Recidiva po odplenkování. Máte zkušenost?

ivis_b
20. zář 2022

Prosím o vaše zkušenosti, jestli se s tím někdo nesetkal. Dceři budou v říjnu 2 roky, v červenci jsem sebrala plíny, dva týdny samá louže, ale pak se to začalo rapidně zlepšovat. Poslední měsíc už téměř bez nehod, doma jsem ani nehlídala, to si říkala sama, venku jsem radši hlídala, ale nikdy se tam nepočůrala. Bobek nejprve do nočníku nešel, ale poslední tři týdny se to zlomilo a byla stoprocentní, hlásila a sama chodila kakat - většinou chtěla přímo do WC. Tak jsem si myslela, že už máme celkem vyhráno, ale poslední tři dny totální katastrofa. Z ničeho nic téměř vždy čůrá a kaká do kalhotek. Je pravda, že je trochu nastydlá, ale rýmu má už skoro měsíc a předtím problém s wc neměla. Nevím, co s tím, jsem z toho nešťastná, nechápu to. Se starším synem se to už jen zlepšovalo, takovou recividu prostě neznám. Čím to může být??

marketa1218
20. zář 2022

@ivis_b Zkušenost nemám, jenom mě napadá, že k tomu holčička ještě nebyla zralá a měla jsi počkat. Dcera byla zralá na odplenkovani až po druhém roce a pak to šlo ze dne na den bez plen i na noc a hlavně bez stresu.

ivis_b
autor
20. zář 2022

@marketa1218 tak ale ona uz to v pohode davala, bez natlaku, sama si rikala. A ze dne na den toto.

ivis_b
autor
20. zář 2022

… v noci ma plinu, ale je sucha, pres denni spani bez pliny a bez nehod.

martt
20. zář 2022

@ivis_b Tohle znám u syna. Ten se teda odplenkoval ve 2,5 letech pak asi po měsíci i v noci. Na jednou po 3 roce se začal počůrávat a do konce i pokakavat. A my jsme zjistili, že to je z toho , že "nema" čas si dojít. Prostě si hrál a bud zapoměl nebo byl prostě " línej" si říct nebi si dojít. Takže my jsme pak pořád připomínali nebo po urcite době jsme mu řekli ať jde na záchod.

trek10
20. zář 2022

@marketa1218 resim stejny problem u stejne stareho syna. Mel ted 2 recidivy a vzdy to bylo, kdyz mu koncila ryma a kasel. Tyden mezi tim byl zase v pohode a rikal si. Jsem z toho taky nestastna, ale oni to zas daji!!!!

95newmommy2020
20. zář 2022

Podle mě je to tím, ze se začne příliš brzo. Sice se miminko “vytrenuje”, ale v mozku to ještě necvaklo.

gbp
21. zář 2022

@ivis_b podle me zrala je. to ze to jiny zvladli pozdej, neznamena, ze u vss nebyl spravny cas. 👍
3 dny jsou kratka doba, nepanikarila bych. u nas to trvalo i dele. treba prechod na vetsi zimu a nutne nechtela mit ponozky, podle me ji zablo do noh. nebo jeden cas jakoby zkousela co vydrzi. nejdriv chodila curat hodne casto, ted kdyz cura, vycura mnohem vic, nez se to naucila, nekdy to proste nedobehla, pri hre taky. nam pomohlo to nijak extra neresit, zase se to upravilo samo. ale taky sem z toho byla spatna.

veru181
21. zář 2022

Tímto stylem jsme odplenkovávali čtyři měsíce. Syn vždycky pochopil, zlepšil, pak zase vůbec. A najednou si ze dne na den začal hezky říkat, doufám, ze už finálně 🙂 Já teda nevydržela a plínku mu i vrátila - měl i období, kdy mu přišlo legrační čůrat na podlahu, tak mi přišlo zbytečné testovat moje nervy 🙂 A paradoxně i to někdy pomohlo, někdy si říkal více, když měl na sobě plínku.

ivis_b
autor
21. zář 2022

Já odplenkovala dceru proto, že ona začala plíny nesnášet, pořád si je sundávala. Takže bylo věčně někde načůráno, nakakáno, běhala doma v létě jen v šatičkách a já si kolikrát vůbec nevšimla, že nemá plínu. Přišlo mi blbý ji ve 21m učit, že tohle ne ne ne, že plínka se musí nosit. Naopak jsem toho využila - nechceš plínu, oki, ale budeme chodit na nočník. Zralá podle mě je, už si prostě stabilně říkala, na nočník si došla i sama - sama se svlékla, vyčůrala se a sama si dokonce odnesla nočník a vylila ho do wc. A najednou ze dne na den si neřekla a nedošla ani jednou. To mi přijde divný prostě. Dneska zatím bez nehody, třikrát si sama řekla, asi dvakrát jsem ji zkusila dát já - moc nechtěla, kroutila se, jak kdyby měla na wc/nočníku nějaký blbý zážitek a bála se toho. Ale nejsem si ničeho takového vědoma. Tak nevim.

gbp
21. zář 2022

@ivis_b jeste mi prislo, ze kdyz to slo dceri hur, zlepsila se pak v necem jinem. proste zrovna mozek pracoval na jine schopnosti. verim, ze se to zase spravi. lepsi to zbytecne neanalyzovat. myslim, ze ani nemusi mit nakou spatnou zkusenost. nase se taky rozciluje, kdyz ji posilame a nechce se ji 🤷🏼‍♀️

ivis_b
autor
21. zář 2022

@gbp asi jo, prostě vydržet. Plíny už jí po 2,5 měsících vracet nechci. Jen mě to mrzí, chtěla jsem začít chodit na nějaké kroužky s ní, ale teď se kamkoli bojím 😀 Snad se to brzy vrátí do normálu.

gbp
21. zář 2022

@ivis_b neee, to fakt nevracej. ani tech krouzku se neboj. ja normalne zavelim, jdeme ven, musime se vycurat, nebo ted pujdeme do obchodu, tam neoujde curat, musime tady, nebo pojedem busem, tam nepujde curat...a chodime takhle vsude preventivne 😄 nekdy cura, nekdy ne, ale kdyz ji to vysvetlim, ani se nerozciluje. a pro jistotu mam stejne vsude veci na prevleceni. zadny stres ☺️👍

ivis_b
autor
21. zář 2022

@gbp tak to fungovala doted, pred kramem jsem davala preventivne a vedela jsem, ze kdyz to nejde, tak proste nepotrebuje a je to bezpecny😀Ale ted mi prijde, ze se proste nesnazi, klidne se pocura pet minut na to🙄

gbp
21. zář 2022

@ivis_b u nas to takhle blbe slo skoro mesic, ale ja sem byla tehotna, v poslednim tazeni 🤣🙈 takze sem to moc neresila. a fakt to preslo samo.

jannym
21. zář 2022

Ja mam pocit, ze si tim v urcite mirr projdou vsechny deti, jakmile uz se to nauci, tak o to castecne ztrati zajem a zacnou se dit nehody, pripadne jsem zaznamena pokles kvality provedeni ve chvili, kdy prichazel nejaky vyvojovy posun a ostatni veci se docasne hodily na druhou kolej (u nas dost pomahala vhodna propagacni literatura - vis co ma v plince mys)

fazolkazuzka
21. zář 2022

Dcera 2 roky. 2 mesice jsme to učily. Byl den kdy super pak den kdy se pocurala i víckrát. Tento týden mám termín porodu druhého dítěte a plenky sem vrátila. Nemám na to nervi. Hlavne u nás už mrzne a řešit nake nehody třeba venku to fakt ne. Takže prostě ještě počkáme. Velkou potřebu teda vykoná jen do wc.

ivis_b
autor
22. zář 2022

U nas vcera bez nehody, nekolikrat si sama rekla, zbytek jsem pohlidala. Dneska jedna nehoda, ale na kakani si 2x rekla a na curani jinak taky. Tak uvidime. Vracet pliny nechci.

elledh
22. zář 2022

@ivis_b nemůže být nastydlá? Myslím tím zánět močáku. Dcera to přesně takhle měla. Nechodila vůbec častěji, ale každý čůrání končilo v gatích, i když jsem se jí neustále ptala, nee a minutu na to vše durch. Nevím, jestli jí to třeba bolelo, tak to prostě držela, dokud to šlo 🤷 Ta moč jí i čím dál víc páchla, takže jsme šly radši k doktorce rovnou i s močí. Asi už po 3 dnech braní ATB se vše srovnalo a byla zase bez nehod.

ivis_b
autor
22. zář 2022

@elledh hmmm, zaměřím se na to, díky.