11letý syn nechce jíst, stala se chyba ve výchově?

ebakra
19. led 2014

seznámil jsem se s přítelkyní, jejíž 11-letý syn v podstatě nic nechce jíst, aniž by řekl proč. Nejí žádné ovoce ani zeleninu, knedlíky, rýži, tvaroh, v podstatě žádné sýry, kromě KIRI, tvaroh, jogurty, veškeré uzeniny, žemlovku, džemy, med, nepije žádný čaj, kakao,nejí mleté maso, hovězí maso, vepřové maso, veškeré omáčky, zelí. Seznam zdaleka není úplný. Ve školní jídelně téměř všechno jídlo vrací - zhruba v 90 %. Jí pouze kuřecí řízky a jídla z kuřecího maso v Mc Donalds. Jsem z toho zoufalý..... Odmítá snídat a na svačinu jí jen suchý rohlík. Denně jí jen vařené těstoviny s omáčkou z rajského protlaku. Přítelkyně říká: a co s ním mám dělat???? Myslím, že se již před roky stala závažná chyba ve výchově dítěte. Prosím, poraďte, co dělat. !!!!

lucieandrlova
20. led 2014

Nemusí to být jen výchovou, ale i nějakou životní situací (změnou, příhodou...). Neváhala bych a zašla bych se synem k doktorce. Je potřeba s ním začít odborně pracovat... Máme v rodině podobný případ, kdy holka v 11 letech začala odmítat jídlo (jedla jen banány a rohlík). Spouštěč byla nevhodná poznámka kamarádek ve škole, že vypadá jako křeček... Rodiče to trochu zanedbali (dávali tomu moc času...) a holka se teď už několik let léčí z anorexie...
Já bych to nepodceňovala!

petrajurinova
20. led 2014

Tohle nebývá výchovou - mám 2 děti, obě vychovávám stejně a přestože syn je jak se říká "dobré prase co všechno spase", dcerka nechce jíst skoro nic. Má asi 5 oblíbených jídel (jogurt, kuřecí prsa, nudle, vývar a ovoce - o sladkostech nemluvím, kdyby měla možnost žila by jen na čokoládě), které sní kdykoliv bez problémů a se vším ostatním je boj aby aspoň ochutnala, pije jenom čistou vodu nebo zředěné ovocné džusy, čaj do ní dostanu jen když je opravdu nemocná. S doktorkou jsem to konzultovala a ta mi řekla, že pokud dítě prospívá, nehubne ani netloustne, roste, má dostatek energie a ani jinak se na něm žádné výkyvy oproti vrstevníkům neprojevují, tak není co řešit.

jetynka
20. led 2014

Na nic bych nečekala a šla s klukem co nejdříve k psychologovi. Tak je tolik možností proč nejí - začínaje skrytým zdravotním problémem, přes psychické problémy a konče s prominutím rozežraností ( aby dal pokoj a nestrádal tak ho cpali hamburgerama, hranolkama a a on si na to zvykl - tohle nemusí být pravda, ale i na to se děje, tak pokud to pravda není omlouvám se), je docela ještě malý ale už může jít na něho puberta, tak bych byla právě obezřetnější. Držím palce!!!

berynka
20. led 2014

tak tohle není věc výchovy 😅 , řešila bych spíš určitou poruchu příjmu potravy... 😒

pavlapl
27. led 2014

Moje dcera je úplně stejná. Vůbec nic nejí ale ona to má po svém otci ten je stejný také sní málo co. Ono když se jí něco nelíbí na pohled tak to vůbec ani neochutná. Výchovou to určitě není protože tohle chování má takřka od narození. Já to neřeším nechce jít tak nejí.

hojda
27. led 2014

švagrové 11letá dcera taky přestal jít, chce hubnout.....má slušně zaděláno na anorexii 😔