Hystericke záchvaty pláče před spaním. Zažil někdo?

lidija1234
3. čer 2022

Ahoj maminky nevíte někdo proč dítě má záchvaty pláče před každým spánkem a nedá se uklidnit ? Zažili jste někdo ? Malej to dělá teď dost často, dneska v podstatě prorval celý den ale byl včera na očkování Bexero takže hádam že za to může i to ale i tak v poslední době ty záchvaty jsou něco a nezabírá ani chování prostě nic. Hystericky se protíná,vzteká a pláče a nejde ho uklidnit 🤷

martulka88
3. čer 2022

@lidija1234 Jestli nená "něco ve vzduchu". Syn dneska celé odpoledne plakal a nešel uklidnit. Usnul na mě , když jsem ho "houpala" jako v nosítku (nechtělo se mi dávat, mám problémy s břichem). A jak se vzbudil, opět hrozný pláč. I při koupání a nakonec i krmení. Teď už naštěstí spinká a doufám, že to bylo vyjímečně. Čeká ho očkování (první, řešili jsme jeho zdr.stav) za 2 týdny ve 4 měsících a modlím se, aby to zvládl dobře.

srnii
3. čer 2022

My to tak taky máme, uspávání na dvě hodiny plné řevu. Čím to je, nevím 🙄

30bar
3. čer 2022

@lidija1234 jak mas staré miminko? Miminka do 3m vecer casto vecer placou. Po tech 3m se to vetsinou zklidni. A pokud mas starsi,tak může byt miminko přetazene. Dcera 8m nekdy taky vecer hodne place a je to ve dny,kdy je uz unavena a pretahneme cas,kdy ma jit spat. Musim pak uhoupat ke spanku. Pokud cas nepretahneme,tak dam vecer do postylky,pohladim a sama za chviličku usne.

lidija1234
autor
4. čer 2022

@30bar teď mu bude 8m, spaní bylo vždy na jedničku ale ten řev je i přes den a někdy i v kočárku. Prostě chytne hysterak a nic nezabere trvá to cca 30 min co se ho snažím všelijak uklidnit a pak přestane ale v tu chvíli neslyší nevidí jenom řev křeč a pláč a nic nepomáhá. Ale dělá to tak poslední měsíc.

evinahosta
4. čer 2022

Muj prvni syn to delal taky..myslim, ze snad jeste v roce a ctvrt.
Pred kazdym spanim se musel vylozene uřvat. Cetla jsem, ze jak ty mimina vnimaji strasne moc novych veci a podnetu kazdy den, tak nekdy ten mozek to neumi zpracovat a pred spanim proste “zkolabuje” a musi to ze sebe to dite vsecko nejak vypustit. Tak jsem to tak potom brala, jako vec, ktera jednou prejde 🙂 a taky ze presla..i kdyz ten starsi se teda potrebuje vyrvat pred spanim i ted ve 3 letech…nema to duvod, jen je tak unavenej, ze si zarve, pak se uklidni a usne 🙂

lidija1234
autor
4. čer 2022

@evinahosta kdyby to bylo jenom večer tak to chápu ale dělá to i přes den🤷

evinahosta
4. čer 2022

@lidija1234 mne to prave delal pred kazdym spanim, a kdyz jeste spaval v roce treba 3krat denne, tak to bylo peklo😂

i_vet2
4. čer 2022

Hlavním důvodem je často přetažení, zrovna dnes mi to udělal syn když ho tatínek přetáhl a my máme svoji dobu spánku denně stejnou tak řev vztek v kočáře no myslela jsem že mě jebne 😀😀 takže jasné že to může dělat i přes den , přes den je taky unavený a přetazeny ,když byl menší a přetáhl se tak řval v kočáře dokud neusnul houpáním pak jsme dávali dřív spinkat a byl klid

lidija1234
autor
5. čer 2022

@i_vet2 babičce to udělat v kočárku po probuzení,asi spinkal krátkou dobu a jak se vzbudil dostal hysterak

markyxx
8. čer 2022

@lidija1234 Synovi je teď 15 měsíců a jednu dobu strašně brečel před každým spaním. Mohlo to být kolem 8. měsíce, trvalo to asi 2 měsíce a samo to přešlo, prakticky najednou neplakal před žádným spaním. Čím to bylo nevím určitě, měla jsem dojem, že nechce usnout, aby o něco nepřišel. 😁