Je to období vzdoru?

makkyv
15. led 2022

Ahoj holky, je možné že malá (14 m) už zažívá období vzdoru?
Je na prsu 24 hodin jen ne v noci, to spí, když už chci mít chvilku klid a řeknu ne, nech teď prsíčko, tak chytne hystericky záchvat a skáče po posteli. Nebo po mně furt hopsá, sedne si mi na bricho a hopsá - když jsem po jídle řeknu “ne zlatíčko, neskákej, jsme po hamání a musíme si odpočinout” tak zrudne, začne rvat a tečou ji nudle i slzy.. a tak je to u všeho skoro.. jen si sednu na wc a to stejný, furt a furt řve…
Kdy to tak prejde a jak být v pohodě? Já mám pocit, že mě brzy odvezou na psychyatrii🤣🤣😩

Krásný večer 🌷

klokanka31
15. led 2022

@makkyv Jj u naší taky začalo poměrně brzy období vzdoru. Ale má to vždycky jen na etapy, x dní vzdoruje, pak je klid,pak zase vzdor...😊 zrovna se nacházíme opět v období vzdoru, ale člověk si už tak nějak zvykne...😊

makkyv
autor
15. led 2022

@klokanka31 Jéje, tak alespoň v tom nejsem sama🙏🏻
Taky to tak nějak je i u nás na etapy, ale tak na 3 denní 😔 (3 dny je klid a pak týden řev) a mě to strašně vyčerpává😔

klokanka31
15. led 2022

@makkyv To se ti nedivím, já toho mám taky někdy už dost, ale jak říkám, člověk si zvykne...a učím se s ní nějak dohodnout,aby neměla moc důvodů vyvádět 🙂 někdy se daří,někdy ne...😄

makkyv
autor
15. led 2022

@klokanka31 No, tak to tě obdivuju, u nás toto nelze😔😁
Teď vzala kladivo od zatloukačky a začala mlátit do komody “říkám toto ne, tam neděláme baci baci, ale sem” a ona? Zahodila ho, rozeběhla se a začala ječet😔🤣

klokanka31
15. led 2022

@makkyv 😊 Přesně jak u nás, já ji zas řekla že nesmí bouchat tátu, a ona hned začala šíleně plakat že nešla ani utišit. A to jsem na ni ani nezvýšila hlas 🤔

makkyv
autor
15. led 2022

@klokanka31 No, to je strašný tohle období 😩

cilkat
15. led 2022

Holky vydržte, tahle "neschopnost přijmout 'ne'", je na palici, ale poměrně brzy se začne otupovat. (A přijdou jiné...)

makkyv
autor
15. led 2022

@cilkat Nestraš😔😀 Co já bych dala za to, mít milionové dítě, všichni jak mají hodné děti a poslouchají 😭😁

lenerka1
16. led 2022

Nenazvala bych to obdobím vzdoru, je jen malá, frustrovaná z toho, že nemůže dělat to, co chce a přináší jí radost, pro ni velké emoce se teprve učí zpracovávat (pomineme-li fakt, že to nezvládají mnozí dospěláci), neumí to dát jinak najevo, tak pláče, řve či jinak "vyvádí". Možná by tyto situace minimalizovala změna komunikace, aby se necítila odmítaná (vyřadit NE ze svého slovníku, neříkat jí co nemá dělat, ale ukázat, jak ano např. vidím, že tě baví po mě skákat, bolí mě teď z toho bříško, zkusíš skákat po polštáři?). Děti dokonce do určitého věku nejsou schopny pochopit zápor a jejich mozek vnímá skákej/neskákej jako jednu věc, tak se pak zlobí, protože si vlastně myslí, že dělají to, co maminka chtěla a ona je za to na ně naštvaná. Je to dost složitá záležitost, ale v podstatě jo, časem mozek dozraje a přejde to...a přijdou jiné věci 🙂

cilkat
16. led 2022

@makkyv Vždyť máš 😉 . Každý dítě se někdy musí naučit přijmut odmítnutí... a je to fakt těžký. Nesouhlasíms tím, že se má rodič snažit obcházet odmítnutí... Naučit se přijmout odmítnutí je fakt důležitý (a neumí to ani spoustu dospělých 😉 )... Ale je fakt, že dítěti pomůže nabídnout jinou alternativu, čímž ho rovnou učíš metodu, jak vyjít z toho zaseknutí "chci a nesmím"... Na druhou stranu - když už ve 14 měsících umí pochopit "ne", je fakt šikovná a "milionová" 😉 .

cherie24
16. led 2022

@makkyv vážně? Všichni mají hodné a poslušné děti? To silně pochybuji 😀 Všude je něco, jen některé děti jsou poddajnější než jiné, jiné klidnější a jiné temperamentnější. Moje je například už od miminka nespavý satanáš a neskutečná vzteklina. Teď jsem podruhé v porodnici a už 4 dny jsem nespala. Prý druhé děti jsou hodnější a spavější, všichni tvrdili. 😄 Kamarádka se celkem ráda věnuje takovým těm numerologiím a ezoteričnem a prý to má moje dcera ve jménu, že je netrpělivá, popudlivá a tvrdohlavá. A je to pravda, že domluva s ní je složitá a to jsem to zkoušela po dobrým i po zlým, ale asi ta numerologie pracuje ... 😀