Zavinovačky. Dají se koupit i u nás? Poraďte mi někdo

ava
5. črc 2009

zavinuji malého do klasické staré krajkové zavinovačky, ale bohužel se mi v ní už jednou posunul a měl šňůrku kolem krku - hrůza!!! Teď sháním moderní zavinovačku, u které by tohle nehrozilo - ovšem ne rychlozavinovačku, ta je nanic. Máte někdo zkušenost? Vím, že zavinovačky existují, ale nevím, zda se dají koupit i u nás, poradí někdo?

blandik
20. črc 2009

Já jsem rychlozavinovačku ovazovala stuhou. Ale jak si čtu, co píšeš, tak jsem ráda, že se nic nestalo. U nás se osvědčilo malého hodně stahovat, protože se mlel ve spánku a sám sebe budil ručičkama. A laktační poradkyně nám ukázala zavinování do pleny - tj. plenu na trojúhelník složit. Středem (tj. vrchol trojúhleníku na bříško) a druhými dvěmi vrcholy dítko přes záda omotat a cípy zastrčit za okraj. Malý se z toho nedostal. Používali jsem to občas i ten druhý měsíc, když měl divoké spaní. Na léto asi optimální - v hrubé zavinovačce bude asi moc teplo.

poletucha
20. črc 2009

ja malyho taky zavinuju do pliny, aby nemohl sermovat rucickama...jinak proste neusne. Dneska tu byla na prvni navsteve pediatricka,tak jsem se ptala,jestli to nevadi treba i pres den a pry vubec ne, ze do konce sestinedeli je to pro prcka nejlepsi,aspon se poradne vyspinka a cerpa silu na krmeni. 😉

katuska26
23. čer 2011

Ahojte, oživujem tému, my používame zavinovačku swaddle me a Karolínke veľmi pomáha zaspať. Nájdu sa tu maminky ktoré tiež zavinujú svoje detičky alebo tie ktoré zavinovali a dokedy??? Kamarátka čítala v májovej mamaaja že sa to neodporúča slovenskými pediatrami, že sa skorej odporúča a podporuje voľný pohyb bábätka,,, ale však malé detičky sa budia rúčkami a vidím na našej dcérke ako jej to pomôže zaspať a má kvalitný hlboký spánok 😕 čo si o tom myslíte ???

lolelole
26. čer 2011

@katuska26 Ahoj my jsme malého zavinovali asi do 4 měsícu. Měl to hrozně rád, když se večer položil na plenku a zabalil tak se hned uvolnil, veděl že se jde spinkat 🙂 ..zavinování jenom doporučuji 😵 ale bohatě stačí velká plena ani si nemuíš kupovat drahé zavinovačky z krámu. Co se volného pohybu týče, toho má za celý den dost - a pak když bude Karolínka starší sama se v noci pohybem ze zavinutí vymotá a bude jí to už jenom pomáhat usnout

ducci
27. čer 2011

moja mala ma vyse 3 mesiacov a doterza pouzivame zavinovacku.. sice uz ju bohuzial do nej nezavinujem 🙂 lebo sa nezmesti ale teraz ju pouzivame na prenasanie (mame taku pevnu) a kojenie a je to super! 🙂 a zavinovala som tak do 6-7 tyzdnov, mala to uplne milovala 🙂). ja na tom nevidim fakt nic zle...

pantomima
28. čer 2011

Zavinujeme ještě skoro v osmi měsících, amlej jinak nespí, vstává, sedá si, leze...chci mít v noci klid a zavinka Kiddopotamus je super

pantomima
28. čer 2011

Zavinujeme ještě skoro v osmi měsících, malej jinak nespí, vstává, sedá si, leze...chci mít v noci klid a zavinka Kiddopotamus je super