počůrá a mně se nechce převlíkat peřinky, tak ji vezmu k nám.

alenahabibi
11. únor 2007

Já malou ukládám tak aby i kdyby se jí podařilo otočit ( což se zatím nestalo) aby měla pořád minimálně 30 cm ke kraji. (to kdyby se snad otočila dvakrát 😀 )

jess
11. únor 2007

Čaute holky já to tak dělala taky ,je to super v noci při kojení jen vytáhnout sváču 😉 Ted' má malá dva a furt ji mám na noc v postely,mě to neva,já se cítím dobře 😀 ,ale chlap si občas stěžuje.Přes den mi v postýlce usne krásně,ale v noci...

Minulý měsíc jsem se rozhodla,že ji v té postýlce na noc uložím,usla hezky,ale ona sebou hrozně mele,a byla tak obytá,že ve dvě ráno už jsem to psychicky nedala a vytáhla ji 😝 .Chudák měla na druhý den modřiny.Nevím co si sousedi pomysleli,když slyšeli takové bomby do dřeva 😀 .A to máme atypiucký rozměr postýlky,ještě po ségre,je dlouhá 160cm a široká 90cm,takže v klasické by se mi v noci asi přizabila 😅

Jo jinak co se týče toho nechávání mimča v postely,tak já ji tam taky nechácala a šly jsme vedle,ale to sem měla bud' postel z jedné strany opřenou o zed' anebo malá byla uprostřed a z každé strany byl založený paplon at' se nepřekulí.Ona byla totiž od mimi takový velký cestovatel po postelých 😀

Jo gedren,my postýlku využívaly úplně stejně 😉 ,ještě dneskla do ní házím vyprané věci 😀

gedren
11. únor 2007

dasho, ja mam k posteli ze strany pridelanou (prisroubovanou, takze nemuze ujet) jeji postylku se sundanou stenou smerem k nam, je to takovy "balkon", takze tamtudy nespadne, a z druhe strany by se musela prekutalet pres kus moji postele a kompletni postel manzelovu, coz ted nehrozi, kdyz se jeste nepretoci z zadny strany na jinou 🙂, navic ji brani moje pomerene tezka perina, co je s ni prikryta. Ale kdyby se nahodou pretacet zacla zrovna kdyz jsme pryc, tak se tezko na jeden zatah dokuli az na kraj postele a zaroven pri tom nevyda jediny zvuk (mame usi na stopkach 🙂). Opoustime ji opravdu jen kdyz je totalne tuha, navic zridka a jen na nezbytne nutnou dobu 🙂 ("prece se nebudem zdrzovat nakou predehrou" - to jsou moje slova 🙂)

Az se zacne hybat, budu kolem ni davat jeste kojici polstar nebo jinou zabranu.

A jinak mozna jsem nezodpovedna matka, ale myslim si, ze pokud uz dite bude schopno se hybat vsemi smery a smejdit po celem byte, tak uz ji pripadny pad z postele neublizi, resp. je to stejne riziko, jake podstupuje tim celodennim smejdenim. Nejak mam blok davat dite do zamrizovany postylky, proste si myslim, ze ji to urcite nebude prijemny, a takovej premet pres mriz (nektery deti jsou toho schopny) je horsi nez pad z letiste 🙂

dashak
11. únor 2007

Jo, tak malá spadla v 6 měsících, to se ještě ani neuměla pořádně překulit, cvičili jsme vojtovku a ona už měla durch pročůranou tu jednorázovou podložku, tak jsem musela jít pro novou. Byla uprostřed letiště a já šla jen 3 metry do kuchyně a když jsem se už vracela, tak akorát spadla. Šíleného řevu, nejdřív to vypadalo, že se nic nestalo, ale za chvíli ji začaly na hlavě vylízat fialové fleky - celkem 3. Což mě zarazilo, protože jsem ji viděla spadnout na záda a ona to měla na čele a kousek od fontanely. Pak mi došlo, že to vzala čumákem do postýlky, která byla asi 30 cm od postele, tam se odrazila a dopadla na záda a hlavou praštila o zem. Malá měla krvácení do mozku, tak jsem se klepala, aby ji tam zase něco neprasklo a valili jsme k doktorce. Když spadla podruhé, tak to jsem už jen pozorovala, jestli není spavější a jestli nezvrací. Ovšem po tom druhém pádu hned usla, takže jsem byla taky trochu nervozní.
Tak pozor na to, ony jsou ty miminka někdy pohyblivější než se zdají 😀

gedren
11. únor 2007

dasho, tak to bych byla taky mrtva strachy!

Jinak ja jako mala spadla mamince ze stolu, ale snad me to nijak nepoznamenalo 🙂

dashak
11. únor 2007

Gedren, já vypadla před obchodem dokonce z kočárku, ale už ze sporťáku. Přitom brácha byl vedle mě, ale vyhlížel mamku přes výlohu, jestli mu nese nějaké kokino a mě mezitím cizí lidi oprašovali 😀 Naštěstí ty mimina jsou takoví gumáci 😅

jita2
11. únor 2007

dashak,
to jsme si s manželem taky říkali, když nám malá spadla z postele na zem na bříško, byl to pro mě šílený šok, ale asi spadla dobře, plakala jen málinko...proto už raději jen na zemi... 😅

jesterka3103
11. únor 2007

vzhledem k tomu,ze jsme mely s Nikolkou prvni 3tydny dost krusne,spala snama v posteli,pakjsemnajela na spinkani v postylce,trvalo nam to asi tyden,ale zadarilo se 🙂 obcas ji nad ranem po kojeni necham u sebe,to uz jsemkrasne vyspana,takze mi nevadi jen podrimovat a koukat na ni 😀

karotky
25. kvě 2007

Ahojky!
Náš Adámek spí v noci v korbičce(postýlka je mu zatím velká) a po kojení(1krát,max. 2krát za noc)ho tam vrátím a on bez protestů usne.Pokud mi vyjde kojené na 6tou ráno,tak už si ho většinou necháme v posteli,protože většinou už stejně nespíme.Ale určitě celou noc bych ho v posteli nenechávala,protože bysme se(strachem ze zalehnutí a polámání jeho kostí 😅 )nevyspali.
Alespoň se rychleji naučí na postýlku. 😉

melory
25. kvě 2007

nas hugo ako som uz pisala spi sam....no spi sam v izbe, ale to uz nieje pravda, niekedy sa sice postasti, ze tam ostane celu noc, ale odkedy mame stelu, chce byt tiez s nami a tak mavame nocne navstevy