Roční dítě přestalo chtít jíst. Poradíte, prosím?

n_ikola
6. čer 2022

Ahoj holky, chtěla jsem Vás poprosit o zkušenosti, popřípadě pohled na věc.

Měla jsem hezkého Jedlika, pěkne jedl obědy. Večeře, svačiny.

Cca týden je to boj a jedna velká katastrofa.
Jídlo vyplivuje, řve a nechce.
Zkoušela jsem ať ji sám, skoro nic nesni s jídlem si hraje a haze ho na zem.
Když mu chci dat oběd lzickou, bráni se rukou, když zkousime jist spolu, tak taky nic.
Slovo zoufalá se nedá ani říct, jsem vytocena a mám proste toho plné zuby.
Člověk vaří a podstrojuje, úplně k ničemu.

Chleba na kousky na veceri davam, taky boj, ale nakonec sni.
Na snídani mliko a kaši sni normálně./ teda kaši polovinu porce co normálně.
Kapsicku s ovocem si dá bez scén.

Ze zubu mu roste dole dvojky / prorezane a rostou.
Dále se mi zda, ze ze ma natekle trojky dole.

Chtěla jsem ho normálně od zlosti nechat vyhladovet, ale když to vidím, dam mu mliko ať se dopije.

Děkuji za zkušenosti 🙄

Jinak váží cca 12 kg.

klokanka31
6. čer 2022

@n_ikola Buď v klidu a jídlo mu nevnucuj, ať si to nezprotiví. Naše měla taky období kdy nechtěla moc jíst.

hvezdicka09
6. čer 2022

@n_ikola u nás ted totéž, lezou mu zuby, ji bidne, jinak je to jedlik. Buď trpeliva, za par dni bude lip, nedělají to schválně, proste je to boli. Jinak u nás taky nejvíc chce kapsicku, tak mu ji dávám klidne jednu denně ikdyz bezne má třeba jen jednu za tři dny, hlavně ať něco sní.

katule1990
6. čer 2022

@n_ikola Myslím, že ho bolí zuby, to přejde a bude zase jíst pěkně. Chápu, že tě štve, že se s tím vaříš a pak to nechce, taky mě to kolikrát štvalo, ale zkus se držet a vžít se do jeho kůže, bolí ho nejspíš zuby, nedělá ti to naschvál. Věřím, že to brzy zase přejde. Hlavně nevnucovat, ať si nevytvoří nějaký blok. Zkus mu teď dělat víc různý pyré, omáčky, studený jogurt... Navíc je syn kus chlapa, neměj strach. Můj syn nemá v roce a půl ani 9 kg 😀.

emillyhk
6. čer 2022

@n_ikola Tyhle scény máme pokaždé při růstu zubů 🙄 Sotva se vyklubaly čtyřky, začaly špičáky, takže teď už je to skoro měsíc, co jí takhle blbě 🤦‍♀️ Navíc odmítá oranžové jídlo. Jakékoli. Celkem jí jahody nebo jogurt. K obědu jenom brambory nebo br. kaši. Od začátku příkrmů jedl všechno a hezky, teď je to čím dál horší. Ale opravdu si myslím, že je to k těm zubům, že zase bude jíst normálně 😉
Drž se, je to psychicky náročný, ale je to jenom období, přejde to 🍀

n_ikola
autor
6. čer 2022

Holky ja vám moc děkuji 🙃 je to psychicky opravdu dost náročné a každý den je doma kraval, snad mi dokonce z těch nervu už akné vyskakalo jako v pubertě 😱😀😀😀😀 už se mi chce z toho brecet 🙄
Hlavu vzhůru 🤔

hvezdicka09
6. čer 2022

@n_ikola doporucuju homeopatika Camilia, dnes jsem koupila rovnou velké balení 😄

lentilkah
6. čer 2022

A vzdyt o nic nejde, ne? Nase nikdy nebyla super jedlik, ale neco snedla. Ted uz je to cca 2 mesice bida, je skoro jen kojena. Neresim, nabizim a bud neco sni, nebo ne.

emillyhk
6. čer 2022

@n_ikola Klidně si pobreč 😉 I když vím, že je to od těch zubů, tak mě to pokaždé po pár dnech semele a mám chuť s tím třísknout o zem 🙈😆 Hlavně když se do toho vloží babička a chce mi radit 🤦‍♀️

emillyhk
6. čer 2022

@n_ikola Jo, ještě je fajn dávat spíš studené - oběd servíruju vlažný, jogurty a ovoce z lednice. Prima je i salátová okurka nakrájená na hranolky. Teď u těch stoliček naopak miloval chlebovou kůrku 😉

michaela666
6. čer 2022

U nás je to samé už delší dobu. Oběd je největší zlo světa. Dostane na talíř, rozmačká v ruce, natře si to všude ( i do plíny - asi jsem kuchařka na ...😃). Přestala jsem to řešit, ale stálo mě to dost úsilí.
Když už něco k obědu sní, tak většinou pár suchých těstovin, suchý studený knedlík nebo chleba. Kaše, jogurty, ovoce, některou zeleninu a všechno co jde namazat na pečivo si dá bez řečí, ale maso nebo zeleninovou omáčku do ní nedostanu.

jjasmina
6. čer 2022

male když rostl zub tak taky moc nejedla a vždy jsem dokojila, nutit nemá smysl ikdyž věřím, že to sere dost, solíte už? zkusit třeba zeleninu, okurky z lednice aspon, meloun je dobrej

n_ikola
autor
6. čer 2022

@hvezdicka09 to máme, davame. Jak často podávate vy ?

n_ikola
autor
6. čer 2022

@lentilkah ja to takhle neumím neřešit, mám kamarádku tahle má na to takový náhled taky, obdivuji. Neumím to 😊

n_ikola
autor
6. čer 2022

@emillyhk přijde mi, jak bych tohle psala sama sobe 😀

n_ikola
autor
6. čer 2022

@jjasmina už jsem zkusila trosku dochutit, jestli je pan takový gurman. Ale nic 🤔

n_ikola
autor
6. čer 2022

@jjasmina je fakt, ze okurku a meloun, když jsem nabídla tak bastil

jjasmina
6. čer 2022

@n_ikola naše hvězda, musela mit od roku dochuceny, jinak nejedla. zkoušet co se dá, milovala i bramboru vařenou ve slupcenebo suche testoviny, ono se pak člověk chytá už všeho

evik19
6. čer 2022

Můj syn nejedl po očkování rok. Bylo to takový psycho, že bych to nikomu nepřála. Držím palce, ať se drobek brzo rozjí, jestli je to zoubkama, tak by mohlo pomoc studené - třeba vychlazená okurka. Pokud by ale nejedl delší dobu, bylo by lepší s ním zajít k doktorce, jestli tam není nějaký hlubší problém.

cuuza
6. čer 2022

U zoubku naprosto normální, nemá smysl se vztekat, nakup kapsičky, dělej časteji mléko, za pár dnů bude lépe...

kolibricek36
7. čer 2022

@n_ikola prosím tě 12kg má naše cacorka ve 3 roky a čtvrt.
Tak bych tipovala na zuby, umí totiž pěkně potrápit.