10ti měsíční syn nechce jíst. Je to "odmítavé období"?

karotky
14. únor 2008

Zdravím zkušené maminky a prosím o radu. 😵
Mám(skoro)10.měsíčního synka,který nikdy nebyl v jídle moc vybíravý.
Poslední 3 měsíce jsme měli najetý režim a docela to klapalo:
V 7:00-UM
V 10:00-ovocná přesnídávka
Ve 13:00-masozeleninový příkrm
V 16:00-UM
V 19:00-kaše
Poslední 4 dny se nám to začalo hroutit.Nejdřív mi Adam začal vyplvávat polední jídlo,pak odmítal odpolední mlíko(nahradila jsem ho jogurtem)a teď je problém i s večerní kaší.
Dneska jsem potkala jednu známou,která mi na to řekla,že má "odmítavé odobí" a divila se,že mu to začalo až teď.Prý to mají děti kolem 8.měsíce. 😕
Chtěla bych vědět,jestli je to trvalé nebo ne a čím mu mám nahradit večerní kaši?
Děkuju předem za odpovědi.

aponchie
14. únor 2008

toz to nevim ale u nas je odmitave obdovi cca od narozeni 😀 ve vsem a porad

kyri
14. únor 2008

nám funguje zamíchat do kaše hodně ovocnýho příkrmu 😉

johanda
14. únor 2008

U nás se odmítavé období vyskytuje v nepravidelných intervalech od začátku přikrmování (tj. od cca 8 měsíce). Večerní kaše jsem musela zrušit kolem 10. měsíce, vůbec je nejí, přesnídávky jakbysmet, na večeři dávám polívky, někdy sbaští jen jogurt. Jelikož holka přibírá, nějak to neřeším, děti zpravidla neumřou dobrovolně hlady. Za odmítnutím jídla můžou být i zoubky, lehká rýma, někdy prostě mají děti menší hlad. Jestli nechce kaši a má rád ovoce - zkus mu na večeři dát je, buď zamíchat do kaše, nebo jen tak.

karotky
autor
14. únor 2008

No zkusím to.Ikdyž mu do jogurtu taky dávám trochu ovocného příkrmu,aby to sbaštil. 😖
Snad mu to nebude připadat stejné. 😀

karotky
autor
14. únor 2008

Tak jsem Adamovi udělala mlíko a dala mu na flašku kulatou savičku(má už dost velké zoubky,tak mě napadlo,že se mu z ploché třeba špatně pije 😉 )a bez problémů to vypil.Ale radši nejásám dopředu. 😀

poupe
15. únor 2008

tak mi jime taky vsechno 🙂 ,ale taky kase bojkotuje od 10m,zkusim tam dat tu presnidavku.

majaaita
15. únor 2008

Karotky, Jiřík mi taky nejí večer kaše, občas se nechá přemluvit, že si jí dá (s ovocem) odpolko, ale jenom trošku. Večer dávám Hajaju - obdoba Nutrilon Good Night. Prostě hustší mlíko, aby ho to zasytilo.

niega
15. únor 2008

Odmítání čehokoli podávanýho lžičkou jsme měli před pár dny, když se klubal zub. Na večerní kaši ale trvám - když ji nesní lžičkou, dostane ji v lahvičce - nechci, aby se zase začal v noci budit po 2-3 hodinách 😝 .