Pláč před školkou. Mám vydržet?

jasminek2012
16. zář 2022

Maminky, chtěla bych se zeptat, když mi syn 3,5 roku pláče doma před odchodem do školky, potom ještě než ho předám paní učitelce, a jakmile se zavřou dveře, tak jakoby zázrakem přestane, je to důvod ke stažení ze školky? Nebo prostě vydržet? Chodí první rok a už byl i nemocný, takže zatím adaptace nic moc.
Dekuji moc.

mimi1004
16. zář 2022

@jasminek2012 Jestli přestane hned, jak odejdeš, tak ho rozhodně nestahuj. Jde o zvyk. Pokud se zapojuje, hraje si, tak to jen zkouší, jestli náhodou to na tebe nebude platit. Co by za to dali jiné maminky 😉

missbufy
16. zář 2022

Neni to duvod stazeni ze skolky, takto male deti to zkousi na rodice, ale za me uz zmenu potrebuji a taky naucit se byt v kolektivu. Adaptace je 3 mesice, do te doby muze brecet.

lenatko91
16. zář 2022

Půjdu proti proudu. Jestli jsi doma, stáhla bych ho. Jasné že přestane brečet, každé dítě v rámci “přežití” potlačí v cizím prostředí svoje emoce a projevy.

atraps
16. zář 2022

@jasminek2012 ne nestahuj ze skolky....meli sme to same

jannym
16. zář 2022

Syn doma ztropi scenu a pak nechce ze skolky…pokud neplace behem dne ve skolce…tak si to sedne

ivis_b
16. zář 2022

Ne. Syn mi tohle dělal od 2 do 4 let, v podstatě bez problémů to bylo až v předškolním věku. Jak jsem zavřela dveře, byl v pohodě, odpoledne nechtěl domů a skoro vždycky jsem od něj dostala kartáč, že jdu moc brzo. Ale druhý den ráno zase řval nanovo. Někdo to tak prostě má. Kdyby plakal celý den ve školce, je to něco jiného.

leniczka23
16. zář 2022

Pokud je jinak celkové ok, doma se tím.pak už netrápí, že druhý den zase jde, tak bych ho nechala..minimálně 3 měsíce to tak cca trvá než se srovnají. Nestahoval bych, pak jednou pujdes do práce a on nebude chápat že najednou to nejde ho vzít domů když si fňukne. Toto není důvod ke stažení.

jjasmina
16. zář 2022

@jasminek2012 nevidím důvod ho stáhnout ze školky

martt
16. zář 2022

@jasminek2012 Ja bych ho nestahovala. Můj syn vždy
když jsem ho vedla do školky brečel, v šatně příšerná scéna držel se mne za nohu učitelka si ho musela ode mne odtrhnout odnést do třídy. Vždy jsem si připadala, jako ta nejhorší matka pod sluncem . Trvalo to asi 14 dní po 14 dnech musel začít vozit syna do školky manzel. A žádná scéna se nekonala. A od té doby je v pohodě.

drakenn
16. zář 2022

@lenatko91 naprosto souhlasím!
Ono i to, že dítě nechce domu ze školky ( pokud ráno pláče a musí se tam dávat na sílu) znamená to, že se úpíná v rámci přežití na jiného pečovatele a to je pri něj učitelka a školka. Takže já osobně bych si nijak nepískala, jak je dítě ohromné spokojené

ilonne
16. zář 2022

Nestahovat, jen to zkouší.

lenatko91
16. zář 2022

@drakenn jsem ráda, že to někdo vidí stejně 🙂 a díky i za ten “odpolední” pohled, to mě nikdy nenapadlo..