Závěsná kolébka "Hacka". Používáte ji? Jste spokojené?

kyri
2. led 2008

ahojda, zajímalo by mě, jestli ji někdo používáte, a jak jste spokojené, resp. jak jsou spokojení mimísci🙂

sice máme už skoro 9 měsíců, ale ta kolébka má nosnost 20kg, takže bych o ní ještě zauvažovala na denní spaní, příp. i v létě na zahradu, chalupu apod., když se dá pověsit na strom 😀

tak, prosím, pište, pište reference...! 😉

kdyby sem zabrousil někdo, kdo ji nezná a chce to vidět, tak je na tomhle webu v sekci houpadla:

http://www.babyvak.cz

kyri
autor
2. led 2008

nikdo...?
😕

katako
2. led 2008

Kyri, téma už tu někdy bylo, ale neumím to hledat. Má ji Mracik.

kyri
autor
2. led 2008

díky😉

mangal
4. led 2008

Ahoj, my máme koalu, jelikož nemáme doma široká futra. Je to dost podobné. Malého tam dávám už od narození, ze začátku tam být moc nechtěl, jen tak na chvilku a teď mu budou 3 měsíce a přes den tam spí mimo jednoho spaní v postýlce a nad ránem když už nemůže zabrat,tak ho uhoupu ještě na hodinku, taky je to osvědčený recept na prdy, kdy už dítě pláče i únavou a pomáhá jen nošení, ale v náruči spát pořád nemůže, tak ho dám do houpačky a on je tam zabalenej a uhoupu ho. Taky jsme s ní už byli i u rodičů a spal tam krásně, jelikož tu postýlku zná. Moc doporučuju, můžeš mimi houpat a alespoň si k němu lehnout. Jinak koala má taky nosnost do 20kg, ale je u ní napsáno pouze do 9měsíců nebo do té doby, kdy dítě samo sedí - kvůli bezpečnosti. Původně jsem taky chtěla hacku, ale tu koalu si klidně dám pod postel, nebo na manželskou postel (i když se to nemá) a houpu, že je víc přenosná a dá se postavit kam chceš. Jo ale to houpání na stromě nenahradí..

aniska
4. led 2008

nieco je aj na babycafe
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
my sme to pouzivali, je to fajn
to o tom poveseni na strom plati, ak do stromu navrtate sroub(ale chudak strom), nie je to zavesitelne hocikam, len na ten sroub. Treba mat k tomu dost priestoru na zavesenie, dobry strop co to vydrzi/ eventuelne sa to da vraj zavesit na tram od dveri, ale to mi pride, ze je tam do bokov malo priestoru
inak ja som sa tu uz pokusila o podobnu temu, ale odpovedal mi tak 1 clovek.... Temu od mracika som nenasla, mate odkaz?

kyri
autor
11. led 2008

mangal, tu koalu znám taky, ale na hacce se mi líbí, že houpe i vertikálně, to koala neumí, tak bych do ní nešla...

aniska, díky za odkaz 🙂
myslela jsem, že na ten strom je nějaký hák na zavěšení, vrtat do stromu by se mi taky nechcelo 😅
asi to vyřešíme rodinnou houpací sítí na léto a hotovka, a pokud bude další mimi, tak koupíme hacku až na něj 😉

nesetrilek
31. srp 2010

Chtela bych se zeptat, zda ma smysl kupovat hacku pro 8 mesicniho syna, ktery uz je velmi pohyblivy (leze, sedi, stoji...). Pisi nosnost 20 kg, takze by to snad mohlo byt urcene i pro trochu vetsi deti nez jen pro uplne mala mimi, ne? Myslim, ze kdyz by se zavesila tesne nad zem, tak by se riziko urazu zminimalizovalo. Jen je otazka, jak je hacka velka, jak bude pro vetsi dite pohodlna na spani. Prosim poradte nekdo, kdo mate s hackou zkusenost. At pozitivni,m ci negativni. predem dekuji za odpovedi 😉

camillka
24. led 2011

Holky, vlastní někdo prosím Vás tuto houpačku? Máme malý byt a postýlka by byla poněkud velká, tak hledám alternativní věcičku, kde bych mimíska přes den položila...Nedočetla jsem se nikde na na netu, zda je to vhodné na záda, jen samé vychvalování, ale ze zdravotního hlediska nic...Neměli jste někdo s tím u miminka problém? A nevíte zda by se tam popřípadě vešla menší kokosová matrace?
Děkuji za odpovědi.

lukava
25. čer 2011

nemáte někdo tipy, jak tu hacku zavěsit...napadla mě rozpěrná hrazdička mezi futra, do stropu se nám moc vrtat nechce, možná by to šlo venku na pergolu nebo na strom pomocí nějakého dobrého úvazu nebo karabin

kaschmar
1. kvě 2016

@aniska
@mangal
Dobrý den, neničí to záda, když je dítě celý den ve zkroucené poloze a nemá záda rovná? Děkuji moc. Zuzana

beida
23. čer 2016

O víkendu jsem zakoupila pro svou dceru, která čeká v září syna a žije v Londýne hojdavak. Byla jsem se na tu věc 2x podívat a četla mraky referencí a myslím, že je to moc užitečná věc, většina si to moc pochvaluje, že v tom dítě dobře usíná. Dává to smysl 🙂
Teď jen zda zvládnou navrtat a upevnit šroub do stropu, snad jim ten hojdavak ulehčí život a budou se moci trochu prospat. Mají stránky a tam je spousta otázek dobře zodpovězena, třeba i ty ohledně zad, zavěšení apod. http://www.hojdavak.cz/ Já jsem pro dceru zakoupila ten levnější.

knihomolek
20. črc 2016

Pořídili jsme hacku pro tříměsíční dceru a nelitujeme. Spíš si říkám, že jsem ji měla objevit dřív, ušetřila bych si záda. Používáme ji jen na denní spánky. Nechtěli jsme vrtat, tak jsme koupili stojan Luna. Sice to vyjde o poznání dráž, ale stojan unese i dospělého člověka, takže si na něj do budoucna chci zavěsit větší houpací síť. Jsem zvědavá, jak dlouho nám hacka vydrží, četla jsem, že některé děti začnou časem vylézat samy ven... 😉

foxikkk
14. lis 2016

Dobrý dne, chtěla byhc se zeptat, zda má někdo zkušenost např. s tímto vakem z Fleru https://www.fler.cz/zbozi/zavesna-kolebka-svetl...

Cena je totiž velmi rozdíln..

kaschmar
15. lis 2016

@foxikkk my ho máme je super. 😉

kaschmar
15. lis 2016

Akorát to dřevo tam nedrželo tak jsme to připevnili k látce napevno. jednoduse. Mohu vyfotit. Vypadá to na domácí výrobu proto ta cena.

tawiyelan
15. lis 2016

Syna jsem do háčky dala poprvé ve 14 dnech. Spal v ní do deseti měsíců, pak už skoro drhnul zadek o koberec 😉. To bývaly noci, kdy stačilo pohoupat a spal dál... Teď má 14 měsíců, mám ho nohizel v posteli a prsa mám vytahaný až ke kolenům 😉

tawiyelan
15. lis 2016

*bohužel

mejbellina
15. lis 2016

Pouzivala jsem prvni mesice, pak jsem ji prodala, takze pro tak velke dite nemam zkusenost. Ale pro to miminko fungovala skvele. Sedela jsem na gauci, nohy hore a jen tahala za snurku, idealni :D

tawiyelan
15. lis 2016

@foxikkk jestli znáš látky z IKEA, tak tyto jsou šité z nich. Nechci IKEA brát kvalitu, ale já takovou látku použila na závěsy do oken 🙂