Hvízdání a jekot na veřejnosti. Přejde to?

4. črc 2022

Ahoj, potřebovala bych tipy od zkušenějších maminek, jestli se tohle teda dá vůbec nějak odnaučit.
Synovi je 13 měsíců, už to teda nějakou chvíli trvá, kdykoliv s ním vlezu někam do většího prostoru (nejlépe mezi lidi samozřejmě 😁) nebo i na chodbu v domě, kde se hlas rozleha, malý začne ječet a hvizdat, ale radostně, nevzteka se, jen se mu líbí jak je to slyšet. Jenže ne vždy se to hodí, už byla situace kdy to začal dělat v obchodě nebo v restauraci a nevíme jak ho uklidnit, nepomůže dát mu dudlík nebo jídlo, ječí i s plnou pusou 🙄 Nastávají kvůli tomu už nepříjemné situace, kdy na nás lidi blbě koukají a čekají jak ho zpacifikuju 🤷‍♀️ Vysvětlit se mu to zatím nedá, i když se snažíme. Já nevím, mám se teda s ním zavřít doma nebo někde, kde budeme sami... Nebo můžete mě aspoň uklidnit, že ho to přejde? 😏

emillyhk
4. črc 2022

Syn má 17m a někdy to dělá taky 🤷‍♀️ Prostě poznává svět. Navíc když vidí, že na to maminka reaguje a získá její pozornost, tak proč by přestával 😉 Jako když je to opravdu nevhodné (např. u lékaře), snažím se ho zabavit jinak, něco mu tiše vypravím (aby mě slyšel, musí se ztišit taky), apod. Někdy to zabere, někdy ne. Určitě z toho vyrostou 😊

jjasmina
4. črc 2022

Berte to s klidem, je to normální, vždyť mu byl teprve rok a teda tohle je ještě v klidu, počkejte až bude procházet období vzdoru a hysterie, to je teprve něco extra 🤣

cilkat
4. črc 2022

Je prostě maličkej... až pochopí zákaz, půjde to líp...
Nauč se víc kašlat na lidi - čumět "a co jako mámo uděláš teď", budou furt... DOkonce i ve chvíli, kdy to dítě bude dávno dospělé! Ať si čumí. Nejde jim vyhovět - nikdy nejde vyhovět všem .
No a "kašlaní na lidi" samozřejmě kombinuju s částečným vyhýbáním se situacím. DOktorovi, chodbě v baráku a pod se samozřejmě vyhnout nedá (a tam to holt ty lidi budou muset přežít)... divadlu, restauraci a podobným, se naopak vyhnout dá snadno... a tudíž tam uznávám nárok těch lidí mít klid (a možná i nárok svého dítěte ho tomuhle stresu nevystavovat).

guliii
4. črc 2022

Neboj vyroste z toho. Syn už je starší, jsou mu tři a teď to stojí za to. V pátek jsem byla na kontrole v těhotenské poradně v nemocnici a syn tam volal maminko támhle ten pán nemá nohu, proč nemá nohu? Mu jí uřízli pilou? Má období nářadí, pily, kladiva atd. Pak volá pane vy nemáte nohu! No jako utišit ho šílené, bych se nejraději propadla. On je hrozně společenský a s každým by se vykecaval. Nebo se ptal babičky na zastávce plné lidí jestli má pipinku. No jako krásné období, člověk se zapotí nad odpovědí. Ráda vzpomínám na to, když mu nikdo ještě nerozuměl. V sobotu se zase vdávala sestra, no a ten můj brouček před ní rozhazoval květy, jenže se pak rozhodl, že se celý obřad bude držet ženicha za ruku. No zkoušeli jsme všechno ho tam odtud dostat, nechtěl, vypadalo to že začne brečet tak jsme ho tam museli nechat stát, aby nebyla scéna. Naštěstí to všichni brali sportovně a byl velikou atrakcí. Strejdu prostě miluje. Tak nevím koho si vlastně švagr vzal, jestli mojí sestru nebo mého syna. 😂 Jsou to naše lásky a ještě nám určitě něčím zatopí. Tentokrát jsem synovi slíbila, že až si přivede nějakou slečnu, tak mu tu historku vrátím, jak si chtěl vzít strejdu ať se taky zapotí 🤣 ber to sportovně, matky to chápou.

nekiaxy
4. črc 2022

Je to normální, určitě se nikde nezavírej, ale zvaž, jestli opravdu všechny situace, kdy okolí ruší, jsou nutné. Přizpůsob program dítěti, ať si ječí tam, kde to nevadí a v klodu si to užijete. Chodbu a lékaře neřeš, dělají to všechny děti🙂
Ale dobu v obchodě a restauraci zkus zkrátit na nezbytně nutnou, ber ohled na dítě i na okolí (taky nechci poslouchat řev v restauraci, když není pro děti a já jsem konečně bez nich). Ale někdy není zbytí a nedá se nic dělat.

jannym
4. črc 2022

@jjasmina jo a hlavne az mu budu rozumet co rika, to jsou teprve peprne okamziky a nemusi mluvit ani moc nahlas. Do ted vzpominam na cestovani s dcerou v tramvaji do/ze skolky to byvalo 20 min trnuti co z ni zas vypadne za perlu…

palja
27. črc 2022

Dcera křičí ještě teď, čeká jestli bude ozvěna. Má už 4 roky. Tak jí vysvětlím, že tady se nekřicí. Když byla malá jako váš syn, tak pomohlo jen odejít. Reakce lidí mi už nevadí, teď mám totiž dvě ukřičené dcery, malá má 8 měsíců a už to začíná, jenže ona třeba zapiští v MHD a starší začne pištet taky 🤦‍♀️jako kdyby to bylo něco neúnosného a trvalo to delší dobu tak vystupujem nebo odcházíme, ale zatím se mi je vždycky podařilo zklidnit. Jinak kdo měl děti, tak to taky musel zažít.
Už jsem zažila i situaci, že paní takhle křičel chlapeček v MHD a starší ročníky jí radily ať ho zmlátí. Je fakt že křičel dlouho a moc, já bych už dávno vystoupila. My jezdíme daleko do školky se starší dcerou, takže to trvá 40 minut cesty. Ale máme vždy rezervu, abych tohle mohla vyřešit.

palja
27. črc 2022

@jannym jo přesně a nejlepší když nahlas řekne, že chce kadit, zrovna v nevhodnou zastávku, takže popadnu kočár s miminkem, dceru, vystoupíme a hledáme místo nebo záchody, kde by se vykadila 🤦‍♀️😄💩

palja
27. črc 2022

@guliii 😄😄😄😄 tak to jsi mě pobavila. My jsme byli na hřišti a říkám dceři, že musím nakojit miminko, že má hlad a pak pujdem na hřiště. Sedla jsem si na lavičky bokem, ať nás nikdo nevidí, jenže straší 4 roky už šla na hřiště a pořád úpěnlivě a zoufale volala mami maminko a pořád prostě, no a jeden pán už volal na policii, že se tady ztratilo dítě 😄😄😄😄🤦‍♀️ pane bože, takovej trapas, já jsem byla za rohem, jen 10 minut jsem kojila.

guliii
27. črc 2022

@palja 😂 tak to je taky dobré. Já teď čekám druhé, až se narodí už se bojím co zase bude syn provádět 😅 to by člověk nevymyslel, prostě jsou to naše lásky.