Potřebuji se vykecat, už jsem z dcery úplně hotová 😔

14. led 2022

Dobrý večer maminky, musím se vykecat.. musím, už to v sobě dusím a prostě nemohu už.. Sára má 16 měsíců, jako takhle chytrá je, šikovná taky, večer spinká, takhle je poklad.. ale vůbec neposlouchá.. spíš jak se ji chce.. všude furt dela bordel, vše tahá a proste hlavní zlom je furt a furt prso a řev. Ona řve furt a furt, už mě to nebaví, jsem vysílená.. jsem s ní sama, přítel jezdí kamionem, tudíž se vrací domů třeba za 3 týdny na víkend, jsem na ni tedy sama. Nikoho tu nemáme. Nebaví mě si s ni hrát, nebaví mě vůbec nic.. ani být venku.. prostě nic.. jen a jen řve.. v životě by mě nenapadlo rict, ze lituji, ze ji mám to absolutně ne, ale někdy mi chybí být sama.. je na mně strašně závislá.. na wc jdu, hned musí být u mě a tahá věci a donáší mi je.. kam jdu, musí jít taky.. motá se pod nohama, měla jsem nakup jako krava a ona musí jít proste vermomocí první a tak jsem zakopla, proste takový kraviny, co mně už vadí.. nemůžu spát na druhým boku protože řve, že nemá u sebe prso, hračky vyhazuje, s jídlem si hraje a je všude po zemi, jdu ji jen oblect a řev.. furt jen rve! Sotva otevru oči a už knoura, tak pak hulakam, protože jsem na prášky.. já to musela napsat, už jsem opravdu na dne a nemůžu 😭

autor
14. led 2022

Ještě chci podotknout, jsem nejhorší mama já to vim, jsem hrozná ale co miluju a dela mě šťastnou je když spi a nemám ji u sebe alespoň chvíli..

klokanka31
14. led 2022

To je ale normální že všude běhá za tebou, že ti nosí věci...jsi pro ni středobodem vesmíru. Naší teď bude 20 měsíců a je to to samé 😊 a víš kdy kňourá nejvíc? Když cítí že já nejsem v pohodě. Nemáš někoho na pohlídání, někoho kdo by ji vyblbnul,aby ty sis mohla dát odpočinek?

mamikry
14. led 2022

No, kazda mame obcas chut se na to vykaslat a nekam vypadnout. Jestli si na ni sama, tak jsi z toho proste unavena, vyhorela. Materstvi je drina. Nemuze ti nekdo pohlidat? Co chuva, babicka? Proste nekdo, kdo si ji na chvili vezme a ty si odpocines. Ta malinka za to nemuze, ma jenom tebe a proste chce mamu. Do toho asi vkrocila do obdobi vzdoru, je plna prvnich emoci a nevi, co s nimi delat. Jestli te to vysiluje, tak s kojenim sekni, velka je uz dost. Hlavne se nezlob na ni, oba te potrebuje. Zlob se, kdyz uz, tak na okoli, ze te v tom nechali samotnou

autor
14. led 2022

@klokanka31 Nemám právě😩 a jako by jsi psala o mně, je to pravda.. máš pravdu.. ale mně vadí už všechno, že ji musim uspavat a prebalovat, všechno já už jsem úplně na nervy 😭

mourovatakocka
14. led 2022

Odkud jsi?

autor
14. led 2022

@mamikry Ano, vim ze za to nemůže 😭 jsi moc hodna dekuju.. mám tu mamku, která je ochotná asi jako * nechce ji hlídat, protože ji leze do věci a dela kraviny, úžasná babička 🤗🤗

autor
14. led 2022

@mourovatakocka Pardubice - Přelouči

mamikry
14. led 2022

Ony jsou dneska ty babicky k nicemu skoro vsechny, co tak sleduju. A co nejaka kamaradka? Pani na hlidani?

autor
14. led 2022

@mamikry No Fuf… kamaradka bez šance, mám je rada, ale děti nemají, tak nevědí a paní na hlídání.. taky mě to napadlo, ale zase nevedet kdo to je a ještě dat hromadu peněz 😭

mamikry
14. led 2022

No, hele. Daji se sehnat i ucitelky ze skoly, skolky, a ty maji referenci az az. 🙂 A v tomhle pripade bych urcite dala cokoli za hlidani, protoze jsi s nervama v kyblu a potrebujes pauzu.

autor
14. led 2022

@mamikry Děkuji moc… vid 😭😭

mourovatakocka
14. led 2022

Tak to je daleko. Tak ráda bych pomohla, to jsem totiž přesně já před pár lety, a v blbé dny i v současné době. To zvládneš, všechno je jen dočasně. Najdi si hlídání, někoho, kdo ji zabaví třeba na jedno dopoledne v týdnu a ty běž sama na záchod, do sprchy, zírej třeba do zdi. Jak budeš ty víc v pohodě, najednou bude víc v klidu i malá. Jinak ji co nejvíc zapojuj. Mně dcera brzy začala pomáhat s nákupem, dala jsem tašku do chodby a ona to po jednom nosila do kuchyně. Nějak využij toho, že chce dělat věci s tebou. Se spánkem neporadím, naposledy jsem spala víc než tři hodiny v kuse někdy??? Nevím, ale někdy určitě 🤭

polakovakl
14. led 2022

Doporucuju na instagramu profil “děti jsou taky lidi” a “velký holky nebrečí” 🙏

klokanka31
14. led 2022

Tak to já mám štěstí že když si chci odpočinout, jdu s malou k našim, kde ji moje mamka totálně vyblbne, já si dám kafíčko, a mamka se stará i o to přebalování abych mohla vypnout.

nikivm
14. led 2022

Bohužel tohle všechno je úplně normální. Takhle malé děti neudrží dlouho pozornost u jedné věci a milují objevování. A cokoli objeví, musí okamžitě ukázat mamince, která je nejvíc na světě. Já jsem zrovna hodinu a půl zpívala ukolébavky. Když usnula, šla jsem na záchod, kde jsem při jednom uklidila roztrhaný toaleťák s časopisem. V kuchyni jsem šlápla na housku a málem se přerazila o pánev. Kolikrát šlápnu na kostku a vyvrtnu si skoro nohu nepočítám. Večer uklízím změť hraček, nádobí a všeho co malá objeví, ale dokud to není životu nebezpečné, ať si vytáhne co chce. Je třeba naučit se trpělivosti. S chlapem to mám podobně, věčně v trapu. Malá má 11 měsíců a je mistr v lezení, takže taky pořád u nohy. Jsem v pátém měsíci těhotenství a opravdu vím o čem mluvíš. Nejlepší lék je smích. Než se z ní stane velký chápající člověk, je to dlouhá cesta, tak proč si z toho dělat peklo

levandule_k
14. led 2022

Nemohla by ji máma, nebo kamarádka vzít aspoň v kočárku na procházku. Eventuálně hlídat u tebe, že ti to tam může v klidu rozkramařit a ty jsi půjdeš aspoň v klidu nakoupit?

Jinak neuvažuješ o odstavu? Třeba by se ti ulevilo, kdyby se pořád nesápala po prsu... Teda pokud tvoje dítě nepatří mezi neodstavitelné, to je pak kapitola sama pro sebe.

Nenadávej jsi, že jsi hrozná máma, jsi jen unavená máma. Mateřství je ta nejméně oceněná práce, přitom je to to nejdůležitější, co děláme. Netrestej se za svoje emoce, prostě je přijmi, takové jaké jsou. Nedávej jim nálepky dobré, špatné. Zkus si doplnit vitamíny ze skupiny B a hořčík, asi tě to nespasí, ale je to dobré pro nervy.

A s tím bordelem se zkus nastavit tak, že to není bordel, ale jen objevuje svět a jiný systém uložení věcí😉

zmrzlinka
14. led 2022

Měla jsem nebo mám doma podobneho uplakanka.Dcera mi vysela na rukou do dvou let a pořád řvala.Všechno bylo špatně.Je ještě malá a neboj vyroste z toho a všechnu lásku Ti vrátí ❤️Já jsem se snažila být nejvíc mimo domov.Venku tolik neřvala.Ted je blbý období ....tma a zima.Ale na jaře to bude lepší ❤️

veroniqess
14. led 2022

Jako takhle, někdo říká, že je to normální, že jsi její maminka, středobod vesmíru a podobně. A ono je to normální samozřejmě! Ale taky máš pravděpodobně náročnější dítě, děti jsou různé. Synovi je rok a půl a je to naprostý pohodář, se kterým se dá domluvit na všem. To neříkám, abych se nějak chlubila, ale že to máš prostě těžší, jsi vyhořela a tvoje pocity nejsou nic kacířského. Určitě vidím jako řešení zaplatit si hlídání alespoň na pár hodin týdně a vypnout. Čím dřív, tím líp.

vitezove
14. led 2022

Ahoj, nechceš mi napsat do sz? Pokecáme 🙂). Mám podobně starou.
Někdy je to na palici. Hodně je to o rozpoložení maminky no... já mám naštěstí manžela furt doma, ale i tak někdy fakt padám na hubu a už chci jen aby šla spát. Upřímně si myslím, že by ti hrozně pomohlo přestat kojit. Asi to nebude populární názor, ale stará už je dost a není to nic až tak zásadního. Ono totiž pak by ses lépe vyspala. Ona by možná spala celou noc... možná by si jí časem mohla dát i spát někam vedle. A mít aspoň chvilku, pár hodin (než usneš) fakt jen pro sebe. Protože třeba já na sobě maximálně pozoruju, že spoustu věcí mě vůbec nerozhodí, když jsme vyspaná a v klidu. I se tomu zasměju a mám víc trpělivosti a tak. Ale když jsem unavená, vynervovaná, tak všechno je mnohem horší. Zároveň cítím, že máš už trochu depresi. Ale fakt si myslím, že v tom hraje roli ten spánek. Neuvažovala si o tom odstavu? Přežít pár nocí se řevem, klidně dát UM nebo prostě nic. Protože třeba naše dítě spí asi od 11ti měsíců celou noc bez jídla. Ale naše nebyla kojená nikdy. Spí sama v pokoji a je to těžká pohoda. Samozřejmě ne vždycky, někdy má špatné období kdy spí blbě, budí se a tak. Ale většinou je to jen nějaké období no... za pár dní to přejde - pak pár dní spí super. Třeba teď má období, kdy se vzbudí tak 1x za noc - vždycky kolem druhé. Jakože pomazlit, dudlík a spí dál. Někdy stačí jen pohladit a dudlík nebo tak. Vím ,že za chvíli to zase přejde a bude třeba týden, dva, tři... spát bez problému. A pak bude zase něco no... Ale ten rozdíl, když se člověk vyspí je fakt veliký. Klidně mi napiš, budu ráda 🙂). Pokecáme o těch našich uličnicích a bude líp 🙂). Jinak bych skutečně zvážila odstavit a myslím, že se ti strašně uleví.

autor
14. led 2022

@vitezove děkuji moc, mohu napsat❤️
A všem moc děkuji za pozitivní reakce, hrozně mě to potěšilo a moc si toho vážím.. snad to bude už jen a jen lepší 😭

pavca1982
14. led 2022

Jseš prostě přetažená a unavená. Potřebovala bys dítě někomu na chvilku strčit a odpočinout si. 😉

vitezove
14. led 2022

holky na koníku umí být dost často pěkné mrchy 😀. Ale jestli nás něco spojuje, tak je to to, že každá z nás si někdy myslí, že je špatná máma nebo někdy padá na hubu a nejraději by odjela na měsíc na Hawai bez dětí 😀. Takže to je zase na koníku hezké, že opravdu tohle tady nikdo odsuzovat nebude. To se neboj. 🙂

Budu ráda, když se ozveš 🙂

autor
14. led 2022

@pavca1982 já ji opravdu miluji, ale celých 16 měsíců 24/7 jsme spolu, už mi to prostě leze strašně na hlavu a už nemůžu 😭

pavca1982
14. led 2022

Já se Ti nedivím. A chápu to. Takový pocity jsem zažila X krát. Mám 4 děti. Kdyby to šlo, řekla bych Ti dej mi jí sem na 3 hodiny a jdi si zaběhat, nebo se projít, ale bydlíš daleko. Nejhorší je psychická únava.

me_druhe_ja
14. led 2022

Odstav. Určitě to pomůže aspoň v tom, že se lépe vyspite. Obě. Dcera spala taky příšerně, odstavila jsem v 9,5m a teď už jen tak 3x za noc pohladim a podám dudlík.
Jinak tě naprosto, ale naprosto chápu. I když ty děti milujeme sebevíc, tohle je naprosto šílená situace. Ano,jsou super ženy a super matky ("supermatky"), který dovedou být s dětma 24/7, všechno zvládají s lehkostí a úsměvem na rtu. Pomoc nemají a nepotřebuji, denně vaří oběd o třech chodech, naklizeno jak z katalogu, s dětma chodí ven aspoň 2x denně na dvě hodiny, doma hrají jen vzdělávací hry, TV NIKDY!!! a zároveň studují tři vysoké školy, chodí s mužem na večeře, jsou věčně upravené a cvičí. No...Já tohle nezvládám. Jsem v trochu podobné situaci: žiju v zahraničí, nemám tu žádné kamarádky, nejsou tu žádné hernicky ani aktivity s dětma, neboť matky se vrací 3-6m po porodu do práce (nejčastěji), moje rodina v ČR, přítelova 150km, přítel obchoďák a věčně pryč. Dvě děti: 26m a necelý rok. Starší nemocný (opožděný vývoj, ještě třeba nechodí). Mladší je taky mamánek: věčně za mnou leze, staví se o mě, fňuká... starší mi teď bojkotuje všechny snahy o nějaký vzdělávací hry .. akorát všechno bordeli, vyhazujou, hádají se o věci, všude bordel...jsem každý večer totálně psychicky odrovnana a aspoň ten večer po odstavu mám pro sebe... když večer oba usnou, cítím se poprvé za den uvolněně...a to je oba miluju strašně moc...ale je to hrozný, pořád jen sama s nima, nemoct někam jít, s kým si promluvit...dvě malý děti...to je masakr na psychiku... když jsem byla na podzim 6 týdnů v ČR byla jsem jak jiný člověk: věčně u nějaké kamarádky, hernicky, ZOO, farmy, hřiště..moji rodiče nateseni, takže s dětma furt chodili ven, já mohla j
Ke kadeřnici, sama si nakoupit hadry, na kávu/víno s kámoškou... úplně jak živá voda.... takže tě fakt chápu....ale řešení nemám....já se teda snažím přežít do doby, než budou oba větší a už to budou takoví ti parťáci, se kterýma se člověk domluví (i když budou odmlouvat, vztekat se, atd, ale pak si třeba zahrajeme člověče nezlob se a to už je prostě jiný než stavět komíny z kostek).

mdch91
14. led 2022

Mam v Pce kamaradku, ktera pracuje jako asistentka pedagoga v MS, muzu se ji kdyztak zeptat na hlidani, kdybys chtela. Dite je uplne normalni, normalni ale neni byt na nej 16 mesicu furt sama.

nazka
14. led 2022

Jsi pretazena, potřebuješ oddech. Co si najmout paní na hlídání třeba na 2x 2 hodiny v týdnu? Dítě je změna a pokud není úniku, je to občas na hlavu.

mamikry
14. led 2022

Jinak jeste, kdybys mela nekdy cestu, tak jsem z HK, klidne se ozvi, muzeme zajit na prochazku nebo nekam na kafe, at popovidas s nekym, kdo deti ma, kdyz kamaradky ne. 😉

nazka
14. led 2022

Omlouvám se, nečetla jsem tu komentáře a koukám, že hodně lidí rádi to samé. Odkud jsi? 🙂

westie
15. led 2022

Je mi jasný, že to někde podvědomě víš, ale to, co popisuješ, je úplně normální dítě v tomto věku. Co je ale zásadní, že logicky nejsi v pohodě, když nemáš jedinou chvilku na odpočinek. To pak člověk vidí věci úplně jinak a reaguje pudově a naučeně podle svých rodičů. Mně jednou manžel musel říct "uvědom si, že ten Ondra to nedělá proto, aby tě naštval". To mi otevřelo oči.
Souhlasím, že chvilky bez dcery by ti určitě pomohly. A zároveň zkus přizpůsobit byt dítěti - dá se dohledat hodně o tzv. připraveném prostředí. Nám to strašně pomohlo, když jsme si uvědomili, že dítě chce zkoumat a bude zkoumat a vlastně to v něm nechceme potlačit, takže jsme dospělácké věci měli nahoře a pokud se o ně dítě zajímalo, tak jsme si je prohlíželi spolu. Když dcera neuslyší neustále nějaké nesmíš, nesahej, nevytahávej atd. bude taky víc v pohodě.
A co se týče společných chvil, tak se zkus zamyslet, jestli tě nestresuje, že s dcerou jde vše pomaleji, že bys chtěla mít věci hotové, ale vlastně ti to dcera mnohdy bojkotuje. Já si to jednou uvědomila na skládání prádla - chtěla jsem jen složit usušené prádlo a dát ho do skříně. Dcera to chtěla logicky dělat se mnou, jenže místo pomoci mi vše již složené rozházela - podle ní mi to složila ještě jednou a lépe😀. A já si tenkrát řekla, no nic, tak si budeme hrát s oblečením a místo kostek jsme oblečení a milionkrát daly do koše a vyndaly z koše, složily a rozházely, přendaly zleva doprava a zase zpátky. A vlastně jsem si uvědomila, že s dětmi prostě ty věci nejdou tak rychle, respektive šly by, ale za cenu strašného vnitřního stresu. A od té doby, když něco dělám s dětmi, dělám to jejich tempem - samozřejmě ne vždy stihnu vše, ale já i dítě jsme ve větší pohodě.
A když tě nebaví cílené hraní, tak spolu dělejte obyčejné činnosti - v tomto věku už dítě může dělat některé věci v kuchyni (míchat těsto, dávat brambory do hrnce atd.
A co nějaké cvičení pro maminky s dětmi? Nebo jiná aktivita, kde bys byla mezi dospělými a dcera by se třeba na chvilku zabavila v herničce nebo s jinými dětmi?