11ti měsíční nejí i celý den. Co mám dělat?

evelina75
24. říj 2011

Ahoj holky,
jsem zoufalá Syn mi skoro celý den nejí. Vidí lžičku a už se šklíbe a nechce a to ještě ani neví, co na ní je. Je drobný - 8 kg a 70 cm, ale s jídlem jsme bojovali pořád. Kdyby to aspoň chtěl vynahradil mlékem, ale to pije jen ve spánku v noci a to max 200 ml. Dr. mi řekl nutit, ale to jsou fakt souboje a já na to nemám psychicky, protože mě to vždycky naprosto vykolejí jak se pereme o každou lžičku. Co mám dělat -poraďte?
Doteď jsme na 150 ml mlíka a oběd vyplival - kupovanou lahvičku.Tak snědl max 3 lžičky. Mám ho nechat vyhladovět? Ovoce, chleba taky nechce, fakt už nevím co dál.......
Přece nemůže být denně na 1 jogurtu - to sní a pak už nic....

crca
24. říj 2011

@evelina75 Vím,že jsem tohle prožívala taky s oběma,ale víc s holkou 😒 a je to teda do teď,do ní něco dostat normálně je zázrak,já si myslím,že by mu už neublížilo,nechat ho vyhladovět,já to taky po čase boje vzdala,prostě až budeš mít hlad,tak dáš vědět 😉 Není to už přeci jen malinké miminko,takže jednodenní hladovka neublíží,taky jsem to pak neřešila-hlavně (aspoň)za mě teda fakt nenutit.My jsme drobní i teď a co.....když nechtěj tak maj smůlu...za dva dny mě pak snědí úplně všechno 😀 Jinak prospívaj,rostou,jsou živí až až,takže energii mají pořád.... 😉 ,ale zkus nechat prcka,ať si sám s jídlem pohraje 😉 V tomhle věku už jsem jim dala lžičky a nechala je-ano bylo to všechno zamatlané,ale na druhou stranu toho snědli víc,než když jsem je já krmila 😉

apollo11
24. říj 2011

@evelina75 Osobní zkušenost nemám, ale kamarádky syn měl taky taková období. Nutit do jídla je určitě to nejhorší, tím se nic nevyřeší - naopak. Až bude mít opravdu hlad, tak se nají. Pokud není příčina v nějaké nemoci (což bych nechala určitě vyšetřit), tak má prostě psychický blok. Snažila bych se u jídla vytvořit pozitivní atmosféru, nalákat ho třeba tím, že budu před ním jíst a dělat jak mi chutná apod 😉 Nedávej mu najevo, že je s jídlem problém. Netvrdím, že to děláš, ale ty "souboje" můžou opravdu být kontraproduktivní. Chce to trpělivost 😉

giselka
25. říj 2011

@evelina75 Souhlasím s holkama, když ho budeš nutit, bude to jenom horší. Taky si myslím, že v tomhle věku mu neublíží, když ho necháš vyhladovět. Jak píše @crca - zkus dát malýmu lžičku a ať se v tom patle sám. Já jsem to taky tak dělala, malá si míchala a já jsem jí u toho krmila, skoro si toho nevšimla 😉
Když nechce skleničku, zkoušíš mu vařit? Některým dětem skleničky nechutnají. Můžeš to ochutit bylinkami, kmínem, olivovým olejem... Dětem taky většinou hodně chutnají omáčky, já jsem vždycky malé oddělala a namačkala do toho bramboru a taky se mohla umlátit 😉

monapink
26. říj 2011

Ahoj,mne dcera take moc nechce jist,sni prvni dve lzicky,nekdy tri a koncime,chyta hysterak a nechce,kdyz ji dam lzicku hraje si,neji,pouze jidlo zkouma a macka v rucickach,obcas krmim tim stylem,ze ja jim a ona prijde a ja davam do pusinky,ale tohle krmeni mne nebavi,jidlo je pak vsude,trva to dlouho a vzdy jsem si rikala,ze jinde nez v zidlicce jist nebude,ze neexistuje 😀 .UM mi pije dost,miluje ho..prestala jsem jidlo pres den resit,UM ma trikrat denne,vice ne,pze si jim nahrazovala pitnej rezim,ted trochu zacina pit,tak jsem za to rada,jenze v noci ma hlad,aby byl klid delam ji mliko dvakrat v noci,jenze ona chce vicekrat,neustale se budi a knoura hlady,okoli mi tvrdi,ze je uz na to velka a ze by mela spinkat celou noc a UM mit az nad ranem,tak okolo pate..Nevim jak na ni a tak cekam,ze prijde obdobi,kdy zacne vice jist pres den,vic s tim asi nic neudelam..prospiva velmi dobre,to z toho UM..

8petule8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rebelka302
12. lis 2012

ahoj,ja mam tedy obdobny problem se svym 14 mesicnim synem,donedavna mi jedl vse,sice to nebyl zadny jedlik,taky byl vybiravej,ale jedl a ted je to asi dva az tri tydny a nejime nic,jeste porad kojim a nasadila sem pokracovaci mleko,protoze jen na MM byt nemuze,uz mu to neda nic ze zivin,nez mi zacal takhle stavkovat tak mu jeli pribinacky a jogurty,jenze sem udelal chybu ze kdyz nechtel obed,tak jsem mu dala aspon dezert,aby nemel hlad a to byla zrejme chyba,protoze zrejme zjistil ze kdyz se sprajcne mama da mnamku ktera mu chutna,takze sem mu to zarazila a ted proste vzdoruje a nechce nic,jen se pred nim objevi lzicka,tak krouti hlavou aniz by vedel co na ni je a chyta ho hysterak,v tomhle se da si tezko poradit,ale uvitam jakoukoliv radu

kammka
12. lis 2012

@rebelka302 ja psáno výše, nenutit, klidně nechat vyhladovět, v našich zeměpisných šířkách na podvýživu umíraj spíš starci, děti ne 🙂
moje holka s jídlem donedávna docela stávkovala, sedět s ní u stolu nic moc zážitek, to jednoho přešla chuť, jak kňourala a hrabala se v tom a i se vztekala.já na ni jako na batole zkoušela různá letadla, vrtulníky, že jí to sním atd...ještě nedávno ta potvora na mně zkoušela, že teda ještě lžíci sní, když udělám letadlo.. takže jsem skoro pětiletýmu dítěti vlítávala s důrazným zvukem motoru do papulky..
doktorka na ORL mi řekla, že to nechutenství může být i od zvětšených mandlí, dětem se blbě polyká..

dana3262
13. lis 2012

@kammka jenom mimochodem, chtela jsem syna (asi ve 2 letech) naučit jíst u stolu a ne běhat za ním s vidličkou. Rikala jsem si, ze nad plným talirem nikdo hlady neumrel. No, nejedl 3 dny a pak přestal i pit.

auverka
27. únor 2017

Ja to znám, mám to stejné doma. A zkusela jsem všechno možný. A nic nepomohlo. Malej v 10 mesicich. Sni večer 120 kaše pak 120 mlíka. Rano da tri lžičky snídaně, pak nic nechce a odpoledne kolem 5 to si da tri lžičky možná nekdy vic zase jidla. A tim to končí. Nejprve jsem mu furt davala vsechno možný. Aby aspoň neco. Nejakej zen rohlík, krupku, ovoce. Vzdy si neceho jen kousl a hodil to na zem. Tak nevím co jiného..... a s každým soucitim.

linchilli
27. únor 2017

Nas syn papal moc pekne do 3 let, ted je to nekdy boj. Vzhledem k tomu, ze vic trpelivosti ma muj muz nez ja, tak zjistil, ze je potreba odpoutat pozornost. Takze nenutim, ale vetsinou neco pocitame, rikame si barvy, rikame si jak delaji zviratka, ukazujem si obrazky. Proste se snazim ho zamestnat, aby neco snedl a funguje to ( je mi jasne, ze to taky neni idealni reseni) ale jsem rada, ze to funguje. Jinak nechces...ok jidlo necham na stole a bud prijde sam a nebo nic.

vafle
27. únor 2017

Můj syn nejedl skoro nic do tři let. Začal jis az ve školce a tam ho chválili ze je dobrý jedlik 🙂 Do 2,5 jsem ale kojila takže žil z mléka. Moc mi pomohlo zapisovat si co všechno za den s ni. Člověk pak zjistit ze to noc třeba není az tak malo (jogurt,dvě krupky, tři lžíce oběda, půlka banánu) dnes ma 6 a ji úplně normalne

kustka
27. únor 2017

Já jsem to tak měla u obou mých holčiček, tak Tě chápu- jsou to nervy! Ale určitě není dobré dítě do jídla nutit, tím se vše ještě zhorší a může přibýt další blok a problémy. Naše MUDra mě vždycky uklidňovala větou: "v naší zemi ještě žádné dítě dobrovolně hlady neumřelo"- říkala nenutit, nabízet, ale pokud nechce jíst, tak hlavně místo toho nedávat žádné náhražky, aby hlavně něco snědlo (např. piškoty apod.), protože potom není motivace a dítě by si zvyklo "vydírat". Až přijde hlad, nají se. Asi mu stačí, co má. Moje holky byly taky vždycky divoký, přitom hubený a spánek taky nic moc, takže jsem nechápala, z čeho berou energii 😉

nnikola24
2. říj 2020

@monapink zdravim ted mam tak nejak stejny problem snazime se nahradit odpoledni mleko prikrmem ale sni tak par lzicek a vic nechce 🤷🏻‍♀️A ja se bojim ze kdyz bude jen na UM ze ji budou chybet ziviny a vitaminy atd .. ale kdyz rikas ze ti taky snedla par lzic a nechtela