V čem spí vaše miminko?

macekzmalacek
9. zář 2017

Ahoj, v čem spí vaše miminka? dupačky, čepička, zabalíte do zavinovačky a ještě přikrýváte peřinkou v postýlce? nebo peřinky už nepotřebuje, když je v zavinovačce? nebo bez zavinovačky ve spacím vaku a pod peřinkou? jak prosím? vůbec nemám představu... :(

dc2015
9. zář 2017

U nás se osvědčil overálek a spací vak, když byl úplně malý. Měla jsem méně teplý a teplejší...

monaluza
9. zář 2017

Overal, bez cepicky, pod moji perinou 😉.

rousse
9. zář 2017

@macekzmalacek každé mimčo to má asi jinak - ne všechny miminka zavinovačky snesou...naše malá byla bez pevného zavinutí vyřízená, takže v zavinovačce (měli jsme péřovou - malá se narodila v únoru), musela jsem jí zavinovat i ručičky, takže jen body s dlouhým rukávem a ponožečky. Nebo overálek s dlouhým rukávem. Nepřikrývala jsem, v zavinovačce měla krásně teploučko. Bez čepičky

denca89
9. zář 2017

Nikdy me nenapadlo davat na noc čepičku 🙂 ...Naše Emička spí v tilkovem bodycku, aby dobre držely plenky (mame na noc široké baleni kvuli kyclim) a dupackove pyzamko s dlouhým rukávem. Kdyz byly 35stupnova vedra a tropické noci, spala v krátkém bodycku a v slabém fusaku, to bylo hned po propuštění z porodnice. Ted pres ni prehodim slabou deku. Mame v ložnici 22stupnu, nechci, aby se mi pod peřinou upekla 🙂 a co se týče zavinovacky, správně by se měla ve chvili, kdy miminko tvrde spí rozvinout 🙂

dc2015
9. zář 2017

@denca89 Mohu se zeptat, kde jste tuto informaci načerpala? Já jsem teda nikdy zavinovačku nedávala, syn nebyl zavinovací typ 🙂 Ale přijde mi to jako hloupost, myslela jsem, že je to právě kvůli tomu, jak miminka ve spánku rozhazují ručičkama... Ale třeba jsem fakt mimo 🙂 Syn zavinovačku nesnesl, tak osobní zkušenost nemám.

Jednou bych ráda ještě jedno, tak ať jednou neudělám nějakou hovadinu 🙂

denca89
9. zář 2017

@dc2015 MĚ by to popravde taky nikdy nenapadlo, ale rikala mi to jak laktacni poradkyně, tak na orofacialni rehabilitaci a píše se o tom i v knížce od Evy Kiedroňove 🙂 Dcera mela zatuhlou krční pater kvuli těžkému porodu a omotane pupeční šňůře, takze jsme kvuli kojení chodili na rehabilitace a tam doktorka rikala, ze se miminka ve spanku mají volne protahovat a kroutit se kdy potrebuji... Jak kvuli prdikum, tak kvuli svalům, aby se protahly, kdy mimča chteji 🙂

krystalka
9. zář 2017

Syn spával v overálku s dlouhým rukávem a zavinutý do rychlozavinovačky, nejlíp spal pořádně zavinutý, jeden čas i s rukama, jinak se pořád budil......dál už jsem ničím nepřikrývala....když vyrostl ze zavinovačky, tak měl spací pytel (měli jsme jak silnější, tak tenký.... a pod něj podle ročního období buď jenom bodýčko s krátkým, nebo s dlouhým rukávem, nebo overálek....

dc2015
9. zář 2017

@denca89 Děkuji za info, ten dětský spánek, to je věc 🙂

denca89
9. zář 2017

@dc2015 to mi povidej 😀 pro nas je spánek ZATIM (klepu na všechno) pohoda, spí celou noc od 21-6 ... Ale kojení, to je veda 😀

krystalka
9. zář 2017

@denca89 - ono je tohle asi dost individuální, syn byl dost neklidné a dráždivé miminko a volně bez zavinutí by neusnul a nespal....vždycky až když jsme ho zavinuli i s ručkama, tak se zklidnil a usnul...volně bez zavinovačky špatně usínal a v noci se věčně budil....a vlastně dodneška, kdykoli kouknu do pokojíku, když spí, tak je zamotaný do peřiny jak do spacáku 🙂

dc2015
9. zář 2017

@denca89 My přesně naopak, syn se přisál hned na porodním sále, byl žravej od mala :D Ale se spánkem jsme první rok bojovali, teď už ale taky dobrý, ťuk ťuk... Každopádně hlavně když jsou zdraví!!! Holt jsou to osobnosti od miminek 🙂

denca89
9. zář 2017

@krystalka urcite mas pravdu 🙂 vse je individualni a sama nemam rada tabulky a pausalizovani. Kdyby to jinak neslo, urcite budu malou taky zavinovat, jen sem napsala, co mi bylo receno 🙂

denca89
9. zář 2017

@dc2015 to u nas přisátí take proběhlo na sale, vse se zdalo byt v pohode, jen mi mala vysala z prsa po dvaceti minutach max 10ml. Takze laktační prisla na to, ze spatne polyká prave kvuli te šňůře kolem krku. Byl špatný polykaci sval, takze jsme šli na tu orofacialni rehabilitaci a hned po prvni navsteve se nadlabla jak prasátko 🙂 takze pro me to je veda šílená 😀

hanih
9. zář 2017

Pro každé dítě je lepší něco jného, chce to vyzkoušet. Dcera ze začátku spala pod peřinkou (vůbec se v noci nehýbala, tak se nemohla ani odkopat) v bodyčku a overalku a s čepičkou. Protože ve spánku sípala, doporučila nám doktorka mít v ložnici kolem 18 stupňů, tak jsme ji museli trošku nabalit. 🙂 Když se začala ve spánku vrtět, pořídili jsme spací vak, ale pak už nedávali peřinku. Zavinovačku jsme naštěstí nepotřebovali, ale taky jsme dostali radu, že nejlépe nepoužívat, pokud by to bylo nutné, po usnutí rozbalit. Nám to říkal doktor kvůli kyčlím, že zavinovačka jim nedělá dobře.

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
krystalka
10. zář 2017

@hanih - tak my jsme třeba používali rychlozavinovačku, takový ten zateplený čtverec, strany se přehnuly a nahoře byl suchý zip, takže kyčlím to nijak nevadilo, dalo se v tom i hýbat, ale měl prostě takové ohraničené prostředí....pro kyčle je spíš asi problém taková tak klasická zavazovací zavinovačka, kde byly děti dost utažené....

kituska20
10. zář 2017

Nikdy jsem neměla děti doma v čepičce. Jen overalek a přikryté peřinkou nebo dečkou

krtikkrtovaty
10. zář 2017

Malá od narození spí v overálku, první měsíc na rozložené rychlozavinovačce, přikrytá dečkou. V zavinovačce nespala, nesnáší omezení i dečkou přikrývám až usne. Dřív se snažila se odkopat, teď už ne a v noci má prostor se vrtět jak potřebuje. 🙂 Večer ukládám na záda, ale někdy spí na boku, někdy na bříšku... Jak se jí to líbí.

hanih
10. zář 2017

@krystalka Jo, to asi jo. Rychlozavinovačky, kde jsou stažené v podstatě jen ruce, kyčlím asi nevadí 🙂