Problém s pitím. Máte nějaký tip nebo nápad?

sarapartlova
12. čer 2022

Dobrý den,
ráda bych poprosila o radu ohledně pití. Mám roční dceru, do půl roku kojena, teď na prikrmu. Jídlo ji normálně, ale nechce pít nic kromě mléka. Zkusila jsem lahvičku, hrneček, láhev s brčkem, vodu, čaj, hodně řídké a slabé mléko (Hami,...). Ale nechce nic. Pije po lžičkách vodu ale i tak to prská. Nemáte někdo nějaký tip nebo nápad? S blížícím se létem je to čím dál aktuálnější a potřebnější. Děkuji předem za nápady.

gracinka7
12. čer 2022

@sarapartlova naředěnou ovocnou šťávu. Postupně snižovat podíl ovocné složky až zbyde jen čistá voda.

me_druhe_ja
12. čer 2022

@sarapartlova A čůrá normálně? Moc nezapacha ani není tmavá? Jestli ne, tak bych to úplně neřešila. Starší syn pil taky děsně málo...A zkoušela jsem mu dávat i sladký džusy/šťávy a nic. A mlíko pil teda, to mu chutnalo. Nicméně jinak tak 100-150ml max. Nabízela jsem pořád, ale úplně jsem to neřešila, když jinak cural cajk. A dávala jsem hodně tekutý jídla jako polívky, přesnídávky, jogurty...teď má 2r a 7m a teprve pár měsíců pije dostatečně a všechno. 🙂 Prostě se to postupně zlomilo. 🙂

merope
12. čer 2022

@sarapartlova Já dávala typicky 5 odměrek do 210 ml vody a případně i o maličko míň. Prostě jsem tak nějak počítala, aby to měl "ochucený" a pil dostatečně.

konidana
12. čer 2022

@sarapartlova mleko pije? Stale castecne kojis? Jestli ano, tak snad dobry. Me holka nepila take nic dokud jsem kojila ( do 15.m)

michaela666
12. čer 2022

Jak píše @gracinka7. U nás pomohlo naučit dceru ťuknout si s někým než se napije( 🍻).

jjasmina
13. čer 2022

@sarapartlova ja jsem nabizela pití od 6 mes a vzala mi na milost jen hrnek od Nuku a pítkem, nicmene ji to trvalo taky aspon 3 mes než se rozpila. davala jsem i čaj Sunárek , aby pila