3m. miminko nemůže přes den usnout. Jak to rešit?

mantada
16. čer 2022

Ahoj mám chlapečka něco málo přes 3mesice. V noci po vykoupání a krmení spí 5 hodin pak se vzbudí n krmení a zase spí 5 hodin. Ráno je hrozně veselý, když je vyspinkaný tak se neustále směje, pak ale začne být unavený a protivný a nemůže nijak usnout. Už tak 3 týdny nefunguje nic co fungovalo dřív. Neusne v nosítku, šátku, nefunguje na něj šum, v kočáru nespí, uhoupat nejde, zavinutí nepomáhá, v náručí taky nic. U prsa když usne, tak na 5 minut, pak vyplivne a je v tu ránu vzhůru protivnej, že by chtěl spát dál. Takže od rána do odpoledne uspávám, když se mi občas podaří jedna z výše uvedených možností, tak stejně tak na 20-40 minut, pak se vzbudí buď s velice dobrou usměvavou náladou a po hraní si atd.. pokračuje kolotoč zkoušení a uspávání. Většinou se ale vzbudí s tím, že by chtěl spát dál, takže spí tak 11,5h denně. Vůbec nevím čím by to, že nedokáže usnout mohlo být. Prijdu si jak neschopná matka co nedokáže ani uspat svoje dítě. Nemáte někdo nápad jak to vyřešit, čím by to mohlo být? Kdyby spal, tak věřím tomu že téměř nikdy nebude plakat, každý ráno je to vysmátý a spokojený miminko, protože je hezky vyspinkaný. Už jsem z toho zoufalá.

kubesovaadelka
16. čer 2022

@mantada jako by to psala má sestra.. úplně stejný případ.. jediné co mě napadá tak jestli neuspavas až když už je přetažený a tak už mu nejde zabrat. Sestře naštěstí funguje aspoň ten kočár. Ale taky nemůže od rána do večera chodit venku s kočárkem. Pak Jsem zjistila zase u své dcery že neusne, nebo usne za delší dobu pokud zkouším různé metody uspávání(ruce, sedačka, šum, atd)místo toho abych zůstala u jedné. Je pak z toho rozčarovaná

limali
16. čer 2022

@mantada Pamätám si, že v 3m som mala podobný problém, až na to že v noci nespal 😁 nakoniec zabralo náručie, jemne zatemnená a vyvetraná miestnosť a totálne ticho. Do tej doby mi nenapadlo to skúsiť niekde inde. Potom mi spal na hrudi aj dve hodiny vkuse. Väčšinou chcel jesť paradoxne po spaní ale bolo mi to jedno. Najhoršie je, že v tomto obdobím vnímajú hrozne veľa vecí a môže mu vadiť čokoľvek. Zvýšené teplo, počasie pred dažďom, hluk, svetlo, vône…Ešte môžem vrele doporučiť stránku na IG @babiesandsleep Držím palce, je to náročné ❤️

gbp
16. čer 2022

@mantada me pomohlo jen vysledovat a casovat spanky vcas. a tohle bylo to obdobi, kdy spala 3-4x denne presne tech 20-30 minut jak pises. takze to bylo porad dokola 🙈 prebalit, nakrmit uspat...porad do zblnuti. jednou za cas se ten uspavaci proces zmenil. vystridali sme toho taky hodne, mela obdobi kdy spala jen na nas, jen u prsa, jen v nositku, jen v kocare, jen pri houpani na balone, atd. atd... nikdy ale sama, nikdy ne v postylce...miluju ty rady, ze jak to dite naucis, tak to mas...🙈 my sme vzdycky pracne museli prijit na to jak 🤷🏼‍♀️

danvitka
16. čer 2022

Těžko radit. Synovi jsou 3m a spí jeden spánek po obědě, který se budí co 20min brekem ale chce spát dál, takže uspávám na několikrát. A pak si dá jednu odpolední 15minutovku 🤦‍♀️ a v noci se budí většinou 2x až 3x. Celkově mi přijde že spí spíš méně než ostatní děti 🤔 a neplatí na něj nic, někdy houpat, jindy hladit. Musí odpadnout únavou.

elsy3
16. čer 2022

@mantada Syn to má podobné, pres noc spi dobře, pres den nemůže kolikrát zabrat, brečí a pak usne vycerpanim a budí se každou chvíli. Možná je to tim teplem nebo ho přes den něco ruší (starší dítě, světlo). U nás zabírá občas kočár, vibrační lehatko s houpáním a v poslední době ukolebavka Oh Watanay 😀 zpívala jsem ji starší, když jsem byla těhotná s mladším a ten to úplně žere 😀 ihned ztichne, usmiva se, hlta mě očima, uklidní se a za chvíli spi 😀 Zkousila bych vydržet, zkoušet různé možnosti a co zabere, u toho se snažit zůstat, aby si na to zvykl..

sirinfirst
16. čer 2022

Zkusila bych uspávat dřív, než je viditelně unavený. A ještěmě napadá - co po ránu jíš/piješ? Kafe? Nějaké cukry?

dash_eko
17. čer 2022

@mantada Ahoj. Kolem třetího měsíce nám začalo fungovat časování bdělych oken. Některá miminka nedávají najevo znaky únavy včas, resp. je někdy neumíme rozpoznat a ty pozdější znaky únavy už jdou do přetažení. A když je mimi přetažene a třeba usne, je schopné se hned probudit, příp. mu nejde vůbec usnout. Zkus uspávat klidně už po hodině či hodině a půl po probuzení a vypozorovat, jestli je to lepší. Jinak určitě je možne zkusit nějaké rituály před spaním (převléci do spacáku, zpívání, hlazení...), časem si to se spaním spojí. Teď v létě možná i trochu zatemnit, ale ne úplnou tmu, a zkusit chladnější vzduch. No a pak se hodit do pohody, protože jakmile moc chceme uspat a jsme nervozni, tím hůř to jde, mimi to cítí.

dash_eko
17. čer 2022

A určitě jsi skvělá máma, není třeba o sobě pochybovat. Děláš co můžeš. Přijdeš na to.

slunickovao
Odpověď byla odstraněná
Zobraz