Výběr postýlky a matrace. Co je důležité?

elzinka
9. lis 2007

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, co považujete za důležité u dětské postýlky? Co by měla splňovat? Pak se chci zeptat, jakou matraci - molitanovou, kokosovou nebo kombinovanou kos-molitan?

minea
9. lis 2007

Elzinko, taky jsem to řešila, postýlku budeme kupovat v nejbližších dnech. Našla jsem na tohle téma obsáhlou diskuzi na rodině.cz a je zajímavé přečíst si příspěvky těch, kdo určitý typ postýlky doma mají (většinou je každý spokojený s tím, co si koupil) 🙂 . Já jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že se prodávají postýlky s pevnou bočnicí, to se mi zdálo divný, protože stahovací boky byly za mýho dětství běžný, zatímco teď se to pomalu vydává za luxusní provedení... Další varianta je ta s pevnou bočnicí a vyndavacíma šprušlíkama - určitě je to zajímavé řešení, ale pokud bude dítě po mně ( 😀 ), naučí se je velmi brzo samo vyndavat. No, nakonec se můj výběr ustálil na variantě stahovací bočnice + 3 polohy roštu. Pokud jde o matraci, zaujala mě kombinace kokos/pohanka.

many
9. lis 2007

ahoj,tak já jsem taky pro jak píše minea 🙂 ale zatím nic pořizovat nebudu až trochu později 🙂

denousek
9. lis 2007

ja mam postylku radekVII a vypada moc dobre..ma 3 polohy roštu a vyndavací příčky na boku...a matraci??proste jsem rekla ze chci zdravotni 😉

werminka
9. lis 2007

my jsme si objednali postýlku se stahovacím bokem (Minea: máš pravdu, že jich je v nabídce málo) ..... ale našli jsme 🙂 a matrace budeme mít kokos/pohanka 🙂 Myslím, že jsme vybrali stejně jako Minea.
Kamarádka má postýlku s těmi vytahovacími šprušlemi a její mrňousek už se to naučil sundávat 🙂)))))))

denousek
10. lis 2007

teeedaa to me vubec nenpadlo ze mrnousci muzou byt tak sikovni ze si to sami vyndaji to by jsme dokoupili i lepidlo 😀

werminka
10. lis 2007

no, asi záleží, jak moc vynalézavé děťátko je.... 😀

beruskablanka
10. lis 2007

taky vybírám postýlku, zatím se rozkoukávám, přišla mi docela dobrá postýlka,ze které se pak dá udělat postel pro dítě do 6 let
vyndavací šprušle jsou určitě zajímavé, ale děti jsou vynalézavé, bych se toho docela bála. Znáte to, bezpečností uzávěr (např. na Savu) se s tím pachtím a nadávám na to a moje téměř 2letá neteř to má za chvilinku 😅

kristina11
10. kvě 2009

Ahojte, ak by mal niekto zaujem predavam novú este nerozbalenu detsku drevenu postielku v prirodnej farbe. Rozmer 120x60. Postieľka má drevený latkový rošt s možnosťou nastavenia výšky do troch polôh a dve vyberatelné priečky. Možnosť montáže koliesok. K postielke môzem pribalit aj nový kokosovy matrac s hrúbkou 8cm. Cena postielky je 70e. Ak mate zaujem napiste mi do IP a poslem vam fotku. Prajem pekny den.

veverka83
11. kvě 2009

Ahoj holky, chtěla sem se zeptat na tu matraci, taky jsme koupili kokos pohanka a ted řeším dilema, na kterou stranu mimi položit.Poradíte?

julie2905
11. kvě 2009

Ahoj, my máme matraci kokos-molitan-pohanka a taky jsem nevěděla jak ji otočit, na netu (různé stránky, kde tuto matraci mají) píší pro novorozence kokosem pro větší děti pohankou nahoru, takže malá má zatím pořád kokos nahoře, nějak nevím, od kdy jsme "větší dítě" 😀

puckalucka
13. kvě 2009

Ahoj, máme také koupenou matraci kokos/pohanka a v obchodě nám kdysi řekli, že ta pohanka je výborná pro větší děti, ale stejně jako Julie nevím od kdy je dítě větší 😀 , já bych jí otočila asi v roce dítěte 🙂 . Na jedno ale pozor pohanka by neměla přijít do styku s vodou...
Jinak postýlku máme obyčejnou, nevyřezávanou s pevnýma bokama, třema polohama roštu a vyndavacíma šprušlema, kdyby se je prcek náhodou naučil vyndavat, tak postýlku otočíme obráceně ke zdi a bude po problému 😉 . Stahovací bok jsme neřešili, protože jsem dostatečně velký, abysme prcka z postýlky v pohodě vyndali...

matilko
13. kvě 2009

puckalucka pohanka sa dáva od 1roka, my tiež spinkáme na kokose zatiaľ. Inak sťahovací bok je super, keď mimi má problém so samostatným spinkaním, tak sa ten bok dá preč a prisuniete si postielku k veľkej posteli. My to tak ale tiež nemáme, máme vyndávacie tie šprušle.