13m. dítě nespí v noci. Jak zvládnout den?

ladymaky
3. dub 2022

Holky, můj syn 13m od narození Nespavec,noci jsou pekelný, každý 2nebo tři hodiny vzhůru, má mliko a nebo jen stojí v postýlce a kňoura, takže vstanu, pohladim, dám dudlíka a spí většinou dal, ale já už jsem z toho neustálého buzení totálně ko, spím už rok trhane, čtyři někdy pět hodin a ikdyz on zrovna spí, tak já než zaberu, tak je hodina vcudu. Mám ještě staršího syna, to jsou zas svačiny do školy, vozeni na fotbal, ale po čtyřech hoodinách spánku se někdy bojím sednout za volant, mám problém přežít den, bolí mě hlava, tlačí mě oči a přeji si upadnout do postele a spát, není kdy si oddechnout, snad jen o víkendu, kdy funguje tatínek, ale přes týden je to masakr, nevím, jak to mám dělat, když pořádně nespím... Jenom přežít? Až ten malý satanek začne někdy spát? Proč nemůže soát souvisle?

hezz17
3. dub 2022

2r2m a taky mespi celou noc. Nekdy je to horsi, nekdy lepsi. Ale uz me to taky se.re. Ja ho mam teda v psté´i, vstavst k nemu odmitam.

goovana
3. dub 2022

@ladymaky to přejde
Mám dceru 2 roky a syna 7 měsíců
Dceři teď roste poslední stolička takže je taky věčně v noci vzhůru a do toho ještě kojím malého..a nikdy by mě nenapadlo si stěžovat...holt to k tomu prostě patří
Nemůžou růst taky zoubky ?

sirinfirst
3. dub 2022

Všechny děti jsem měla vždy v posteli. Nejsem blázen, abych v noci vstávala. Takhle v polospánku nakojím, ani nevím, kolikrát za noc a vyspím se v pohodě.

anakolut
3. dub 2022

@ladymaky A co se domluvit s manželem a střídat se. Jeden týden službu na vstávání ty, druhý on. Je mi jasné, že chodí do práce, ale ty se doma taky mezastavis. Já měla to štěstí, že i přes časté buzení, jsem většinou rychl znovu usnula. Ale i tak si pamatuji tu únavu, bolest hlavy a až se mi chtělo zvracet a do toho, jak píšeš, ještě o obstarává krom běžných činností kroužky starší, doktory prostřední a k tomu pes.

anakolut
3. dub 2022

@ladymaky Tohle nevyspani mě stálo 30 kilo navíc, protože jsem se na únavu cpala čokoládou a vlastně vším . Ale díky tomu jsem to zvládla. Místo spánku jídlo . Cena byla vysoká a platím za to do teď.

palja
3. dub 2022

@ladymaky já bych si ho vzala k sobě do postele. Dělala jsem to tak i u dcery která nespala.

veroniqess
3. dub 2022

Před rokem syna jsme si ho vzali do postele, nejlepší rozhodnutí celého mateřství, od té doby nemám problémy s nevyspání, předtím minimálně desetkrát za noc vstávačka. Teď si říkám, že jsem.si mohla ušetřit i těch pár měsíců předtím 😃 Druhý bude také ze začátku v postýlce na monitoru a po půl roce, pokud se bude pořád budit, šup taky k nám 😃

me_druhe_ja
3. dub 2022

@sirinfirst No ale autorka nekoji. A navíc společné spaní není pro každého. Mě dcera do odstavu (necelých 10m) spala taky příšerně. Pořád vzhůru, max vydržela spát v kuse dvě hodiny. V posteli u sebe jsem ji mela první tři měsíce a to jen proto, že v postýlce být prostě nechtěla za žádnou cenu. Až pak ji vzala na milost. A musím říct, že to společné "spaní" bylo pro mě stokrát horší, než když jsem pak k ní vstávala co hodinu. Takhle jsem trhane spala aspoň Trochu, ale když spala se mnou a furt se kojila, tak jsem nespala téměř vůbec.

me_druhe_ja
3. dub 2022

@ladymaky Já to měla taky tak šílený, ale naštěstí "jen" necelých 10m. Jak jsem Odstavila, tak zhruba po měsíci začala spát hezky. Teď bude mít 14m a spí už super (pokud není nemocná nebo netrápí zuby). Do toho jen o 15m starší brácha. Moc dobře si pamatuju tu neskutečnou únavu, motání hlavy, bolest oči...:( Přes den díky druhýmu dítěti nula odpočinek. Nevím jak jsem to přežila...A radu nemám...Jen podporu. Můžeš zkusit to společné spaní, jestli ti to nevadí, ale jak jsem psala výše, pro mě to bylo stokrát horší než vstávat. Pak asi jen co nejvíc zapojit manžela....i když chápu, že skrz práci se potřebuje vyspat.:/

ajja87
3. dub 2022

Jsme na tom podobně,též 13 měsíců, jen u nás jw to po hodině, takže když se nahodou budi po dvou hodinách, tak mám luxus noc. Takže vím o čem mluvíš... U nás nepomohlo ani společně spani 😟 u nás naštěstí funguje dost tatinek, tím ze má nepravidlene smeny, takže se o starší hodně stara a druhé kdyztak vezme do kocaru abja dospavam, když to jde. Ale uz taky padam na hubu, starší byla taky nespavec, ale mě bylo taky o dost míň a to si myslím na to má taky vliv. Chtěla jsem ještě třetí, ale s timhle nočním tempem už bych to asi nedala.

jjasmina
3. dub 2022

@ladymaky dokud jsem kojila, nespala dyl než hodinu, takže asi to zkusit jen nějak přežít, spala s námi a ani to nepomohlo

lentilkah
4. dub 2022

Ja proste chodim driv spat 🙂

cekamnazazrak
4. dub 2022

nepíšeš co všechno jsi zkoušela... kamarádka má 5 dětí a každé bylo jiné co se spánku týče... u dvou synů jí pomohlo vzít dítě do postele.. dcera naopak potřebovala úplný klid, takže ji zkusili přesunout do samostatného pokoje a spala celou noc.. u zbylých dvou nepomohlo nic, jen to období přežít.. 🙈

janinasm
Autor odpověď smazal
Zobraz