13měsíční nechce jíst

zuzadymka
21. dub 2017

Ahojte, jdu si pro radu (nebo spis pro zkusenosti),co jste delali vy,pokud ste si tim prosli ☹ Muj 13 mesicni chlapecek uz tyden odmita skoro vsechno jidlo...Sni par lzicek a staci mu...Huste polevky,rozmixovane ovoce,obedy skoro nic nechce...Jedine co ji pekne je chlebik s cimkoli,to si pozuzla a sni i 2 krajice...Zda se mi ze mu lezou stolicky a ma rymu,takze je to asi tim ne??Pres den vypije cca 300 ml caje nebo vody a na noc a nad ranem ho kojim...Myslite,ze mu mam nabizet prso i pres den?Jidlo nabizim porad...Hlady neumre,to viim,ale mam strach no(1 dite).Predem dekuju za rady a za zkusenosti,treba me uklidnite...🙂

krystalka
21. dub 2017

@zuzadymka - to bude určitě těmi zoubky....a i tou rýmou - my taky při nachlazení nemáme většinou tolik chuť k jídlu....a ten chlebík mu možná dělá dobře, že si tím trochu masíruje ty dásně, tak zkusit ještě třeba něco podobného - teplé mu na to třeba vadí, ovoce zase na tu citlivou dáseň může být moc kyselé....pokud pije a aspoň něco málo sní, tak bych to nechala....ono to zase přejde....jinak syn kojený nebyl a když měl období, kdy moc nejedl, tak pil víc mléka, nebo nějaké mléčné výrobky, takže aspoň to ho trochu zasytilo....A možná tolik nenabízet jídlo...já mám třeba nejedlíka odmalička a čím víc nabízíme, tím je to horší....ale on už je větší....

zuzadymka
autor
21. dub 2017

@krystalka Ja taky myslim,ze to je tema zoubkama a rymou dohromady,jen na to nejsem zvykla(vzdy mi vse snedl),tak mam strach noo,jsem hrozna cita :-/

krystalka
21. dub 2017

@zuzadymka - no jo, já už mám 9 letého a je špatný jedlík pomalu od narození, lepší období měl tak mezi 3 a 12 měsíci, pak už nic moc a dodneška ho jídlo moc nezajímá....ale je jinak zdravý, tak už si začínám zvykat🙂

horsiee
21. dub 2017

@zuzadymka třeba nechce všechno mixované. Náš zbaští na co přijde ale po tom roce už chtěl větší kusy. Když měl nakrájenou třeba okurku nebo jablko tak tomu moc nedal, ale když dostal do pacek přepůlenou okurku tak baštil jak divej. Stejně tak s jablkem, nejdřív pečlivě krájeno a teď ho jen omyju a dám mu ho celé. Pak akorát číhám, abych mu vyrvala z rukou včas ohryzek 😀 Různé kasičky taky už netrčí, protože se chce krmit sám. Mezitím co honí vydlickou bramboru po talíři tak do něj nasoukám nenápadně půl oběda. 🙂 Nevýhoda je, že domácnost je poté zralá na úklidovou firmu 😅

kaja2016
21. dub 2017

@zuzadymka hele já nekojim a nekojim jsem, ale nahrazovat UM není řešení, s kojením nevím. Úplně stejná situace a z okolí vím, že to dělá víc dětí. Chleba je nejlepší kámoš. Ja normalne v 11to měsících začala dosazovat rostlinnými bio sirupy a k obědu nabízela tři různá jídla domácí a jedno kupované. Teď 13 měsíců 4 zuby má nejradsi-lipanek, domácí či kupovaný, povařené jablko, jahody, maliny na kousky (zvlášť i dohromady), banán a žluté kiwi nakousky, sunarek srdíčka, pečené kuře v troubě na másle s bobkovym listem, novým kořením a pepřem, brambory hodně rozvařené a hodně maštěné maslem, detske těstoviny s mletym masem s mrkví a a rajčaty, dosoluju, ovocné pyré dost pomohlo koupit znovuplnitelnou kapsicku. Taky má ráda vařený celer a mrkev a baby špenát. Chleba dávám jenom hodně natřený tvarohovou pomazánkou (hlavně s tuňákem, lososem, pórkem) jinak nic jinýho víceméně nejí. Jinak nehorší období bylo, kdyz už nechtěla nic mixováneho a přitom měla jen dva dolní zuby, pomahaly polivky a cpala jsem ji tvarohem. Jestli ti přibírá a roste, neřešila bych, mě nerostla, tak jsem radši začala dosolovat, doslazovat a dávat tvaroh atd, i když bylo relativně brzy a rozpapala se dobře. Dodneška ji musím první lžičku vnutit, prostě ji jídlo moc nezajímá, ale pak už dlabe🙂