Dlouhodobě protivné dítě

30. čer 2022

Ahoj maminky! Jsem zoufalá! Mám dvě dcery - skoro 4 roky a necelých 20 měsíců. Už čtvrtý týden je starší dcera na facku - ráno se vzbudí do vrtule, cokoliv udělám a jí se nelíbí (a že toho teď je), jde do vrtule, něco jí nejde, jde do vrtule. V noci se vzbudí ve vrtuli. Bojím se na ní podívat, promluvit, všechno je špatně. Snažím se to řešit v klidu, ale občas mi bouchnou nervy, je to totiž 24/7 a já už jsem zoufalá! K tomu se poslední 3 týdny v noci počurává, tento týden se občas přičůrne i přes den (třeba 1-2x). Na začátku jsem si říkala, že na ní něco leze, měla trošku nudli, pak zelenou nudli a zánět spojivek, po týdnu byla ok, pak jsem si říkala, ještě to doznívá, ale po měsíci už mi došly důvody… je možné, že jsme prodělaly covid ve velmi lehké formě (podle průběhu tipovala lékařka), tak jedině, že by ta její přesdržková nálada byla postcovid 😆🙈
Uklidněte mě prosím někdo, že tím vaše děti prošly taky a za chvíli byly zase v pohodě, já to nevydržim, to je tak hustá a napjatá atmosféra, že mě to ubíjí!!!

martt
30. čer 2022

Já te uklidním mám dvě děti 6 a 10 let a teď posledních cca 14 dní jsou také "na ránu" 😂 ja si myslela ,ze to je nervozitou z vysvědčení. Ale včera jsem mluvila s kamarádkou a ta má 5 leteho syna a říkala, že je poslední dobou taky na "zabiti" , takže asi nějaké erupce na slunci. 😃U vás to může být ještě obdobu vzdoru. Mladší měl těch období více a trvali až do 5 let. Ale neboj určitě to přejde.

azanka
30. čer 2022

Za poslední týden jsem od skoro tříletýho syna slyšela tolkrát ne, neeeeee, nebudu a nechci, že bych nejradši strčila hlavu pod polštář 🙈

areh
30. čer 2022

Moje 4 a půl leté dítě, které se nikdy nevstekalo, dalo se s ním domluvit mi udělalo scénu v obchodě takovou, že jsem měla chuť ho tam nechat 🤦🏼‍♀️ doufám, že erupce brzo pominou, protože jinak nikdo nepřežijeme prázdniny 😂

palja
30. čer 2022

Já mám dcery 4 roky a malou 7 měsíců. Starší je protivná, hádavá a uvztekaná dá se říct už od narození. Prostě na facku každý den. Ještě než něco řeknu, její odpověď je NE. Začala se pocuravat když se narodila dcera, cítila se odstrcena, dělala to naschvál. Seděla s námi třeba v obýváku a schválně se pochcala. Nedávno malé sebrala dudlík a já jsem jí ho vzala, 2x se v noci pocurala. U nás je to teda naschvál, žádná nemoc, nechala jsem jí vyšetřit. Dcera je tvrdohlava, takže u nás platí přísnost a důslednost, vše ostatní včetně domluvy nepomáhá. Na to pomocovani jsem jí narovinu řekla, že je ostuda a že se jí děti ve školce budou smát a rozhodně jí za to chválit nebudu. Pak chtěla spát se mnou, tak jsem řekla že ne, když se pocurava a najednou se přestala pocuravat. Teď má zase období, že všechno olizuje, hračky to co dělá mimino 🤦‍♀️dokonce začala zvatlat.
Ta malá je úplná kopie starší, od rána do večera se vzteka u hraček, nic jí není dost dobré, u ničeho není spokojená. Někdy je to tady blázinec.
Ale nestezuju si, dcery mám hodně ráda, jsou prostě své a naše 🙂

autor
30. čer 2022

@martt to doufam, ze to prejde, jinak mi opravdu hvizdne…. Dneska zase vztekacka co 20min 🤷‍♀️

autor
30. čer 2022

@azanka kez by jenom “nee”, dcera si na me i dupne 😡

lentilkah
30. čer 2022

Asi fakt nejake erupce, syn poslednich cca 14 dni vylevy kvuli "blbostem" - pro nej samozrejme zivotne dulezite.

autor
30. čer 2022

@areh mno dcera minuly vikend vysvihla takovy hysterak, ze jsem mela strach, aby ji nepraskla zilka 🤷‍♀️

autor
30. čer 2022

@palja ja je mam taky rada, jsou moje. Starsi rikam, ze ji miluju i uvztekanou, ale ve mne to vre 😡😡 je to typicky lvicek, ale spis byla vzdycky vic usmevava, do 2 let se snad ani nikdy nevztekala, pak mela takove vykyvy, no ale co predvadi ted mesic v kuse…. Ja silim!

autor
30. čer 2022

@lentilkah ano, presne tak… no tak snad to brzy prejde, jinak bouchnu 😅🙈

lentilkah
30. čer 2022

Na syna teda nejvic zabira ten styl- chapu ze se zlobis....jak ti muzu pomoc.... Obcas to stoji hodne premahani, co si budeme povidat, ale nevygraduje to tolik.

ekou
30. čer 2022

Pridam se :D, my mame doma 2,5 holcicku...ale posledni 3 tydny je na odstrel. Co chvilka hysterak protoze proto. Premyslim, ze jeste chvilku a dostane ledovou sprchu

garfa4
30. čer 2022

Holky, promiňte, ale já jsem tak ráda, že tuhle diskuzi čtu. Mám pocit, že mi včera v noci někdo vyměnil dítě. Od včerejška slyším jen samé "ne" apod. Sceny na celé hodiny a řev či pláč. Tak já se budu utěšovat, že jsou tedy ty erupce na slunci a snad to brzy přejde, protože mé nervy už to přestávají dávat 🤦‍♀️

badyr
30. čer 2022

Juchuuu, nejsme v tom sami...pardon, to bylo jen oddechnutí, protože čtyřleťák je poslední 2-3 týdny na odstřel. Protivný, uvztekany, nic mu není vhod a lakomec vůči roční dceři. Dáváme si s manželem večer vinnou resuscitaci, jinak by u nás lítaly facky od rána do večera.😁🤦🏼‍♀️

autor
30. čer 2022

@ekou nejsem na to pysna, ale vlazna sprcha uz u nas probehla, nechala jsem ji 20 min v agonii, ale pak uz jsem to musela utnout

autor
30. čer 2022

@garfa4 kez by jen od vcera 🙏

autor
30. čer 2022

@badyr ano, taky se ze me pomalu stava alkoholik 😅 a to tu mladsi jeste kojim, takze to musim usmernovat 😁 manzel to ma jednodussi

autor
30. čer 2022

@garfa4 ja par dni vydrzim, to jsme meli vzdycky, ale tohle uz je fakt dlouho…. A ty nocni vylevy… to bych vzdycky vrazdila!!

garfa4
30. čer 2022

No to mě dost děsí, jak tu píšete, že to trvá i několik týdnů. Protože já mám docela vražednou kombinaci - jsem s holkou sama 24/7 bez i jen minutoveho hlídání a jsem abstinent. Občas si říkám, zda to není chyba 😀

badyr
30. čer 2022

@garfa4 je to chyba 😂🥂

martt
30. čer 2022

@garfa4 Ja jsem taky abstinent a mne pomáhalo sníst tunu čokolády 🤣🤣

garfa4
30. čer 2022

@badyr když mě to taaak strašně nechutná 😀

@martt a naopak čokoláda mi chutná až moc, ale mám po ní hrozny ksicht a zároveň bych brzy neprosla dveřmi 😀 Takže vlastně všechno špatně 😄

intonace
30. čer 2022

Chtěla jsem zde napsat něco podobného 🙈 Včera v noci okolo druhé se syn vzbudil, šílený řev a k neutiseni 🤦Dneska v bazéne říká jdu čůrat a já jsi šikulka, že jdeš ven. Vylezl podíval se zvláštním pohledem,ale fakt zvláštním a otočil se a začal čůrat do bazénu 🙈 Trvá to už týden a také jsem z toho vyčerpaná, unavená a někdy zlá až z toho jdu brečet za roh 🙈

odula
30. čer 2022

"Dlouhodobe" a "už čtvrtý týden" 🤭🤭

autor
1. črc 2022

@odula ja nevim, co je na tom k smichu, u nas to znamena dlouhodobe, protoze jindy to byly treba dva dny. Myslim, ze nikde neni definovano, co znamena “dlouhodobe”, ale asi madam vi lepe…

misulkari
1. črc 2022

Holky to je nějaká další epidemie ne? 😂 U nás taky 😭🙏 Teď má dcera 3 roky a je to masakr, ona ještě k tomu furt ubekává, říkáme jí ubekánek a to se rozčílí ještě víc a nejvíc jí dopálí, že se tomu smějeme, ano smějeme se s manželem zoufalým smíchem,neb už nemůžeme někdy 😂 Situace alá tohle brčko nechci, chci to jiné (nebo si dosaďte milion jiných situací) a ona začne,nejde jí vysvětlit, že jí pro to jiné dojdu neee, ta hned spustí 🤦🤦🤦 Z toho ubekání a brečení stokrát za celý den už mám hlavu šejdrem 🤪 Nejlepší je, když začne řvát u babi a ta utěšuje,my teda ne, my jsme ti hrozní rodiče, protože my ji ještě okřikneme ať zas nebrečí bože, ano jsme strašní, po tisící už nemáme sílu, konec výlevu 😂😂😂

tahejhula
1. črc 2022

Autorko, proč se rozčiluješ? Pokud má někdo vzpurné či negativistické dítě roky, nejspíš ho tvoje čtyři týdny pobaví. A fakt je ten, že u tvé dcery to teď může trvat klidně půl roku. Jak pravil jistý slavný medvěd: You never can tell with bees. To platí také o lidech, velkých i malých.

mollyweasley
1. črc 2022

Dítě bude protivné, dokud mu to bude procházet. Dokud mu rodič pro ten klid doma ustoupí. Protože každé dítě zkouší, co si ještě může dovolit.

odula
1. črc 2022

No tak sorry no. Promiň. 🤭 chápu že je to vyčerpávající. Se mi to - ponekud nevhodne - spojilo s mojí nekolik let protivnou lehce pubertalni dcerou. Ale vim, ze je to něco jinyho no. Hele klidně to může být po ty nemoci. Teď ty jses z toho ( pochopitelně) nervózní, protože jsi zvykla na jiny jednání. A teď ona je ještě víc nervózní protože ty jsi nervózní.... a tak porad dokola. zkus k tomu přistoupit z druhý strany - ona je prtava, není ji dobře a neumí si s tím poradit. Zkus k ni pristupovat jakoby z jejiho uhlu pohledu a tak aby vedela, že jsi tu pro ní. ty výbuchy nebo excesy řešit tak , aby sice věděla že tudy ne, ale taky věděla že jsi tu proto abys ji uklidnila ( s laskavosti samozřejmě, ne dvema na prdel ;) ). Ona třeba není v pohodě ale neumí to dát ještě najevo odpovídajícím způsobem... no. Tak ať to brzo rozklicujete

cilkat
1. črc 2022

Čtyřletá ... není taky náhodou první rok ve školce? U školních dětí je tak od půlky května do konce června krize vždycky - prostě už je nahromaděná únava za celý školní rok... Navíc je podle mě náročné i počasí, které jednak svádí k ponocování, druhak "uzemňuje" horkem a dusnem... Prostě bych řekla, že je utahaná. Ano, dá se poměrně snadno spadnout do dlouhodobé únavy, ze které se člověk hrabe minimálně několik týdnů... Vzásadě jediné, co mi u takle malého dítěte funguje u takovéhle únavy je "prostě mu zrušit program a nechat ho se flákat doma." To by o prázdninách mohlo jít, ne?