Uspávání 1letého dítěte. Poradíte, prosím?

florida2001
8. čer 2022

Mam 1 rocni holcicku a uz proste nemuzu. sama neusne a budi se. kdyz ji dam vecer do postylky tak proste rve az zacne hrozne kaslat. nemam srdce ji nechat tak rvat. mame denne stejny ritual a cas spanku. vecere, koupel, chvilka mazleni a pak to zacne. rve tak silene ze ji proste misim nosit. pekne se pronese a hrozne me boli ruce protoze nekdy usne az za hodinu. do 12 mesicu jsem ji dala do postylky a spala. posledni dva tydny uplny prevrat. nevim si rady a zacinam byt i na ni neprijemna protoze nejen ze blbe usina ale vecer se budi i trikrat za noc. usne mezi 7-8 a rano je vzhuru v 4.45. jsem uplne vycerpana. prosim jakakoli rada vitana. dopoledne spi tak 1.5-2 hodiny a odpoledne nekdy vibec neusne nebo ano ale max hodka.

sirinfirst
8. čer 2022

Není unavená, nestačil by jí už jen jeden spánek přes den?. . a buzení 3x za noc mi přijde jako luxus 😉

hvezdicka09
8. čer 2022

@florida2001 přesně, buzení třikrát za noc úžasne 😊 kojis? Ja kojila do ted, syn skoro rok a půl, už to neslo, čím byl starší tím se na kojení budil častěji a ja už býka úplně k.o. Takze v noci už nekojim, spal tyden s tatínkem a pochopil ze mléko už v noci nebude, spaní se mu zlepšilo, včera spal poprvé celou noc ❤️ Jinak mě napada, jestli u vás nerostou zuby, pokud se to spaní takto zhoršilo nedávno, zkus ještě vydržet, třeba je to jen období. Ať je brzy lip 🌸🍀

darkwitch
8. čer 2022

U nejstarší jsem v roce uspávala v sedě, chovala jsem v rukách a zpívala písničky. Buzení třikrát za noc je v roce spíš na spodní hranici.

denninka22
8. čer 2022

@florida2001 Dávala bych spát později. Takovéhle noční buzení bych neřešila.

nita1984
8. čer 2022

Pořiď nosítko, prochází prudkým vývojem, separační úzkostí atd. S nosítkem te nebudou bolet ruce. Buzení 3x za noc je normální. Obě moje děti chodí spát ve 21h a v 4:30 pravidelně vstávají. Prostě to tak mají. Takže se snažím jít spát s nimi co nejdříve. Když spí přes den, spi taky. Ono nic neuteče

areh
8. čer 2022

@florida2001 já bych se klidně přiklonila k variantě, že už jí pomalu bude stačit jeden denní spánek. Kolem roku mi na jednodenní spaní přešly obě děti. Jen právě to období než se to ustálilo bylo náročné.
Když spí 2x je večer unavená? Dávala bych ji spát podle toho.

perexka
8. čer 2022

@florida2001 mám teď přesne ročního a minulý týden než chytil neštovice, tak už jevil známky, že mi na 2 spanky prdi a vrestel🙂a to usínal ukázkové do té doby.. Prostě už dítěti 1 spánek třeba stačí, záleží jak se chová.. Jestli je už protivné při hraní a vresti, tak unavené je, jestli ne, tak asi spát nechce.. Ale v noci to můžou být zuby, jestli se to děje tedka nějak výjimečně..

martiniquest
8. čer 2022

Uspavej v nositku. Jednoduche a účinné. Buzeni 3x za noc je skvele, na to si stezovat nelze.

florida2001
autor
8. čer 2022

@sirinfirst no prave z3 nevim jestli ten jefen spanek bude stacit ale premyslim o tom. luxus? to vazne vasi prckove maji tak spatne spani? kdy to prejde?

florida2001
autor
8. čer 2022

@hvezdicka09 mala prestala konit pred par tydny. sama od sebe. byla ne,ocna auplne se sekla

florida2001
autor
8. čer 2022

@areh asi to vyzkousim ten prechod na jedno spani. ona nemuze vylozene zabrat a vecer kdyz se vzbudi tak se jednou uplne probere ze lita po pokoji a trva to tak hodinu nez zas lehne. no proste uplne desne

azanka
8. čer 2022

U nás to začalo přecházet ve 2,5 letech. Teď mu budou tři a celou noc spí málokdy, ale už je to lepší 😄. Spim s nim, páč jinak bych se nevyspala vůbec.

vikinkav
8. čer 2022

Od roku a pul spi nase deti celou noc, zadne strachy 😉 ale behem roka to bylo vzdycky nejhorsi

petrasipkova1
8. čer 2022

u nás většinou až po 2,5 letech se spaní zlepšilo. U syna asi později. Jinak bych ji dala spát později, lehla si k ní, přitulila a dělala že spím. Chce to klid.

jjasmina
8. čer 2022

@florida2001 malá spala od 1r jednou, jinak 3x se v noci budit taky považuji za luxus, malá se budila max po hodině, když jsem kojila, zlepšilo se to kolem 2.r

zmrzlinka
9. čer 2022

@florida2001 tak je dej spát jenom po obědě a ne dvakrát denně.Moje děti spali od 8 měsíců 45 minut po obědě a čau.
A nelezou ji zuby?Taky proto může být ubrecena....
My jsme měli priraženou dětskou postel k manželský a uspávala jsem v posteli .

nick1234
9. čer 2022

@florida2001 buzení v ničí není špatné spaní, ale přirozený spánek 😏 ty taky určitě nejspíš v kuse celou noc, akorát ty děti většinou neumí sami než pomoci (pohlazeni, utiseni apod) usnout zase sami (některé výjimečně samozrejme ano 🤷‍♀️). Spí sama v pokoji? Pokud ano, vzala bych si ji k sobě je to jednodušší pro všechny. Syn se kojil cca do roka a půl, ale protože se v noci budí po půl hodině až hodině, tak sem to utla (mladá prvomatka, dnes bych možná zkusila jinak) ale od té doby spal mnohem lépe, ale určitě ne celou noc 😁😉
Ale spal s námi ve své postýlce přirazene k mě posteli, takže stačilo jen pohladit, pomazlit a spal dal 👌

sylvka
9. čer 2022

@florida2001 ono se jim to mění.ja jako matka třetího dítěte jsem si přísahala,že žádný uspávání....no nepovedlo se,zajímala se řevem a vydržela i tři hodiny. Takže uspávání u prsa.ted je jí půl roku a po příšerném období,kdy byla nemocná a celý den jsem ji jen uspávala ...jsem samozřejmě počkala,až bude zdravá,položím do postýlky a odcházím.je už starší,takže ví,co chci ...nejdřív rvala půl hodiny,teď spi za dvě minuty. Holt každý dítě je jiný.bud trpělivá.

oliver11
10. čer 2022

Tak náš mladý spí taky dvakrát za den. Dopo tak 2-2,5h a odpo 1-1,5. Večer o půl deváté a vstává 5-5:30. S tím uspavanim uspim ho v posteli jelikož má 16 kg a pak jde do postýlky. Někdy se vzbudí kolem 1 v noci tak jde ke mě a někdy vydrží až do rána v postýlce. Takže zkus postel. A uvidíš.😉

triskova_v
10. čer 2022

Mam ted to same. U kojeni usne ale jakmile se hnu tak oci dokoran a litala by jak das. Tak ji supnu do kocarku a 15 minut max jezdim po meste a to usne a spi🙂 NEPRENDAVAT! Az se vzbudi na kojeni (kolem 11) tak teprv vyndavam z kocarku a to uz pak spi v pohode 🙂 zkus 🙂

veronicka89
10. čer 2022

A jak dlouho to tak ma?

dekubo
11. čer 2022

Mám dvě děti, miminko 3 měsíce a starší 2,5 roku, která do 18 měsíců usínala u kojení, budila se za noc 15-20x... 3x je pohoda... obě dvě mi teď usínají mezi 8-9 večer a vstávají ráno v 5. Miminko přes den dá občas nějakých 20 minut, obě pak spí cca 2 hodky po obědě a miminko pak ještě jednou odpoledne. V noci se budí a kojí.

Vaše dcera je jeste malinká a podle mě, spí v roce více než moje 3mesicni mimino 😁😁😁 a i tak mám že svých dětí pocit, že spí hezky a dost. Možná zkuste přijmout její spaní takové jaké je a nebojovat proti tomu... to mi vždycky v mateřství moc pomohlo ❤👍 vaše dcera spí podle mě luxusně, pokud vyžaduje uspávání, dopřála bych jí ho. Moje dcera nikdy neusínala sama a já jsem celou noc nespala od toho co se starší narodila 😁😁😁 a asi ještě dlouho nebudu 😁😁

aanisecek
14. čer 2022

Také máme něco podobného...malej spínka přes den 1,5-2hodiny .a i když ho venku utaham jak už běhá tak večer ne a ne usnout.tolikrat si ho dám k sobě do postele uspim ho a pak jen přenese.ale také to takhle dřív nedělal.dala jsem do postýlky a on usnul 🙈
Určitě bych dávala jednou denně spinkat ať je večer víc unavenejsi 🙂