Uspávání novorozence. Jak na to?

i_vet2
4. črc 2022

Holky ahoj všem,
Mám dcerku , je jí týden a bojujeme s uspavanim.. vůbec nevím jak na to hlavně večer i dvě hodiny... Prostě prso řev druhé řev .. zase usne dám do postýlky do pár minut řev.. fz nevím co je špatně, trapi ji bříško ale dávám espumisab před kojením.. přes den je to taky problém pořád hledá prso i když si myslim že mléka mám dost a mít ji i hodinu v kuse na prsu to přeci není v pořádku a pak aby řvala ještě ne? Zažili jste některá ? A když už usne spí chvíli a zase řev, výjimečně spí třeba 2 hoďky ... Syn byl na um a usnul zavinutim a b tuhý tohle neznám, jsem moc ráda že se nám daří kojit ale .....

mishulka26
4. črc 2022

@i_vet2 asi se tím uklidňuje, proto vydrží na prsu tak dlouho syn na něm vydržel po narození taky dlouho postupem času jak roste se to lepší. Jen jsem rezignovala a v noci ho do postýlky nepřenáším už mi to nestojí za to když se stejně hned vzbudí a pak chce prso zase.

martulka88
4. črc 2022

@i_vet2 Pozvala bych laktační poradkyni - fakt je to kolikrát zázrak - nakonec jsem si ji pozvala v 5týdnech syna a hned mi ukázala, co jsem dělala špatně - přitom takový malý úchop a jaký to udělalo divy. Jinak mně poradila kmínový odvar před každým kojením - dáváme 3lžičky - 1lžička drceného kmínu do hrnku a vylouhovat. Každý den dělat čerstvý. Pak ke kojení (teď už mám syna na UM kvůli ABKM) espumisan, večer biogaia a místo vigantolu - déčko Terezii. Plus děláme masáže bříška + při každém přebalení mažeme pupíkem. Od té doby, co to takto děláme, syn netrpí na bolesti bříška.

patypresdevaty
5. črc 2022

Týden?
Promiň, ale to je prostě krátká doba a maličké miminko. I kdyby ti teď něco začalo "fungovat", za chvíli to muze byt zase úplně jinak.
My s usínáním u dcery bojovali do dvou let, zatímco u syna nebyl nějaký výraznější problém.
Pokud se Ti něco nezdá, zkus vyloučit s pomocí pediatra zdravotní problémy a jinak to prostě ber tak, že to může trvat, než se sladite, než dítěti dozraje nervová soustava atd
A taky to prostě může být dítě, které to tak bude mít dlouhodoběji a neuděláš nic.

nita1984
5. črc 2022

Nosit, nechat spát na sobě. Rozhodně nedávat do postýlky. Je tady sotva týden, 9 měsíců byla v břiše. První týdny (měsíce) jsou o nošení, kojení,nošení, kojení ... Uteče to strašně rychle.

2hanah
5. črc 2022

Espumisan třeba mým dětem nezabíral, syn z něho měl ještě průjem, opravdu ji nebolí bříško???

jjasmina
5. črc 2022

@i_vet2 to je ale vcelku normální u kojení, akorát to málokdo vydrží 🤣me malá spala i po roce max hodinu v kuse, jinak se budila i 3x do hodiny. Některé děti to tak prostě mají, nezbyde než se s tím smířit nebo naučit na umko. Ale je jí teorve týden, tak bych to fakt nehrotila. Jinak moje kojene byla prsomil a hodně kontaktní, takže postylka neexistovala u nás

aselluska
5. črc 2022

@i_vet2 kapičky nemusí nic vyřešit, pokud vyžaduje prso pořád, zkus dudlík. Kamoškám pomohl, ale je ještě moc brzo na nějaký režim. Musí si zvyknout na okolí

andreadobro
Odpověď byla odstraněná
Zobraz