Vysílačky místo chůviček. Máte zkušenost?

pajinka29
12. čer 2012

Ahojky, čekáme druhé mimi, přestěhovali jsme se z bytu do domečku a tak zvažujeme koupi vysílaček. Líbí se nám představa, že kromě info o mimi, když bude spát třeba venku a my budem venitř nebo naopak budou potom sloužit i dál klukům pro zábavu. Máte s vysílačkami některá zkušenost? Jakou značku byste doporučily? Na co se při výběru zaměřit, na jakou značku si dát pozor? Díky!

pajinka29
autor
18. čer 2012

nikdo nic? 😢

ange_de_la_morte
20. čer 2012

@pajinka29: řešili sme podobnou otázku, holky tady na koníku mi radily kdy je lepší vysílačka, a proto že máme velká barák, zahradu a tlusté stěny rozhodli sme se pro vysílačku , jedna maminka mi doporučovala vysílačku Brondi BM-10 že má dosah 3km a 8 kanálu a ona s ní byla spokojená

apole
20. čer 2012

ahoj, tak my máme oboje. chůvičky jsme používali- měli jsme poděděné- když byly děti malé, asi tak do 2.měsíce. a teď máme vysílačky a to tyhle : http://www.motorola-radiostanice.cz/p/motorola-...
mám s nima zkušenost ještě z dřívějška, kdy jsme je používali pro dorozumívání v terénu a na základě toho jsme je koupili i místo chův. v terénu fungovali perfektně a jako chůvy taky. jen je třeba si zvyknout na to, že chůvy jsou citlivější a reagují na každé otočení děcka, vysílačky nee, reagují když mají- když dítě pláče. pro mě jako pro prvomatku byl ten přechod z citlivějších chův na vysílačku trochu o zvyku. teď jsou děti starší a spí většinou celou noc a ječí málokdy, když třeba jen vypadne dudel nebo tak. z mých zkušeností vyplašené prvomatky bych asi na ty první dva měsíce stejnak pořídila citlivější chůvy, byla jsem vyplašená z každého prdu. ale to záleží o nátuře. jo a pro chlapa je to super hračka 🙂

pajinka29
autor
20. čer 2012

@ange_de_la_morte
@apole děkuji za příspěvky, ted jsem si je prohlížela a u té Brondi považuju za nevýhodu teda to, že musí být ta část u mimi pořád v síti, takže třeba na zahradě, když mimi spí, je to celkem problém....
@apole jak je to s těmito vysílačkami? jak to funguje? bez připojení do sítě? jak blízko musí být ta jedna část u mimi?vydrží ty baterky něco? Nebo to jde v místnosti i zapojit do sítě?

apole
20. čer 2012

@pajinka29 nabíjí se to v takové základně,můžou obě najednou, ale i samostaně. pak je nabité vyndáš a bereš kam chceš. baterie vydrží dost i v terénu, fakt je mám odzkoušené v běžném celodením provozu. my jsme vždycky vybrali jednoho z dvojek, kde byla větší pravděpodobnost že se v noci vzbudí a šoupli jsme mu/jí to do postele k hlavě. a chytalo to i druhé dvojče, i když někdo vstoupil do místnosti. ale skutečně nejsou tak citlivé jako chůvy, které znějí i když venku zpívali ptáci🙂

apole
20. čer 2012

@pajinka29 brondi není vysílačka ale normální chůva s daným dosahem.

pajinka29
autor
20. čer 2012

@apole děkuji moc za info...nepotřebuji nic extra citlivého,čekám už druhé dítě a oopravdu nechci lítat při každém pohybu mimča...toho jsem si užila dost u prvního.-)a musí to být přímo u hlavy? nevím proč, jsem možná naivní, trošku mi vadí, že mu kolem hlavy budou "lítat"vlny..a taky mě napadá, stává se vám, že třeba se do toho vašeho signálu napojí jiná vysílačka? dostane se to i k tomu prckovi, nebo ho to nijak neruší(jestli tam jde nějak omezit funkce příjmu).asi hloupé dotazy, ale opravdu s chůvami ani vysílačkami nemám zkušenosti

apole
20. čer 2012

@pajinka29 no trochu nevýhoda ty vysílačky je, že to nemá stojnu, jen klip, takže ji nemůžeš jakoby postavit, ale položit nebo k něčemu připnout. no vidíš, s těma vlnama nám to nedošlo, ale tak jde vedle někam položit. ono to jakoby snímá celou tu místnost. a jde to právě jednosměrně zaknout, takže ty dítě slyšíš ale ono tebe ne, i to pípání jde u dítětě vypnout- jen nastudovat návod, my to hledali ale nakonec nastavili. do signálu vám někdo vstoupit může, ale když to používáš jako chůvu, tak jen tobě na přijímači.

pajinka29
autor
20. čer 2012

@apole aha,t akže nebyla podmínka pro citlivost příjmu u mimi, aby ta vysílačka byla přímo u jeho hlavy, zachytilo by to brečení, i kdyby byla trošku dál, třeba aspon v jeho nohách nebo jinde v místnosti..jsem právě četla, že maminy si hodně stěžovaly, že když to nedaly k hlavě, tak to nefungovalo...

apole
20. čer 2012

@pajinka29 no nám to fungovalo, když prosdtě fakt děcka brečely. o víkenu je zase budem používat, tak to zkusíme dát do nohou a dám ti vědět, jo?

pajinka29
autor
20. čer 2012

@apole to by bylo super, díky!!!jinak se mi totiž ty tvé vysílačky líbí a manžel bude totál nadšenej

apole
26. čer 2012

@pajinka29 ahoj, tak jsme to zkoušeli jak jsem slíbila, jen jsem to sem včera zapo napsat. fungovalo to. když děti brečí, tak se to prostě sepne. když kňournou nebo něco vymňouknou ,tak ne.ale to je ta citlivost jak jsem o ní psala. nerušeně jsme se radovali a děti spaly🙂

pajinka29
autor
26. čer 2012

@apole děkuju za info, jsi hodná, že jsi si vzpomněla, vypadá to, že jste si vybrali dobře a docela mě to přesvědčilo. Díky!!!