Váha osmiletého dítěte. Kolik váží vaše děti v tomto věku? Co s tím?

mari90
22. čer 2022

Zdravím, jakou váhu mají vaše osmileté děti? Já už jsem z té své nešťastná. Váží 18kg a měří 120 cm, je strašně hubená a téměř nepřibírá. U lékaře jsme byly cca před třemi měsíci a dle krve ok. Holčičky u ní ve třídě jsou jednou takové. Bohužel odmala jídlu moc nedá. Jedla by jen zeleninu a ovoce, do všeho ostatního ji musím nutit. Dlouho jsem razila cestu, že není dobré děti do jídla nutit, ale už si nevím prostě rady. Sama jsem byla hodně hubená, ale takto ne. Každý se jí ptá, zda už půjde do školy...nikdo nevěří, že už půjde do třetí třídy. Co s tím? Sama jsem do jídla byla hodně nucená, měla jsem období, kdy jsem měla k jídlu neskutečný odpor. Nicméně, teď zpětně si říkám, že kdyby mě do jídla nenutili, umřela bych snad hlady.

luucia
22. čer 2022

Ahoj, s dcerou máme to samé. Je jak pavouček. Bude jí ted 11 a váží 23kg, oproti dětem ve třídě je jak prvňáček 🙂 Dr to neřeší, razí teorii, že je lepší, aby byly děti hubené než tlusté 🙂 DO jídla jí nenutím, jako malou mě nutili a seděla jsem u stolu třeba 2 hodiny než jsem snědla večeři a do ted si to pamatuju..takže to jí nedělám. Ale dohlížím, aby jedla správně. To znamená, aby snídala, svačila, obědvala a večeřela, aby nejedla před jídlem blbosti. sestřička u pediatra říkala, at jí nedávám sladké pití, že pak ty děti nemají hlad, takže pije jen vodu, občas k jídlu má kofolu, ale spíš vyjímečně

jaja01k
22. čer 2022

@mari90 Já mám kluky, jsou vysocí a fakt hodně hubení. S mladším jsem teď byla u doktorky na prohlídce v 7 letech. Mezi vrstevníky je vysoký, ale s poměrem váhy k výšce je úplně mimo graf. Doktorka se mě ptala, jestli se mi zdá unavený nebo že by trpěl nechutenstvím. To mi ale nepřijde. Já ho do jídla trochu nutím. Dávám mu porce tak pro batolata, aby měl šanci to sníst, ale kdybych to nechala na něm a nenutila, nesnědl by nic. A do 5 let jsem ho krmila, protože prostě odmítal jíst sám.
Staršímu je 8, hubený je úplně stejně, ale do jídla ho nenutím, protože u něj to nemá cenu. Ten se ale zase umí najíst, když chce a chutná mu.

mandala
22. čer 2022

Kluk, 8 let, 122 cm, 22 kg. Jednu chvíli byl i mimo graf, prošli jsme si veškerým vyšetřením a vše OK. Jí všechno, ale malé porce. Zřejmě to má v genetice, už se tím netrápím...

luucia
22. čer 2022

Dr mi řekl, že v civilizované zemi dítě na hlad nezemře, takže to nechávám plynout..

leniczka23
22. čer 2022

Nepřijde mi to tak málo. Maxim má 23kg a 140cm neřeším, je zdravý a obrovolne hlady neumře 😉

mari90
autor
22. čer 2022

@leniczka23 ona hlavně tuhle váhu má možná tři roky

mari90
autor
22. čer 2022

@luucia tak to je také docela mazec

jaja01k
22. čer 2022

@leniczka23 Ty jo, tak to koukám, že existuje další dítě s mírami, jako má to naše 😂

leniczka23
22. čer 2022

@jaja01k Joo, já se mu bojím i jednu švihnout když zlobí aby se nezlomil🤣🤣

jaja01k
22. čer 2022

@leniczka23 😂😂😂

izz76
22. čer 2022

Holt není každý podle tabulek. Mojí dceři bude 8let,měří 122 a váží 24. Na tu výšku by měla vážit min,nebo by potřebovala pár cm navrch. U nás je to naopak od jídla ji musím odhánět a hlídat aby jedla zdravě.

atraps
22. čer 2022

@mari90 uplne vam verim, u nas stejny proble, dcerka ma 6 a pul, vaha neco cez 15 kg, vyska 110 cm. v zari jde do skoly, vsichni ji tipuji 4 roky. s jidlem bojujeme cca od 1 roka. vyskouseli sme vsechno.... snad.

ivi88
22. čer 2022

@mari90 Juu, mám doma totožnou slečnu- 8/2014 - 123 cm a 18 kg, taky půjde do třetí třídy. Ale ta moje teda ji krásně a v podstatě všechno. Jinak dle dr. je drobná, ale v pořádku.