Zavinovačky. Dají se koupit i u nás? Poraďte mi někdo

ava
5. črc 2009

zavinuji malého do klasické staré krajkové zavinovačky, ale bohužel se mi v ní už jednou posunul a měl šňůrku kolem krku - hrůza!!! Teď sháním moderní zavinovačku, u které by tohle nehrozilo - ovšem ne rychlozavinovačku, ta je nanic. Máte někdo zkušenost? Vím, že zavinovačky existují, ale nevím, zda se dají koupit i u nás, poradí někdo?

kubaka
5. črc 2009

Mě se zavinovačka taky všelijak motala - nechala jsem si uplést z elastického vzorku čtverec 80x80 cm a ovinula jsem ho do tohoto. Bylo to dost velké, hodně omotané a konec jsem přiskřípla klipsou z kšandy - nebo jde taky použít malinkatá klipsa na papír.
Takže bezpečné.Teď na léto by šel udělat z lehounké chladné příze.

mamaj
5. črc 2009

ava, neviem ci ti poradim, ale my sme si so zavinovanim uzili svoje. 😒
Nas syn bol od narodenia velmi spokojny v zavinovacke. Vzdy zaspinkal velmi rychlo a aj ked plakal, ukludnilo ho ked som ho zavinula s rucickami pri tele. Mozno si teraz niekto pomysli, ze co su to za metody, ale nasmu malemu to hrozne vyhovovalo.
Dokonca, ked som ho v noci nakojila a polozila na zavinovacku, hned dal rucky k telu a uplne cakal, kedy ho zaviniem a hned zavrel ocka a zabuval. Bol strasne zlaty 🙂
Ked pomaly vyrastol z tych zavinovaciek na suchy zips, nastal problem so spanim. Nevedel spinkat nezavinuty. Tak som vyskusala vsetko mozne. Mala som aj od svokry klasicku cipkovanu zavinovacku ale v tej mu bolo moc teplo. Tak sme to potom vyriesili tak, ze v postielke som ho zavinula to zavinovacky iba cez rucicky - z bokov, lebo nohy mu uz trcali a kedze sa to nedalo zapnut, dala som cez neho plienku zlozenu na polku. A to tak, ze som ju zahla pod neho na kazdej strane. Neviem si som to dobre opisala. A ked mu uz aj toto bolo male, musel sa naucit spat nezavinuty. Chvilu to trvalo, ale dnes uz sme ok 😉 Inak s tou snurkou pod krkom, to sa stalo raz aj nam, tak som mu to potom skusila dat tak, ze som zaviazala, len strednu snurku a ostatne nie. Ale potom nam zacalo byt teplo ako som uz pisala. A teraz ma napadlo, ze my sme par noci skusili dokonca aj taku vacsiu plienku, do ktorej sme syna zavinuli, ked mu uz bolo vsetko male. To mal zas manzel na to svoju techniku, ako zavinut. Ak budes chciet, napis a ja sa pokusim opisat ti to, lebo sa to zlozito vysvetluje.

urbi
5. črc 2009

my zavinovali snad do 4 měsíců, nešlo jinak - ze zavinovaček všeho druhu se hned dostal, jediné řešení byla tetra plena - do trojúhelníku a zavázat ruce - když už pak byl větší, tak jsem to ještě převazovala další plenou - a zauzlovala... ale vše hodně nafest, jinak se z toho dostal
ale vím, že existuje i nějaká zavinovačka od Red castlu, která zavinuje ruce 😉

urbi
5. črc 2009

a taky nám každej nadával, že je chudák, ale bylo to ku prospěchu - jinak se budil rukama.... a to ještě navíc spal s plíno přes hlavu (teda spí dodnes) a obloženej v peřině či dece, aby se nemohl moc hýbat a nepadal mu dudel - ten měl jetě upevněnej... no užili jsme si 😀

mami.sk
5. črc 2009

my sme tiez pevne zavinovali s rucickami pri tele, dcerka mala koliky skoro do 4 mesiacov a zavinutie vzdy pomohlo 😉
chcela som zavinovacku podobnu tej ako maju v porodnici, jednoduchy stvorec 😉
hrozne ma vytacali krajkovane perinky, mala sa odtial vzdy dostala a tie cipky sa jej vzdy podarilo dat do ustociek 😒 zavinovacky na suchy zips sa mi tiez nepozdavali lebo mala tam "lietala" tak som nakoniec kupila zavinovacku v detskom obchode, bol to klasicky stvorec s 3 snurkami a bolo to super 😉
prestali sme ju zavinovat ked jej uz nohy vytrcali von a ked nastastie skoncili aj koliky 😀 😀 😀
inac vyborne je aj nazorne ukazane zavinovanie v knihe "Nejstastnejsi miminko v okoli" od H. Karpa 😉

nikollette
5. črc 2009

My sme zavinovali max do 2 mesiacov, maly viac ani nechcel... on mal radsej volnosť 😉

wild.horses
5. črc 2009

zavinovali sme prvy mesiac. jednou zavinovackou na suchy zips a potom stvorcom z organickej bavlny. ked mal maly koliky, nezavinovavala som ho, zdalo sa mi to krute. aj tak, jedine, co mu vtedy pomohlo bolo nosenie 😎

luthien.k
6. črc 2009

Nemáte nějaké fotky, jak jste zavinovali "alternativními způsoby", tj. do těch čtverců atd.? Náš malý také nejspokojeněji spí v zavinovačce, mám od své maminy ještě po mně ty klasické, ale vložky do nich se mi zdají na toto roční období poněkud teplé... Rychlozavinovačku máme taky, ale vůbec jí nepoužíváme, je hrozně volná.
Jinak jsem taky řešila, že svazovat mu ruce je "nehumánní", ale on to má rád (i když se zezačátku chvíli rozčiluje).
urbi: jak jste upevňovali ten dudlík?

dosa
6. črc 2009

luthien.k - ja som mala dceru v juni a tiez boli vtedy velke horucavy, tak som ju zavinovala do klasickej stvorcovej zavinovacky (klasicke este po muzovi) bez vyplne, len do tej navliecky. a nechala som ju len v kratkom bodycku s holymi nozkami 😉

luthien.k
6. črc 2009

dosa: a udrží to i ruce, když to nebude mít tu výplň? Určitě to vyzkoušíme, na procházky ven se teď ani u nás na horách s tou výplní nedá...

dosa
6. črc 2009

no mala som tie klasicke stvorce, co prekryjes najprv nozicky, potom po stranach a nakoniec zaviazes tromi snurkami a tie su navlecene v kuse latky - takze este aj tou latkou to navchu prekryjes a zaviazes a nam to drzalo a mala spokojne spala. skor sa mi stalo, ze ked kopkala nozickami, tak vykopala to prekrytie noziciek, ale rucicky nie, tie mala zaviazane. no vyskusaj 😉

ava
autor
6. črc 2009

kubaka - mamaj - díky holky, jak vidím, tak moje dítě není jediné, které umí nejlíp spát zavinuté. Hrozně se tomu brání, šermuje, ale pak se zklidní a spinká kvalitním hlubokým spánkem.

urbi, od red castlu jsem si to objednala, dekuji moc za tip!!

vsem jeste jednou diky

jola2
6. črc 2009

ava: Tu klasickou krajkovou jsem ani neměla koupila jsem si tu šup šup na suchý zip a jak jsi psala je na prd! Teď mám klasický velký polštář (jak je na zip a přidáváš tam výplň) který jsem vybrala a povlýkla (normálním povlakem) Je to takový poddajnější tak jí ten jeden cíp zastrčím za zádička a ten druhy už je přeložený na něm .

zuza.m
6. črc 2009

ja som mala tak tiež rychlo źavinovačku ale nie na suchy zips ale boli tam cvočky.nerozopinala sa ale bola dost volna.ja osm mala tak tiež staru perinku ešte po mne ale dobre to držalo.asi som dost zatiahla a nemohol sa tam zasuvat do nej. 😅 .na krst sme maly aj novu šnurkovu bolo to niečo podobne ako klasicke ale take obdlžnokove .tiež enbol problem akurat bola moc vyčačkana na bežne nosenie. 😅

ava
autor
15. črc 2009

tak mi včera přišla poštou ta zavinovačka od Red Castlu, je skvělá, sice byla drahá, ale věřím, že poslouží, jaká škoda, že jsem o ní nevěděla dříve! Na léto je ideální, je to jen látka, žádná vložka a hlavně žádné šňůrky !!!!

skalnicka
15. črc 2009

mozno to bude zniet divne, ale my zavinujeme dodnes, he a to uz ame osem mesiacov...nepouzivame zavinovacku, len zlozim deku alebo osusku a funguje to...maly to zboznuje, zaspi do par minut...je sice velky, no ale co uz...my sme spokojniiiiii!

ava
autor
15. črc 2009

skalnicka - taky predpokladam, ze nam to vydrzi dyl nez do 12 tydnu, protoze maly je veky sermir

katka7979
15. črc 2009

ahojte, ja som dostala rozne zavinovacky, ale som ich vobec nepouzivala. Maly nebol vobec v perinke alebo teda v zavinovacke aj je to lepsi vyraz. My zijeme v Nemecku a tu to nikto nepouziva, ani v porodnici to nepouzivaju, male deti spavaju v takych spacich vakoch. Vsetci sa doma na Slovensku cudovali ze ho nedavam do perinky ale mne sa s malym omnoho lepsie manipulovalo ked bol iba tak volne. Iny kraj iny mrav 🙂

luthien.k
15. črc 2009

katka 7979: Je to opravdu zajímavé, například u nás v porodnici používají ty klasické zavinovačky (bez kraječek 🙂) a je fakt, že jsem tam slyšela dětičky plakat jen opravdu minimálně (nebo tam zrovna byla samá spokojená miminka 😉 ) Zezačátku jsem byla za zavinovačku ráda, protože se mi právě s prckem mnohem líp manipulovalo s ní, při kojení se nekroutil atd. A pořád se v ní mnohem snáz uklidní, než když se mrská. Dobře je mu už i v šátku (konečně!, můžu už i venčit psa, aniž bych musela složitě tahat ven kočárek).

katka7979
16. črc 2009

mne sa s malym preto asi lepsie manipulovalo lebo ako som uz pisala ani v porodnici nebol v zavinovacke. Hned bol len tak volne. Tiez som ho vobec nebalila nasiroko, moja svagrina mi hovorila ze u nas vraj vsetky deti sa musia balit nasiroko. Tak sa chcem opytat ze ci je to fakt pravda. Malemu hned v porodnici ked mal 3 dni robili sono noziciek, povedali ze je to v poriadku ze mu staci len pamperska, potom dalsie sono ked mal 6 tyzdnov , tiez to bolo vsetko ok, takze mal stale len jednu plienku

berus222
16. črc 2009

katka, ak ti nepovadali rovno, ze ho mas balit nasiroko, nedavaj mu druhu plienku. je strasne horko a bude mat zapareniny. nas maly nosil 2 plienky iba mesiac. teraz, ked ma zrazu 1 ho poriadne ani neviem chytit. 🙂

my sme maleho nemali vobec v zavinovacke. v porodnici bol stale, ale doma bol len tak navolno.

katka7979
16. črc 2009

nie, moj maly je uz velky, ja som sa len chcela opytat ze ci fakt sa musia u nas na slovensku vsetky deti balit nasiroko

kvjetecko
16. črc 2009

my sme tiez kupila na suchy zips, nasa mala v tom uplne plava, je jej velka. tak sme kupili klasicku perinku (cipkovanu) a v tej je spokojna. pytam sa ale, preco v obchodoch nepredavaju take perinky ake maju v nemocnici? ale vseliake cipky, satenove stuzky a hovadiny.

berus222
16. črc 2009

kvjetecko presne tak. mozmo keby boli normalne, balilo by viac mam svoje deti. mne dala svokra jednu vysivanu s 3 volanmi a chcela mi ju aj naskrobit. 😝 mala som ho tam 2x, ked prisla na navstevu. to bolo cele moje zavinovanie

janicka14
16. črc 2009

Ja som maleho balila nasiroko 4 mesiace jak mi kazali a ked som prisla na sono noziciek,povedali mi ze naco ho
tak balim,bola v damskom magazine o tom tema a ze staci max.6tyzdnou,potom to je uz zbytocne. a v zavinovacke som ho mala asi 2-3 tyzdne a potom uz volne.

ava
autor
18. črc 2009

u nás v porodnici jsem nezažila, aby někomu doporučili široké balení. Asi měli všechny děti nožičky ok.

ojo
18. črc 2009

ahojda, tak já mám doma jednu rychlozavinovačku a jednu klasickou zavinovačku, ale už modernější s postraními zipy 🙂

v porodnici měli pouze rychlozavinovačky a tu jsem ještě převazovala plínou, aby se malej nebudil svýma trhancema, ale fakt můžu říct, že ta klasická podstatně lepší... 😵 rychlozavinovačku jsem použila pouze když se mi klasická prala, že ji malej pobryndal... 😝
Tomík byl v ní pořád, když bylo tepleji, tak jsem pouze nechala rozepnuté zipy, stále i teď ji má na spaní, je výhoda, že se neodkope, a přijde mi, že je volnější, než ta rychlozavinovačka...a taky líp drží, na tej rychlo, je pouze proužek sucháče a to bylo na nic... 🙄 a do kočáru byla ta klasická taky super, nemusela jsem kupovat nějakou extra soupravu a malej tam vypadal kouzelně... 🙂 teď už do kočáru nedávám, pouze ho přikrývám dečkou... 🙂

hned týden po porodu jsme byli na kyčlích a doporučili nám široké balení, že Tomík má jednu kyčli opožděnou 😖 ...takže stále balíme široce na další kontrolu jdeme až v srpnu ve 3.měsících 🙂

sophie1981
19. črc 2009

ahojte...ja som malu balila do zavinovacky len prvy mesiac, bola nedonosena a nevedela si udrzat teplo...ale jej sa v tom nepacilo....mne svokra tiez doniesla tu staru cipkovanu klasiku...no ked som to zbadala, prva vec bola ta, ze som tie cipky a hovadiny jednoducho vyparala s jednej obliecky(doniesla ich asi zo 5)....a tu som aj pouzivala.....mame aj na suchy zips, ale v nej bola asi len 2x....mala len 2,5kila a v tej zavinovacke strasne lietala....

co sa tyka balenia a zavinovania do zavinovaciek.....zila som niekolko rokov v Anglicku...tam zavinuju do velkych latkovych stvorcov...da sa kupit original.....a je na tom aj sposob viazania, ale skoro nikto neviazal.....a balenie na siroko nepoznaju...dokonca ani v polsku.....ani balenie ani zavinovanie, co je vlastne tod ako ked kamenom dohodis...ako uz niekto pisal...iny kraj, iny mrav.... 😉

briketa
19. črc 2009

akurat som to davala do inej temy, nas ucili v porodnici zavinovat , kde v lete sa pouzije iba prva cast s jednou satkou a v zime s dvoma.
zavinovanie nie je vobec krute, deti su z bruska zvyknute byt schulene v malom priestore a to ich ukludnuje, preto su po narodeni bud stastne ked su zavesene v satke,alebo ked lezia, tak zakuklene. novorodenci maju mimovolne trhave pohyby koncatin, ktore ich lakaju a budia. zavinovanie je super!

https://www.youtube.com/watch?v=vMBn-hdA3e8

u nas sa nepouzivaju perinky, ale taketo "recieving blankets". bud muselinove, flanelove, bavlnene, alebo ja som pouzivala hawaisky sarong, co su satky z ryonu.

sandra81
19. črc 2009

HOlky, ja bydlim v NL, kdyz byly nasi male asi 3 mesice tak jsem ji zavinovala do takovych specialnich dvouch hadru. Vypadala v tom jako mumie, bylo mi ji casto lito a byla to prace s tema hadrama pokazdy ale zabralo to, mala se uklidnila kdyz mela tak schovany rucicky a usinala lip. Prestali jsme s tim asi v 5mesicich. Ted mame druhou holcicku, 2tydenni a doufam ze to potreba nebude ale jestli ano, verim ze v tom miminko netrpi i kdyz to tak mozna pusobi. Oni nektery mimca holt potrebuji ten pevny pocit, rucicky stejne neumi prvni mesice ovladat takze jim vlastne spis pak prekazi a budi je...