Každodenní hystrie před spaním. Poradíte, prosím?

18. čer 2022

Potřebuju poradit. Vím, že z toho vyroste a že se mnou nebude spát do 12 let, ale. V 18 měsících začalo uspávací peklo. Chodí spát i po obědě. Už při vzetí do náruče se prohne a začne strašně řvát. Je to spíš vzteklý křičení, až z toho zaléhají uši. Nemůže se nadechnout, vzlyká, třese hlasem, nadechuje se přerušovaně a mě už dochází síly, jak tohle 2 krát denně zvládnout. Chodíme uspávat s ručičkou v postýlce. Máme závisláčka od narození. Kterákoliv změna ho rozhodí. Nefunguje nic. Snažím se při záchvatu na něj mluvit klidně, hladit ho, vysvětlovat mu, že si jen odpočine, nic. Zkoušela jsem ho nějak rámusem zaujmout, aby se zaposlouchal a přestal, i jsem na něj už i zakřičela, protože to trvá dlouho a je to na cvok house. Jsem z toho strašně psychicky unavená. Všechno je v pohodě do doby, než má jít spát. Zkoušela jsem nedat spát po obědě. To mi nevydrží a už tak v 5 je o to víc unavený a protivný. I mi klidně usne vyčerpáním sám. Jenže jak usne, tak jde spát po 10. Začíná opět to samý. Dřív to neexistuje. Bude klidně 2 hodiny v postýlce, ale dokud nepadne jeho hodina, tak neusne. Víc unavit nejde. Má dost aktivity. Všude leze, běhá po zahradě, pořád sebou vrtí. Udělám cokoliv, ale ať už proboha tyhle jeho stavy přestanou, nebo mě za chvíli z toho začne strašit ve věži. Je mi ho strašně líto a nevím, co s tím už. Dík

zaludova
18. čer 2022

Kratsi poobedovy spanek by nepomohl?

autor
18. čer 2022

@zaludova když ho probudím, celý zbytek dne je protivný. Musí se vzbudit sám..když ho probudí něco okolo, brečí dokud znovu neusne. Je na něm vidět, že mu to nestačí. Když ho nechám, aspoň má náladu, ale na řev večer to vliv nemá. Řve po delším i kratším spánku

azanka
18. čer 2022

Moje tipy: nechat si ho dodělat, co potřebuje, případně vzít si něco s sebou, co bude spinkat s ním/počká, až se vyspí. My takhle parkujeme blbosti na nočním stolku. Kolíbat, zpívat. Uspávat v posteli přitulení. Mlíko na spaní. Případně uznání emocí: vím, že se ti nechce spinkat, ale do večera bys to nevydržel. Půjdeme odpoledne na hřiště/zmrzlinu/budeme si malovat? Tak si trochu odpočineme, ať na to máme sílu..

anetkad
19. čer 2022

měli jsme se starším synem to stejné, po obědě mi místo spaní skákal, utíkal, řval, nepomáhalo nic, jak nešel spát tak někde stejně kolem 4-5 odpadnul a večer nezalehl dřív než ve 22:00, přešlo to pak nějak samo- po čase po obědě nespal a vydržel až do večera a spát prostě chodil až chtěl, kolem té desáté- teď je mu 5 a kolem osmé, max deváté lehne a spí

jjasmina
19. čer 2022

My teda měli jeden spánek od 1.r, jinak teda malá je nespavec a nikdy bejde spát dobrovolně a to ji bude 2,5r

xxx3d
19. čer 2022

tohle období si pamatuji, syn to měl taky.
spal mi přes den třeba tři hodiny, prakticky nikam jsem nemohla chodit, protože když ten poobědový spánek neměl, byl nevrlý. posunula jsem oběd na jedenáctou, aby to nějak vycházelo časově na večerní spaní, ale...
taky si pamatuji nekonečný večerní uspávání, řev a vše okolo.
zkusila bych upravit stravu, doplnit nějaký vitamíny, možná přes den ho nechat usnout i mimo postýlku a večer vydržet rituály
je to tím obdobím
pro děti je těch podnětů hodně, chtějí a chtějí a spánek, který taky potřebují vnímají jako otravný prvek, takže hodně sil a klidu, u nás to přešlo tak nějak v jeho třech letech.

autor
19. čer 2022

@azanka to taky dělám. Nemáme noční stolky, ale do postýlky mi dávám co si vybere. Je to pořád stejný. Už půl hodiny ho připravuju na to, že jde spinkat, že si odpočine atd atd. Všechno mi odkýve, pak to začne.

autor
19. čer 2022

@anetkad to bude nejspíš i náš případ, děkuji 🙂

autor
19. čer 2022

@xxx3d vypadá to tak, protože večer ho začne zajímat nejvíc věcí a jak ví, že se to blíží, začne o to víc řádit a ukazovat nám, že se mu nechce. Nepomůže ani dát ho před tady tím

zaludova
20. čer 2022

Jeste me napada, co ho nalakat do postele na čtení? Ze se jako nejde spat, ale jde se cist. Treba u toho vytuhne 😀

autor
20. čer 2022

@zaludova bohužel. Za knížku mě tahá, že jí chce. Když si sednu dál, vůbec ho to nebaví 🤦‍♀️