Zábrana na postel dítěte, jak jste ji řešili?

pajuska_hajkova
9. dub 2014

Maminky mám na vás prosbu. Malý (22 měsíců) před 3 týdny zahodil dudák a přesídlil z malé postýlky na válendu. Jaké jste kupovali zábrany na postel případně jestli vůbec. Zatím dávám vedle něj smotanou deku do takového hada a dobrý 🙂 ale tohle asi nebude řešení za pár měsíců když už bude větší. Nechci aby z postele zbytečně spadl a něco si udělal ale má cenu ty peníze za to dávat nebo jak jste to řešili vy?

zazana81
9. dub 2014

Já jsem koupila pomůcku na plavání - takový ten dlouhý válec nebo my tomu říkáme žížala .... a strčila ho pod napínací prostěradlo. Malá nikdy nespadla. Stálo to 70 Kč.

krystalka
9. dub 2014

@pajuska_hajkova - nevím, jakou máte postel, my máme dřevěnou, takže jsme koupili v Hornbachu smrkové plotovky, na konci zaoblené a udělali jsme z toho zábranu zhruba do půlky postele - je to přišroubované na té dřevěné bočnici...a přes to má přehozenou deku, aby to bylo takové útulnější...stálo to pár korun a až nebude potřeba, tak to sundáme, ale zatím to sundat nechtěl, i když mu už bylo 6 - jednak on někdy spí fakt divoce a taky se mu líbí, že mu to tam vytváří takový uzavřenější pelíšek 🙂

dadushe
9. dub 2014

Kupovali jsme v Ikea za cca 250 Kč🙂
@pajuska_hajkova

killi
9. dub 2014

My máme dřevěnou tak jsme rovnou objednali i zábranu. 😉

breberka
9. dub 2014

@pajuska_hajkova koupili jsme prkno, na to přidělali 2 nohy a na konce zasunovací panty....ráno jsme zábranu sundali a večer zase nandali 🙂.....nevadilo nám vrtat do postele, protože byla stará ještě po manželovi

veruska007
10. dub 2014

Koupila jsem na MMB, novou, nějaký truhlář dělá. Dřevěnou. Starší ji měl 3 týdny, pak už ji nechtěl. Párkrát spadl, ale naučil se. Každou chvíli ji dostane prostřední... a pak nejmladší 🙂

magdalena_f
5. črc 2014

taky řeším, ale spíš mi jde o to přesunutí do velké a jestli jako úplně normálně velké nebo menší a případně rostoucí? jinak taky vím o zábraně Ikea http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/3009...

krystalka
16. črc 2014

@magdalena_f - my pořizovali synovi ve 2 letech už rovnou klasickou velkou postel, ze začátku tam spával po obědě a po nějaké době si sám řekl, že tam chce jít spát i na noc....máme dřevěnou postel, zábranu jsme si vyrobili sami, psala jsem to už výš....ta zábrana z IKEA mi připadala strašně nízká, syn se ve spaní hodně mele, cestuje, takže jsme chtěli trochu vyšší a i delší....

tkanicka
16. črc 2014

Mane zabranu od Reer. Byla teda drazsi, ale je pripevnena k rostu postele, takze pekne drzi, je skoro na celou delku 2m postele, je dost vysoka a navic ma sitovy vyplet, takze se v ni dobre spi. Dcera je velky nocni cestovatel a kolikrat spi zavesena do te site.

zvalentova
16. črc 2014

Aktuálně řeším stejný problém. Na postýlky 140 x 70 jsem sháněla nějakou normální, ale zcela funkční. IKEA v reálu vypadá šíleně a brzy se "vyčochtá". Zítra doručí kovovou Reer, takže pak napíšu dojmy.

ameliejulliette
18. črc 2014

Máme dřevěnou doma vyrobenou a přišroubovanou na postel. Měli jsme od Inglesiny a vydržela asi rok a pak rupla v kloubu ☹

konidana
18. črc 2014

Zábrany jsem neřešila, děti z postele ani moc nepadaly. Snad jednou? nebo 2x? Spíš řeším že klukovi často padá peřina. Vadí to akorát mně, protože on se pak většinou přesune do naší postele, kde je teplo.

ivana_nova
26. dub 2016

Ahoj všem, pokud máte někoho šikovného po ruce - dejte mu tento odkaz a může Vám zábranu za zlomek ceny udělat vlastníma rukama. Manžel říkal, že je to podle toho postupu jednoduché - zvládne to téměř každý chlap, co udrží kladívko ;) Ten článek je tady http://radyzezivota.cz/zabrana-na-postel/.

Myslím, že spoléhat se na to, že dítě nespadne a nebo že mu to nic neudělá - není zrovna spolehlivé řešení. Tohle je varianta za pár korun - tak snad někoho najdete ;) Znám i kámošku, která to zvládla sama - je ale manuálně zručná.

petajansa
11. říj 2017

Ahoj my jsme to měli od výrobce nábytku https://www.extra-nabytek.cz/doplnky-k-detskym-..., jednoduše se to nasadí na bok. Dnes když jsou děti velký to spíš slouží, aby pes nemohl na kočku 😴