10ti měsíční syn nechce jíst. Jak to zvládnout?

smudlinka
14. únor 2007

Ahoj maminy, mám takový menší problém s mým synem, který nechce jíst a trvá to přibližně týden. Je mu 10 měsíců, nekojím a vařím mu domácí jídlo, někdy dám příkrm ze skleničky od Hami. Až do minulého týdne to byl dost jedlík, snědl všechno, co jsem mu připravila. Prodělal virózu s vysokými horečkami, pořádnou rýmou a kašlem, ale teď už je to snad za námi. Ráno a večer jsem mu dávala kaši ze Sunaru, přes den přesnídávku, jogurt a v poledne vařené jídlo. Teď mi sní akorát ráno kaši, přes den vůbec nic a v noci kaši, ale né celou porci. Jsem už z toho docela na nervy, protože mi přijde, že mu to snad nemůže ani stačit, takhle málo jíst. Četla jsem, že se jim jídlo nemá nutit a zkusit jim nabídnout něco jiného, ale já mám na stole připravených 5 jídel, ale ani ťuk. Máte některá z vás podobné zkušenosti a nějaké rady, jak to všechno zvládnout? Je to hrozná bezmoc vidět dítě, které nejí a má k jídlu doslova odpor ☹ . Předem děkuji za každou odpověď.

dashak
14. únor 2007

Smudlinko, a máte zuby? Mně malá někdy taky bojkotuje jídlo a doktorka říkala, že některé děti trpí nechutenstvím, když se jim prořezávají zuby.

smudlinka
autor
14. únor 2007

Byly jsme u dr., koukala se do pusinky, ale říkala, že to nevypadá, že by se nějaké zoubky v nejbližší době objevily. Já si myslim, jestli to ještě nemůže být tím, že měl ten kašel hlenovitý a všechno zpolknul a tím se mu žaludek zaplnil, nebo už vážně nevim. Já jsem byla zvyklá, že opravdu moc dobře jedl a tohle mě docela užírá, nevim, kde hledat chybu. Dneska jsme zase celý den válčili, jedl akorát ráno, celý den nic a teď si vzal trochu kaše. Tak myslíš, že je to normální? A jak papká (nepapká) malá, když se jí prořezávají zoubky?

dashak
14. únor 2007

no, nechtěla třeba vůbec mlíko, ale když viděla čaj, tak se mohla roztrhat 😀 . Tak měla taky někdy třeba jen 3-4 jídla za den. Mimochodem ona začla být protivná od 5 měsíců a 1. zuby se objevily v 8 měs. a pak až za 2 měsíce ty vrchní.

smudlinka
autor
14. únor 2007

Co já bych za to dala, kdyby mi jedl 3-4 jídla za den, když to shrnu, tak mi to máme, tak 1 a 3/4 jídla za den. Já jen doufám, že to nebude nic vážnýho, ale jenom chvilková záležitost ☹ .

miamia1
14. únor 2007

smudlinko neboj, nechutenství po viroze je normální, hlavně ať má dostatek tekutin,přeci jenom neco málo spapá, bude v pohodě,já měla chronického nejedlíka,do roku a půl pil jen mléko, po všem se dávil, mel chronickou nechuť k jídlu hrůzou jsem se v noci probouzela a přemítala si, co snědl za den.Byla jsem nešťastná, ale potom se vše obrátilo k lepšímu, byl v nemocnici, 10 dní jen kapačky,napil se mi vody na trvalou,hrůza!!!!!!!!Od té doby snědl všechno.

smudlinka
autor
14. únor 2007

Tak to jsi si taky užila, hlavně, že je v pořádku. To ten náš chlapeček mlíčko nemusí od mala. Do dvou měsíců kojený, potom jsme přešli na Sunar, ale ten mu taky moc nejel. Potom se chytil až na zeleninové polívčičky, později na maso. Asi bude hold po mamince, mlíčko ne a hlavně hodně masa 😀 . Děkuji všem za odpovědi 🙂 .

kitka123
15. únor 2007

Ahoj Smudlinko, nam se taky obcas stava, ze najednou nechce dva-tri dny skoro jist, pak to prejde a zase ji normalne. Neprisla jsem na to cim to je, myslela jsem taky na zoubky, ale vetsinou se to nepotvrdilo. Nejdriv jsem zkousela, jak pises, nabizet ruzna jidla, ale je to zbytecne, kdyz nechce jist, tak vubec nic. Myslim, ze hlady netrpi a urcite je lepsi nenutit a byt v klidu, oni vyciti ze jsme nervozni a je to jeste horsi. Hlavne aby mel aspon tekutiny, treba zeleninove vyvary atd.

karotky
2. bře 2008

Ahojky!
Mám dotaz.Adamovi se tlačí stoličky dole(dost brutálně 😢 ) a nevím,jestli s tím souvisí nechuť k jídlu(odmítá oběd a večeři-jídlo mívá 5krát denně po 3.hodinách)a průjem,který se objeví jednou za den ve stejnou hodinu.Má tmavězelenou barvu..............napadlo mě,jestli to není tzv.hladová stolička. ☹
Jestli s tím máte někdo zkušenosti,písněte mi do IP.Je tu vychřice a kolísá nám el.připojení.Díky moc. 😵

j.a.n.u.s.
2. bře 2008

Mam stejny problem. Elishka mi neji uz 2 mesice. Predtim nebyl problem. Nikdy velky jedlik nebyla, ale snedla co bylo, malo, ale snedla. Ted bojkotuje vsechno. Teda kasi vecer da (120ml...kojime furt, mozna to bude tim...lezou ji stolicky, ale 2mesice???!!!???
Hodne stesti, nam vsem!

very
2. bře 2008

Ahoj, máme 18 měsíců a tohle, co píšete úplně výborně znám..nejíme a nepijeme když nám rostou zuby, máme horečky, nespíme, stále pláčeme a i průjem k tomu máme vždy..snažte se o dostatečný přísun tekutin..my kvůli tomu mnohokrát skončili na pohotovosti..
Nedodržujte přesné intervaly v jídle jak jste zvyklé, ale nabízejte častěji..také nemusíte dodržet přesně oběd a svačinu..místo oběda může mít mimi třeba jen ovoce, nebo klidně celý den jen ovoce a klidně stále to samé..vyhovte miminku, dejte mu, co má rádo..a pokud můžu ještě radit..pomozte jim třeba i paralenovým čípkem nebo nurofenovým sirupem..pokud vidíte a cítíte, že se opravdu trápí..
Nám teď rostou špičáky a když za celý den nic nesníme, dám mu Nurofen už před koupáním, aby se mi alespoň navečeřel - v klidu.
MY některé dny jedli jen hroznové víno..
Zubař nám doporučil, ať mu dáváme vždy jen na chvíli zmrzlou baby karotku, ochladí mu to dásničky.., ale vážně jen na chvíli, aby dásničky neomrzly.
Držím palce..chtěla jsem vám poradit, protože náš Ondra zkouší strašně.. ☹

honzulka
5. črc 2008

Ahojky,obracím se na vás s prosbou..Mám 2 letého syna,občas má výkyvy s jídlem,ale tentokrát od včerejší dopolední svačiny nic nechce jíst,možná by tak bonbonky a blbinky.Dneska mi snědl jen po půlkách jogurtu a k obědu sekanou a k večeři teď kousek chleba opět s masem.Jsem z toho trošku v rozpacích..Včera večer měl ještě 38,2 a to mu kleslo postupně bez léků ve spánku.nevím,co si o tom myslet,zda by to třeba nemohlo být únavou...Celý týden si ho bral tchán na celé dny na koupaliště apod.,včera mu usnul v ZOO na lavičce.. ☹

konoupek
5. črc 2008

honzulko já myslím,jestli toho teda na něj nebylo moc a je za ten týden přetažený,může to být i ze sluníčka.Naše malá taky není žádný jedlík a někdy z toho mám fakt nervy.Možná by potřeboval pár dní klidovej režim,vím,že u takových dětí to asi dost dobře nejde,ale tak v rámci možností.Uvidíš,jestli se to za pár dní zlepší.Přeju pevný nervy a at je malej brzo v pohodě 😉

jezevcice
15. říj 2013

Dobrý den holky,také mám problém se synem 13m který bojkotuje obědy a normální jídlo..Zatím je jen na sunaru,tvarohu a ovoci..lžičkou nechce skoro nic jen z láhve..☹ je to takhle třetí týden,jsem už v koncích...poradíte? Je zajímavé,že tak krásně dříve vše jedl..jak narostli horní zoubky,šmytec.......přeci nemůže být jen na flašce? Kůrku chlebíka jí,křupky také,oplatek také..tak proč né oběd?????...ach jo..

petra49
15. říj 2013

Ahoj, takhle já jsem bojovala s prvním synem, nevím přesně od kdy, možná tak od 8 nebo 9 měsíce. snědl mi třeba ode všeho 2-3 lžičky, byla jsem na nervy, chodila k dr- u dr prevít snědl vždy třeba půlku oběda.Nám pomohlo zabavit u jídla, dát hračku, něco pustit a docela jedl, není to správný, ale dělala jsem všechno možný, jen aby něco snědl. na půl roce měl 7,5 kila a na roce 8,5 kila. Spravilo se to až někde po roce, jeli jsme na dovču a měl 3 dny průjem a dietu a pak se docela rozjedl. období jedení a nejedení se střidaly. Teď mu jsou 3 roky a jí moc hezky a má asi 14,5kila. jak všichni říkají, je to pravda, že žádné dítě ještě tady hlady neumřelo. Ale vím, co prožíváte, přejde to a přeji pevné nervy. Druhý syn mi to vynahrazuje-baští krásně, ale zas oproti prvnímu špatně spí, takže každý má něco. Ten má 8,5 kila teď v 9m.Držte se.

bonavoxa
15. říj 2013

Naše malá takhle nejí už od narození. Už v porodnici nechtěla sát. Takže kojení bohužel nepřipadlo v uvahu,. i když mléko mám ješte ted. Odsávala jsem, ale laktace se postupne snížila na minimum..i díky stresum. Z rodiny nikdo nechápal, jaké to jsou stresy. navíc byla malá i malinkatá a musela přibrat, jinak by nás z nemocnice nai nepustili. A pořád jsme chodili na vážení a po jednom proječeném weekendu, kdy nejedla jako měsíční mimino skoro nic, jsme skončili i v nemocnici. A papá hrozně doteď. Začala líp pít mléko..i 170 ml, pŕdtím do pul roku, když vypila nad 100 ml, byl svártk. Příkrmy jí moc nejedou. Jednou denne sní skleničku masovozeleninového pyré, občas uzobne trochu kaše, ožužle sušenky, rohlík, bílý jogur nechce, občas si dá puding od Nestlé..ne celý, tak pulku, ovoce bojkotujer zatím uplne. Nenutit jí jídlo u nás nefunguje, nesnedla by vubec nic. A do toho musí mít hračky i ji nekdo bavit. Většina jídel je mléko, ale nedarí se mi do ní proste nic jiného dostat, jsem z toho zklamaná, ale verím, že bude líp. Ona si na všecko zvyká pomalu :( Má 9 mesícu a 8 a pul kilo, za poslední dva mesíce pribrala necelé kilo.

jezevcice
15. říj 2013

Tak malý má necelých 9kg teď v těch 13m no taky se to zastavilo...ale,nechápu z jakého důvodu prostě přestal jíst a jedl vše a pěkně...☹ ☹

petra49
15. říj 2013

holky nebojte, oni se zase rozbaští 😉