11měsíční dcera najednou odmítá jídlo, můžou za to zuby?

lrg
5. únor 2014

Stalo se Vám, že mimčo najednou přestalo chtít jíst, když předtím normálně papalo? Dcerka (skoro 11M) po prvotních bojích hezky jedla, vychytali jsme, co jí chutná a vše bylo ok. Ale najednou dva týdny zpátky všechno odmítá, nebo toho sní strašně málo, třeba o půlku méně než předtím. Děláme před ní všechny možný opičky, pouštím jí televizi, počítač, na chvilku to zabere a polyká, ale jak jí dojde, že je krmená, už zase šermuje rukama 🙂 Nevím jestli to může být jen nějaké období, ale jsem z toho celkem v nervu, protože bojujeme s váhou už od 6. měsíce a hrozili nám nemocnicí, takže každé jídlo, které odbyde je na ní okamžitě znát.
Můžou jí růst zoubky? Žádný ještě nemá a ani nepozoruju, že by se něco dělo - kromě toho, že všechno strká do pusy, ale to dělá od doby, co zjistila, že má ruce 🙂

lady742
5. únor 2014

můžou to být klidně zoubky, mladší syn nyni 14 měsicu, taky jedlík, občas stavkuje, ale po par dnech se zase rozjí, myslím, že ty zoubky je trápíprůběžně

sarkar
5. únor 2014

@lrg mě to dělá posledních pár dnů taky. V jednu chvíli mi přišlo, že nechce být krmená, ale chce se krmit sama, ale nedala bych za to ruku do ohně. Tenhle týden je zase nemocná - trochu kašle a navíc jsme začaly dávat kravské mléko na pití (plnotučné je dost syté) a dneska taky měla jablečný mošt a moc jí chutnal, takže ho vypila hodně, tak to možná všechno souvisí s tím. Ale u vás to ty zoubky můžou být, jestli jim kousání nebo různé teploty jídla způsobují bolest...
Ale držím palce, ať se brzy zase rozjí normálně!

lv
5. únor 2014

u nás za nejezení můžou vždy zuby, vždy tak týden, 10 dní...a když jich lezlo víc po řadě, klidně se vrátila k mlíku a nepozřela téměř nic.