Spánek 2,5leté dcery. Máte radu?

ewusssa
23. pro 2019

Ahoj maminky pokud budete mit nejaky napad nebo radu budu vdecna....bojuju s dcerou v uspavani..ma 2,5 roku spinkat chodi odpoledne...bez odpoledniho spanku by to nezvladla.....a vecer chodime spinkat kolem pul 8-8... Vana, vecere, zuby, pohadka z knizky, dve pohadky pak vykladam jeste pusinku, zhasneme lampicku a jdeme spinkat. Lezim tam sni a hladim ji nebo jen lezim ale ona skace, leze po me, dela blbosti...kdyz ji hezky potichu reknu at si lehne a spinkame, at zavrr ocicka a spinka ignor nebo to udela a za 5 sekund zas.....kdyz uz mi nekdy prasknou nervy a po hodine ji okriknu at si lehne zacne plakat a za za chvili zase.....casem se uklidni a uz polehava a jak zabere tak zabere do 5 minut uplne rychle.....jen nez se uklidni trva dlouuuuho nekdy i hodinu a pul tu sni lezim....zkousela jsem at si tu lezi y sama a ja se na ni obcas mrknu ale ona proste blbne a jak prijdu lehne si a tak furt dokola 🙄🙄🙄🙄🙄 uz nevim co sni

leymea
23. pro 2019

To je jak u nas. Syn, dva a ctvrt roku. Co dostal postel tak takhle bojujeme. V postylce v klidu sam (i docela rychle) usnul. Dneska sel do postele v 8 a jeste nespi. Vcera to trvalo tri hodiny.

nufik6
23. pro 2019

Mame syna dva roky a dva mesice, spinka po obede dve az hodiny a spavat vecer chodi kolem devate hodiny, vstava kolem pul osme… Když ho pripravim na spani, dam mu mlicko chci odbourat, ale je zvykly - každý vecer vyžaduje flasku mlika...) a odchazim, usina sam beze me, kdybych s nim byla v loznici, nikdy by neusnul. Ale kazde dite ma jiné potřeby, jiné zvyky, drzim palce, at se to brzy zklidni 🙂

lenlin
23. pro 2019

Starší syn měl taky toto období, a ani když nespal po obědě tak večer byl schopný 2 hodiny vylézat a říkat jaká je spaní otrava a jak je to nefer. U nás pomohlo nechat ho v pokojicku a ono bez reakce to není ono, tak usnul, i když někdy to bylo i po 21.

ewusssa
autor
23. pro 2019

No ja doufam ze je to.obdobi...drive zabrala za 20 minut...ale co cekam druhe miminko ( jako by to tusila) tak proste nas takhle zkpusi...po svatkach zkusim nechat samotnou v pokoji a basta fidli skakej si do pulnoci 💪💪💪 myslela jsem ze tezsi bude prestat kojit, odnaucit usinat u prsi, naucit chodit na nocnik ale to vsechno jsme zvladli v pohode jen tady stim bojujeme

misicka1988
23. pro 2019

@ewusssa To je ještě docela dobrý. Dcera 3 roky mi takhle usinala klidně až ve 23:00. Až když jsme odbourali poobědový spánek, usíná většinou ve 21:00. Vstává mezi 7-8 hodinou..

veronikav31
25. pro 2019

já nevím,ale máme syna 1r a 10m bez odpoledního nebo dopoledního spánku od 1r a 8m,ráno vstává nejpozději v 6h,starší dcerka chodí do školky,tak vstávat musíme a večer chodí spít mezi 18.-18.30, problém není.starší dcerka přes den nespí od 1r a 10m,nyní jí jsou 4 roky, vstává v 6h do školky,chodí spát v 18.30-19hod.Dcerka si dá se synem večeři,vyčistit zuby oba dva,podívat se max.na šmouly,syn má ještě UM, oba jdou do svých postelí, dám pusu a odcházím.

yvarp
25. pro 2019

A co zkusit dát spát třeba o hodinku později, to nepomůže? Já mám holčičku 2 roky a dva měsíce, uspávací rituál podobny- vana, čtení, pak vykládám pohádku, někdy usne u toho, jindy už pak řeknu spíme, chvilku se mele, ale pak usne, hlavně ale musí být tma, jinak taky dělá blbosti. Chodíme Separ tak kolem deváté, chodila dřív mezi sedmou osmou, ale postupně jsme to posunuli

eithelwing
25. pro 2019

Podle mě ještě není tak unavená. Pokud zvládne být v pokoji sama, nechala bych jí klidně 30 minut vlastní zábavy, ale v posteli. A pak už opravdu spát.
Naše dcera ve stejném věku také spí odpoledne, ale teď jsme dali pryč dudlíka, takže někdy odpolední spánek je a někdy není. Musíme ale už hlídat délku odpoledního spánku, jinak může jít spát až v 10 večer. I takhle, pokud spí odpoledne 13-15, usíná před 21. Když náhodou nespí, nebo krátce, tak usne poté 8. Vidím to ale tak, že buď se spánek odpoledne zkrátí nebo nakonec zmizí, protože prostě večerní usínání se nám teď posouvá. U nás navíc nechce být sama, ale zase leží, jen nezaspí a já musím počkat, než odpadne.

puhelin
25. pro 2019

Dcera ma 2r 9m a uz 5 mesicu po obede spat nechodi. O pul 8. je unavena. Zaroven nesmi jist sladkosti. Dnes mela nekolik kousku cukrovi a jeste tu pobiha, spat jeste tak hodinu nepijde.

zebruska
25. pro 2019

Mám dva kluky 5 a 3, oba spí i po obědě, bez toho nefungujeme (byť třeba jen půl hodiny). Oba kolem těch dvou let měli podobné usínání, zabralo jen jim říct, že když budou dělat tohle, co popisujes, nemůžu tam s nimi být. A dodržet to... A jít spát tak, aby nebyla přetažená.

daisymaminka
25. pro 2019

@ewusssa Dobrý večer, trochu mimo téma, ale moc by mě zajímala vaše odpověď. Píšete, že jste odnaučila dceru kojit a usínat na prsou. Napsala byste mi, jak jste to udělala a jak stará dcera byla? Moc děkuji. 🙂

puhelin
26. pro 2019

@ewusssa Jestli muzu jeste k tomu usinani. Dcerce bylo 2r 4m kdyz se narodil braska. A nikdy jsem je neseparovala. Vsichni spime v loznici spolu. Dcerka by nepochopila, proc ona musi spat jinde nez ten novy maly vetrelec. Kojena byla jeste 2 tydny pred porodem.

kikca88
26. pro 2019

@ewusssa má dcera toto delala též ve 2 letech, pak jsem ji chodila uspávat ve 22 a usla zachvilku , pak jsem zas já byla unavená , tak jsem ji zrušila odpoledni spanek, byla ze začátku k večeru šíleně mrzutá, protivná a usinala kolem 8 , teď má 3 roky po obědě nespí, mrzutá není a chodí spát v pohodě po večerníčku a já mám aspoň chvilku na sebe s chlapem ( když teda u má druga dcerka spí 😂)

mourovatakocka
26. pro 2019

@ewusssa A má smysl uspávat takhle brzo? U nás se chodí spát později, dokud nevstává do školky, nemám důvod uspávat brzo a brzo taky vstávat.. Pokud prostě neusne, nebylo by lepší zkusit posunout spaní na hodinu, která pro ni bude příjemnější?

martiina_k
26. pro 2019

Naše "miminko" - bude mu v lednu 2,5 taky nechodí spát brzo. Jako miminko si dával dvacetiminutový spánek kolem sedmé a pak chodil spát kolem jedenácté. Od narození to takhle měl. Povedlo se nám to posunout na devátou, teď dáváme do postýlky o půl deváté a stejně si tam brblá, volá na nás, že chce kadit, že chce pít, že chce pusu, že chce zamávat mamince, tatínkovi.... celé to trvá tak hodinu a usíná mezi půl desátou a desátou. Od narození mu říkám, že miminka chodí spát v sedm, ale nějak to ještě nepochopil 😝
Ale zase vstává mezi půl osmou a půl devátou ráno. Od ledna budeme dávat do školičky, tak bude muset začít vstávat ráno, tak uvidíme, co to udělá s večerním usínáním.
Jo a zapomněla jsem napsat, že spí po obědě tak dvě hodinky, budíme ve tři, když spí déle než do tří, tak se i večerní uspávání posunuje.

megi89
26. pro 2019

@ewusssa a v kolik vstává po odpoledním spaní? Mě to připadá, že není unavená večer, zkus ji posunout večerní usínání o půl hodiny. Já dát malého spát o půl osmé, tak mi neusne takhle brzo... Dávám ho spát po 20h a usíná do 20,30h...

ewusssa
autor
26. pro 2019

@megi89 po obede chodi spat o pul 12-13 a spi do te 14-14:30... No a spat chodime kolem te 19:30-20:00 ...... No kdyz posunu o hodinku vecerni spanek tak tam taky bojujem ...asi budem muset zrusit ten odpoledni a pockat az si zvykne

ewusssa
autor
26. pro 2019

@daisymaminka nejdrive jsem chtela odnaucit usinani na prso.... Navlikla jsem na sebe rolak, na to mikinu az ke krku aby se dcera nedostala k prau lehli jsme si do postylky a rikam ji Adulko cicinka je pro miminka a ty uz nejsi mimi, taky jsem ji cely den pripravovala na to ze vecer bude spinkat bez cici. Rikala jsem ji Aduuu ty budes spinkat vecer bez cici zvladneme to? Ty si sikulka, strasne jsem ji vychvalovala az do nebes a ona to pak hrde oznamovala tatinkovi ze bude spinkat bez cici ( na dceru to funguje) no a vecer jsme lehli a uz jen mami cici, a sapala se do tricka a ja ji rikam adulko spolu to zvladneme pekne si lehneme a budeme spinkat, davala jsem ji kdyztak napit, hladila, zpivala, utesovala, porad jsem ji rikala ze jsem tady ze je sikulka ze to spolu zvladneme....no hystericke zachvaty jak blazen toje jasny ...kdyz uz byla moc uplakana vzala jsem ji hopa a prosla jsem se po mistnosti az se trochu uklidnila tak jsme sli do postylky a tak furt dokola no prvni dva tri dny to byla fakt o nervy ale musi byt clovek trpelivy a sama musis byt o tom presvedcena ze ji nedas...ona to citi lezela jsem tady sni i dve tri hodiny nez byla fakt vklidu....pak jsem se bala toho jak se v noci vzbudi, budila se totiz na cici i v noci, no tak to byla to same ze, vysvetlila jsem ji ze cici uz neni ze to zvladneme bez toho a zase nanovo to trvalo bez usla ale za tyden uz to bylo lepsi, dlouho si jeste pripominala cici a zkousela to...musela jsem ji odstavit uplne aby ji to nematlo...kdyz prez den chtela cici tak jsem ji nabidla neco k jidlu..piti a nebo nejakbzabavila

daisymaminka
26. pro 2019

@ewusssa Děkuji. 🙂 A jak byla dcera stará?

ewusssa
autor
27. pro 2019

@daisymaminka no 2 roky .....ale porad si na cici vzpomina, do vystrihu mi saha a tak...bylo to tezke ale musis byt fakt presvedcena ze to chces...drzim palce 💪💪💪💪

daisymaminka
27. pro 2019

@ewusssa Díky. No ono to ještě bude trvat. 2 roky byla prsa středobodem jejího vesmíru, tak to je jasny, že jen tak nezapomene. 🙂 Já chci od února pomalu přestat, resp. začít omezit to denní, od března se snažit s tím denním přestat úplně a od dubna řešit to usínací a noční. Tak jsem zvědavá... Jak píšete - musím hlavně najít sílu a přesvědčení v sobě. Proto tak postupně. Sama se na to musím připravit.

kikca88
28. pro 2019

@ewusssa hlavně vydržet a při rozhodnutí neustoupit, já dceru odnaučovala odbprsa asi nak ji bylo 15 měsíců, tak to bylo jednodušší, 2 noci nemohka bez sveho " přírodniho dudliku" usnout abpak za týden o prsu už ani nevěděla 😉 držím pěsti