Využili jste košík pro miminko?

lucijeje
17. srp 2009

Maminky, využili jste proutěný košík pro miminko nebo je to jen drahý špás??? Jde mi to, jesti jste třeba některá ze začátku měla jen košík a postýlku kupovala až třeba pro 3 měsíční mimi. díky Lu 🙂

kalerat
17. srp 2009

ahoj, my jsme měli na začátek takovou kolíbku a využila jsem ji maximálně, mohla jsem ji kamkoliv dát. prodali jsme ji asi ve 4 měsících a to hlavně z důvodu toho, že se malej začal přetáčet a už by tam pro něj nebylo bezpečno.

lulii
17. srp 2009

Ahoj lucijeje, podle mě je to zbytečný. Vypadá to sice nádherně, taky bych to sama chtěla, ale na co? Je to opravdu jen na chvilku. Dneska máš i postýlky na kolečkách, takže tu si taky můžeš přemisťovat kam se ti to zrovna hodí. Ale je to jen můj názor. 😉

beruska2x
17. srp 2009

ja ho vyuzila ma milion %, spal v nem u me u postele, pak jsem ho prevezla jinam... pouzivala jsem ho tak do 5mesicu... bez nej si to neumim predstavit, mela jsem ho pujceny od znamych a na druhe mimi 😀 si ho pujcim zas, az mi bylo lito ze jsem si ho nekoupila, maji naaadherne 😉

beruska2x
17. srp 2009

stehovat nekolikrat denne teezkou velikou postylku si nedovedu predstavit, navic nekdy maji vetsi sirku nez dvere... 😉

gtver
17. srp 2009

lulii, jde o to, že košík je o hodně lehčí, menší a daleko lépe se s ním manipuluje než s postýlkou 🙂

ronie
17. srp 2009

taky sme využili, plně 3 měsíce, pak asi ještě měsíc sem tam, teĎ už ho dávám kamarádce, ale koupila sem ho levně na mimibazaru cca za 1200kč

renatajjj
17. srp 2009

nnn

renatajjj
17. srp 2009

My měli něco podobného. Malej sám ve své postýlce do 3 měsíců neuměl spát. Přes den byl tedy v kolíbce /houpání je dobrý a i přes to si na to nezvykl/ a v noci spal s námi. Stále jsem ale postýlku občas zkoušela, po 3 měsících tam konečně i usnul. Fuj ... díky bohu, ty mrňata se strašně roztahujou 😀 .

hanka23
17. srp 2009

Já jsem také využila košík maximálně. Mám zkušenost u dvou dětí. Vozila jsem ho všude po bytě, když jsem vařila a dítě řvalo, rukama jsem pracovala a nohou vozila. Měla jsem ho u počítače, v pokojíčku u staršího dítěte, když jsme byli všichni v obýváku, bylo tam mimi v koši s námi, prostě já doporučuju.
Navíc to vůbec nemusí být "drahý špás" - na syna jsem měla použitý za 500, jen jsem ho nově pošila látkou a prodala za 700,-. Na dceru jsem koupila taktéž použitý za 1000 a ušila potah, prodala jsem myslím za 1200 a mohli mi za něj na mimibazaru ruce utrhat 🙂
Jo a syn v něm byl do šesti měsíců a dcera do osmi, pak už mi začali vyskakovat z koše ven 🙂

terezita
17. srp 2009

my ten drahy spas taky meli - kosik, ve kterem jsem spala jeste ja pred vic jak triceti lety.. 😉 postylku jsme kupovali az po 2 mesicich (meli jsme mensi, 62cm model, takze z nej mala rychle vyrostla 😉) ale na male mimco mi prijde prijemnejsi nez postylka, dite v nem tak neplave 😅 😀

janac
18. srp 2009

tak devcata pridavam i ja svoji zkusenost ... koupila jsem skoro novy prez bazar ten velikaansky naadherny za 3000.. byla to nadhera... ale mala v nem spala asi dvakrat prez den a to max 15 minut !!!!!!!! mela boleni briska, takze usinala u prsa a jakmile jsem se ji snazila presunout , tak znovu rev, takze jsem kosik po pul roce kdy nam tu jen zabiral misto prodala.... myslim, ze je zbytecny... pokud bych mela jednopodlazni byt, tak bych ho nekupovala.. klasicka postylka je lehounka na prevazeni... to uz bych asi take spise volila tu kolibku....

lenic
18. srp 2009

Ahoj, i já přidávám zkušenost. Košík jsme měli půjčený, jeden z těch větších, na kolečkách. Využívala jsem ho celé 3 měsíce, a to celkem intenzivně. Měli jsme i postýlku, do té jsem dávala malou jen na noc. Košík jsem měla v obýváku, tam se mnou byla přes den. Myslím, že se tam cítila bezpečně, postýlka je pro to čerstvé mimi přece jen dost velká. V košíku jsem malou měla do té doby, než se začala převracet na bříško, to už jí košík nestačil. Mě osobně tedy posloužil perfektně a určitě ho doporučuji 😉

luciejadr
19. srp 2009

ahoj, přidávám se.. košík používáme doted. než si malej začne sedat je to super. všude jede se mnou 😀 a jako Lenic.. v noci postýlka, přes den košík

luciejadr
19. srp 2009

ps a není to drahé. najdi použitej 😉

radkar
19. srp 2009

Taky jsme hodně využili. Měli jsme ho půlčený. Používali jsme ho asi do 3 měsíců, pak už tam nechtěla být.

jaa
20. srp 2009

Taky jsem košík honě používala.Holky mi v něm spaly do roka.Ta poslední,už jen do 6m.Byla moc živá a vypadla by z něj.Jinak byl dost prostorný.80x40cm.

collette
3. zář 2009

Myslím, že záleží na dítěti. Některé mají problémy, když mají kolem sebe v postýlce najednou tolik prostoru a pro ně může být košík řešením (ale stejně tak loktuše v postýlce). Některé spí v postýlce jak dudci. Některé pro jistotu vůbec 🙄 Já bych s naší postýlkou po bytě jezdila těžko - máme důkladný masiv. Manžel se obává, že náš potomek bude stejný rarach, jako byl on, a že by něco lehčího nemuselo přežít rumplování 😀
Takže košík bude, ale zhruba 30 let starý. Tedy, koš víc, protože ten je ještě prvorepublikový (a světe div se, stále nepolámaný) a konstrukce těch třicet - vyrobil šikovný tatínek pro mého brášku z tenkých trubek, ke kterým přivařil kolečka od kolečkové židle 😀 A maminka, stejně jako před třiceti lety, obšije.

Takže je třeba zvážit prostorové a finanční možnosti a hlavně, co od košíku očekáváte. Další věc, kterou je třeba zvážit, je užívání monitoru dechu. Pokud ho chcete používat, je třeba zjistit, zda je pro košík vhodný (velikost podložky, podkladová deska, atd.) Tady nemohu sloužit, zkušenosti nemám.

Co osoba, to názor. Tohle je můj. Ale netvrdím, že je sprrrávný 😀 😀 😀

erinbrock
4. zář 2009

ahojky, taky se pridavam - v loznici je postylka na stalo, tam spinka v noci a s kosikem trajdame mezi obyvakem a kuchyni - maly je v nem pres den...nedovedu si to jinak predstavit mame 2 mesice a myslim, ze ho jeste nejmene mesic plne vyuzijime 🙂 rozhodne se vyplati koupit i zanovni z bazaru... do rodinneho domku se schody idealni reseni - pozdeji budeme muset resit ohradku 🙂

erinbrock
4. zář 2009

jeste k monitoru dechu - mame normalni obycejnou matraci v postylce i v kosiku - a monitor zapujceny s dvema deskami z porodnice - funguje v pohode 🙂

aatjen
4. zář 2009

Ahojky, taky se přidám - měli jsme košík a do 3 měsíců v něm prcek spokojeně spinkal a určitě to nebyly vyhozené peníze! 🙂 Nahoře v patře máme postýlku a dole byl košík se kterým jsem se posouvala, kam jsem zrovna potřebovala, abych měla prcka na očích 😉 teď máme dole ohrádku s pevným dnem, kde si mrňous může hrát nebo i spinkat...