Zavinování půlročního miminka

januliiik86
24. bře 2017

Holky,poradte.Maly má atopický ekzem a kdybychom ho na noc nezavinuli,tak se nevyspi a bude si jen sudlit oblicej.Jenze ze zavinovacky vyrusta a v noci se z ni i vysouka,tak ho to vzbudí,hledam po internetu nejakou vetsi,ale zatim jsem teda nenasla.No a hlavne ma uz 9kg,zadny drobecek.Nemate s tim nektera zkusenost a neporadite nejakou velkou zavinovacku a kde poridit?Diiiky.

hojda
24. bře 2017

co bavlněnou osušku? Nebo si vyhlídni nějaký materiál a někdo ti jí ušije.

kamste
24. bře 2017
rebe
25. bře 2017

Já měla red castle zavinovačku a tak jde nedat dítěti nohy do toho vaku, ale nechat ležet na tom a zavinout jenom ruce.
https://www.malvik.cz/Postylky-a-doplnky/Zavino...

hanka_333
25. bře 2017

Zavinovacka Pech je čtverec tuším o rozměrech 95 na 95. A myslim, že nabízejí i výrobu namíru.

jiriknatal
25. bře 2017

Ja zavinuju do latkove plenky, jenom ruce🙂

meta123456789
28. bře 2017

Já zavinovala do látkové pleny, ale jen do 4.měsíce, později už byla malá ve fusaku. Co ale zkusit takovou tu větší bavlněnou plenu - osušku?

eithelwing
4. říj 2017

Mám dcerku, 5 měsíců. Od 2 musíme zavinovat, do té doby spala klidně. Ten neklid se neustále stupňuje, bez zavinutí prostě není schopná usnout, ale také se zvládá z deky dostat. Nějaké tipy, jakou jinou zavinku pořídit, z které se děti jen tak nedostanou?
Nevím, čím ten neklid řešit, před spaním vždy mluvíme tiše, je přítmí, ukolébavka, ale ona by si ručkama mnula oči, vydloubávala by si dudlík, pořád by něco drapala, až by se celá probudila, přetáhla se, a pak následuje řev. Už si říkám, že snad budeme zavinovat do roku... =/

versatilka
4. říj 2017

Měla jsem na zavinutí bavlněnou osušku.

kamste
4. říj 2017
rebe
4. říj 2017

@eithelwing U miminek většinou stačí pevné zavinutí v odkazu nade mnou, jakmile se ti dítě dostane i z toho, doporučuji zavinovačku Red castle https://www.malvik.cz/Postylky-a-doplnky/Zavino.... Má takové choboty, které se zasunou pod tělo mezi rukama, takže se z toho opravdu nedostane. Zavinovala jsem do roka, dcera to milovala... V té zavinovačce pak jde nechat nohy venku a zavinout jenom ruce.

eithelwing
4. říj 2017

@kamste Jo, to jsou ty womby (nebo wombi?), ale co jsem koukala, tak dcera by tu zavinovačku za 1000,- měla max na měsíc. Mají to zaměřené především na menší miminka. Ale ještě zkusím pohledat.

@rebe A zavinovala jsi přímo do této zavinovačky? Nemají tam totiž rozměry a uvedené mají akorát pro miminka do 14 týdnů, takže se obávám, že to moc velké nebude.

Zatím zavinujeme podle Karpa, nožky tam má volnější, ale těma tolik ani nekope, max je zvedá nahoru, a pak pouští.
Děs jsou ty ruce. Nevím, jestli jsem tak nešikovná, že se mi z toho dostane, nebo jestli je to tím, že už je starší a má sílu. =/

ktwedding
4. říj 2017

@eithelwing Ahoj, taky zavinujeme (diky bohu za Karpa 🙂). Nejdriv jsem mela swaddle me zavinovacku a pred mesicem jsem koupila swaddle me spaci vak, kde muzes ruce bud zavinout nebo nechat volne. Je to fajn. Snazime se ted zavinovat jen 1 rucicku a do druhy dat usinacka medvidka 😉 A docela to funguje...

mamitom
4. říj 2017

Ahoj, řešili jsme to v tomto věku taky a my jsme používali Summer infant swaddleme vel.L a byli jsme spokojeni, je to buď podle kg nebo cm délky. Střídala jsem to se zavinovaním jen ruk podle Karpa. Jinak pokud chceš zavinovat i nožky, tak jsem chtěla pak kupovat velkou mušelínovou plenu 120x120cm. Všechno se dá sehnat na feedo.cz malý už ale potom zavinovat nechtěl. Tak snad jsem trochu pomohla 🙂

kamste
4. říj 2017

@eithelwing vlastní zkušenost s ní nemám - nakonec jsme to nepotřebovali ani u jednoho z dětí (u nás si sedlo šátkování a v případě nouze se v šátku i uspávalo) - měla jsem to jen jako tip v rezervě

crazys
4. říj 2017

My jsme zavinovali první dcerku cca do 8 měsíce a druhá se v tom taky výživá ( 5 měsíců) a zavinuji do tetra pleny

rebe
4. říj 2017

@eithelwing Ano, mám přímo tu, co je v odkazu. Dcera byla drobná, takže ještě v osmi měsících se tam vešla v pohodě, pak jsem nechávala nohy venku a zavinovala jenom přes tělo. Ruce z toho nedostala nikdy, jak tam jsou ty choboty, tak by to dal leda Houdini 🙂

eithelwing
5. říj 2017

@ktwedding Díky za tip! 🙂 Na Swaddle me vak jsem ještě nenarazila, asi blbě hledám.

ktwedding
5. říj 2017

@eithelwing neni zac 🙂

eithelwing
5. říj 2017

@rebe Už na to koukám, ta vypadá dobře.. Ale prosím tě, kolik měřila dcera zhruba v té době? Protože to musela být hodně drobná... Výrobce píše, že je to pro miminko do 14 dnů. Nebo už měla ty nohy venku a používala jsi to v té době jen na ruce?

rebe
5. říj 2017

@eithelwing To je divné, kupovali jsme ji, když byly dceři dva měsíce a používali jsme ji opravdu dlouho a krásně se tam vešla...

eithelwing
5. říj 2017

@rebe Hmm, tak buď jsme měli ultra-drobka nebo výrobce přehání... :D Dcerka má teď zhruba 66 cm a je jí 5 měsíců.

kamste
5. říj 2017

@eithelwing tenhle SwaddleMe Spací vak Zig Zag je pro miminka od 5 do 9 měsíců života (6.4 – 9.1kg) do 96.5cm.
http://www.svetzavinovacek.cz/kategorie/spaci-v...
Přehled jejich nabídky zavinovaček SwaddleMe http://www.svetzavinovacek.cz/vyhledavani/?sear...

rebe
7. říj 2017

@eithelwing Včera jsem ji našla, má na délku 52 centimetrů a dává se jen pod ramena, v takže krk a hlavu už tam nedáváš. Tudíž 66cm dítě se musí vejít.