Potřebuji se vykecat, už jsem z dcery úplně hotová 😔

14. led 2022

Dobrý večer maminky, musím se vykecat.. musím, už to v sobě dusím a prostě nemohu už.. Sára má 16 měsíců, jako takhle chytrá je, šikovná taky, večer spinká, takhle je poklad.. ale vůbec neposlouchá.. spíš jak se ji chce.. všude furt dela bordel, vše tahá a proste hlavní zlom je furt a furt prso a řev. Ona řve furt a furt, už mě to nebaví, jsem vysílená.. jsem s ní sama, přítel jezdí kamionem, tudíž se vrací domů třeba za 3 týdny na víkend, jsem na ni tedy sama. Nikoho tu nemáme. Nebaví mě si s ni hrát, nebaví mě vůbec nic.. ani být venku.. prostě nic.. jen a jen řve.. v životě by mě nenapadlo rict, ze lituji, ze ji mám to absolutně ne, ale někdy mi chybí být sama.. je na mně strašně závislá.. na wc jdu, hned musí být u mě a tahá věci a donáší mi je.. kam jdu, musí jít taky.. motá se pod nohama, měla jsem nakup jako krava a ona musí jít proste vermomocí první a tak jsem zakopla, proste takový kraviny, co mně už vadí.. nemůžu spát na druhým boku protože řve, že nemá u sebe prso, hračky vyhazuje, s jídlem si hraje a je všude po zemi, jdu ji jen oblect a řev.. furt jen rve! Sotva otevru oči a už knoura, tak pak hulakam, protože jsem na prášky.. já to musela napsat, už jsem opravdu na dne a nemůžu 😭

nazka
15. led 2022

@westie Joo, taky jsem si musela uvědomit, že dítě není tyran a nechce mě štvát. To jsem si zas někde přečetla a hodně to pomohlo 🤭👍

codal
15. led 2022

Je to normální stav vyhořelé maminky, co nemá hlídání a je na všechno sama.. rozhodně nejsou špatná máma..všechny své děti nejvíc milujeme, když spí 🤣... Je to náročný, zlepší se to, ale ta nemožnost od toho alespoň na hodinku utéct je hrozná, takže nějaké hlídání aspoň na chvíli by to chtělo, jinak se z toho pocitu totálního zoufalství nedostaneš... ❤️❤️❤️

areh
15. led 2022

Ahoj, mám taky 16m syna. Je to na palici. Včera na hřišti jsem si už říkala, že si na něj snad pořídím vodítko 🤦🏼‍♀️ bydlím u Pardubic. Napiš, budu ráda 😉

prejeta_zaba
15. led 2022

Je to úplně normální a je fajn si přiznat, že prostě život nevypadá jak fotka na instagramu. Ráda bych ti napsala, že bude líp, ale třeba za včerejšek se mi takhle choval skoro školák. A nejradši bych vystřelila na Mars všechny. 🤦‍♀️Ale samozřejmě bude líp, dítě bude mít větší rozum, navíc nebude věčně venku zima a brzo tma. Být tebou, zkusila bych si na každý den dát něco - buď úkol nebo na co se můžeš těšit. A na to se upínat. Jo a co nejvíc vypadnout z toho známého prostředí. Teď se nedá moc být venku, takže zkusit vnitřní herničky, bazén, nějaké cvičení...dcera bude mít jiné podněty a bude hodnější. 😉

gracinka7
15. led 2022

Takový je můj mladší. Už jsou mu 3 roky a občas je to lepší. Vydrž, přeju pevné nervy 😊

ekou
15. led 2022

Reakce, ze babicky jsou na *. Nevim, jedna vec je ze jsou babicky. Ale my jako matky jsme si to vybraly samy, ze chceme dite a nemuze si od babicek vynucovat, aby nam hlidaly potomky.

levandule_k
15. led 2022

@ekou Sice si nic vynucovat nemůžeme, ale pokud vidí, že dcera padá na hubu, tak by ji třeba jedno odpoledne v týdnu nezabilo. Pokud není hlídací, pomůže i to, že navaří oběd. Jedná se o přechodné období ne permanentní závazek.

ekou
15. led 2022

@levandule_k ano, to je pravda. Ono taky zalezi jestli matka mela pomoc, kdyz dcera (co ma ted dite) byla mala. Pak se tento vzorec opakuje dal.
Hold clovek se musi "kousnout do zadku" a jet dal. Nikdo nerikal, ze vychova ditete bude prochazka ruzovym sadem. A obdobi, kdy dite je porad za zadkem taky jednou skonci...

te_reza
15. led 2022

Hele mě upřímně docela rozčiluje názor, že má babička hlídat. Nejlépe na hned. Momentálně je doba, kdy ještě většina babiček je pracuje. Upřímně jestli budu po 60 ještě křepčit v práci, určitě nebudu celá hříčná hlídat vnoučata. Moje máma pracuje a cíleně jsem ji dala holku po oboustranné domluvě na hlídání párkrát. Tchýně byla x let doma na zadku a o hlídání jsme si mohli nechat zdát.
@anonym máš úplně normální dítě v tomto věku, souhlasím s odstaven, už je velká dost. A hlavu vzhůru, pocit vyhoření si snad zažil každý. Nějaké dětské koutky nebo něco kde by třeba dvě hodiny mohla být u vás nemáte?

autor
15. led 2022

@ekou Moji mámě pomohli její rodiče, nebyla nikdy sama. Za 16 měsíců dceru nepohlídala ani jednou a to říkala, jak se těší na to až ji bude hlídat a já si odpocinu a bude s ni radit atd. A když ji řeknu, ze jsem hotova, zda si ji na hodinu nevezme, tak ji ohromně bolí hlava a je silene unavená. Je ji 43 a je doma, nic nedělá, takže z toho je unavená, ale jak by dostala peníze ať si jde na nehty a nákupy, má plno energie. ;)

autor
15. led 2022

@te_reza Teď jsem popsala jaká je moje matka, asi tedy něco jako tvá tchyně. Ano máme, ale beze mě ani ránu, takže bych si neodpočinula😳

ekou
15. led 2022

Tak asi babi ve 43 letech se nesmirila s myslenkou babicky. Evidentne se hold musite pochlapit a nehledat pomoc u sve maminky. Jak uz jsem psala, jsou chvilky kdy to neni jen vse kvetinkove a slunickove.

mydlova
15. led 2022

To znam 😁 a když babičky přijdou na návštěvu tak místo toho abych spocnula tak kolem nich lítám. V jedné ruce jejich káva a v druhé jsem měla dítě 😀😀 a pak po návštěvě jsem byla ještě víc vyřízena. Zaplať si určitě nějakou hlidacku, dívala jsem se, a holky hlídají od cca od 100kc/za hodinu do 200kc. Vyskočily mi Hlidacky.cz . Mají tam i své fotky. 1x týdne na 2 hodiny je jako bys šla do restaurace na oběd ❤️

te_reza
15. led 2022

@anonym tvoji mámě je 43? Kolik je tobě?

pipi_puncocha
15. led 2022

Na začátek chci napsat, že obdivuju, fakt mega obdivuju, každou ženu, která je na dítě (děti) sama.

Já jsem takové vyhoření měla okolo dvou let věku syna, samozřejmě předtím x-krát, ale tehdy jsem cítila, že je opravdu potřeba něco změnit, jinak to nedám. Co pomohlo? Přestat kojit. Pocit toho, že moje tělo je chvilku jen moje, že na mě celou noc někdo nesahá je fakt k nezaplacení. A spíme oba lépe. A druhá věc, našla jsem si dětskou skupinku pro malé děti, syn tam chodí 2 dopoledne v týdnu na 3h, je to nepopsatelný pocit, jak si za ty tři hodiny odpočinu a hlavně, jak se na něj pak těším a mám sílu se mu věnovat. On tam chodí rád a mě to asi psychicky zachránilo.

autor
15. led 2022

@ekou přesně 🙄
@mydlova Joo klasika, na jedné ruce mám Sáru a na druhé její kaficko a ještě se mám starat o ni😳
Juknu❤️

autor
15. led 2022

@te_reza 23 😊

autor
15. led 2022

@pipi_puncocha To je hezké❤️ To s tím kojením bych taky chtěla, ale zase ona na prsu usne v 19 hod a vzbudí se v 9 ráno, to si zase stěžovat nemůžu 😩

pipi_puncocha
15. led 2022

Aha, tak jestli tak hezky spinká, tak to chápu, to bych nerušila, syn se budil v noci klidně co 20min, prakticky pořád chtěl mlíko v noci. Přes den už byl třeba rok skoro bez, ale v noci nonstop a to mě ničilo.

autor
15. led 2022

@pipi_puncocha To je u nás právě naopak..😩 přes den chce furt prso, hraje si třeba 10 min a hned zase prso, furt proste, ve vane všude.. ale v noci spime velmi dobře naštěstí..

lazuli35
15. led 2022

Naprosto tě chápu. Jsou to, alespoň pro mě, normální pocity. Hlavně když jsi na dceru sama a nemůžeš si odfrknout hlídáním. My jsme sice s manželem na dceru dva, ale manžel třeba nechodí ven s dceru, hlavně teď v zimě. A to je mi dost k ničemu. Stejně si mě doma najde, nemám na nic klid. Chtěla bych občas něco udělat bez neustaleho vysvetlovani co je to, proc delam, jak delam a proc zrovna si s ni nemuzu hrat.
Ted me teda dorazilo, že manžel jde odpo s tchanem na barak penetrovat zdi a maminka jeho mu psala, že tam bude mít rizecky na svacinku a nevim co jeste a ze o nej bude dobre postarano. Ale ze by chtela videt svou vnucku a treba si ji na to dnesni odpo vzit, neb mam nejakou virozu a je mi zle, takze si s malou moc hrat nebudu podle jejich predstav, zadne hopsani a extra blbnuti, tak to ne. To se nikdo nezajima jak se ma/mame.
Ja jsem z Pardubic, tak kdybys chtela nekdy s detmi ve nebo do hernicky, klidne se ozvi 😉

evaviki
15. led 2022

pres den prso zalep a rekni, ze ma bebi. Urcite bych ji ho v tomhle veku nedavala na pozadani. Vecer - ok, pres den uz proste ne. Nabizet neco jineho. Bude se vztekat, kdyz ale uvidi zalepene, tak treba to akceptuje.

te_reza
15. led 2022

@anonym Vcelku se jí nedivím, je ve věku, kdy tu má spoustu ženských batolata. Ona se osvobodila od toho, že ty si vyrostla a měla by zas hlídat. Třeba se to zlepší věkem, já měla nějaké trochu hlídání, až když už byla ve školce a byla trochu k něčemu. Určitě odstav, v 16ti měsících nemusí celý den viset na koze a připrav se, že to nebude procházka růžovým sadem,

lenislav87
10. únor 2022

špatná matka... jak často si to o sobě myslím taky... Myslela jsem, že v mém okolí jsem jen já s nervama v kýblu, protože všechny kamarádky s dětmi vypadají spokojeně... Pak jsem zjistila, že nejen já na děti řvu, nejen já je občas plácnu po zadku, nejen já mám pocit, že bych je někdy nejraději nacpala do babyboxu... Jenže skoro každý něco podobného už zažil (moje kamarádky o tom jen nemluvily, protože se bály, že je odsoudím, jak jsou špatné matky - ve skutečnosti ale zažívaly přesně to, co já). Na FB jsem začala sledovat stránku Doutnající matka a ty situace tam jsou přesné. Prostě celé dny dětem děláme, co jim na očích vidíme, ony na nás visí jak klíšťata, mnohdy nemáme čas pro sebe, chodí s námi i na wc... Máme právo někdy upustit páru. 😉